Strona 13 z 84 PierwszyPierwszy ... 3567891011121314151617181920212363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #241
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    65

    Domyślnie

    Witam
    czytam i czytam i doczytalam juz bardzo duzo... Moja córa ma juz 6tyg, wiec to niby juz nie noworodek, ale kupki robi noworodkowe wiec przyszlam na ten watek szukac porad i wyczytalam ze najlepiej tetra+otulacz...
    Mam zwykla tetre i jak ja zlozylam na 8+otulilam druga zlozona w trojkat, to mala miala pupe olbrzyma wiec sie zastanawiam czy jak kupie/zrobie formowanke powiedzmy+otulacz to nie bedzie jeszcze gorzej (zamiast 2 warstw cieniutkiej tetry z tylu bedzie miec 4warstwy no i np flanela czy polar sa grubsze niz tetra....)

    Po drugie mała w ciagu godzinki albo nawet mniej (wydaje się że to było jedno siusianie) przemoczyla calosc tej tetry i ubranko, slady kupki wyladowaly tez na przescieradelku... powinnam dac jeszcze wiecej tetry? czy gotowe formowanki/wkłady firmowe będą lepsze (wolałabym nie prać 6 otulaczy dziennie) bo tu kupka przeleciala przez te warstwy tetry (NIE wyciekla bokiem) a taka kupka zdarza sie nam kilka razy dziennie... no i ta tetra byla mokra cala, to niby jak w coś takiego miałoby się zmieścić 2xsiku albo siku starszego dziecka?....

  2. #242
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Prosiłabym o weryfikację mojego planu

    -otulacz bambino mio rozmiar 2-5 kg x2
    -otulacz Imse Vimse PUL 3-6 kg x1
    -otulacz bawełniany Imse Vimse 3-6 kg x2
    -antybakteryjny dodatek Nappy Fresh Bio-D
    -wkładka 100% bambus x2
    -wkładka z mikrofibry x2
    -tetrowe (muślinowe) z bawełny niebielonej 100g. x3
    -tetrowe (muślinowe) z bawełny niebielonej 67 g. x3
    -flanelowe x6
    -tetrowe 80x80 cm zwykła polska tetra x13
    -tetrowe 80x60 cm zwykła polska tetra x10
    -Canpol babies wkładki do pieluszek 112 szt. x2
    -koc IRMA i ręczniki Ikea na wkładki
    -proszek Dzidziuś 3 kg i Biały Jeleń kolor 1,5 kg

    no i do popróbowania:
    -otulacz blueberry coverall onesize na snapy
    -otulacz Bumgenius FLIP one size WRAP
    -pul minkee mikropolar
    -itti bitti Bitti D'Lish Snap-In-One
    -itti bitti Bitti D'Lish All-In-One
    -Bambinex Bambusowa Onesize formowana
    -bambino mio muślinowe kwadratowe 80x80 x6

    Napiszcie bardzo proszę co warto dodać do listy, a co wyrzucić...
    Wiesz ja wprawdzie nie zaczynałam od noworodka tylko jak mała miała 3 m-ce, ale według mnie ta tetra i muśliny o rozmiarze 80x80 będą robić duży odwłok na pupie, a jeśli chcesz je składać w prostokąt i wkładać do otulacza to do Bambino MIo 2-5 kg trudno je będzie upchać bo to jest bardzo malutki otulacz
    zamiast tego kupiłabym prefoldy w rozmiarze newborn lub infant, newborn mają wymiary ok 30x30cm, a po praniu jeszcze trochę się skurczą można je składać w prostokąt albo zapinać snapi (wtedy kupka tak łatwo się nie wylewa)

    i jeśli dzieciątko ma predyspozycję do alergii to kupiłabym 1 rodzaj proszku i niekoniecznie od razu jakąś wielką ilość, bo jak będziesz miała 2 rodzaje to wrazie wystąpienia uczulenia ciężko będzie ustalić który proszek uczula - my tak mieliśmy - młoda po przyjściu ze szpitala i ubraniu w domowe ubranka dostała wysypkę na całym ciele z wyjątkiem pieluchy (miała jednorazową) i trzeba było wyprać wszystko łącznie z pościelą w innym proszku

    i powodzenia
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  3. #243
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borussia Zobacz posta
    Wiesz ja wprawdzie nie zaczynałam od noworodka tylko jak mała miała 3 m-ce, ale według mnie ta tetra i muśliny o rozmiarze 80x80 będą robić duży odwłok na pupie, a jeśli chcesz je składać w prostokąt i wkładać do otulacza to do Bambino MIo 2-5 kg trudno je będzie upchać bo to jest bardzo malutki otulacz
    zamiast tego kupiłabym prefoldy w rozmiarze newborn lub infant, newborn mają wymiary ok 30x30cm, a po praniu jeszcze trochę się skurczą można je składać w prostokąt albo zapinać snapi (wtedy kupka tak łatwo się nie wylewa)

    i jeśli dzieciątko ma predyspozycję do alergii to kupiłabym 1 rodzaj proszku i niekoniecznie od razu jakąś wielką ilość, bo jak będziesz miała 2 rodzaje to wrazie wystąpienia uczulenia ciężko będzie ustalić który proszek uczula - my tak mieliśmy - młoda po przyjściu ze szpitala i ubraniu w domowe ubranka dostała wysypkę na całym ciele z wyjątkiem pieluchy (miała jednorazową) i trzeba było wyprać wszystko łącznie z pościelą w innym proszku

    i powodzenia
    A co myślisz o pocięciu tej tetry 80x80, obrobieniu jej na maszynie i chyba wtedy taka 40x40 do bambino mio się zmieści, prawda? Wtedy też ręczniki z Ikea trzeba by było pociąć na mniejsze wkłady 30x30, czy jeszcze mniejsze? Baaardzo dziękuję za rady

  4. #244
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    myślę, że to chyba nie jest najlepszy pomysł. Bo jak potniesz ją na rozmiar 40x40 to z jednej pieluszki 80x80 wyjdą ci 4 sztuki i taka pojedyncza pieluszka będzie za mało chłonna.
    Zresztą jak pisała wyżej aga_tka nawet cała duża tetrowa pielucha może zostac przez bobasa przesikana, a po pocięciu będziesz miałą 1/4 całej pieluchy.

    Raczej jeśli chcesz koniecznie tetrę to poszukaj mniejszego rozmiaru np. 70x70, ale szczerze polecam Ci prefoldy np. ecopi, bo są uszyte z zupełnie innej bawełny - ona jest taka bardziej zwarta więc kupka nie powinna przeciekać przez materiał. Tetra szczególnie ta tania po kilku praniach zaczyna bardziej przypominać gazę. Prefoldy można też uszyć samemu, gdzieś tu nawet była instrukcja ale nie wiem gdzie.
    Jedna wada prefoldów - schną dłużej niż tetrówka ale nie jakoś dramatycznie długo.

    Co do ręczniczków z Ikei to się nie wypowiem bo do ikei mam daleko i ich w rękach nie miałam.
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  5. #245
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    lepiej składać tetrę w trójkątz plisą, nie będzie dużej pupy. Szkoda tetrę ciąć
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #246
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    witam Dziewczyny!
    zastanawiam sie nad kupnem formowanek rozm.1 (3,5-8 kg) Bamboozle stretch Tots Bots i FlexiTots Tots Bots (tez rozm 1). ile powinnam zakupic wg Was? i ktore lepsze? pozdrawiam
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  7. #247
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    miałam bomboozle i byłam zadowolona ale wg mnie w tych pieluchach gumka na plecach jest troche za gruba,dla noworodka i bardzo malego dziecka nie polecam
    juz lepsze np formowanki pupeko albo inne ktore maja płasko na plecach
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  8. #248
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    miałam bomboozle i byłam zadowolona ale wg mnie w tych pieluchach gumka na plecach jest troche za gruba,dla noworodka i bardzo malego dziecka nie polecam
    juz lepsze np formowanki pupeko albo inne ktore maja płasko na plecach
    dziekuje
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  9. #249
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    A ja mam pytanie właśnie zaczęłam szyć malutkie formowanki i nie wiem jaki wkład w środek tzn ile warstw? Wkładam w środek ręcznik trzy warstwy, ale jakoś mało mi się wydaje... i chyba w ogóle za małą tą formowankę zrobiłam.

  10. #250
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    65

    Domyślnie

    mnie 3 warstwy reczniczka dla noworodka wystarczaly (taki cienki z ikei) - tylko ze ja jeszcze nie mam otulaczy itp, wiec skladalam reczniczek i na niego 1warstwe polarku wiec tym bardziej jak bedzie formowanka + otulacz to powinno starczyc moim zdaniem... no i jakbym malej wlozyla wiecej warstw to by jednak pupa byla chyba za wysoko...

  11. #251
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Bo ta formowanka z 3 warstwami jest właśnie taka fajna cieniutka i nie robiłaby dużej pupy Pytam się bo ja zaczynałam małą pieluchować wielo jak miała 1,5 roku to już trzeba było trochę więcej tych warstw. Dzięki za odpowiedź

  12. #252
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witajcie ponownie.

    Skompletowałam już pieluszki (zestaw noworodkowy, potem planuje dokupić kieszonki i kilka większych otulaczy).
    Mam
    tetrę
    prefoldy ecopi,
    kilka bawełnianych formowanek
    4 otulacze PUL
    2 otulacze wełniane
    10 wkładów "sucha pupa"

    Trochę mnie (i męża) przeraża ilość tego wszystkiego, co muszę zapakować na tę małą pupkę... w otulaczu tetra/formowanka/prefold + wkłądka sucha pupa + papierek na kupę (chociaż to podobno n apoczątku się nie sprawdza...?)

    Zaraz wszystko będę prać. Rozumiem, że nic nie powinnam prasować? Czy warto wrzucać piłki tenisowe do każdego prania?

  13. #253
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja tam suchej pupy wogole nigdy nie uzywałam,
    jak dziec nie bedzie chciał czuc mokro czyli po kazdym siku jeczy to wtedy zacznij uzywać,im mniej na pupie tym lepiej,szczególnie ze polar to nie natura

    papierek podobno sie nie sprawdza na poczatkowych kupach,dobrze myslisz

    nic nie prasujesz tylko ładnie rozwieś
    Ostatnio edytowane przez ewaibartek ; 20-04-2012 o 15:20
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  14. #254
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    A ma ktoś doświadczenie z otulaczami Alviva?

  15. #255
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    38

    Domyślnie

    Ok, mam już noworodka( od ponad dwóch tygodni Po powrocie ze szpitala, zaczęliśmy używać wielorazówek.
    I przyznam, że najleipej chyba sprawdzają mi się prefoldy z ecopi - są miękkie i przyjemne. Formowanki szyte może jeszcze za nowe (i za twarde)i dzieciak nie jest nimi zachwycony.
    A tetra mi się nie mieści do otulacza... dlatego używam tylko do wietrzenia pupy - tzn zawijam małemu pupsko w tetrę i nic więcej i zmieniam po każdym bączku.

    Wszystkie one size są jeszcze za wielkie.

  16. #256
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    zielonosc, a jakiej tetry używasz? Lux? Jaka wielkość?

  17. #257
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    W naszym przypadku one sizy tez były za duże na początku (a mój Dzieć do drobinek nie należał - 4 kg po urodzeniu), zaczeły pasować na mojego tłuścioszka ze smoczym apetytem dopiero jak skończył 2 miesiące, wcześniej były wiecznie wycieki przy nóżkach.
    Za prefoldami Ecopi nie przepadam (mam kilka z żółtym obszyciem), niemal ich nie używaliśmy, mam wrażenie, że nawet nowordkowa kupka wcale w nie nie wsiąkała, tylko rozmazywała się po pupie małego, otulaczu i wyciekała na ubranko...
    Mam po jednej kieszonce i formowance z MioUnico - i te są super, gdzieś od 1,5 miesiąca używaliśmy, wąziutkie w kroku, zgrabne i nie powiększają pupy nadmiernie

  18. #258
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Polecam taką tanią tetrę na początek: http://allegro.pl/tetra-pieluszki-te...317693360.html

    Muśliny są zdecydowanie za duże na noworodka... Taka tania tetra idealnie mieści się w otulaczu np. Bambino Mio <5kg czy Bummis newborn (Bummis zdecydowanie bardziej mi przypasował ) Lila była pieluchowana wielo od urodzenia, przy masie 2280.

    Przynajmniej w naszym wypadku to się sprawdziło

  19. #259
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    38

    Domyślnie

    dziękuję za odzew
    Cytat Zamieszczone przez an77 Zobacz posta
    zielonosc, a jakiej tetry używasz? Lux? Jaka wielkość?
    mam podwójnie tkaną, chyba 80*80
    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Polecam taką tanią tetrę na początek: http://allegro.pl/tetra-pieluszki-te...317693360.html

    Muśliny są zdecydowanie za duże na noworodka... Taka tania tetra idealnie mieści się w otulaczu np. Bambino Mio <5kg czy Bummis newborn (Bummis zdecydowanie bardziej mi przypasował ) Lila była pieluchowana wielo od urodzenia, przy masie 2280.

    Przynajmniej w naszym wypadku to się sprawdziło
    dzięki
    ja mam otulacze szyte, od Sylviontka (kokosi). Bambino mio mam wełniane one size, jeszcze są za duże trochę.

    Cytat Zamieszczone przez Selene Zobacz posta
    W naszym przypadku one sizy tez były za duże na początku (a mój Dzieć do drobinek nie należał - 4 kg po urodzeniu), zaczeły pasować na mojego tłuścioszka ze smoczym apetytem dopiero jak skończył 2 miesiące, wcześniej były wiecznie wycieki przy nóżkach.
    Za prefoldami Ecopi nie przepadam (mam kilka z żółtym obszyciem), niemal ich nie używaliśmy, mam wrażenie, że nawet nowordkowa kupka wcale w nie nie wsiąkała, tylko rozmazywała się po pupie małego, otulaczu i wyciekała na ubranko...
    Mam po jednej kieszonce i formowance z MioUnico - i te są super, gdzieś od 1,5 miesiąca używaliśmy, wąziutkie w kroku, zgrabne i nie powiększają pupy nadmiernie
    a czego używaliście przez te pierwsze 1,5 miesiąca?
    Fakt, że przy prefoldach ta kupa się mocno rozmazuje po pupie...

    Formowanki też mam szyte kokosi, ale są chyba jeszcze za twarde, Mały ma takie odgniecenia na nóżkach i brzuchu - chyba że go za mocno ściskam? (ale jak będzie lżej, to przecieka...).

    I jeszcze jedno pytanie, jak często takiego malucha przewijać przy wielo? Co 2h? Częściej? rzadziej? Czy nasłuchiwać i po każdym kupsku? Trochę mi go szkoda budzić, jak np narobi podczas snu - bo często jest tak, że podczas przewijania zaczyna strasznie płakać...

  20. #260
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    Zieloność, my zanim Dzieć dorósł do pierwszych kieszonek, używaliśmy otulaczy i wkładów do nich różnego rodzaju.
    Otulacze: 1. Bambino Mio (noworodkowy) - miałam wrażenie, że to sam plastik i jakiś taki sztywny był, poza tym Dzieć wyrósł z niego po 2 tygodniach używania. No i tylko najmniejsze ręczniczki z Ikei mi sie w nim mieściły; 2. PULowy rozmiarowy XS/Sod Babyetty - fajniejszy, ale często zdarzały się wycieki; 3. FLIP - i ten był w użyciu najczęściej, bo najbardziej się z nim polubiliśmy.
    Wkłady - tetra zwykła najtańsza, prefoldy Ecopi, ręczniczki z Ikei te 30x30 i takie większe, prostokątne.
    Do tego kilka wkładek polarkowych dla suchości i papierki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •