Strona 53 z 84 PierwszyPierwszy ... 343454647484950515253545556575859606163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,041 do 1,060 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1041
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Tak my mamy kokosi nb i zapinana się pod pęknie pieknie
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  2. #1042
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Asioczka dzięki za podpowiedź! To się nazywa recykling
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  3. #1043
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dopiero wstępuję do grona "wielopieluchowców" Już bite dwa dni siedzę i czytam o tych cudach, ale co strona i producent to inna teoria. Mam więc cały czas kilka dylematów i proszę o porady od dzielnych "wielo-mam"

    Dylemat nr 1: Poczekać aż kikutek odpadnie jadąc na jednorazówkach (wolałabym tego uniknąć) i od razu kupić one size czy wybrać droższą wersję rozmiarówkową: new born a potem one size?
    - Ponoć przy noworodkach one size często robi brzydkie "niespodzianki" i zniechęca do wielopieluchowania bo np wycieka, nie trzyma wilgoci czy coś tam (ogólnie niby za duży).
    - Wersja rozmiarówkowa wydaje się być okropnie droga! Tylko na 3 miesiące życia dziecka trzeba by kupić formowanki + otulacze w ilości na 2 dni prania.. to hmm 6 otulaczy
    i aż 24 formowanki?! To brzmi kosmicznie! Czy coś pomyliłam?

    Dylemat nr 2: na noc lepsze droższe formowanki z otulaczem czy tańsze, ale dłużej schnące SIO?

    Dylemat nr 3: Chcę złożyć zestaw wymarzony: mix "dzień+noc". Co o tym myślicie?
    - na noc (dzieki waszej pomocy) formowanki z otulaczem lub SIO.
    - Co na dzień? AIO bardzo długo schną i dużo trzeba kupić... do składanek ze snapi nie miałabym cierpliwości - więc odpadają! Wychodzi na to, że kieszonki PUL? Są bardzo łatwe w obsłudze, ale podobno dzidziuś często ma takie "ciśnienie", że brudzi i wkład i pieluszkę, która oczywiście też ląduje w praniu... prawda czy fałsz?

    Dylemat nr 4: Chciałabym prać co dwa dni. Przy zestawie "dzień-noc" ile tego towaru zakupić? Na noc: otulacze 2+1(w zapasie)+4-6 formowanek / albo 4+1(w zapasie)SIO ? Tak brzmi rozsądnie.. Natomiast ile tych pieluszek na dzień?? Jeżeli kieszonki to na 2 dni.. przy zużywaniu ok 10 pieluszek na dobę.. kupić aż 15 kieszonek?? Kurde.. znowu bardzo drogi wychodzi!

    Dylemat nr 5: Czy jeśli kupię formowankę z kieszonką np Ecodidi a nie podobają mi się otulacze... Czy będą pasowały otulacze innych firm? Czy jak firma to firma o koniec?

    Doświadczone mamusie proszę o radę i ewentualne propozycje! Chcę by synek miał jak najlepiej ale i też nie jestem milionerką HELP...
    Ostatnio edytowane przez leti3000 ; 23-07-2014 o 03:27

  4. #1044
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Na pewno zaraz odezwać się bardziej doświadczone mamy, ale ja też pozwolę sobie wtrącić jako ze jestem na bieżąco z 2miesieczniakiem

    OS jest zdecydowanie za duży na typowego noworodka. Dodatkowo my np wyroslismy juz z nb a OS nadal za duży wiec musiałam inwestować w S, ale to chyba zależy od budowy bzdyla, mój jest szczuplutki.
    Szczerze radze nie zniechęcać się do tetry, jest tania i nie musisz jej składać.

    Moja rada: na pierwsze dwa, trzy tygodnie stos tetry z supermarketu, ew jakieś ręczniki z ikea albo ściereczki mikrofibrowe z wkładką z polaru i do tego 3-4 otulacze nb. Na dłuższe drzemki, jeśli będą, jednorazowe.

    Na kolejne 2 me dodatkowo kilka formowanek s i okulary s, ew zacząć eksperymenty z kieszonkami s.
    Wszystkie otulacze możesz spokojnie kupić używane.

    To oczywiście wynika z mojego doświadczenia. Noworód robi tyle kup i kleksow ze szkoda formowanek. A jeszcze jak wam się trafi niedojrzaly układ pokarmowy albo dyschezja jak nam to będziesz blogoslawic tetre pod niebiosa

    No to taka cegielka ode mnie) powodzenia!
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  5. #1045
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Aaa no chyba ze jednak zdecydujesz się na jednorazowe przez pierwszych kilka tyg to w ogóle odpuść sobie rozmiar nb, tylko najpierw policz co Ci się bardziej opłaca. Mi wyszło ze wielo

    I przepraszam za te okulary zamiast otulaczy itd: autokorektor w telefonie mam strasznie przemadrzaly; )
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  6. #1046
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leti3000 Zobacz posta

    Dylemat nr 1: Poczekać aż kikutek odpadnie jadąc na jednorazówkach (wolałabym tego uniknąć) i od razu kupić one size czy wybrać droższą wersję rozmiarówkową: new born a potem one size?
    - Ponoć przy noworodkach one size często robi brzydkie "niespodzianki" i zniechęca do wielopieluchowania bo np wycieka, nie trzyma wilgoci czy coś tam (ogólnie niby za duży).
    - Wersja rozmiarówkowa wydaje się być okropnie droga! Tylko na 3 miesiące życia dziecka trzeba by kupić formowanki + otulacze w ilości na 2 dni prania.. to hmm 6 otulaczy
    i aż 24 formowanki?! To brzmi kosmicznie! Czy coś pomyliłam?
    Napiszę jak ja mam zamiar zrobić przy kolejnym dziecku, po doświadczeniach pieluchowania bliźniakow od ok. 4-5 tyg. życia.
    Przede wszystkim tym razem inwestuję w rozmiar s-newborn (wiem, że są firmy z większym s, ale formowanki takie raczej nie zmieszczą się pod otulacz s-noworodkowy, więc trzeba uważać.) Przy chłopakach miałam noworodkowe, ale mało i musiałam na gwałt dokupować. One Size był duużo za duży do ok. 5-5,5 kg

    Cytat Zamieszczone przez leti3000 Zobacz posta
    Dylemat nr 2: na noc lepsze droższe formowanki z otulaczem czy tańsze, ale dłużej schnące SIO?
    Nie używałam SIO, ale moim zdaniem to to samo co formowanka tylko wkład wpinasz zamiast mieć go na stałe - w tym wypadku pierwsza wersja byłaby lrpsza, bo szybciej schnie, ale ponieważ istnieją formowanki-kieszonki, do których wkład idzie do środka to już nie ma różnicy między taką formowanką a SIO. Wybrałabym więc to, co taniej wyniesie. Plus dla tego typu formowanek: można włożyć jeden lub dwa wkłady w zależności od potrzeb.

    Cytat Zamieszczone przez leti3000 Zobacz posta
    Dylemat nr 3: Chcę złożyć zestaw wymarzony: mix "dzień+noc". Co o tym myślicie?
    - na noc (dzieki waszej pomocy) formowanki z otulaczem lub SIO.
    - Co na dzień? AIO bardzo długo schną i dużo trzeba kupić... do składanek ze snapi nie miałabym cierpliwości - więc odpadają! Wychodzi na to, że kieszonki PUL? Są bardzo łatwe w obsłudze, ale podobno dzidziuś często ma takie "ciśnienie", że brudzi i wkład i pieluszkę, która oczywiście też ląduje w praniu... prawda czy fałsz?
    Pomysł z różnymi zestawami na dzień i noc bardzo dobry. Ale co i ile sprawdzi się u Was w nocy to wyjdzie w praktyce. Jeśli dziecko często budzi się na karmienia to też trzeba mu często zmieniać pieluchę. U nas kupka mleczna przez pierwsze miesiące była przy każdej pobudce. Mimo wszystko ja na noc bym wzięła formowanki. Mam zamiar zaopatrzyć się w 6 szt, tylko na noce. Po trzy na noc. Takie z kieszonką, do tego po jednym wkładzie bambusowym, który jest najchłonniejszy.

    Cytat Zamieszczone przez leti3000 Zobacz posta
    Dylemat nr 4: Chciałabym prać co dwa dni. Przy zestawie "dzień-noc" ile tego towaru zakupić? Na noc: otulacze 2+1(w zapasie)+4-6 formowanek / albo 4+1(w zapasie)SIO ? Tak brzmi rozsądnie.. Natomiast ile tych pieluszek na dzień?? Jeżeli kieszonki to na 2 dni.. przy zużywaniu ok 10 pieluszek na dobę.. kupić aż 15 kieszonek?? Kurde.. znowu bardzo drogi wychodzi!
    Na noc dokładnoe się to zgadza a na dzień.. niech się wypowie ktoś, kto pieluchował noworodka takim systemem z kieszonkami, bo my szybko przerzuciliśmy się na otulacze wełniane + wkład w ciąg dnia, bo polarek jest sztuczny i chciałam aby mieli naturalną tkaninę przy skórze (wkłady bambusowe) i to nam pasowało niezależnie od okresu pieluchowania. Jeśli system otulacz + wkład to wtedy ok. 5 otulaczy i 24 wkłady.

    Cytat Zamieszczone przez leti3000 Zobacz posta
    Dylemat nr 5: Czy jeśli kupię formowankę z kieszonką np Ecodidi a nie podobają mi się otulacze... Czy będą pasowały otulacze innych firm? Czy jak firma to firma o koniec?

    Doświadczone mamusie proszę o radę i ewentualne propozycje! Chcę by synek miał jak najlepiej ale i też nie jestem milionerką HELP...
    Większość formowanek pasuje pod większość otulaczy niezależnie od firmy, ale nie zawsze tak jest. Ecodidi będą pasować pod większość.
    Powodzenia!



    Cytat Zamieszczone przez jus Zobacz posta
    Szczerze radze nie zniechęcać się do tetry, jest tania i nie musisz jej składać.

    Moja rada: na pierwsze dwa, trzy tygodnie stos tetry z supermarketu, ew jakieś ręczniki z ikea albo ściereczki mikrofibrowe z wkładką z polaru i do tego 3-4 otulacze nb. Na dłuższe drzemki, jeśli będą, jednorazowki.
    Co do tetry to u nas się zupełnie nie sprawdziła w pierwszych miesiącach,bo była za wielka do małyc otulaczy i się nie mieściła, a cięta na mniejsze kawałki miała za małą chłonność. Rewelacyjna za to okazała się o wiele później jako wkład awaryjny, gdy nie zdążyłam zrobić prania albo m nie wyschlo.

    Ręczniczki z ikei mieliśmy Krama - totalna porażka, bo po 2-3 praniach szorstka jak papier ścierny, ale wiem, że są też inne, chyba bardziej miękkie - nie próbbowałam.

    Mikrofibra jest sztuczna, a do tego odciąga wilgoć do tego stopnia, że położona bezpośrednio przy skórze może ją wysuszać/podrażniać. Lepiej sprawdzi się w kieszonce, ale ja w ogole jestem przeciwniczką sztucznych tkanin przy skórze, więc kieszonka musiałaby dla mnie być z welurkiem
    Do tego miktofibra szybko szarzeje, jest dość gruba i ma w porównaniu do grubości wkładu dość niską chłonność.

    Leti - pytałaś jeszcze wcześniej o kikuta. Otóż u mnie było tak, że jeden miał pępek wyżej, a drugi niżej. Na jednym zapinałam wszystkie otulacze i kieszonk noworodkowe bez probjwmu poniżej kikuta, na drugim miałam problem. Różne firmy mają wyższy lub niższy stan pieluszki z przodu.
    Ostatnio edytowane przez Elayla ; 23-07-2014 o 07:50

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  7. #1047
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Co do tetry to u nas się zupełnie nie sprawdziła w pierwszych miesiącach,bo była za wielka do małyc otulaczy i się nie mieściła, a cięta na mniejsze kawałki miała za małą chłonność. Rewelacyjna za to okazała się o wiele później jako wkład awaryjny, gdy nie zdążyłam zrobić prania albo m nie wyschlo.
    poważnie, nawet ta najzwyklejsza, najcieńsza była za duża?? może to dlatego, że bliźniaki są zazwyczaj manieńkie (nie wiem jak to było u was). To tylko potwierdza, że co mama to opinia i nie należy żadnego systemu dyskwalifikować. Trza spróbować samemu


    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Mikrofibra jest sztuczna, a do tego odciąga wilgoć do tego stopnia, że położona bezpośrednio przy skórze może ją wysuszać/podrażniać. Lepiej sprawdzi się w kieszonce, ale ja w ogole jestem przeciwniczką sztucznych tkanin przy skórze, więc kieszonka musiałaby dla mnie być z welurkiem
    Do tego miktofibra szybko szarzeje, jest dość gruba i ma w porównaniu do grubości wkładu dość niską chłonność.
    Tak, ja się absolutnie zgadzam, też jestem zdania, że mikrofibra tuż przy pupie to zły pomysł. Dlatego ja stosuję na to mikropolarki sucha pupa. Przy czym to też nie jest materiał naturalny, więc różnie mamy do tego podchodzą, nie wszystkie są zwolenniczkami.

    A chłonność przy noworodku to nie jest z kolei aż taka pierwszorzędna kwestia, i tak trzeba te pieluchy co chwila zmieniać, bo kupa oczywiście pomijając dłuższe drzemki, gdzie ja stosuję jendnorazówki, bo nadal szukam systemu chłonniejszego nie robiącego dużej pupy. Zresztą gdzieś tu o to niedawno całkiem pytałam i za radą mam zakupiłam kilka formowanek i patrzę jak to wychodzi.
    Ale jakbym miała znowu pieluchować noworodka, to na kilka pierwszych tygodni znowu zdecydowałabym się na śmierdziuchy.
    Ostatnio edytowane przez jus ; 23-07-2014 o 08:48
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  8. #1048
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jus Zobacz posta
    poważnie, nawet ta najzwyklejsza, najcieńsza była za duża?? może to dlatego, że bliźniaki są zazwyczaj manieńkie (nie wiem jak to było u was). To tylko potwierdza, że co mama to opinia i nie należy żadnego systemu dyskwalifikować. Trza spróbować samemu

    Tak, ja się absolutnie zgadzam, też jestem zdania, że mikrofibra tuż przy pupie to zły pomysł. Dlatego ja stosuję na to mikropolarki sucha pupa. Przy czym to też nie jest materiał naturalny, więc różnie mamy do tego podchodzą, nie wszystkie są zwolenniczkami.

    A chłonność przy noworodku to nie jest z kolei aż taka pierwszorzędna kwestia, i tak trzeba te pieluchy co chwila zmieniać, bo kupa oczywiście pomijając dłuższe drzemki, gdzie ja stosuję jendnorazówki, bo nadal szukam systemu chłonniejszego nie robiącego dużej pupy. Zresztą gdzieś tu o to niedawno całkiem pytałam i za radą mam zakupiłam kilka formowanek i patrzę jak to wychodzi.
    Ale jakbym miała znowu pieluchować noworodka, to na kilka pierwszych tygodni znowu zdecydowałabym się na śmierdziuchy.
    Urodzili się z waga 2540 g i 2830g, ale zaczęłam stosować wielo dopiero ok. 4 tyg, kiedy mieli już przekroczone 3 kg, czyli waga przeciętnego noworodka. Miałam właśnie tą cienką tetrę, zreszta cały czas mi służy, ale tak jak napisalam, dopiero zaczeła pasować do otulaczy OS.

    Jeśli szukasz teraz rozwiazania bardzo chłonego to naprawdę plecam bambusy, bo nie mają sobie równych. Formowanki też super, ale powiększaja pupkę. Super się sprawdzają, aby uniknąć wycieków podczas dłuższych drzemek lub wyjść. Ja właśnie chcę uniknąć stosowania jednorazówek dłużej niż przez pierwsze 2 dni zanim będziemy w domu Już tyle się naczytałam o tej chemii.. a poza tym ja coraz bardziej eko, więc wizja tych strasznych nierozkładających się śmieci również mnie mobilizuje

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  9. #1049
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    My jestesmy kieszonkowi od ok. 2 mc. Wczesniej byla tetra (kupilam na metry i poszylam sobie 2-warstwowe 45x40 cm- dla noworodka byly idealne), wpinki i formowanki. Ja tez na biegu dokupowalam malutkich pieluch, bo os byly za wielkie. Formowanki byly na noc, ale ja nie rozumiem zachwytu nimi. Ani mi, ani mezowi nie pasowalo. Za duzo bylo zapinania i wszystkie poza Ecodidi robily odwlok. Teraz na noc stosujemy SIO i AIO bambusowe Mam 4 CP, 3 aio TB, 1 grovie, 2 kieszonki z podwojnymi gumkami alvababy i jedno sio zufizo, ale idzie drugie i wklady. Na dzien mam ok 20 kieszonek. Piore co 2 dni, ale czasem dzienne schna na styk

  10. #1050
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    ach, maleństwa! w ogóle podziwiam szczerze mamy bliźniaków, a już wielopieluchujące to szczególnie wiadomo - jak tak się podzieli zygotka, to trzeba sobie radzić jakoś i już. niemniej jednak szacun jest...

    właśnie na razie testuję bawełnę i welur formowanki i nie przeciekają, ale młody się pulta że mu mokro, mimo wkładki z mikropolaru:/ może ten mikropolar kiepski? jak dorośniemy do os, to spróbuję bambusa, bo już mi się nie opłaca kupować s.
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  11. #1051
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    też uważam, że formowanki dla noworodka to średni pomysł. Kieszonki też się nie sprawdzą, bo noworodki mają za chude nóżki i wszystko wycieka, a poza tym co karmienie to kupa, a pomiędzy tym ciągle mokro. Ja miałam otulacze wełniane IV chyba rozm.s (ale mój synuś urodził się z wagą 3800) i do środka wkłady bambusowe (od wkładek polarowych na początku się odparzał). Otulacz IV można podwinąć pod pępuszek, nie mieliśmy z tym problemu, a wkłady później użyjesz do kieszonek. Lepiej kupić cieńsze i dokładać później jako booster.

  12. #1052
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jus Zobacz posta
    ach, maleństwa! w ogóle podziwiam szczerze mamy bliźniaków, a już wielopieluchujące to szczególnie wiadomo - jak tak się podzieli zygotka, to trzeba sobie radzić jakoś i już. niemniej jednak szacun jest...

    właśnie na razie testuję bawełnę i welur formowanki i nie przeciekają, ale młody się pulta że mu mokro, mimo wkładki z mikropolaru:/ może ten mikropolar kiepski? jak dorośniemy do os, to spróbuję bambusa, bo już mi się nie opłaca kupować s.
    No nie powiem, że wielo przy bliźniakach to bułka z masłem. Pranie musiało być codziennie, bo inaczej pieluchy nie zmieściłyby się w pralce. Teraz próbuję ich odpieluchować.

    A co do Twohego synka to jesteś pewna, że chodzi mu o mokro? Polarek powinien skutecznie izolować. Moi niemal od początku z samym bambuskiem przy pupie, nigdy nie prostestowali.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  13. #1053
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    My noworodka pieluchowaliśmy wielo od przyjścia ze szpitala. Z kikutem nie było problemu. Na dzień tetra (cienizna z allegro) + otulacze newborn: Bambino Mio, Bummis, na upały wełniane. Na wyjścia kieszonki MaleMe, na noc TB aio bambusowe. Wszystkie pieluchy mieliśmy tak do 5kg newborn (OS były za duże na chude nóżki). Formowanek nie cierpię do tej pory. Lila ma ponad 2 lata, wciąż na pieluchach: po domu tetra ecopi, noc+wyjścia kieszonki, aio.


  14. #1054
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Inwestowanie w rozmiary NB i S ma sens tym bardziej, że łatwo małe pieluszki sprzedać na bazarku, bo zazwyczaj są krótko używane, w porównaniu do OS.
    Ostatnio edytowane przez marylove ; 23-07-2014 o 13:40
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  15. #1055
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marylove Zobacz posta
    Inwestowanie w rozmiary NB i S nie ma sens tym bardziej, że łatwo małe pieluszki sprzedać na bazarku, bo zazwyczaj są krótko używane, w porównaniu do OS.
    tzn ma sens?
    się zgadzam.

    A co do Twohego synka to jesteś pewna, że chodzi mu o mokro? Polarek powinien skutecznie izolować. Moi niemal od początku z samym bambuskiem przy pupie, nigdy nie prostestowali.
    Elayla: tak naprawdę to trochę cholera go wie. Przez tę dyschezję marudzi uporczywie, czasami ciężko wyczuć czy mokro, czy idzie kleks. Dlatego na razie się nie zrażam, czekam aż wyrośnie i potem będę eksperymentowała na całego na razie to tylko nieśmiałe próby.
    Ostatnio edytowane przez jus ; 23-07-2014 o 12:54
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  16. #1056
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    mój marudził jak miał mokro, a polar go odparzał, swoje trzeba przeżyć, a potem już z górki

  17. #1057
    Chustomanka Awatar marylove
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Piotrków Tryb
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jus Zobacz posta
    tzn ma sens?
    się zgadzam
    Ma, oczywiście MA miało być, już poprawiłam
    Kalina 14.07.2012 i Beniamin 25.10.2014

  18. #1058
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    a ja dodam że mi schodziło ok 25 pampersów na dobę - więc jest nad czym myśleć

  19. #1059
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Na noc dokładnoe się to zgadza a na dzień.. niech się wypowie ktoś, kto pieluchował noworodka takim systemem z kieszonkami, bo my szybko przerzuciliśmy się na otulacze wełniane + wkład w ciąg dnia, bo polarek jest sztuczny i chciałam aby mieli naturalną tkaninę przy skórze (wkłady bambusowe) i to nam pasowało niezależnie od okresu pieluchowania. Jeśli system otulacz + wkład to wtedy ok. 5 otulaczy i 24 wkłady.
    Myślałam, że do otulaczy to się składanki i formowanki tylko nadają..Do otulacza wystarczy zwykły wkład np bambusowy? Nie będzie się przesuwał i źle układał??

  20. #1060
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leti3000 Zobacz posta
    Myślałam, że do otulaczy to się składanki i formowanki tylko nadają..Do otulacza wystarczy zwykły wkład np bambusowy? Nie będzie się przesuwał i źle układał??
    U leżącego bzdylka chyba niekoniecznie. Przynajmniej ja nie miałam/nie mam takich problemów. Jak dobrze zapnę i rozmiar jest dopasowany, to siedzi jak trzeba
    a zapinam zarówno wkłady, jak i np tetrę złożoną w prostokąt.
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •