Strona 55 z 84 PierwszyPierwszy ... 545474849505152535455565758596061626365 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,081 do 1,100 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1081
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    Zamiast 3 otulaczy nocnych kupiła bym formowanki- jak Ci się dzieć będzie co 2 h budził to i 4 pójdą, a formowanki schną trochę. Nawet te z kieszonką. A na noc do nich polecam wełnę.
    Chodzi Ci o to żeby zamiast nocnych otulaczy to tych 6 formowanek dobrać jeszcze 3?

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    A na noc do nich polecam wełnę.
    Wełniak w sensie też otulacz tylko z wełny nie PUL?

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    A w ogóle to nie polecałabym kupowania od razu takiego zestawu i nie z jednej firmy, bo może się okazać że pasuje Ci zupełnie inna forma pieluchowania, albo inny krój będzie dla malucha lepszy.
    Nie no to taki przykład był. Też myślę o wypróbowaniu różnych firm.. Dla noworodka na pewno kupię Ecodidi i KoKoSi ze względu na pępuszek. I tu chyba faktycznie rozejrzę się za używanymi.. Co do reszty to chyba kupię i kieszonki i otulacze.. Tyle, że kieszonki to jak kupa poleci to trzeba od razu wymieniać?
    Eksperymenty poczynię ze starszym bobasem a nie z noworodkiem bo jak same zauważyłyście niekoniecznie starczą na 3 miesiące życia dziecka.
    Martwi mnie tylko, że jak zacznę kupować różne rzeczy z różnych źródeł to się okaże, że mi zabraknie pieluszek i będę musiała ratować się tymi paskudnymi jednorazówkami

  2. #1082
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Ja mam noworodka i co u nas sie sprawdza
    Tetra 60/80 grubsza i ciensza 15 szt.
    Prefoldy ok 10 szt ale one nie koniecznie, lubie je ale sama tetra tez daje rade
    Otulacze: 2 Pul 2 Welna 1 polarkowy kokosi , wszystkie s, ten polarkowy naprawde fajny, dostalam go z przypadku a bardzo go lubie.
    Formowanki 5 SZT. ecodidi z kieszonka dorzucam cos na wklad
    I wszystko, piore co 2 dni

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  3. #1083
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olazola Zobacz posta
    Ja mam noworodka i co u nas sie sprawdza
    Tetra 60/80 grubsza i ciensza 15 szt.
    Prefoldy ok 10 szt ale one nie koniecznie, lubie je ale sama tetra tez daje rade
    Otulacze: 2 Pul 2 Welna 1 polarkowy kokosi , wszystkie s, ten polarkowy naprawde fajny, dostalam go z przypadku a bardzo go lubie.
    Formowanki 5 SZT. ecodidi z kieszonka dorzucam cos na wklad
    I wszystko, piore co 2 dni

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    przy moim dziecku nigdy by taka ilość nie starczyła - no góra na 1,5 dnia ale pranie też musi wyschnąć

  4. #1084
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    No w sumie mam 30 pieluch i jakis zapas starej tetry, ktorego nie uzylam, a pranie teraz schnie mi 4 h formowanki 8

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  5. #1085
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olazola Zobacz posta
    Prefoldy ok 10 szt ale one nie koniecznie, lubie je ale sama tetra tez daje rade
    No właśnie.. a te Prefoldy poskładane to trzeba spinać i w otulacze wrzucać?


    a co drogie mamy proponują na dłuższe spacery?? Jakie pieluszki najszybciej się wymienia bez płaczu i dziwnych spojrzeń "jednorazowców"?
    Ostatnio edytowane przez leti3000 ; 24-07-2014 o 13:57

  6. #1086
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Mi się nigdy nie zdarzyło zmieniać podczas spaceru, nieraz za to przebierałam w aucie albo jeśli byłam w galerii handlowej to w pokoju matki z dzieckiem. Spacer to 2-2,5 h, więc pielucha spokojnie tyle wytrzyma. Dzieci nam zawsze spały, więc przez sen kupy nie robiły Używałam więc tego co na noc.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  7. #1087
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Mi się nigdy nie zdarzyło zmieniać podczas spaceru, nieraz za to przebierałam w aucie albo jeśli byłam w galerii handlowej to w pokoju matki z dzieckiem. Spacer to 2-2,5 h, więc pielucha spokojnie tyle wytrzyma. Dzieci nam zawsze spały, więc przez sen kupy nie robiły Używałam więc tego co na noc.
    moja zawsze za to robi siku na spacerze,a ja mam manie sprawdzania czy ma sucho i jak mokro to zmieniam od razu,moja śpi na spacerze,pieluche wymieniam w wózku to się nawet nie budzi,a ostatnio zawsze w wełniakach wychodziliśmy bo upały,i miedzy innymi w Twoim Elayla i przecieku nie zaliczyliśmy i zawsze biorę ten pieciowarstwowy wkład albo składany z weluru bambusowego i poprostu jeden wyjmuje,wkładam do woreczka pulowego drugi wkładam,ostatnio zmieniałam przed lewiatanem bo czekałam na mamę co robiła zakupy,ludzie się trochę gapili a co tam,jak karmiłam przed blokiem na ławce też się patrzyli,a mała głodna i ona najważniejsza dla mnie
    ale dobry ten patent z wkładami do wełniaka,dla mnie szybko i sprawnie.

  8. #1088
    Chustofanka Awatar jaga1984
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    między Łodzią a Piotrkowem :)
    Posty
    378

    Domyślnie

    Wlasnie tak czytam i myślę, nakupowalam i zarezerwowalam kilka otulaczy, formowanki, będę mieć gatki welniane...brakuje mi otulacza welnianego malutkiego...Moze któraś z was znajdzie to poprosze o informacje. Po przeczytaniu porad o pieluchowaniu wielo i sledzeniu forum zarazilam sie mania posiadania różnych otulaczy. Szukam jeszcze geterek malutkich, tych nogaweczek i niestety rzadko są takie Male. Moze wiecie gdzie znajdę? Pozdrawiam
    Sent from my RM-941_eu_poland_377 using Tapatalk
    Mama Olka ur.20.07.2007

    Mama Hani 20.09.2014

  9. #1089
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaga1984 Zobacz posta
    Wlasnie tak czytam i myślę, nakupowalam i zarezerwowalam kilka otulaczy, formowanki, będę mieć gatki welniane...brakuje mi otulacza welnianego malutkiego...Moze któraś z was znajdzie to poprosze o informacje. Po przeczytaniu porad o pieluchowaniu wielo i sledzeniu forum zarazilam sie mania posiadania różnych otulaczy. Szukam jeszcze geterek malutkich, tych nogaweczek i niestety rzadko są takie Male. Moze wiecie gdzie znajdę? Pozdrawiam
    Sent from my RM-941_eu_poland_377 using Tapatalk
    Jutro Ci pokażę


  10. #1090
    Chustofanka Awatar jaga1984
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    między Łodzią a Piotrkowem :)
    Posty
    378

    Domyślnie

    Dziekuje, naprawdę sie ciesze, ze chcesz pomoc. Pozdrawiam do zobaczenia
    Sent from my RM-941_eu_poland_377 using Tapatalk
    Mama Olka ur.20.07.2007

    Mama Hani 20.09.2014

  11. #1091
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    Ja mam fioletowe S od magnolii, lekko sfilcowane. Właśnie będę jechać do PL to mogłabym wysłać.

  12. #1092
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaga1984 Zobacz posta
    Wlasnie tak czytam i myślę, nakupowalam i zarezerwowalam kilka otulaczy, formowanki, będę mieć gatki welniane...brakuje mi otulacza welnianego malutkiego...Moze któraś z was znajdzie to poprosze o informacje. Po przeczytaniu porad o pieluchowaniu wielo i sledzeniu forum zarazilam sie mania posiadania różnych otulaczy. Szukam jeszcze geterek malutkich, tych nogaweczek i niestety rzadko są takie Male. Moze wiecie gdzie znajdę? Pozdrawiam
    Sent from my RM-941_eu_poland_377 using Tapatalk
    Ja mam w wątku sprzedażowym ecodidi xs-s

    Cytat Zamieszczone przez leti3000 Zobacz posta
    Chodzi Ci o to żeby zamiast nocnych otulaczy to tych 6 formowanek dobrać jeszcze 3?


    Wełniak w sensie też otulacz tylko z wełny nie PUL?
    Tak i tak

  13. #1093

    Domyślnie

    Hej dziewczyny, mam pytanie czy ręczniki bambusowe od ecodidi można wkładać do otulacza złożone jak prefoldy? I ostatnio zakupiłam jeszcze do wypróbowania wkład z weluru bambusowego może być bezpośrednio przy skórze? Ciężko mi to ogarnąć.... Lada dzień (mam nadzieję) zostanę mamą i mam zamiar pieluszkować wielo zaraz po powrocie ze szpitala.

  14. #1094
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    bambus od pupki jak najbardziej można
    Jedynie wystrzegałabym się mikrofibry przy skórze

  15. #1095

    Domyślnie

    To jeszcze jedno pytanie bo nie ogarniam wkładka "czysta pielucha" to to samo co wkładka "sucho od pupy"?

  16. #1096
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Tak

  17. #1097

    Domyślnie

    Dzięki Póki co wszystko wygląda na trochę skomplikowane ale mam nadzieją, że jak już się córa pojawi to ogarniemy powoli temat

  18. #1098
    Chustonówka Awatar ogrodniczka
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    okolice Gliwic
    Posty
    7

    Domyślnie

    Hej, hej Jestem tutaj nowa właśnie się przymierzam do kupowania pieluszkowej wyprawki Dzieć urodzi się w październiku. I tak wymyśliłam:
    6 otulaczy (4 PUL+2 wełna) - a może w innej konfiguracji?
    składanki - i tutaj nie wiem: sama tetra? Czy jeszcze np bambusowe, flanelowe, muślinowe? Ile? Jakie rozmiary? Wszystkie takie same czy raczej różne? Tetra gruba, czy raczej cienka?
    kilka formowanek i kieszonek z myślą o wyjściach albo jeśli dzieckiem będzie się zajmował ktoś inny.
    Czy do tego jeszcze jakieś wkładki, prefoldy, czy to już wystarczy?
    Mówię o rozmiarze newborn, chciałąbym prać co 2 dni. I jakie firmy polecacie na początek? BambinoMio, Kokosi, Eccopi, IV? Coś jeszcze? Zwłaszcza doradżcie coś w sprawie tych otulaczy wełnianych - lepsze gatki czy takie na rzep i jakie firmy?

  19. #1099
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ogrodniczka Zobacz posta
    Hej, hej Jestem tutaj nowa właśnie się przymierzam do kupowania pieluszkowej wyprawki Dzieć urodzi się w październiku. I tak wymyśliłam:
    6 otulaczy (4 PUL+2 wełna) - a może w innej konfiguracji?
    składanki - i tutaj nie wiem: sama tetra? Czy jeszcze np bambusowe, flanelowe, muślinowe? Ile? Jakie rozmiary? Wszystkie takie same czy raczej różne? Tetra gruba, czy raczej cienka?
    kilka formowanek i kieszonek z myślą o wyjściach albo jeśli dzieckiem będzie się zajmował ktoś inny.
    Czy do tego jeszcze jakieś wkładki, prefoldy, czy to już wystarczy?
    Mówię o rozmiarze newborn, chciałąbym prać co 2 dni. I jakie firmy polecacie na początek? BambinoMio, Kokosi, Eccopi, IV? Coś jeszcze? Zwłaszcza doradżcie coś w sprawie tych otulaczy wełnianych - lepsze gatki czy takie na rzep i jakie firmy?
    Ja nakupowałam dużo różnych pieluch żeby sprawdzić, co nam podpasuje i tak naprawdę najlepsze okazało się najtańsze rozwiązanie: tetra i otulacz PUL. Wełniane otulacze nam się nie sprawdziły bo albo przeciekały, albo były wciąż brudne, a wełnę trzeba prać ręcznie więc to jednak ciut więcej roboty. Otulaczy PUL miałam chyba 6 i to wcale nie było za dużo. Formowanek nie lubiłam i nie używam do dziś. Z wkładów wszystko wyciekało na otulacz. Tetrę miałam kikko 70 x 70 (normalną i lux) - pasowała od noworodka spięta snappy: ja zaginałam wszystkie rogi do środka, żeby zrobić mniejszy kwadrat i z tego już robiłam latawca. Wg mnie nie warto inwestować w jakieś super chłonne wkłady/formowanki bo i tak co chwilę jest kupa i dziecko do przebrania

  20. #1100
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Przymierzam się do pieluchowania noworodka, a jestem zielona.... A tu poród za ok. tydzień - rychło w czas się na wielo zdecydowałam. Mam może z 10 pieluch tetrowych w domu - kilka jeszcze po mnie z l. 80 (!), reszta cienkie. Mam 4 flanelowe pieluszki i jakieś prefoldy, ale chyba za duże będą...
    Problem jeszcze w tym, że muszę szukać rozwiązań baaaardzo ekonomicznych. Już nawet myślałam, żeby pociąć jakieś koszule flanelowe na pieluszki - co sądzicie o flaneli dla noworodka? Dobra dla pupy? Jak się kupy spierają?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •