Strona 57 z 84 PierwszyPierwszy ... 747495051525354555657585960616263646567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,121 do 1,140 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1121
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łolek Zobacz posta
    I ja mam pytanie Pierwszy syn urodził się z wagą 4 kg, zakładam więc, że drugi może być równie duży. Kupiłam 2 otulacze kokosi do 5 kg bo stwierdziłam, że może wystarczy choć na miesiąc, na te wychudzone udka Przyszły, patrzę na nie z niedowierzaniem- takie malusie są. Nie wiem czy zapomniałam już jak to jest czy one faktycznie wyjątkowo małe są i powinnam mieć większe? Będą jeszcze jakieś Bambino Mio i jakiś no name, ale dopiero idą.. Czy miał tu ktoś dziecię o podobnej wadze i ma jakieś spostrzeżenia?
    Ja mam otulacze: Little Comfort rozm. S, Cotton Bottoms rozma S (4-7 kg) i na mojego 4-kilowego szkraba są dobre. Myślę, że mniejsze byłyby na pewno za małe.


    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    a czy któraś z was używała dla noworodka na noc, otulacz plus wkład z tetry lub bambusowy itp?bo ja się zastanawiam czy taka minimalistyczna wersja ma szanse?bo i tak nastawiam się na zmienianie w nocy pieluszek
    Ja używam i na dzień i na noc pieluchę tetrową złożoną w taki prostokąt z uszami z tyłu (wachlarz to się nazywa?), spinam snappi, na to otulacz. W nocy (tj. między 22 a 6) zmieniam dwa razy. No, ale mój ma noworodek ma tylko tydzień, a w nocy raczej nie robi kup. Sika coraz więcej, więc zastanawiam się, czy nie trzeba będzie niedługo dołożyć do tego na noc jakiegoś wkładu dodatkowego.
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  2. #1122
    Chustofanka Awatar suskha
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    313

    Domyślnie

    Dziewczyny wlasnie szyje formowanki noworodkowe. Zastanawiam sie czy jest sens do takowej wpychać polarek sucha pupa. Co wszysc do srodka formowanki?
    www.szelmostwa-lisa.blogspot.com life style and babywearing
    franc 11
    kocia 15

  3. #1123
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Ja bym wszyła coś maksymalnie naturalnego od pupy. Np. welur z bawełny organicznej, bo dobrze się dopiera.
    Toopy & Binoo

  4. #1124
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    ) Witajcie dziewczyny, tak od tygodnia czytam o pieluchowaniu wielo. i mam zamiar zaczac jak dzidzia sie pojawi( malutka jest w brzuszku).
    Chcialabym, zeby w miare ekonomicznio to wyszlo ale tez zeby nie umeczyc sie za bardzo.
    Czytam te wszystkie wypowiedzi i mam jeden wielki metlik.
    Zamowilam na bazarku:
    - otulacz PUl kokosi NB -1szt.
    - otulacz PUL kokosi S - 1 szt.
    - otulacz PUL Milovia S - 2 szt.
    - otulacz z kieszonka ale wklad jest widoczny NB - 2 szt.

    Teraz zastanawiam sie nad wkladami.
    Czy ktoras z Was uzywala pieluchy muslinowej 30x30cm firmy Kikko? Albo prefoldow tej samej firmy? Bo w miare fajnie wychodz cenowo. Ale nie wiem jak w praktyce sie sprawdzaja?
    No i mysle o naszej polskiej tetrze 60x80cm?
    Tylko jakie ilosci?
    No wlasnie a co z wyjsciem na spacer? Moze kieszonka ale czy jest taki rozmiar Nb?

    W moim otoczeniu raczej wszyscy jada na jednorazowych i pewnie pomysla ze ja dziwaczka ale chcialbym mala szybciej uczyc na nocnik a zdaje sobie spraw ze przy ponicy wielo moze mi sie udc.

    Doradzcie cos

  5. #1125
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ewiś, ja tylko tetrą i otulaczami pieluchowałam (i pieluchuję), więc się w sprawie tetry wypowiem: dla noworodka miałam taką 70x80 zwykłą (najtańszą, nie podwójnie tkaną) i dla noworodka była ok składana w tzw samolot (myślę ze taka 60x80 też spoko). 20 sztuk było wystarczająco. Na spacery nam to też wystarczało w sensie chłonności. Oczywiście zależy na ile na ten spacer idziesz ale zazwyczaj dziecko na spacerze śpi a jak śpi to nie sika
    no a tak naprawdę to będziesz musiała zobaczyć jak będzie jak się dzieć urodzi, bo są i tacy do sikaja minimalnie a są mega sikacze od początku no i wtedy trzeba dobrać coś pewnie bardziej chłonnego


  6. #1126
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    HoliPoli dziekuje ci za rade. Musze poogladac jak sie sklada pieluche w samolot.
    A ile mialas otulaczy?

  7. #1127
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewis Zobacz posta
    HoliPoli dziekuje ci za rade. Musze poogladac jak sie sklada pieluche w samolot.
    A ile mialas otulaczy?
    Miałam 4 i to było dla mnie troszkę za mało. Myślę, że masz optymalną ilość
    jak dziecko troszkę podrosło to stosowałam do tych otulaczy takie małe ręczniczki z ikea, składane w prostokąt (szybciej się zakłada niż składanie tetry w samolot). Czy te ręczniczki czy prefoldy to jest fajna opcja do otulaczy (a tetra też ale to pźoniej bo ona trochę gruba po takim prostokątnym złożeniu jest i może sprawiać, że pupa leży wyżej niż głowa


  8. #1128

    Domyślnie

    Witajcie, Ciągle jestem zagubiony i ciągle nie wiem czy w odpowiednim miejscu piszę... Ponieważ dopiero zaczynamy przygodę z pieluszkowaniem wielorazowym i jesteśmy w trakcie kompletowania pieluch, mam następujące pytanie. Otóż, czy warto zaopatrzyć się w takie jednorazowe papierki do łapania kupek, bo dziecko nam dziś taką epopeję wypisało na pieluszce, że właściwie nie wiedzieliśmy jak się na to zabrać...
    Pozdrawiam Tadek

  9. #1129
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    A to zależy od preferencji, jak wszystko
    mi się papierki niezbyt sprawdzały, bo noworodkowa kupa i tak była wszędzie (nie tylko na wkładzie ale i otulaczu) a już takie bardziej stałe byly już robione do toalety/na nocnik, więc już papierki nie były potrzebne
    ale jak ma się dosyć spłukiwania/zapierania to zawsze można sobie papierek położyć - zawsze to mniej roboty wyrzucić papierek niż spierać plamy


  10. #1130
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Ewis, ja przy pierwszym dziecku szybko zniechęciłam się do składania tetry w jakieś trójkąty czy samoloty i jak już zaczęliśmy na dobre wielopieluchowanie, to teściowa podpowiedziała mi, że tetrę można złożyć w prostokąt. Zaopatrzyłam się też w te małe ręczniki z Ikei, bo były krótsze, co przy małej pupie jest lepszą opcją. Natomiast przy drugim dziecku miałam już zakupione prefoldy Ecopi w rozmiarze newborn (jeszcze ich używam), które składałam w prostokąt. Do tego malutkie otulacze (polecam Bambino Mio, choć bardzo zadowolona byłam tez z Assunty Tiny i Babyetty, bo mają dodatkową regulację na napki jak przy otulaczach OS).

    Tadek, zamiast papierków fajne są wkłady "sucha pielucha", bo często na nich potrafi się zatrzymać mleczna kupa i reszta jest łatwiej spieralna. Jednak tak jak HoliPoli napisała - mleczne kupy są rzadkie i są wszędzie

  11. #1131
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Lubie papierki ale zdecydowanie na normalne kupy,noworodkowe raz ze wszedzie,dwa ze i tak przez papierek przeleca wiec niczego to nie ulatwia,pielucha uwalona
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  12. #1132
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Ewis tez mysle, ze masz wystarczajaca ilosc otulaczy na poczatku uzywalismy do tych otulaczy tetry tak jak HoliPoli i to jest rozwiazanie jakie polecam. Mamy okolo 40 sztuk tetry, w zwyklym jakims rozmiarze.
    Polecam skladanie tetry z latawiec!
    Ojciec Tadeusz - podpisuje sie pod tym co napisaly juz dziewczyny, papierki raczej na pozniej


  13. #1133
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    A ja wcale nie polecam tej zwykłej, taniej, cienkiej tetry czy ręczniczków z Ikei. One są strasznie szorstkie, nawet po wysuszeniu w suszarce. Obkupiłam się w nie po lekturze forum, a po 2 zmianach pieluszki moje dziecię miało pupę jak pawian i leczyłam ją z odparzeń kilka dni.

  14. #1134
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mist to co Ty uzywalas?

    Tak mysle, ze w wiekszosci kupie tetre bo i tak w razie w to moge ja uzywac do innych celow
    Kupie pare sztuk prefoldow i wkladow do otulaczy. A jak bede miala malutka to zobaczymy co sie nam sprawdzi.

    Mam nadzieje, ze sie nie poddam i otoczenie nnie nie zniecheci.
    Chociaz jak powiedzialam mamie, ze chce sprobowac wielo to mnie poparla
    Maz nie jest zachwycony :/ ale mam nadzieje, ze go przekonam

  15. #1135
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ojciec Tadeusz Zobacz posta
    Witajcie, Ciągle jestem zagubiony i ciągle nie wiem czy w odpowiednim miejscu piszę... Ponieważ dopiero zaczynamy przygodę z pieluszkowaniem wielorazowym i jesteśmy w trakcie kompletowania pieluch, mam następujące pytanie. Otóż, czy warto zaopatrzyć się w takie jednorazowe papierki do łapania kupek, bo dziecko nam dziś taką epopeję wypisało na pieluszce, że właściwie nie wiedzieliśmy jak się na to zabrać...
    Pozdrawiam Tadek
    Ja jestem na bieżąco z 7-tygodniowym dzieciem. Wczesniej pieluchowałam niemal od poczatku na wielorazówkach bliźniaki i tak: papierki nam się nie sprawdziły przy noworodku, bo był jeszcze większy bałagan z tą kupką niż bez papierków, potem natomiast nie miałam potrzeby używać, więc do dziś mam w szufladzie niewiele użyte opakowanie papierków sprzed ponad dwóch lat.

    Przepróbowałam wszelkie możliwości na trójce dzieci i na dzień dzisiejszy każdemu polecałabym używanie przy noworodkach formowanek i na to otulacza - my korzystamy z formowanek-kieszonek, do których wkładamy wkład bambusowy. Jakikolwiek wyciek na otulacz to rzadkość, bo formowanka pięknie wszystko zatrzymuje. Do kieszonki wkładam jeden lub dwa wkłady w zależności czy to dzień czy noc i dziecko będzie miało dłużej lub krócej pieluszkę na epupie. Niestety ta metoda ma minus taki, że nie należy do najtańszych, ale jest wygodna. Po zmianie pieluchy, wyciągam z kieszonki wkłady, które lądują prosto w wiaderku, a samą formowankę przepłukuję pod silnym strumieniem zimnej wody.

    Druga możliwość to wkłady-klepsydry. Ja zapinam snappi, ale bez też się przy takim maluchu trzyma. Nasz Mały sika na potęgę, więc do środka wkładam dodatkowy wkład bambusowy i klepsydra robi za formowankę.

    Kolejna możliwość to wkłady składane/prefoldy (tetra też może być, ale jak próbowałam ją spiąć snappi to okazało się że jest za cienka i ząbki mogłyby podrapać dziecko, więc jeśli chcemy spinać to grubszy wkład składany zamiast tetry).

    Jeśli użyjemy samej tetry + otulacza to otulacz często będzie się brudził, więc wtedy potrzeba ich więcej (otulaczy). Ponieważ my używamy wełniaków i nie chcę, żeby się brudziły to u nas opcja wkład plus otulacz wchodzi w grę jedynie w nocy, kiedy Franek nie robi kupki. Jeśli ktoś się decyzuje na opcję tetra z otulaczem to może się okazać zbyt mało chłonnie. Wtedy polecam wkład bambusowy owinąć tetrą. Tetra super wchłania i zatrzymuje płynna zawartość, która następnie trafia do wkładu i całość jest bardzo chłonna. U nas ciagle w użyciu wkłady bambusowe noworodkowe, nawet do otulacza OS - nie robią dużej pupy i w zupełności wystarczają, a synek ma już 6 kg, czyli tyle ile dziecko ma zazwyczaj w wieku 2-3 mc. Jeśli więc nawet ktoś nie zdecydowałby się ze względów ekonomicznych na otulacze noworodkowe, które bardzo polecam, to warto kupić małe noworodkowe wkłady, bo przez pierwszych kilka miesięcy większe nie są potrzebne, a potem można ich używać z większym wkładem, pod spód, w celu wzmocnienia wkładu w miejscu, gdzie dziecko najwięcej siusia.
    Ostatnio edytowane przez Elayla ; 02-02-2015 o 10:04

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  16. #1136
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    tetrę w prostokąt składa się z przesunięciem, pupa dziecka leży na połowie warstwy, a bardziej chłonna część jest między nóżkami, wtedy główka nie jest niżej od pupy. Tak pieluchowałam dawno moją starszą córkę.

  17. #1137
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Zgadzam się z Elaylą, najlepszą opcją są formowanki. Ze wszystkiego innego kupa się wylewała i brudziła natychmiast otulacz. Nawet prefoldy spięte snappi nie dawały rady, bo były za sztywne przy nóżkach, nie przylegały idealnie i kupa i tak wyłaziła na otulacz Przy następnym dziecku kusi mnie jeszcze tetra Puppeko pozszywana w samolot maszynowo (albo w domu przez mnie ), być może to jest tańsza opcja niż formowanki, a równie skuteczna. Do składania samej przy każdej zmianie pieluchy jest zdecydowanie za leniwa, zrezygnowałabym po jednym dniu

  18. #1138
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    a mi formowanki nie podeszły z tetrą tak sobie - wkłady były najlepsze ale by tak pieluchować potrzeba wielu otulaczy

  19. #1139
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    A jakie formowanki polecacie dla noworodka?

  20. #1140
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Baby Jungle

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •