Strona 52 z 84 PierwszyPierwszy ... 242444546474849505152535455565758596062 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,040 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1021
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Z pupa to róznie bywa, mój w wielo nie ma problemów, niczym nie smarujemy a pupka śliczna Ale czasem dziewczyny piszą, ze cos dolega.

  2. #1022
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Podczytuję ten wątek, bo mam nadzieję, że przy drugim dziecku wielorazówki zacznę szybciej stosować niż przy pierworodnym (na Chustoforum trafiłam za późno)

    Cytat Zamieszczone przez nata76 Zobacz posta
    a powiedzcie, które piluchy sa bajbardziej mieekkie, zwłaszcza, żeby gumek/falbanek nie miały? mój synek ma na nóżkach zdarta prawie skóre, mysle,ze to od pieluch szpitalnych. te formowanki przyjaxnie wygladaja, ale otulacze....raczej tex niezbyt przyjaxnie....nie mam możliwości zobaczenia na zywo. chciałabym trochę kupic,az mu się skóra nie zaleczy, bo ogolnie używam jednorazówek (na razie,bo wiem,ze to pewnie wciąga ?)
    Mojego synka obcierały otulacze z szorstką lamówką.
    Jeśli z pupą coś się działo, to pomagała grubsza warstwa kremu na odparzenia (wie, wiem, że w wielo "zatłuszczacz"), no i wietrzenie, wietrzenie i jeszcze raz wietrzenie.

  3. #1023
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Z pupa to róznie bywa, mój w wielo nie ma problemów, niczym nie smarujemy a pupka śliczna Ale czasem dziewczyny piszą, ze cos dolega.
    Gdzie najlepiej kupić tetrę? Nie mam wcale a potrzebuję na od noworodka, czyli chyba cienką na początek

  4. #1024
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polapola Zobacz posta
    Gdzie najlepiej kupić tetrę? Nie mam wcale a potrzebuję na od noworodka, czyli chyba cienką na początek
    Na allegro jest od groma cienkiej noworodkowej


  5. #1025
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    dziewczyny! dzięki za całą waszą wiedzę przekazywaną na forum!

    Mam jednak pytanie, na które odpowiedzi nie do końca znalazłam.
    Bąbel ma w tej chwili 5 tygodni. Podczas karmienia i kiedy jest aktywny siedzi w z gołym pupskiem, w samej tetrze lub w otulaczach kokosi NB (fantastyczne są! ale robią się małe powoli) z wkładkami ze ściereczek mikrofibrowych (kupiłam w Auchan na dziale samochodowym za parę złotych, świetne na 1 sik, nawet spory) i oczywiście mikropolarkiem. Gdzieś wyczytałam, że mikrofibry nie powinno się używać bezpośrednio przy skórze, bo wysusza - i się tego trzymam. I w takich chwilach wielo są dla nas wybawieniem, bo człowiek wali co najmniej kilkadziesiąt kleksów dziennie. W pierwszych trzech tygodniach potrafiłam mieć karmienia, gdzie prutał 30 (słownie: trzydzieści!!) razy w ciągu pół godziny. I natychmiast trzeba było zmieniać, inaczej awantura i odparzenia gotowe. Teraz powoli zaczyna być coraz lepiej, chociaż nadal pruta jak najęty.

    Natomiast problemem są drzemki i spacery, i tu bardzo proszę o radę. Bąbel zazwyczaj śpi 2-3h ciurem i nie mam wtedy dostępu do pieluchy (zawijamy go w kokonik do snu). Dlatego wrzucam mu pampki. O ile kup już prawie w ciągu snu nie robi, o tyle sikać sika sporo. Niekoniecze się wtedy wybudza, a ja nie mogę znieść myśli, że będzie leżał w swoich siuśkach 2 godziny. I stąd moje pytanie: czy macie jakiś patent na wkładkę naprawdę chłonną, ale nie robiącą wielkiego odwłoka? Coś, co nie tylko nie wycieknie, ale także zatrzyma siki z dala od pupy, w połączeniu z wkładką sucha pupa oczywiście.

    Formowanki od kokosi? Jakies prefoldy (jakie??)? ktoś coś pisał o muślinach z Ikea, ile one wytrzymują?

    w tej chwili człowiek waży 4 kg, niebawem dorośniemy do OS. Do tego czasu chciałabym zainwestować w coś naprawdę dobrego.
    Będę bardzo wdzięczna za każdą opinię!
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  6. #1026
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    U nas zdecydowanie i od początku najlepiej pod względem.chłonności sprawdziły się wkłady bambusowe. Dla zwiększenia chłonności można zastosować formowanki. Na noc nie do pobicia.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  7. #1027
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    ok dzięki! w takim wypadku zaopatrzę się w formowanki i zobaczymy co dalej)
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  8. #1028

    Domyślnie

    formowanki są świetne i też występują w wersji "kieszonkowej" z mikropolarem od pupy - mam takie ecodidi i nature babies
    bardzo polecam na drzemki i noce

  9. #1029
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zuzayana Zobacz posta
    formowanki są świetne i też występują w wersji "kieszonkowej" z mikropolarem od pupy - mam takie ecodidi i nature babies
    bardzo polecam na drzemki i noce
    moje hity , nie do pobicia na noc. w miare jak dzieć rosnie zmieniamy wklady w formowankach na bardziej chlonne i nie ma obaw, ze sie przesika
    http://pieluszki-ecodidi.blogspot.co...owane_607.html
    Ostatnio edytowane przez asioczka ; 28-06-2014 o 20:24
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  10. #1030
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    zuzayana, asioczka
    a jak z rozmiarem tych formowanek? ja zaopatrzyłam się w Tetro, które teoretycznie są od 3 kg, ale daleko nam jeszcze do wypełnienia ich treścią

    pewnie w takim układzie powinnam jeszcze zainwestować w rozmiar S, niezależnie od producenta?
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  11. #1031
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Rozmiar S zdecydowanie najlepszy do 3-4 mc życia, nie robi tak wielkiej pupy, dziecku wygodniej no i mniej wycieków spowodowanych złym dopasowaniem pieluszki.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  12. #1032
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jus Zobacz posta
    zuzayana, asioczka
    a jak z rozmiarem tych formowanek? ja zaopatrzyłam się w Tetro, które teoretycznie są od 3 kg, ale daleko nam jeszcze do wypełnienia ich treścią

    pewnie w takim układzie powinnam jeszcze zainwestować w rozmiar S, niezależnie od producenta?
    rzeczywiscie u maluszka lepiej kupic S i do tego otulaczyki tez S. potem juz moim zdaniem nie ma sensu kupowac M czy L, ale eSki na poczatek sa swietne. ale radze szukac na bazarku, bo dzieć naprawde szybko rosnie, a z racji tego, ze uzywane krotko, Dziewczyny sprzedaja eSki w swietnym stanie.
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  13. #1033
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asioczka Zobacz posta
    rzeczywiscie u maluszka lepiej kupic S i do tego otulaczyki tez S. potem juz moim zdaniem nie ma sensu kupowac M czy L, ale eSki na poczatek sa swietne. ale radze szukac na bazarku, bo dzieć naprawde szybko rosnie, a z racji tego, ze uzywane krotko, Dziewczyny sprzedaja eSki w swietnym stanie.
    Dokładnie. Nowe warto kupić jeśli planujesz więcej dzieci i zostaną dla kolejnego. Ja tak zrobiłam i teraz nie muszę już kupować drugi raz. A wkłady s można potem używać jako dodatkowy wkład umieszczany pod dużym dla zwiększenia chłonności.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  14. #1034
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    tak wklady, wkladki mniejsze baaardzo sie przydaja potem, przy starszym mega sikaczu. poprawiaja chlonnosc, a nie robi sie odwłok
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  15. #1035
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    dzięki wielkie za podpowiedzi! będę się w takim razie zaopatrywać we wkłady i w formowanki. Zwłaszcza we wkłady, skoro można ich użyć i później
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  16. #1036
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    u nas baaardzo dlugo posluzyla formowanka welurkowa S kokosi. odlozylam ją i po jakims czasie, jak coreczka zmienila proporcje- zeszczuplaly udka i brzuszek nie byl juz pekaty, znow byla dobra
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  17. #1037
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    6

    Question A co z kikutem pępowiny?

    Mam jednak pytanie, na które na żadnej stronie producenta nie uzyskałam odpowiedzi.

    Otóż, jak się mają wielorazówki do kikuta pępowiny noworodka? Przeglądałam mnóstwo producentów, ale nie znalazłam żadnych profilowanych pieluszek i w ogóle żadnych info o postępowaniu z kikutem.. Na jednej stronie tester wielorazówek napisał, że wszystkie są na tyle wysokie, że drażnią kikut i z rozpoczęciem wielopieluchowania trzeba czekać aż kikut odpadnie. Czy to prawda czy może jednak są modele dobre od urodzenia dzidziusia? A może to kwestia wyboru rodzaju pieluszki (np otulacz, AIO itd)?

  18. #1038
    Chustomanka Awatar lina
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    koniec świata ;)
    Posty
    573

    Domyślnie

    ecodidi ma pieluszki z napką dodatkową do ochrony pępuszka np ta http://pieluszki-ecodidi.blogspot.co...nka-25-do.html
    możesz poczytać o tym w recenzjach
    Antoni III.2013 i Magda VI.2015

  19. #1039
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    u nas jeśli dobrze pamiętam otulacz nb kokosi zapinany był bez problemu pod kikutem, podobnie bambino mio
    /jeśli dobrze pamiętam, ale chyba tak, bo kikut nam się długo trzymał

  20. #1040
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    kokosi nb na pewno się zapina pod pępkiem, bo jest trochę wyprofilowany. bambinomio nie miałam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •