Strona 69 z 84 PierwszyPierwszy ... 1959616263646566676869707172737475767779 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,361 do 1,380 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1361
    Chustofanka Awatar mrscreme
    Dołączył
    Apr 2015
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    459

    Domyślnie

    Mink to też polar, nie? To mój syniu w kieszonkach i na noc zostaje (ale śpi maks 4-5 godzin)
    Hanusia 1.02.2006 i Adaś 11.11.2015

  2. #1362
    Chusteryczka Awatar Nastusienka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Żyrardów
    Posty
    1,640

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrscreme Zobacz posta
    Mink to też polar, nie? To mój syniu w kieszonkach i na noc zostaje (ale śpi maks 4-5 godzin)
    Ale to minky z kieszonek to raczej pul. Przynajmniej w tych,które mamy.
    Jakoś nie wyobrażam sobie gatek dla noworodka, ale może dlatego, że kupiła Disane, chyba sfilcowane, i nie ogarnęłam, jak zakładać. Ale wyglądają na pancerne na szczęście mam też gatki od Magnolii, może one przełamią mój opór
    Anielka 19.04 (*) Staś 13.12 Helenka 12.04

    Każde 60 sekund złości pozbawia nas minuty szczęścia.

  3. #1363
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Z moich doświadczeń pieluchowania noworodka w lecie: otulacz praktycznie niepotrzebny, tylko kłaść dziecko w formowance/spiętej tetrze na kawałku wełny (w ciuchlandzie można kupić sweter, sfilcować, przyciąć) i jest super. Gatki ciężko naciągnąć na pupę takiemu wiotkiemu dziecku. Otulacze polarowe kompletnie nam się nie sprawdziły.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  4. #1364
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Kurczę, i to jest myśl! Nie kombinować Ale na kawałku polaru też mogę kłaść pewnie, byle nie za długo?

  5. #1365
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krypto Zobacz posta
    Z moich doświadczeń pieluchowania noworodka w lecie: otulacz praktycznie niepotrzebny, tylko kłaść dziecko w formowance/spiętej tetrze na kawałku wełny (w ciuchlandzie można kupić sweter, sfilcować, przyciąć) i jest super. Gatki ciężko naciągnąć na pupę takiemu wiotkiemu dziecku. Otulacze polarowe kompletnie nam się nie sprawdziły.
    Taaa, jak ma się dziecko, które się daje tak po prostu odłożyć na ten sweter

  6. #1366
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Kurczę, i to jest myśl! Nie kombinować Ale na kawałku polaru też mogę kłaść pewnie, byle nie za długo?
    Próbowałam z polarem - przepuszczał, nie ma właściwości antybakteryjnych jak wełna, więc trzeba co i rusz prać
    no i to jednak sztuczność.

    Mist, wydaje mi się, że drugie i kolejne dziecko czasami po prostu jest zmuszone nauczyć się poleżeć i poczekać, aż mama będzie miała dla niego chwilę. U nas na szczęście okazało się, że jak jestem w zasięgu wzroku małej, to jest ok i może leżeć.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  7. #1367
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja bym nawet nie poznała w tym lumpeksie, czy to wełna

  8. #1368
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Ja bym nawet nie poznała w tym lumpeksie, czy to wełna
    Dlatego zawsze rzucam się na metkę, a sam wygląd swetra to sprawa drugorzędowa. W moich okolicznych ciuchlandach mniej więcej co 10 sweter jest wełniany.
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  9. #1369
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ale przyznam, że pomysł formowanki/prefoldu na snappi bez otulacza w takie upalne dni bardzo do mnie przemówił I to lubię (a jednocześnie wkurza mnie to jak nie wiem co!) w wielopieluchowaniu - niezliczoną ilość opcji do wyboru

  10. #1370
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Zgadzam się w pełni co do ilości możliwości- super że jest tego tyle, bo przecież każdemu przypasuje coś innego, ale jak początkująca sama mam dylemat w co zainwestować. Dla noworodka zestaw "startowy" już skompletowałam, teraz kuszą mnie na bazarku OS ale nie wiem co się będzie u nas sprawdzać. Zwłaszcza, że to pierwsze dziecię i pierwsze wielopieluchy
    Oj nie mogę się już doczekać.... jeszcze ciut ponad 6 tyg do porodu

  11. #1371
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Ja po słabych doświadczeniach przy pierwszym dziecku nie będę teraz kupować PUL-u na bazarku. Przeciekał mi mocno - i nigdy nie wiedziałam, czy to ja coś źle robię, czy dana marka tak ma, czy to po prostu pielucha już zużyta. Dla noworodka pewnie kupię bazarkowe, bo raczej mało zużyte + nie na długo starczą, ale kieszonki/otulacze OS już nowe. Za to formowanki używane sprawdziły się świetnie.

  12. #1372
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Samasia, co do PULu z drugiej ręki to się absolutnie zgadzam - nigdy nie wiadomo a jak przecieka kupiony nowy to można przynajmniej reklamować u producenta ale za to wełnę też można spokojnie na bazarku kupować.
    ja przy drugim stałam się psychofanką wełny. Jak pakuję w PUL to mam wrażenie jakby w ceracie siedziało


  13. #1373
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,478

    Domyślnie

    Samasia, HoliPoli - bardzo cenna uwaga odnośnie tego PULu. Zapamiętam i drożę w życie
    Już przy okazji zakupów produktów NB na bazarku kupiłam pojedyncze kieszonki i otulacze OS, robiłam "testy" na przeciekanie i nie byłam specjalnie zadowolona z kieszonek. Otulacze okazały się szczelniejsze, ale były z innego źródła, więc mogły być inaczej traktowane przez użytkownika. Nówek jeszcze żadnych nie mam więc trudno mi ocenić i nie mam porównania

  14. #1374
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Holi, ale dla niuborna zdecydowanie poszukam PUL-u na bazarku, nie stać mnie chyba na takie fanaberie jak nowy PUL na miesiąc czy półtora Co do wełny - zanim mnie ciąża unieruchomi, muszę się do ciebie wybrać na instruktaż, bo nadal nie rozumiem i boję się lanolinowania W sumie z zasady powinnam być przeciwna wełnie+lanolinie, bo to niewegańskie, ale moja hipokryzja znowu się budzi.

  15. #1375
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja nie kumam idei wegańskości także wełna jest dla mnie przenajlepsza

    a co do PULu dla njuborna - ja kupiłam nowe dla pierwszego więc drugi miał już odziedziczone no i nam te ski wystarczyły na jakieś pół roku, więc w sumie długo.
    ale jakbym miała trzeciego to chyba też bym w wełnę tylko pakowała teraz

    Edit: a na instruktaż to ja się chętnie przejadę do Ciebie


  16. #1376
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    No zapraszamy

  17. #1377
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    ja od drugiego tygodnia życia mojego młodego przerzuciłam się na wełnę całkowicie z formowankami teraz i z wkładami pupi bambusowymi wcześniej z tetrą spinaną na snapky. Magnolia i Aptonia gacie takie szyją ze my spokojnie na nocki używamy i trzyma na bank .
    Pierwsze gacie od magnoli bardzo elastyczne i wchodziły bez pzreszód na małą dupkę bez wyginania niepotrzebnego maluszka.
    Na nic więcej bym nie zamieniła ani otulaczy wełnianych ani gatek a pulle mamy tylko dwa i to od kokosi na wyjscia do lekarza bo dupka mała wychodzi w nich
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  18. #1378
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    95

    Domyślnie

    Słuchajcie znalazłam na allegro polar o gramaturze 200 taki: http://allegro.pl/polar-nr2-ecru-200...641523423.html , i taki http://allegro.pl/dzianina-polar-200...796499517.html , myślicie że nadaje się to na wkładki sucha pupa? na szmatce łatce jest tkanina mikropolar o gramaturze 250 więc ten z allegro z racji swojej gramatury tym bardziej powinien być mikropolarem?czy tu może chodzi o różnice w splocie?

  19. #1379
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Przygranicze
    Posty
    4,253

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzoana Zobacz posta
    Słuchajcie znalazłam na allegro polar o gramaturze 200 taki: http://allegro.pl/polar-nr2-ecru-200...641523423.html , i taki http://allegro.pl/dzianina-polar-200...796499517.html , myślicie że nadaje się to na wkładki sucha pupa? na szmatce łatce jest tkanina mikropolar o gramaturze 250 więc ten z allegro z racji swojej gramatury tym bardziej powinien być mikropolarem?czy tu może chodzi o różnice w splocie?
    za cienki tez nie może być o ci się po praniu siatka zrobi
    P 2000, M 2005 , M 2011, L 2015

  20. #1380
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2015
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    95

    Domyślnie

    Dziękizamówię na próbę pół metra i sobie dokładnie obejrzę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •