Strona 15 z 84 PierwszyPierwszy ... 578910111213141516171819202122232565 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #281
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pennybelly Zobacz posta
    Tak, chodziło mi dokładnie o te. Wprawdzie nie mam porównania do innych muślinów, ale bardzo mi podpasywały.

  2. #282
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Dzięki za link. Pomacam sobie jeszcze przy najbliższych zakupach Nam bardzo spodobały się muśliny Kikko (super miękkie) i ECOpi (mega mięsiste i chłonne). Tylko nie w pieluchę, a jako ulewajkę czy do lekarza je używamy. Jako wkład do otulacza to Lenya (65g) przy 2-miesięcznym dziecku jest w sam raz W zasadzie to się zastanawiam czy takie 100g muśliny będę w przyszłościu Lilkowi upychać w pieluchę (?) czy już tylko na kieszonkach zostaniemy...

  3. #283
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    prefoldy z żółtym obszyciem u mnie starczyły na miesiąc,teraz w ruch pomaranczowe, składam w prostokat, otulacz wełniany Franiszki i pulowy cotton bottoms roz 2-5kg
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  4. #284
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ani.fa Zobacz posta
    Dziewczyny a co ze smółka? Czy jest sens uzywac wielorazowek w tym czasie? Czy smolka dobrze sie spiera? I z czego najlepiej?
    My od początku tetra+ wkładki polarowe (pocięte z koca) - jak się dało to spierałam, ale raczej wywalałam te wkładki do śmieci po prostu- kto raz próbował sprać smółkę ten rozumie Ale jak tetrę trochę pobrudziło to sprało się bez większych problemów...
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  5. #285
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    103

    Domyślnie

    Uhum,
    Dzieki za pomoc dziewczyny. Czyli po prostu na te pierwsze dni najlepiej używać czegoś co i tak przeznaczone jest na straty

  6. #286
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    dlatego prefoldy kupiłam uzywane z plamkami,tanio bede sprzedawac jakby co

  7. #287
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    załapałam się a ile zapinek używałyście. Mam jedną i się zastanawiam czy dokupić??

  8. #288
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    ja miałam 2 i to była ilość optymalna, bo mi czasem snappi sie gubiła
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #289
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    załapałam się a ile zapinek używałyście. Mam jedną i się zastanawiam czy dokupić??
    Mam dwie, używam jednej, ruga w razie urwania albo zapodziania pierwszej.

  10. #290
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    To zależy jak ogarnięta jesteś Jak nie gubisz przedmiotów to i z jedną dasz sobie radę. Ja mam trzy - myślę, że tak jak piszą dziewczyny ilość sztuk 2 jest ok

  11. #291
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    załapałam się a ile zapinek używałyście. Mam jedną i się zastanawiam czy dokupić??
    nie używałam wcale
    mam jedną, miałam też formowanki IV, które wymagają właśnie snapi i jakoś radziłam sobie bez tego

  12. #292
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    ok, dzięki myślę, że ta jedna starczy jak się zapodzieje to otulacz też przytrzyma.

  13. #293

    Domyślnie początki

    Hej Dziewczyny

    To mój pierwszy post na forum, ale i pewnie nie ostatni
    Właśnie jestem w trakcie zaopatrywania się zestawu na początek i z tych wszystkich możliwości chciałabym się zdecydować na tetra+otulacze. Myślałam o 1 wełnianym i 3 pulach (jendak cena wełnianych mnie troszkę przerasta) i takich mniejszych bo te oneSize wydaje mi się, że mogą być za duże i tetry tak 20 sztuk. Zastanawiam się tylko co z nocami, jak często przebiera się takiego Maluszka. Czy wtedy np. dorzucić ręczniczek ikea dodatkowo?

    Jak się na to zapatrują doświadczone Mamy?

  14. #294
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_ania Zobacz posta
    Hej Dziewczyny

    To mój pierwszy post na forum, ale i pewnie nie ostatni
    Właśnie jestem w trakcie zaopatrywania się zestawu na początek i z tych wszystkich możliwości chciałabym się zdecydować na tetra+otulacze. Myślałam o 1 wełnianym i 3 pulach (jendak cena wełnianych mnie troszkę przerasta) i takich mniejszych bo te oneSize wydaje mi się, że mogą być za duże i tetry tak 20 sztuk. Zastanawiam się tylko co z nocami, jak często przebiera się takiego Maluszka. Czy wtedy np. dorzucić ręczniczek ikea dodatkowo?

    Jak się na to zapatrują doświadczone Mamy?
    Ja na początku przebierałam przy każdym karmieniu, miałam tetrę i formowanki rozmiarowe.

    Z otulaczy wełnianych w normalnej cenie polecam nowość forumową - ecodidi (tutaj wątek http://chusty.info/forum/showthread.php?t=78916), mam dwa i są świetne

  15. #295

    Domyślnie

    Z otulaczy wełnianych w normalnej cenie polecam nowość forumową - ecodidi (tutaj wątek http://chusty.info/forum/showthread.php?t=78916), mam dwa i są świetne

    Ooo... Dziękuję! Wygląda naprawdę super i cena rzeczywiście normalna

  16. #296
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Jako, że moja córka lubiła od początku pospać nawet3-4h na noc stosowałam jednak jednorazówki. Nie chciałam, żeby jej mokra pielucha przerywała zdrowy sen. Dodatkowe wkładki jednak za bardzo unoszą pupę malucha.

  17. #297
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_ania Zobacz posta
    Hej Dziewczyny

    To mój pierwszy post na forum, ale i pewnie nie ostatni
    Właśnie jestem w trakcie zaopatrywania się zestawu na początek i z tych wszystkich możliwości chciałabym się zdecydować na tetra+otulacze. Myślałam o 1 wełnianym i 3 pulach (jendak cena wełnianych mnie troszkę przerasta) i takich mniejszych bo te oneSize wydaje mi się, że mogą być za duże i tetry tak 20 sztuk. Zastanawiam się tylko co z nocami, jak często przebiera się takiego Maluszka. Czy wtedy np. dorzucić ręczniczek ikea dodatkowo?

    Jak się na to zapatrują doświadczone Mamy?

    Na samym początku są to tak małe siki, że nawet tetra na noc da radę.

    Jakiego dziecka oczekujesz? Bo np. na wcześniaka nawet normalna tetra jest za duża, otulacze one size tym bardziej - myśmy stosowali na samy początku ręczniki Ikea, tetrę, ale taką mniejszą i cieńszą z allegro 60/70, otulacze Bambino Mio, Bummis newborn.

    Ilość tetry = jak często zamierzasz wstawiać pranie - codziennie, co 2 dni? Dziennie min. 12 sztuk schodzi.

    Formowaniki na noc się sprawdzają, albo AIO - u nas Tots Bots Teeny Fit to me dobrodziejstwo Idealne na małe dziecię, całą noc w tym może przespać, bo bambus w środku.
    Możesz pomyśleć o czymś bardziej chłonnym niż bawełna na noc - konopie, bambus itp.

    Wełny na początek nie kupuj za dużo - sprawdź, czy Ci podpasuje (lanolinowanie, osobne pranie) -nie każdemu się chce Mnie aktualnie szlag trafia, bo mała niezwykle często kleksuje wełnę i mam co robić

    Fajną sprawą są też papierki jednorazowe. Mniej zapierania kupki przed praniem, pupa ma uczucie suchości. Canpol ma fajne na początek (0-3 m-c.), nie każde papierki łapią mleczne kupki

    Poćwicz sobie składanie tetry wcześniej, może klamerka Snappi?

    Wiesz, na początek warto zakupić sobie po jednej sztuce formowanki, AIO, wełny, PUL-u itp. Sprawdzisz co Tobie i maluszkowi najbardziej się spodoba, bo tutaj na forum są to często subiektywne opinie - każdemu sprawdza się co innego, miłość do wielo jest kosztowna i baardzo uzależniająca

  18. #298

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Na samym początku są to tak małe siki, że nawet tetra na noc da radę.

    Jakiego dziecka oczekujesz? Bo np. na wcześniaka nawet normalna tetra jest za duża, otulacze one size tym bardziej - myśmy stosowali na samy początku ręczniki Ikea, tetrę, ale taką mniejszą i cieńszą z allegro 60/70, otulacze Bambino Mio, Bummis newborn.

    Ilość tetry = jak często zamierzasz wstawiać pranie - codziennie, co 2 dni? Dziennie min. 12 sztuk schodzi.

    Formowaniki na noc się sprawdzają, albo AIO - u nas Tots Bots Teeny Fit to me dobrodziejstwo Idealne na małe dziecię, całą noc w tym może przespać, bo bambus w środku.
    Możesz pomyśleć o czymś bardziej chłonnym niż bawełna na noc - konopie, bambus itp.

    Wełny na początek nie kupuj za dużo - sprawdź, czy Ci podpasuje (lanolinowanie, osobne pranie) -nie każdemu się chce Mnie aktualnie szlag trafia, bo mała niezwykle często kleksuje wełnę i mam co robić

    Fajną sprawą są też papierki jednorazowe. Mniej zapierania kupki przed praniem, pupa ma uczucie suchości. Canpol ma fajne na początek (0-3 m-c.), nie każde papierki łapią mleczne kupki

    Poćwicz sobie składanie tetry wcześniej, może klamerka Snappi?

    Wiesz, na początek warto zakupić sobie po jednej sztuce formowanki, AIO, wełny, PUL-u itp. Sprawdzisz co Tobie i maluszkowi najbardziej się spodoba, bo tutaj na forum są to często subiektywne opinie - każdemu sprawdza się co innego, miłość do wielo jest kosztowna i baardzo uzależniająca
    Dziękuję Mamo Lili, dużo mi rozjaśniła Twoja odpowiedź

    Widzę, że zaczynaliście od takich rzeczy o jakich też myślałam.

    Czy będzie wcześniak, tego nie wie nikt, na razie się nie zanosi. Podobno rośnie duży Chłopak, więc i chyba z Tots Bots poczekamy do narodzin O praniu tak dokładnie nie myślałam, pewnie wygodniej co 2 dni, ale pomyślałam, że na początek zobaczę na ile mi starcza tych pieluch i najwyżej dokupię, żeby codziennie nie prać. Z tego co piszesz to taki ruch będzie bardzo prawdopodobny

    Dobrego dnia!

  19. #299
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama_ania Zobacz posta
    Dziękuję Mamo Lili, dużo mi rozjaśniła Twoja odpowiedź

    Widzę, że zaczynaliście od takich rzeczy o jakich też myślałam.

    Czy będzie wcześniak, tego nie wie nikt, na razie się nie zanosi. Podobno rośnie duży Chłopak, więc i chyba z Tots Bots poczekamy do narodzin O praniu tak dokładnie nie myślałam, pewnie wygodniej co 2 dni, ale pomyślałam, że na początek zobaczę na ile mi starcza tych pieluch i najwyżej dokupię, żeby codziennie nie prać. Z tego co piszesz to taki ruch będzie bardzo prawdopodobny

    Dobrego dnia!
    Jak już teraz wiesz, że duży chłopiec to ręczniki Ikea bym odpuściła - rozmiar się zmienił. Wcześniej były chyba o 20cm dłuższe. Na chłopca inaczej się podwija przy składaniu i nie wiem czy będą dla Ciebie w ogóle zdatne przy większym dziecięciu. Ani cieniutkiej tetry...

    Tots Botsy są też EasyFit (3,7-16kg). Nie próbowałam ich jeszcze, dopiero zamówione na allegro Są w lepszej cenie niż w sklepach internetowych: 75zł jedna, czteropak 69zł/szt wychodzi. Bardzo fajny sprzedawca - 'Sklep Mamy'
    Mogę później zdać Ci relacje jak wypróbujemy - Lila waży teraz prawie 4,5 kg, a zaczynałyśmy pieluszkować wielo od 2100

    To jeszcze zapytam jaką tetrę planujesz zakupić? Tetra tetrze nierówna. Wariant ekonomiczny to taka tania tetra z allegro. Dla nas na teraz jest ok wariant 80/80 na dzień. Lepsze jakościowo są muśliny, ale to koszt min. 7zł/szt. Muśliny mniej się deformują po praniu (istotne przy składaniu kwadratów), niebielone, czyli mniej chemii i lepsza gramatura - nie wyglądają jak firanka = bardziej chłonne. Uwaga! Na początku mogą robić odwłok mrówki jak przesadzisz z za dużą grubością
    Nasza pieluchoszafa jest totalnym miksem - tutaj znów sprawdza się rozwiązanie 'zakup różne warianty, sam się przekonasz' Zawsze jak przesadzisz z grubością czy rozmiarem możesz wykorzystać takiego muślinowego grubasa jako ulewajkę albo podkład na wyjścia do lekarza, na ważenie itp.

    Nie wiem jak u Was z alergiami w rodzinie, ale przemyśl też a propos prania dzieciowych rzeczy jaki proszek zakupić. Nasz dom pełen alergików, Lowela dała radę, a moje i męża piorę już w normalnym proszku. Tylko jak się kangurkujemy to właśnie taki gruby muślin leci na nasze klatki piersiowe, a mała jest bez zbędnych wysypek.
    Antyperspirant męża uczulał też masakrycznie - Lila dosłownie chwilę leżała na jego klatce i momentalnie całą buzię miała w krostach...

    Również dobrego

  20. #300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Jak już teraz wiesz, że duży chłopiec to ręczniki Ikea bym odpuściła - rozmiar się zmienił. Wcześniej były chyba o 20cm dłuższe. Na chłopca inaczej się podwija przy składaniu i nie wiem czy będą dla Ciebie w ogóle zdatne przy większym dziecięciu. Ani cieniutkiej tetry...

    Tots Botsy są też EasyFit (3,7-16kg). Nie próbowałam ich jeszcze, dopiero zamówione na allegro Są w lepszej cenie niż w sklepach internetowych: 75zł jedna, czteropak 69zł/szt wychodzi. Bardzo fajny sprzedawca - 'Sklep Mamy'
    Mogę później zdać Ci relacje jak wypróbujemy - Lila waży teraz prawie 4,5 kg, a zaczynałyśmy pieluszkować wielo od 2100

    To jeszcze zapytam jaką tetrę planujesz zakupić? Tetra tetrze nierówna. Wariant ekonomiczny to taka tania tetra z allegro. Dla nas na teraz jest ok wariant 80/80 na dzień. Lepsze jakościowo są muśliny, ale to koszt min. 7zł/szt. Muśliny mniej się deformują po praniu (istotne przy składaniu kwadratów), niebielone, czyli mniej chemii i lepsza gramatura - nie wyglądają jak firanka = bardziej chłonne. Uwaga! Na początku mogą robić odwłok mrówki jak przesadzisz z za dużą grubością
    Nasza pieluchoszafa jest totalnym miksem - tutaj znów sprawdza się rozwiązanie 'zakup różne warianty, sam się przekonasz' Zawsze jak przesadzisz z grubością czy rozmiarem możesz wykorzystać takiego muślinowego grubasa jako ulewajkę albo podkład na wyjścia do lekarza, na ważenie itp.

    Nie wiem jak u Was z alergiami w rodzinie, ale przemyśl też a propos prania dzieciowych rzeczy jaki proszek zakupić. Nasz dom pełen alergików, Lowela dała radę, a moje i męża piorę już w normalnym proszku. Tylko jak się kangurkujemy to właśnie taki gruby muślin leci na nasze klatki piersiowe, a mała jest bez zbędnych wysypek.
    Antyperspirant męża uczulał też masakrycznie - Lila dosłownie chwilę leżała na jego klatce i momentalnie całą buzię miała w krostach...

    Również dobrego
    No zobaczę z tymi ręczniczkami, teraz są 30x30, więc jakby je tak w prostokąt na 3 to wychodzi taki rozmiar wkładek mini generalnie mieszkam 15 minut od Ikei, a koszt ich też nie jest duży, więc się zobaczy. Wszystko się okaże po narodzinach, bo z tą wagą z USG ponoć też bywa różnie

    Właśnie dziś przeglądałam te EasyFit i tak myślałam o nich na później, więc bardzo chętnie poczytam jak się sprawują

    Co do tetry to właśnie planowałam zakupić różne warianty, trochę takiej normalnej o gramarurze 110 70x70 i tej lux gram.140 80x80, bo czytałam też o tych odwłokach. A chyba warto jednak, żeby maluszkowi nogi nie wisiały w powietrzu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •