Strona 34 z 84 PierwszyPierwszy ... 24262728293031323334353637383940414244 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #661
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kroofy Zobacz posta
    Dziewczyny obkupiłam się w tetrę i muśliny, bo wiele osób chwili je sobie przy noworodku, ale jak założyłam mojemu 3,3 kg malcowi to szybko ściągałam bo taki odwłok się zrobił Od ilu kg tak na oko powinna dobrze leżeć ?

    Trochę się podłamałam bo przy moim szczupaku nawet otulacz IV nb wydaje się ogromny (w połączeniu z prefoldem lub formowanką).

    Co mogę przy takim malcu wypróbować, żeby zgrabnie leżało?
    rozmiar newborn/xs - kokosi ma malutkie otulacze i formowanki, które idealnie leżą na takich maluszkach, otulacze bambino mio też są malutkie. IV moim zdaniem na noc na duże formowanki są ok.

  2. #662
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Małe otulacze XS/S ma też Babyetta
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  3. #663
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    dziewczyny a czy na poczatek sprawdzi sie tetra/ flanela na snappi i otulacz? czy lepiej skladac pieluchy normalnie bez snappi?
    aha i gdzie dorwac snappi? na allegro chyba sie noe oplaca

  4. #664
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    ja dla noworodka 3,6kg używałam otulacza wełnianego IV z wkładką bambusową lolipop, zgrabnie to na pupce leżało i fajnie oddychało. Tylko czasami kupka pobrudziła otulacz, trzeba mieć kilka na zmianę ( miałam trzy i dawałam radę:-D)

  5. #665
    Chusteryczka Awatar taniuka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów
    Posty
    2,969

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez husky Zobacz posta
    dziewczyny a czy na poczatek sprawdzi sie tetra/ flanela na snappi i otulacz? czy lepiej skladac pieluchy normalnie bez snappi?
    aha i gdzie dorwac snappi? na allegro chyba sie noe oplaca
    nie używam snappi, więc nie mam porównania. składam tetrę w samolot, zawijam i na to otulacz

    a snappi sprawdż w ekomaluchu
    marzec 2010 i kwiecień 2013

  6. #666
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Nasze pierwsze próby pieluchowania to właśnie tetra i otulacz, całkiem nieźle się sprawdzało. Tyle, że musiałam pilnować bo jak za długo nie zmieniałam pieluchy to otulacz też namakał.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  7. #667
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    a powieddzccie jaki wymiar powinien miec wklad do otulacza o rozmiarze 0 ;D
    mam do wyboru 14x28cm i 10cmx 26cm
    mam do wyboru bambus i cos z 'zorb' ale nie wiem co to....
    bo prefoldy 33x28 to chyba za duze?...
    Ostatnio edytowane przez husky ; 17-07-2013 o 18:15

  8. #668
    Chustomanka Awatar bozenka151
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Comber, UK
    Posty
    1,115

    Domyślnie

    Ja składałam normalnie w otulacz, a później pszeszłam na formowanki bo tetre mi córcia szybko przesikiwała i nie mogła spać nawet w dzień
    Co do snappi
    http://www.thenappylady.co.uk/essent...-snappis.html:)

    Dla noworodka wkłady jak najmniejsze i tak prefordy tego rozmiaru zdecydowanie za duże
    Oliwia Sara 19.03.2013 i ​

  9. #669
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    wypas

  10. #670
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    85

    Domyślnie

    Spodziewam się malucha (chłopca) za około miesiąc. Chciałabym spróbować pieluchowania wielorazowego.
    Moja mama i teściowa z czeluści szaf wyciągnęły nasze pieluchy tetrowe 80x80cm używane i nówki sztuki w ilości około 35 szt oraz flanelowe trochę większe chyba 5szt.
    Pogrzebałam trochę na tym forum i gdzie indziej na temat pieluch. Niestety nie mam dużo czasu na studiowanie wielu wątków z powodu remontu domu, załatwianiu innych spraw i pracy. W związku z powyższym będę wdzięczna za konkretne porady.
    Wychodzi na to, że potrzebuję:
    1. 3 do 5 szt otulaczy, czy mam rację?
    2. kupić każdego innej firmy?
    3. co możecie polecić co byłoby najlepsze jakościowo i cenowo. Najchętniej kupiłabym coś polskiego
    4. czy powinnam kupić w rozmiarze czy istnieją otulacze, które rosną i które będą się nadawał dla takiego malucha?
    Rozumiem, że potrzebuję wiadra z pokrywką, myjek wielorazowych, zapinacza do pieluch (snappy?) i olejek herbaciany lub lawendowy.
    Czy coś jeszcze będzie mi potrzebne, jakieś wkładki dodatkowo chłonące?
    Będę wdzięczna za konkretne odpowiedzi bo nie mam już wiele czasu do porodu tudzież wolnego aby kopać w necie.
    A może jest jakieś planowane spotkanie/szkolenie dla takich pieluchowych żółtodziobów jak ja w wawie lub okolicy.

  11. #671
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    Ja dopiero bede pieluchowac ale tak 3-5 otulaczy starczy ci bez problemu firmy jak najbardziej rozne. A co do rozmiarow to zalezy od kiedy chcesz zaczac pieluchowac bo jesli od poczatku to te wielorozmiarowe beda za duze.
    Ja na poczatek mam otulacze bambino MIO, tez niby bambinex One size wypadaja male, podobno tez itti bitti, bummis, nature babies, Imse Vimse, rozne xs
    wiec na poczatek mozesz kupic kilka rozmiarowych a pozniej dokupic onesize.
    snappy czy potrzebne? zalezy jak chcesz skladac pieluche ale bez da sie obejsc, myjki jesli nie chcesz uzywac chusteczek jednorazowych/ wacikow z woda. do kosza i olejku dodalabym odkazac miofresh czy jakis inny.
    wkladki to zalezy co ci podpasuje ale kilka wkladek sucha pupa czy bambusowych mozesz sprobowac. a na noc moze formowanki?

  12. #672
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MalaMi Zobacz posta
    Wychodzi na to, że potrzebuję:
    1. 3 do 5 szt otulaczy, czy mam rację?
    2. kupić każdego innej firmy?
    3. co możecie polecić co byłoby najlepsze jakościowo i cenowo. Najchętniej kupiłabym coś polskiego
    4. czy powinnam kupić w rozmiarze czy istnieją otulacze, które rosną i które będą się nadawał dla takiego malucha?
    Rozumiem, że potrzebuję wiadra z pokrywką, myjek wielorazowych, zapinacza do pieluch (snappy?) i olejek herbaciany lub lawendowy.
    Czy coś jeszcze będzie mi potrzebne, jakieś wkładki dodatkowo chłonące?
    Będę wdzięczna za konkretne odpowiedzi bo nie mam już wiele czasu do porodu tudzież wolnego aby kopać w necie.
    A może jest jakieś planowane spotkanie/szkolenie dla takich pieluchowych żółtodziobów jak ja w wawie lub okolicy.
    Moim zdaniem: 1) Tak.
    2) Ja bym polecała tak, bo wtedy się przekonasz,które CI pasują a które nie
    3) Dobre jakościowo często nie idą w parze z dobrą ceną Może poszukaj tutaj na bazarku? Używane są tańsze niż nowe, a dziewczyny sprzedają tutaj na prawdę dobre pieluszki.
    4) Są otulacze One Size, uniwersalne, ale dla maluszka do 3 miesiąca polecam jednak takie na miarę, noworodkowe. Te One Size często bywają za duże, i powstają przecieki.

    Jako dodatkowe polecam wkładki sucha pupa, takie z cieniutkiego polaru,żeby dziecko miało sucho od pupy.

    Proponuję Ci napisać do chustomam z Warszawy,albo w wątku Pomocne Chustomamy. One często też wielopieluchują, i mogły by Ci na miejscu wszystko pokazać. A często też osoby prowadzące warsztaty z chustowania prowadzą takie warsztaty o pieluszkach wielo itd. Popytaj, na pewno ktoś się znajdzie
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  13. #673
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    Bez snappi da sie zyc a i chyba zycie bez niej jest latwiejsze .

    3-5 otulaczy na poczatek styknie

    A. listopad 2012




  14. #674
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,645

    Domyślnie

    Tetra 80x80 będzie na bank za duża dla noworodka. Ja mam 60x60 i jest taka akurat na teraz, na początku wydawała mi się nawet ciut przyduża.

    Co do otulaczy, to tak jak melodi pisała - na początku warto mieć rozmiarowe. Ja polecę Ci KoKoSi - polskie pieluchy (naszej forumowej sylviontko), w przyjaznej cenie i super jakości. Otulacze NB są naprawdę tyci-tyci (my już z nich wyrastamy!), a S/XS powinny być dobre prawie od początku aż do przejścia na OSy.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  15. #675
    Chustonoszka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    85

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi. Mam pytanie czy formowanki muszą być tej samej firmy co otulacz czy można łączyć?

  16. #676
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MalaMi Zobacz posta
    Dzięki za podpowiedzi. Mam pytanie czy formowanki muszą być tej samej firmy co otulacz czy można łączyć?
    można łączyć, ale warto popytać, bo są różne rozmiary i różne szerokości, niektóre otulacze mogą być węższe w kroku niż formowanki (ale to się na szczęście zbyt często nie zdarza)

  17. #677
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MalaMi Zobacz posta
    1. 3 do 5 szt otulaczy, czy mam rację?
    [...]
    A może jest jakieś planowane spotkanie/szkolenie dla takich pieluchowych żółtodziobów jak ja w wawie lub okolicy.
    A z mojego doświadczenia wynika, że 3-5 otulaczy jest ok pod warunkiem że się pierze je codziennie (ale może moja córa jest wyjątkowa wiercidupka i dlatego je ciągle brudzi... nie wiem, nie mam porównania )

    A co do szkolenia - to jest prostsze niż myślisz - parę wpadek i sama nauczysz się na własnym doświadczeniu (poza tym co inne dziecię i inna mama to inna metoda i opinia). Poza tym zawsze można podpytać babci/mamy jak się składa pieluchy - one mają w tym duużo doświadczenia

    Ale jakbyś wolała zobaczyć na żywo to napisz na priv - ja z części południowo-wschodniej Wawy - mogę pokazać jak u nas to działa


  18. #678

    Domyślnie

    Dzien dobry,
    Przebrnęłam przez temat, niemal kompleksowo, zajeło mi to sporo czasu... dziekuje za wiedzę która się dzielicie- bezcenne! jestem w ciazy, rodzę na dniach. Mam sporą kolekcje, ale niestety trafiłam n forum o wiele za pozno wiec po zakupach. Na start pplanuję jednak jednorazowe bo moze byc cesarka wiec nie bede miała sił na pranko,ale po zuzyciu zapasow zaczniemy przygodę z wielo...
    mamy:
    1. malusie otulacze MIO 5szt
    2. ciut wiekszych otulaczy MIO 3szt.
    3. 24 prefoldy MIO /zuzyte bo kupione uzywane i pytanie jak je zmiekczyć??? probowałam moczyć w kwasku, potem prałam w sodzie, wodę mam straznie twardą i niestety nic nie zmiekły, moze cos poradzicie plizzz/
    4. no i na pozniej mamy kieszonki roznych firm z allegro, wiekszoosć chinek, ale kilka firmowych
    5. 20 małych małych, tanich tetr z allegro
    Jakby któras znała sposob na twarde prefoldy to poproszę o radę a i jeszcze jedno pytanko czy warto cos jeszcze wsadzic do MIO z prefoldem? np ten pociety kocyk z IKEA /jeszcze nie kupiłam, albo malusia tetre? bo tak sa twarde te MIO prefoldy ze sie boje podraznien/... ??????

  19. #679
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    South East England
    Posty
    873

    Domyślnie

    hmm napewno zmiekszysz wkurzucajac do suszarki bebnowej lub wyciagajac je poprostu jak to sie kiedys z przescieradlem robilo
    innych sposobow nie znam ale moze weteranki cos poradza
    kocyk z ikea mozesz kupic, przyda sie na wkladki sucha pupa lub na przewijak by dziecie na zimnym nie lezalo
    aha i nie wiem czy prefold wygodnie zmiesci sie ci w najmniejszym MIO wiec pewnie i tak na poczatek tetra.
    no i chyba kilka formowanek na noc by sie przydalo. chyba ze noc na jednorazowkach bedziesz?
    swoja droga imponujaca kolekcja- ja mam mniejsza

  20. #680
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    nigdy nie sądziłam, że na taką skalę będę tetrę używać, i że będę z niej taka zadowolona...
    generalnie w domu tylko tetra i prefoldy z otulaczem PUL lub wełniakiem, choć dosyć często goła dupka...
    a na wyjścia moja wielka miłość, czyli Tetro....

    i nie wiem jak Wasze dzieciątka, ale jak wyszłam ze szpitala i przez trzy dni liczyłam ile nam pieluch idzie, to się za głowę łapałam i cieszyłam, że to wielo...
    zmieniałam pieluszkę za każdym razem i naliczyłam ich 30 sztuk(!!!).

    ale stanowczo na początek polecam tetrę i prefoldy, to świetny sposób, żeby sprawdzić czy się wielopieluchowanie spodoba komuś czy nie...
    jak ktoś polubi zabawę z tetrą (zapieranie, pranie, wieszanie, prasowanie - na początku, składanie) to zabawa z wielo będzie czysta przyjemnością....
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •