Strona 12 z 84 PierwszyPierwszy ... 245678910111213141516171819202262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #221
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrysha Zobacz posta
    A ja dalej nie wiem czy mam to czego mi trzeba, do maluszka jeszcze trochę czasu, na razie mam zakupione, zamówione:
    - 10 tetry
    - 2 pieluszki formowane bawełniane S na troczki
    - 2 pieluszki formowane bawełniane one size
    - 2 otulacze PUL
    - 1 kieszonke rozmiar S
    - 2 kieszonki one size
    - 2 AIO IB w rozmiar S
    - wkłady do kieszonek 3 warstwy mikrofibry - 2 sztuki
    -wkłady do kieszonek Mięciutka i mięsista mikrofibra 3 warstwy - 2 komplety czyli 6 sztuk

    Napiszcie proszę co jeszcze byście poleciły, dokupiły, przyznam, że dość wygodna jestem i przy tym dość mobilna [i mam nadzieję, że jak maluch się urodzi to tak zostanie i będę spędzać z nim dość dużo czasu "poza domem"].
    Zdecydowanie poleciłabym dokupienie kilku otulaczy. Moja wyprawka też zawierała tylko dwa (i to one size) i na gwałt musiałam dokupić kilka s-ek. Uważam, że optymalnie jest ok 5-6 sztuk. Może tez przydać się więcej tetry - na początek to chyba najwygodniejsze i łatwiej dopasować do takiego malucha (kieszonki, nawet te najmniejsze wydają się olbrzymie dla takiego maluszka). Choć u nas hitem na początku były malutkie reczniczki z ikea (tetra była zbyt wielka i za chiny ludowe nie mogłam jej dopasować). A jak już decydujesz się na tetrę czy inne cuś mokre od pupy, to warto dokupić kilka wkładek "sucha pielucha". Jeśli zakładasz częste wyjścia to polecam więcej kieszonek z bardziej chłonnym wkładem niż mokrofibra - np. bambus.
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  2. #222
    Chustofanka Awatar maminkastasinka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała, sercem - krakowianka
    Posty
    261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez an77 Zobacz posta
    Witajcie, dopiero zaczynam zagłębiać się w temat pieluszek wielorazowych i nasuwa mi się kilka pytań.
    Spodziewam się bliźniaków, więc aspekt ekonomiczny jest dla mnie dość ważny Zamierzam kupić 12 otulaczy Flip - z tego, co czytałam, powinno chyba wystarczyć? Początkowo dzieci pewnie będą malutkie i otulacz za duży, ale podoba mi się patent z pieluchą spiętą snappi i zawiniętym kocykiem polarowym, zwłaszcza, że dzieci urodzą się na lato. Zastanawiam się jednak, czy lepiej kupić pieluchy tetrowe, flanelowe czy ręczniczki z ikei, a może wszystkiego po trochu? Jak mi radzicie? Najlepsze wydają mi się flanelowe, ale czy dla chłopców nie będą zbyt ciepłe (prawdopodobnie oba maluszki to chłopcy)?
    Będę wdzięczna za rady doświadczonych mam
    Ja byłabym za tą zwykłą tetrą lux, to jest najtańsze rozwiązanie, szczególnie przy takiej ilości. Może nie jest fajne to, że jest bielona chlorem, ale jeśli nie chcesz zbankrutowac to jest to najlepsze rozwiązanie. Sama się przekonałam, że przy noworodku zwykła tetra najlepsza (muśliny wg mnie na początek zbyt obszerne) bo zmieniać będziesz baaaaardzo często, więc nie muszą być bardzo chłonne i ważne żeby szybko wyschło.
    Mama Stasia (28 II 2009) i Franka (7 III 2011) i Łusi (22 VI 2013) i Józia (15 VIII 2015)
    Mój blog: "Ania tworzy" - zapraszam!!!

  3. #223

    Domyślnie

    to i ja poproszę o radę

    skombinowałam taki oto zestaw dla mojego juniora, który jest jeszcze w brzuszku:

    Otulacze:
    1 otulacz wełniany Loveybums S
    1 otulacz wełniany handmade S
    1 otulacz wełniany Tetro onesize
    1 otulacz wełniany franiszki onesize
    1 FLIP onesize
    1 PUL Lollipop rozm1
    1 kieszonka franiszki S

    Wkłady:
    1 formowanka bambus LennyLamb rozm1
    5 formowanek bambus TotsBots FlexiTot rozm1
    5 formowanek bambus Lollipop rozm1
    2 formowanki bawełniane handmade onesize

    10 prefoldów Ecopi
    12 pieluch bambusowych Kikko
    i 12 różnych wkładów dodatkowych bawełnianych, bambusowych, z mikorfibrą

    i do tego:
    5 AIO (Kushies Ultra i Popolini) S


    Ja widać poszłam głównie w bambus + wełna; maluszek będzie z nami w lato i pomyślałam, że na największe upały to chyba najlepszy pomysł
    Tak kombinowałam, żeby pranie było co 2 dni.

    Jak myślicie?
    I co najlepiej do prania? Zwykły proszek dla dzieci + dodatek antybakteryjny?
    Czytałam jeszcze o tych orzechach piorących i o kulach piorących.... co radzicie?

  4. #224
    Chustomanka Awatar magda091
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    1,307

    Domyślnie

    jak dla mnie zestaw full wypas
    ja piore pieluchy w proszku persil (na poczatku lovella) + Miofresh Bambino mio, jak dla mnie jest super i starcza na +/- 3miesiace, piorac co 2 dni

  5. #225

    Domyślnie

    zastanawiam sie tylko, czy więcej tetrowych tudzież innych bawełnianych szybkoschnących wkładów by się nie przydało...
    bambus podobno długo schnie, ale z drugiej strony lato będzie, to nie powinno być tak źle

    tak się miałam tylko porozglądać co i jak, a tu jakieś promocje, coś tam na allegro, bazarkowe rarytasy i nagle w tydzień już wyprawka kupiona tylko czekam na dostawy
    także już nie ma odwrotu, pieluchujemy tak i koniec!

  6. #226
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    38

    Domyślnie

    czytam i czytam i głupieję coraz bardziej.

    Miałam taki plan, żeby pójść w ogóle tylko w kieszonki. Wydają mi się najprostsze w obsłudze no i też w miarę ekonomiczne. Miałam w planie kupić trochę firmówek, np taki zestaw:http://eko-mania.pl/pieluszki-wielor...7356#feedbacks
    i trochę tych tańszych, , do kupienia na allegro czy ebayu. I tyle. Czy to jest możliwe dla noworodka?

    dziękuję z góry za wszystkie rady i opinie

    szczerze mówiąc, nie chce mi się za bardzo poświęcać temu tematowi jakoś potwornie dużo czasu i energii. (pranie, suszenie, spłukiwanie kup, dokształcaniu się, szukaniu najlepszych/najtańszych rozwiązań, widzę że niektórzy też szyją samodzielnie...) A te formowanki, prefoldy, otulacze sprawiają wrażenie, że trzeba się naprawdę mocno zagłębić w temat, żeby wybrać najlepsze rozwiązanie.

    Stąd moje pytanie

  7. #227
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    zielonosc- ja bym radziła jednak kupić z różnych firm- nie każdemu pasują dane pieluszki- kupisz ChB i się okaże że Ci nie podejdą i co wtedy?
    Mi na noworodku najlepiej leżały Nappime- są b. wąskie i zgrabne- inne OneSize robiły duużą pupę...

    A wogóle- tetra+otulacz to naprawdę fajne rozwiązanie na początek (kiedy i tak musisz co chwilę przewijać)
    Teraz kieszonki rządzą, ale na początku- musiałabyś mieć ich duuuuuży zapas
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  8. #228
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie

    My na razie probujemy troche ale nocki nadal z jednorazowkami. Ale ta tetra to robi wieeelka pupe mojej Natce choc rzeczywiscie to najlepsze wyjscie na poczatek. Tylko nie wiem jak ogarnac glupie splukiwanie kupki zaraz po zmianie pieluszki jak Natka drze sie w nieboglosy... ech...
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  9. #229
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    25

    Domyślnie

    zieloność ja na razie nie za bardzo powinnam się wypowiadać bo nie mam doświadczenia, ale popatrz na bazarku tam można kupić różności w naprawdę przyzwoitych cenach i popróbować, a może dopiero później inwestować w to co się sprawdzi.

  10. #230
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania_MK Zobacz posta
    My na razie probujemy troche ale nocki nadal z jednorazowkami. Ale ta tetra to robi wieeelka pupe mojej Natce choc rzeczywiscie to najlepsze wyjscie na poczatek. Tylko nie wiem jak ogarnac glupie splukiwanie kupki zaraz po zmianie pieluszki jak Natka drze sie w nieboglosy... ech...
    w tetrze lux (tak ją zwą-to jest taka lepsza, grubsza) faktycznie duża pupa się robi u noworodka, dlatego kupiłam sobie też takiej zwykłej, taniej tetry, która jest cieńsza
    ja tam pieluchę zostawiam w łazience, idę ogarnąć Młodą i wracam za chwilę "ogarnąć" pieluchę
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  11. #231
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez montmorency Zobacz posta
    ...Jak myślicie?
    I co najlepiej do prania? Zwykły proszek dla dzieci + dodatek antybakteryjny?
    Czytałam jeszcze o tych orzechach piorących i o kulach piorących.... co radzicie?
    gdzieś był mocny artykuł, że kule i orzechy to jeden wielki bubel.
    ja piorę w dzieciowym + nappy fresh
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  12. #232
    Chustofanka Awatar maminkastasinka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała, sercem - krakowianka
    Posty
    261

    Domyślnie

    zieloność - ja za edoro radziłabym na sam poczatek naprawdę taka najzwyklejsza cieńką tetrę lub prefoldy newborn z pieluszkarni i na bazarku jakieś maluśkie otulacze (te prefoldy może tez na bazarku będą). Potem otulacze odsprzedaż dalej, prefoldy też lub wykorzystasz jako dodatkowe wkładki do kieszonek, gdy już dzieciątko zacznie duuużo sikać. Z dwojga: tetra lub prefold wybrałabym nawet tetrę bo najszybciej wyschnie.
    Kieszonek na początku musiałabyś mieć naprawdę dużo, poza tym możesz mieć problem z tym, ze będą za duże na noworodka.
    Mama Stasia (28 II 2009) i Franka (7 III 2011) i Łusi (22 VI 2013) i Józia (15 VIII 2015)
    Mój blog: "Ania tworzy" - zapraszam!!!

  13. #233
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez edoro Zobacz posta
    zielonosc- ja bym radziła jednak kupić z różnych firm- nie każdemu pasują dane pieluszki- kupisz ChB i się okaże że Ci nie podejdą i co wtedy?
    Mi na noworodku najlepiej leżały Nappime- są b. wąskie i zgrabne- inne OneSize robiły duużą pupę...

    A wogóle- tetra+otulacz to naprawdę fajne rozwiązanie na początek (kiedy i tak musisz co chwilę przewijać)
    Teraz kieszonki rządzą, ale na początku- musiałabyś mieć ich duuuuuży zapas
    Cytat Zamieszczone przez king Zobacz posta
    zieloność ja na razie nie za bardzo powinnam się wypowiadać bo nie mam doświadczenia, ale popatrz na bazarku tam można kupić różności w naprawdę przyzwoitych cenach i popróbować, a może dopiero później inwestować w to co się sprawdzi.
    Cytat Zamieszczone przez maminkastasinka Zobacz posta
    zieloność - ja za edoro radziłabym na sam poczatek naprawdę taka najzwyklejsza cieńką tetrę lub prefoldy newborn z pieluszkarni i na bazarku jakieś maluśkie otulacze (te prefoldy może tez na bazarku będą). Potem otulacze odsprzedaż dalej, prefoldy też lub wykorzystasz jako dodatkowe wkładki do kieszonek, gdy już dzieciątko zacznie duuużo sikać. Z dwojga: tetra lub prefold wybrałabym nawet tetrę bo najszybciej wyschnie.
    Kieszonek na początku musiałabyś mieć naprawdę dużo, poza tym możesz mieć problem z tym, ze będą za duże na noworodka.
    bardzo dziękuję za porady

    Wobec tego faktycznie popróbujemy, zobaczę z tymi otulaczami na bazarku (zastanawiam się tylko ile ich będę potrzebować... czy koło 5 wystarczy?
    trochę tetry i prefoldów bawełnianych ecopi. (i te prefoldy można potem wkłądać do kieszonek jako wkład?)
    Tylko tu mam wątpliwość - przy takim wnętrzu dziecko nie będzie miało uczucia suchej pupy, prawda? Czy coś wobec tego potrzebuję dodatkowo? (bo w kieszonkach mam tę warstwę z mikrofibry)
    pewnie też całkiem nie zrezygnujemy z jednorazówek, bo żadne z nas nie ma kompletnie żadnego doświadczenia z przewijaniem itd.
    a potem byśmy przeszli na kieszonki pewnie
    będzie dobrze?

  14. #234
    Chustofanka Awatar maminkastasinka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała, sercem - krakowianka
    Posty
    261

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zielonosc Zobacz posta
    bardzo dziękuję za porady

    Wobec tego faktycznie popróbujemy, zobaczę z tymi otulaczami na bazarku (zastanawiam się tylko ile ich będę potrzebować... czy koło 5 wystarczy?
    trochę tetry i prefoldów bawełnianych ecopi. (i te prefoldy można potem wkłądać do kieszonek jako wkład?)
    Tylko tu mam wątpliwość - przy takim wnętrzu dziecko nie będzie miało uczucia suchej pupy, prawda? Czy coś wobec tego potrzebuję dodatkowo? (bo w kieszonkach mam tę warstwę z mikrofibry)
    pewnie też całkiem nie zrezygnujemy z jednorazówek, bo żadne z nas nie ma kompletnie żadnego doświadczenia z przewijaniem itd.
    a potem byśmy przeszli na kieszonki pewnie
    będzie dobrze?
    Myślę, ze 5 wystarczy. Tak prefoldy spokojnie do kieszonki jako wkład włożysz, tylko te małe to raczej jako dodatkowy i pewnie raczej nocą czy na spacer, bo jak już później maluch będzie dużo siusiał to by tylko prefold nie wystarczył.
    Tak, przy takim wyposażeniu dzidzius czuje mokro, ale można sie zaopatrzyć we wkładki "sucha pielucha" z weluru lub polarku, to w każdym pieluchowym sklepie dostaniesz. Dziewczyny też często robią takie wkładki same z tego najtańszego koca z Ikei, ja osobiście nie stosowałam więc nie mogę się więcej na temat tego koca wypowiedzieć.
    Ja tez od czasu do czasu wkładam jednorazówkę, spokojnie. Najważniejsze na początek to dużo samozaparcia. Ja miałam na początku taki jeden moment kryzysowy, bo taki maluszek często sika, czasami miałam wrażenie, że co 5 min muszę go przewijać bo znów mokro. No i ten stos pieluch wieczorem do zaprania z kupek (ja akurat zostawiałam wszystko na wieczór)... Ale trzeba się wtedy zaprzeć, przypomnieć sobie po co to robię - bo to zdrowsze - i do przodu. Mnie to wystarczyło i potem już było OK. Zresztą im dalej, im starsze tym lepiej, chociaż... jak już zaczyna się dużo ruszać i wcale nie chce na przewijaku leżeć to też już nie jest lekko I polecam tez oczywiście temat NHN/EC, takie maluchy łapią w lot o co chodzi.
    Będzie SUPER!!!
    Mama Stasia (28 II 2009) i Franka (7 III 2011) i Łusi (22 VI 2013) i Józia (15 VIII 2015)
    Mój blog: "Ania tworzy" - zapraszam!!!

  15. #235
    Chustofanka Awatar Megi
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    463

    Domyślnie

    jasne że będzie dobrze
    u nas kryzysów jeszcze nie było.. grunt to się chyba za bardzo nie przejmować i nie stresować. a kieszonki może i fajne, ale my i tak wolimy tetrę.
    Zosia (08.2011), Tadzio (04.2013) i Stefcia (07.2014)

  16. #236
    Chustofanka Awatar magdzik1988
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Wilkowice
    Posty
    288

    Domyślnie

    Dziewczyny czytam o tym wszystkim i już mam w miarę poukładane, ale dalej mam problem z praniem

    Pralkę mam na 6kg, ktoś polecił mi balsam do prania pollena dzidziuś, ale sama nie wiem.

    Chciałąbym używać jakiegoś proszku zwykłego do prania dla dzieci i do tego jakiś dodatek antybakteryjny, proszę o informację co najlepiej się sprawdza i ile tego wszytkiego dawać.
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź!

  17. #237
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja juz drugie będę pieluchować i stanowczo ide w strone otulaczy i tetry
    rodze wiosna wiec bedzie mi łatwiej,a zimą będe myśleć pewnie jednorazówki pójda w ruch
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  18. #238
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie Pomocy!

    Witam,
    jestem w zagrożonej ciąży, urodzę (mam nadzieję, że dotrzymam) 19 kwietnia, co za tym idzie, nie mam szans wyjść z łóżka i zapisać się na jakieś warsztaty pieluszkowe, a bardzo bym chciała
    Czytam i czytam Wasze wypowiedzi na forum i wciąż nie wiem czy moje pomysły na wyprawkę się sprawdzą... Lila będzie po urodzeniu raczej kruszyną, jej początkowe zapieluszkowanie wypada na sezon wiosna/lato, zacznę po wyjściu ze szpitala (mama pomoże, bo będę po cesarce, ze względu na silną astmę). Oboje z mężem jesteśmy alergikami, więc mała pewnie też nim będzie - pieluszki wielorazowe w sam raz To nasze pierwsze dziecko, jesteśmy totalnie niedoświadczeni...
    Prosiłabym o weryfikację mojego planu

    -otulacz bambino mio rozmiar 2-5 kg x2
    -otulacz Imse Vimse PUL 3-6 kg x1
    -otulacz bawełniany Imse Vimse 3-6 kg x2
    -antybakteryjny dodatek Nappy Fresh Bio-D
    -wkładka 100% bambus x2
    -wkładka z mikrofibry x2
    -tetrowe (muślinowe) z bawełny niebielonej 100g. x3
    -tetrowe (muślinowe) z bawełny niebielonej 67 g. x3
    -flanelowe x6
    -tetrowe 80x80 cm zwykła polska tetra x13
    -tetrowe 80x60 cm zwykła polska tetra x10
    -Canpol babies wkładki do pieluszek 112 szt. x2
    -koc IRMA i ręczniki Ikea na wkładki
    -proszek Dzidziuś 3 kg i Biały Jeleń kolor 1,5 kg

    no i do popróbowania:
    -otulacz blueberry coverall onesize na snapy
    -otulacz Bumgenius FLIP one size WRAP
    -pul minkee mikropolar
    -itti bitti Bitti D'Lish Snap-In-One
    -itti bitti Bitti D'Lish All-In-One
    -Bambinex Bambusowa Onesize formowana
    -bambino mio muślinowe kwadratowe 80x80 x6

    Napiszcie bardzo proszę co warto dodać do listy, a co wyrzucić...

  19. #239
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Ja przewrotnie powiem tak:

    z pierwszym dzieckiem mialam kupione chyba wszystie opcje, stos tetry, prefoldy, formowanki, otulacze, kieszonki itd. Zaczelysmy wielo-pieluchowanie jak A miala 3 tyg. Na pierwszy raz poszla wypasiona Itti Bitti S-ka. I... tak juz zostalo. Stos tetry (nie uzytej ani razu) mam do dzisiaj, wiekszosc pozostalych pieluch sprzedalam, prefoldow uzywam jako podkladu do przewijania. I tylko sie boje, ze przy drugim IB sie nie sprawdza
    A. 02.2010, T. 06.2012

  20. #240
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ananke Zobacz posta
    Ja przewrotnie powiem tak:

    z pierwszym dzieckiem mialam kupione chyba wszystie opcje, stos tetry, prefoldy, formowanki, otulacze, kieszonki itd. Zaczelysmy wielo-pieluchowanie jak A miala 3 tyg. Na pierwszy raz poszla wypasiona Itti Bitti S-ka. I... tak juz zostalo. Stos tetry (nie uzytej ani razu) mam do dzisiaj, wiekszosc pozostalych pieluch sprzedalam, prefoldow uzywam jako podkladu do przewijania. I tylko sie boje, ze przy drugim IB sie nie sprawdza
    jak będziesz miała chłopaka to pewnie sie nie sprawdzą,ja szybko porzuciłam IB,bo wkurzało mnie to krzywo sikactwo
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •