Strona 37 z 84 PierwszyPierwszy ... 27293031323334353637383940414243444547 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 740 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #721
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    sam otulacz zależy od rozmiaru i firmy, a całość z zawartością to zależy co włożysz do otulacza - można tak dobrać by nie robić dużej pupy

  2. #722
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alvina Zobacz posta
    Hej Wszytskim,
    Czytam i czytam i troszkę sie w tym wszytskim gubie
    Planuje pieluchować w wielo moje przyszłego synka, mam jeszcze całe 10 tyg. żeby w końcu się zdecydować które "modele" wybiore.
    Moje pytanko z natury technicznej czy te otulacze są bardzo duże? chodzi mi o to czy jak założe małemu pieluszke czy bodziak musi być większy? pierwsze ciuszki i tak kupie jako rozmiar 56/62

    Ja jeszcze nie przymierzalam kupionych przeze mnie otulaczy na noworodkowa dupke, ale tak jak pisze joasia, zalezy od firmy. Mam najmniejsze rozmiary od little lamb, milovii i bambino mio i kazdy z nich jest innej wielkosci i pewnie sie okaze, jak pisze z kolei beniutka_bo, ze beda wszystkie pasowac

  3. #723
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Alvina Zobacz posta
    chodzi mi o to czy jak założe małemu pieluszke czy bodziak musi być większy? pierwsze ciuszki i tak kupie jako rozmiar 56/62
    Ogólnie, co by się nie założyło, to jednak zawsze będzie przynajmniej ciut większe niż normalna jednorazówka, przy zupełnym maluszku jeszcze można niewiele wkładać do otulacza, ale długo tak się nie uciągnie. Bodziaki z reguły trzeba rozmiar większe.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  4. #724
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Albo można dokupić przedłużki do body.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  5. #725
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    34

    Domyślnie

    To w takim razie dobre myślałam że będę musiała ciu większe kupić ciuszki
    Wszytsko pewno wyjdzie mi w czasie użytkowania

    Mój pierwszy maluszek więć nie wiem czy będzie duży, mały, szczuplutki, grubiutki zobaczymy jak sie urodzi

    Chce kupić kilka różnych pieluszek, jedna z użytkowniczek pomaga mi zorganizować wyprawkę dla małego na początek
    Choć pewno do póki ich nie zobacze do końca nie będę wiedzieć co i jak

    A może któraś z Mam jest z wrocławia i mogła by mi poświecić chwilkę żebym zobaczyła jak one fizycznie wygladają i czym sie różnia Bo ja to chyba wzrokowiec jestem

  6. #726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beniutka_bo Zobacz posta
    To ja jeszcze dorzucę swoje o otulaczach
    Little Lamb spokojnie dało radę w rozm. 1 nic nie cieknie na pannie o wadze 4200 z dość jeszcze szczupłymi nóżkami (przy 3600 też były ok). zakładałam na formowanki Lollipop i na tetrę też.
    Za to Kokosi otulaczyk w rozmiarze S założyłam Hani tylko 1 raz, bo był za ciasny w pasie, jest na serio malutki, bo ważyla wtedy ok 3700g (a długości 60cm, więc się nieco rozkłada).
    Little Lamb jest dobry, ale tylko do formowanek, jak dla mnie za wysoki, prawie pod pachy sięga. A co do otulacza Kokosi... na pewno nie chodzi o rozmiar NB? Bo my wciąż w nim siedzimy, a S czeka na większą dupkę... mamy 6kg, a jest sporo za duży.
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  7. #727
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yellowstone Zobacz posta
    Little Lamb jest dobry, ale tylko do formowanek, jak dla mnie za wysoki, prawie pod pachy sięga. A co do otulacza Kokosi... na pewno nie chodzi o rozmiar NB? Bo my wciąż w nim siedzimy, a S czeka na większą dupkę... mamy 6kg, a jest sporo za duży.
    No właśnie też się tak zastanawiałam, bo u nas też Ska Kokosi spokojnie do 3 miesiąca starczyła ( już ne pamiętam wagowowo, ale 6-7 kg myślę ).
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  8. #728
    Chustomanka Awatar werka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    833

    Domyślnie

    ja mam otulacz s-kę kokosi - od larwuni, mój Franek ma 5620 i ma to jeszcze całkiem dobre

  9. #729
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Lubelskie
    Posty
    1,807

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yellowstone Zobacz posta
    Little Lamb jest dobry, ale tylko do formowanek, jak dla mnie za wysoki, prawie pod pachy sięga. A co do otulacza Kokosi... na pewno nie chodzi o rozmiar NB? Bo my wciąż w nim siedzimy, a S czeka na większą dupkę... mamy 6kg, a jest sporo za duży.
    Może się rąbnęłam, kupowałam na bazarku i pewnie pokręciłam z rozmiarem. Pewnie NB, bo nie da rady go dopiąć w pasie bez uciskania,no i nie zmieści się wiele do niego, jeden sik i wszystko do zmiany (panna ma prawie 4 tygodnie i apetyt na kp jej dopisuje)
    Uważaj, kiedy marzysz o własnym bagienku. Bo możesz wylądować z ogrem w jednym domu.

    H.24.08.13

  10. #730
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    gregona, emilia
    ja tez mam BM ale one sa ciut wieksze niz te z assunty- w brzuszku wieksze. w nozkach takie same i za luzne na moje chudziaki- za duzo miejsca w nozkach a oba maja podwojne falbanki.
    ale male waza juz 2250 i 2400 wiec sproboje za tydzien pewnie znowu
    obecnie konczymy powoli uzywac pampkow 1-2,5 kg

  11. #731
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Husky, właśnie się ostatnio zastanawiałam, czy już ci się udało pieluchować... W takim razie dalej czekam na recenzję

  12. #732
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Dziewczyny jaką tetrę dla noworodka polecacie? Mam na razie 20szt bambusowej i muszę coś dokupić.

  13. #733
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    U nas tetra dla noworodka się nie sprawdziła - jest za wielka. Chyba że będziesz używać już takiej mocno skurczonej w praniu - wtedy git Bo rozumiem, że masz taką 75x75, tak?

    Zamiast tetry używałam ręczniczków bambusowych. Są mniejsze, a chłonność podobna.

  14. #734
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Dziewczyny jaką tetrę dla noworodka polecacie? Mam na razie 20szt bambusowej i muszę coś dokupić.
    U nas nawet przy wcześniaku sprawdzała się taka najmniejsza tania tetra z allegro, ręczniki z ikea. Bambusowa i muśliny na początku jako ulewajki, później już z normalnym zastosowaniem


  15. #735
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,648

    Domyślnie

    Ja dla noworodka miałam zwykłą marketową, przyciętą do 60x60. Idealny rozmiar do małej dupki, starczył akurat na jeden noworodkowy sik. Powoli dorastamy do większych muślinów.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  16. #736
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,283

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    U nas tetra dla noworodka się nie sprawdziła - jest za wielka. Chyba że będziesz używać już takiej mocno skurczonej w praniu - wtedy git Bo rozumiem, że masz taką 75x75, tak?

    Zamiast tetry używałam ręczniczków bambusowych. Są mniejsze, a chłonność podobna.

    wkłady z frotki bambusowej super się sprawdzają
    tetra wszelka za wielka
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  17. #737
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Tetre mam standardową, kurcze myślałam, że w latawiec bedzie git.

  18. #738
    Chusteryczka Awatar chioma
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    UK
    Posty
    2,439

    Domyślnie

    Ja tez dla noworodka nie uzywalam, zalozylam chyba 2x i nie sprawdzila sie zupelnie. A nakupowanych mialam 30 stuk Muslinow uzywalam dla starszego niemowlecia-niechoda.
    B. 2011
    S. 2012 [']
    M. 2013
    B. 2014

  19. #739
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,800

    Domyślnie

    używałam ręczniczków bambusowych jak prefoldów - w ogóle jeśli jeszcze kiedyś będę mieć takiego malucha, to chyba najbardziej na prefoldy/prefoldopodobne rzeczy bym się nastawiała, wszelka moja tetra (bambusowa, sklepowa, ecopi) była za duża - może już skurczony bambus (aczkolwiek on wtedy trochę się rozłazi jak się za mocno pociagnie).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #740
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    U mnie tetra w samolot była trochę za duża na dziecia ok. 7 tygodni: ok 5 kilo (wtedy zaczęliśmy pieluchować). Dla maluszka polecałabym ręczniczki z ikei złożone na 4 jako wkład do otulacza albo nawet te mniejsze z kolorowymi metkami złożone na 2. Wiadomo, że taki maluszek za dużo nie moczy, a i pewno będą pierdzioszki z kleksami itp. Możesz też pociąć tetre którą masz na mniejsze prostokąty i przeszyć na wkłady, no ale wtedy nie starczy na później


    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •