Strona 14 z 84 PierwszyPierwszy ... 46789101112131415161718192021222464 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #261
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    aha, i ja przewijałam Dziecia po każdej kupie (chociaż na początku faktycznie baaaardzo protestował przy przewijaniu), a jeśli nie było kupki to gdzieś tak co 2h, no chyba że wcześniej przemókł...

  2. #262
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    dziewczyny, nie chce sie bawic w tetre, mam dwie lewe rece do takich rzeczy ( do chusty przy pierwszej córze sie zniechecilam, bo motanie zajmowalo i duzo czasu i wysilku;/.

    mam taki stosik dla corci, prosze o oceny, czego jest za duzo, a czego za malo?:
    dodam, ze prawie wszystko z bazarku lub allegro
    3 kieszonki S (2 SIO)

    Formowanki:

    3 flanelkowe handmade od forumki,
    2 bambusowe tots bots i 6 flexi tots rozmiar 1

    Otulacze:
    2 s/xs PUL
    2tots bots rozm 0, ale jakies duze mi sie wydaja,
    1 Flip (one size)
    i 1 bambino mio ( pisze na nim ze small a od 5 kg, jakos tak dziwnie).
    i 8 kieszonek one size (1 SIO)

    i do tego bardzo duzo roznych wkladow "kieszonkowych" (dostawalam jako gratisy) i SIO. czy takie wklady mozna dac do otulacza i tez bedzie ok? zamiast tetry skladanej w prostokat, czy reczniczkow itp?
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  3. #263
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    A ile u takich maluszków schodzi pieluszek dziennie?? Chciałabym sobie przygotować dobrą ilość trochę nakupowałam i wydaje mi się za dużo... To bym odsprzedała Tak mniej więcej.

  4. #264
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,900

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    A ile u takich maluszków schodzi pieluszek dziennie?? Chciałabym sobie przygotować dobrą ilość trochę nakupowałam i wydaje mi się za dużo... To bym odsprzedała Tak mniej więcej.
    z 10-12. To nie przesada, też mi się tak wydawało, że Maciek aż tyle nie bedzie uzywał dziennie, pomyliłam sie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #265
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    wczoraj z ciekawości liczyłam pieluszki na suszarce, naliczyłam 27 sztuk (formowanki, kieszonki i tetra)
    Agatka ma 4,5 miesiąca, zmieniam po każdym zmoczeniu jeśli oczywiście zauważę
    piorę średnio co 2-3 dni, ostatnio raczej co dwa

  6. #266
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Dzięki

  7. #267
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    po pieluchowaniu od 2 tygodni stwierdzam,ze najlepiej mi sie sprawdzaja:
    -otulacz plus prefoldy
    -AIO IB,roz S
    -kieszonki jabłkowe a wlasciwie jedna sztuka
    -i od 2 dni już zakładam CHB bo wreszcie jakoś wyglądają na tej ledwo 4kilowej pupie- i tez juz to dobrze wygląda,na plecach płasko

    ps jednak tetra na razie na bok,bo nie mam takiej cienkiej tylko 80tki muślinowe,a to jest za duzo juz na pupie
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  8. #268
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    a jakie masz otulacze? Mam kilka ale wydają mi się duże.. A prefoldy w prostokąt czy spinasz snapi?

  9. #269
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaUlki Zobacz posta
    a jakie masz otulacze? Mam kilka ale wydają mi się duże.. A prefoldy w prostokąt czy spinasz snapi?
    Ja wczoraj próbowałam na mojej 10-cio dniowej kruszynce kombinacji: prefold ECOpi na zapinkę i otulacz IV i było OK.

  10. #270
    Chustomanka Awatar margaretka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    923

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Ja wczoraj próbowałam na mojej 10-cio dniowej kruszynce kombinacji: prefold ECOpi na zapinkę i otulacz IV i było OK.
    a które prefoldy, te z żółtym obszyciem? bo mam ich chyba 30, teraz nakupowałam wełniaków i zastanawiam się, czy prefold+snappi+gatki wełniane to będzie ok?

  11. #271
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Mam kilka z pomarańczowym obszyciem, ale skurczone do rozmiarów tych żółtych.

  12. #272
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    JoShiMa, a kupka nie wycieka? Zastanawiam się nad prefoldami i nad rozmiarem, czy te żółte, czy od razu pomarańczowe, skoro się kurczą...
    Czytałam, że tetra w samolot lepiej zabezpiecza przed wyciekiem, ale chyba za gruba nie może być, bo jak to złożyć...ale prefold wygodny Tylko czy otulacz do zmiany nie jest za każdym razem?

    Jaka wełenka najlepsza dla leżącego maluszka? Bo majtki to potem, prawda?

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


  13. #273
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Na początek tetra+otulacz super się sprawdza. Na mojego wcześniaka (2280) najlepsza na początku była taka cieńka, tania z allegro, ponieważ nie robiła mrówczego odwłoku. Myślę, że dużo też zależy od płci (sposób składania) i wagi wyjściowej dziecka (grubość materiału), kiedy zaczynasz pieluszkować wielorazowo. No i najważniejsze - Twoich preferencji, popróbuj i prefoldów i tetry - przekonasz się w czym maluszkowi będzie dobrze i jak najkorzystniej dla Ciebie
    Otulacze wełniane: Wolwikkelamsterdam lub Imse Vimse u nas się dobrze spisały, więc polecam Disanę też mamy sobie chwalą - nie miałam, więc ciężko mi się ustosunkować.

  14. #274
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MiodowaKropelka Zobacz posta
    JoShiMa, a kupka nie wycieka?
    Nie wycieka. Ala na razie robi małe kupki. Ja stosuję jeszcze wkładki z polaru, żeby mi się pieluchy kupą za bardzo nie brudziły.

    Cytat Zamieszczone przez MiodowaKropelka Zobacz posta
    Czytałam, że tetra w samolot lepiej zabezpiecza przed wyciekiem
    O mamo, nie wiem jak to jest "w samolot". Złożyłam sobie na próbę tetrę w origami. Mam dość cienką i taką 70x70 i stwierdziłam, że do kitu bo młoda ją przesika natychmiast, a to śpioch jest i lubi sobie pospać nawet 3-4h. Tetrówka by jej nie pozwoliła.

    Cytat Zamieszczone przez MiodowaKropelka Zobacz posta
    Tylko czy otulacz do zmiany nie jest za każdym razem?
    Ja na razie zakładam wielo po południu (kiedy drzemki sa i tak krótsze) i używam do późnego wieczora. Schodzi mi tak 4-5 sztuk a otulacz świeży biorę dopiero następnego dnia. Na razie używałam pulowych IV.

  15. #275
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    103

    Domyślnie

    Dziewczyny a co ze smółka? Czy jest sens uzywac wielorazowek w tym czasie? Czy smolka dobrze sie spiera? I z czego najlepiej?

    Takie mam ambitne plany zaczac tym razem wielorazowo od poczatku ale mam sporo aIO i nie chcialabym zeby mi niespieralne slady zostaly

  16. #276
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    chyba najlepiej zainwestować w tetrę na smółkę, albo coś czego nie będzie Ci żal

  17. #277
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie

    albo przez te pare pierwszych dni jednorazowki a po smolce wielo...
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  18. #278
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Ja niestety zwykła tetrę uznałam za bezużyteczną przy pieluchowanie noworodka. To na jeden sik, podczas gdy moja Ala potrafi spać nawet 3-4h. Dziś postanowiłam wypróbować muśliny z Ikei. To jest to o co chodzi. Dostatecznie miękkie dla trzytygodniowego dziecka a jednocześnie wystarczająco chłonne dla mojego śpiocha.

  19. #279
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Ja niestety zwykła tetrę uznałam za bezużyteczną przy pieluchowanie noworodka. To na jeden sik, podczas gdy moja Ala potrafi spać nawet 3-4h. Dziś postanowiłam wypróbować muśliny z Ikei. To jest to o co chodzi. Dostatecznie miękkie dla trzytygodniowego dziecka a jednocześnie wystarczająco chłonne dla mojego śpiocha.
    Muśliny z Ikea? Puść link z ich strony - jestem ciekawa co to, co się spisuje przy śpiochach

  20. #280

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •