Strona 10 z 84 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617182060 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #181
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    z mojego doświadczenia to najmniejsze są otulacze Bambino Mio, ale też używałam białych Tots botsów od początku bo one są takie 'niesztywne' wiec się ładnie dopasowywały. a ponad 3,5 kg to już leciał też weehugger.
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  2. #182
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    11

    Domyślnie Olejki,pieluchy

    Dziewczyny super wątek na początek
    Od jakiegoś czasu czytam i czytam też już coś niecoś mam przygotowane.Rodzę w połowie lipca ,więc jeszcze troszkę,ale jestem zdecydowana na wielo (to moje 2 dziecię).Moje doświadczenia myślę ,że kiedyś też się tutaj pojawią.Co do olejków ,o których tu mowa najlepiej kupować je w aptece.Ja sprzątam bez chemii.Parowo lub ocet ,soda i olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego.Stąd wiem,że z olejkami jest różnie.Często bywa ,że te tanie olejki sa syntetyczne.Co może uczulać i nie spełniać oczekiwań.Zatem ja polecam aptekę lub czytanie etykiet.To z moich eko doświadczeń.Piszcie,piszcie chętnie czytam wszystkie posty Pozdrawiam,Kasia.

  3. #183
    Chustonówka Awatar ewika
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Będzin
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kplatuska Zobacz posta
    Dziewczyny super wątek na początek
    Od jakiegoś czasu czytam i czytam też już coś niecoś mam przygotowane.Rodzę w połowie lipca ,więc jeszcze troszkę,ale jestem zdecydowana na wielo (to moje 2 dziecię).Moje doświadczenia myślę ,że kiedyś też się tutaj pojawią.Co do olejków ,o których tu mowa najlepiej kupować je w aptece.Ja sprzątam bez chemii.Parowo lub ocet ,soda i olejek lawendowy lub z drzewa herbacianego.Stąd wiem,że z olejkami jest różnie.Często bywa ,że te tanie olejki sa syntetyczne.Co może uczulać i nie spełniać oczekiwań.Zatem ja polecam aptekę lub czytanie etykiet.To z moich eko doświadczeń.Piszcie,piszcie chętnie czytam wszystkie posty Pozdrawiam,Kasia.
    hej, widze, ze rodzimy podobnie

    Ja zrobiłam małe zakupy już i widze,ze były nieprzemyślane.
    - 2 flipy
    - welurkowy otulacz inse vimse NB
    - otulacz bambinex S
    - 3 formowanki bambinex s z bambusa
    - 1 otulacz tetro wełna
    - 10 cienka tertra
    - 10 grubsza tertra
    - 15 muslinów

    Boje sie,ze w ogole nie wykorzystam otulaczy tych małych rozmiarów jak bedzie tak smażyć.

    Co jest dostepne na polskim rynku do prania wełnianych otulaczy z lanolina. W aptece powiedziano mi,ze lanoliny mi nie sprzedadza.

    Pozdrawiam i dziekuje Wam dziewczyny za tak ciekawe forum!!!

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewika Zobacz posta
    hej, widze, ze rodzimy podobnie

    Ja zrobiłam małe zakupy już i widze,ze były nieprzemyślane.
    - 2 flipy
    - welurkowy otulacz inse vimse NB
    - otulacz bambinex S
    - 3 formowanki bambinex s z bambusa
    - 1 otulacz tetro wełna
    - 10 cienka tertra
    - 10 grubsza tertra
    - 15 muslinów

    Boje sie,ze w ogole nie wykorzystam otulaczy tych małych rozmiarów jak bedzie tak smażyć.

    Co jest dostepne na polskim rynku do prania wełnianych otulaczy z lanolina. W aptece powiedziano mi,ze lanoliny mi nie sprzedadza.

    Pozdrawiam i dziekuje Wam dziewczyny za tak ciekawe forum!!!
    zwykłą lanolinę możesz kupić tu:http://www.zrobsobiekrem.pl/?76,lanolina
    jeśli oczywiście nie chcesz kupić gotowej kuracji lanolinowej w którymś sklepie internetowym z pieluszkami wielorazowymi
    ja użyłam do moich otulaczy zwykłej lanoliny i jest ok - trzymają

  5. #185
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    Świetny wątek Ja spodziewam się Brzdąca w listopadzie i chciałabym zacząć jak najwcześniej z wielo. Póki co zamówiłam jeden otulacz i jedną kieszonkę, oba one-size.
    Myślę, że na początek pójdą głównie tetry, prefoldy, ew. uszyte przeze mnie formowanki + otulacze. Ile powinnam mieć otulaczy, żeby prać co 2-3 dni?

    Stopniowo będę kupować kieszonki i szyć wkłady do nich z ręczników ikeowych itp. Warto inwestować we wkłady bambusowe?

    I jeszcze pytanie - jak to jest z tymi rozmiarami. Czy warto kupować rozmiarowe otulacze/kieszonki, czy te one-size dobrze się spisują?

  6. #186
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Moja Idalia urodziła się z wagą 4370 i 59 cm miała i jednak One-size nie pasowały. Zdecydowanie polecam rozmiarówki otulacze, kieszonki i formowanki. Teraz Idalia ma ponad 7 kg i kieszonki etc. One-size są OK.

  7. #187
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    O rany! dziewczyny jak czytam składy waszych wyprawek to za głowę się łapie starczyłoby na bliźniaki albo na trojaczki. Ja mam miesiecznego bobaska. Naturalne pieluchowanie zaczelismy po powrocie ze szpitala w 4 dobie (choc w szpitalu tez preferowali tetre). Mamy 20 pieluch tetrowych, 10 prefoldów z pieluszkarni 1 flip i 1 otulacz wełniany S - póki co wystarcza nam to. Szkoda tylko ze nie wiedziałam ze noworodek to taka mała sikawka - czasem nie nadążam zmieniac pieluch tak szybko sika ale i tak nie zamieniałbym tetry na pampersy.
    Snappi mamy ale nie uzywamy, wiaderko z pokrywką nie ważne jakie - ważne żeby było bo sie przydaje a otulacz polecam wełniany. Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Gardenia ; 25-07-2011 o 21:41

  8. #188
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    przeczytałam cały wątek, fajnie zobaczymy jak to będzie zostały mi jeszcze 4 tygodnie ciąży
    Mam jedno pytanie, wiele z Was piszę, że zaczęło przygodę z wielo dopiero po powrocie ze szpitala, skąd taka decyzja?
    właśnie się zastanawiam czy pieluszkować naturalnie od urodzenia czy dopiero od powrotu ze szpitala

    póki co mam

    3 otulacze Bambino Mio do 5kg
    3 otulacze Bambino Mio 5-7kg
    prefold Bambino Mio 30szt
    wkładki chłonne
    MioBoost Bambino Mio 3szt
    TeenyFit Tots Bots dla noworodka do 6kg
    2 wkładki bambusowe na noc Close Parent
    Dream Dri one size Close Parent
    2 dodatkowe wkłady do Dream Dri Close Parent
    Swaddlebees cow S 3,5-7kg
    3 kieszonki AppleCheeks bez wkładu 3-9kg
    2 wkładki bambusowe mam sucho AppleCheeks

    zamierzam jeszcze kupić
    6 kieszonek Charlie Banana bo podobno świetnie się sprawdzają na maluchach mimo że to onesize ale to pewnie i tak raczej przyszłościowo

  9. #189
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monis Zobacz posta
    [FONT=Arial][SIZE=2]przeczytałam cały wątek, fajnie zobaczymy jak to będzie zostały mi jeszcze 4 tygodnie ciąży
    Mam jedno pytanie, wiele z Was piszę, że zaczęło przygodę z wielo dopiero po powrocie ze szpitala, skąd taka decyzja?
    właśnie się zastanawiam czy pieluszkować naturalnie od urodzenia czy dopiero od powrotu ze szpitala
    To proste, w większości szpitali wymagają jednorazówek dla dzieci, są obowiązkowe
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #190
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    ja zaczełam na dobre uzywanie wielo po powrocie ze szpitala ale w "naszym" szpitalu tez tylko i wyłącznie tetra w obiegu z wyjątkiem kiedy dziecie szło pod lampy - wtedy pampers. mysle ze nawet gdy w szpitalu preferuja jednorazówki to pare dni nie zaszkodzi dzieciątku a przynajmniej przekonasz się jak na nie reaguje

  11. #191
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    Jak jest z ubrankami w przypadku stosowania wielo? Body się dopinają? Czy trzeba zakładać większy rozmiar?

  12. #192
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magi Zobacz posta
    Jak jest z ubrankami w przypadku stosowania wielo? Body się dopinają? Czy trzeba zakładać większy rozmiar?
    To zależy od body- rozmiar rozmiarowi nierówny
    Czasami trzeba o rozmiar większe wziąć- a w ogóle to body mało wygodne przy wielo
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  13. #193
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez edoro Zobacz posta
    To zależy od body- rozmiar rozmiarowi nierówny
    Czasami trzeba o rozmiar większe wziąć- a w ogóle to body mało wygodne przy wielo
    No właśnie..ja od początku pieluchowania wielo (2 miesiące) nie włożyłam młodemu ani jednego body...musiałam zmodyfikować wyprawkę o bluzeczki z długim i krótkim rękawkiem, bo to się sprawdza najlepiej, no i getry jak jest troszkę chłodniej...

  14. #194
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    a poza tym półśpiochy baaardzo nam się sprawdzały na początku (zanim lato przyszło) Bardzo wygodne- łatwo przewinąć
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  15. #195
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    zawsze można kupić przedłużki do body
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  16. #196
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    A my używamy body cały czas... faktycznie trzeba ciut większe ale jakichś specjalnych różnic nie widzę. W większości są ok, czasami tylko na długość ok a rękawki za długie ale to dosłownie kilka sztuk...
    Jak jest cieplutko to się w body nie bawimy, koszulka wystarcza




  17. #197
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    407

    Domyślnie

    Bardzo fajny wątek chętnie się podłączę.
    Tetra mi została po starszej otulacze planuję wełniane wykonane własnoręcznie i tak samo szyte własnoręcznie inne pieluszki ( w końcu mam naprawioną maszynę i czas). Podoba mi się pomysł z wielorazowymi chusteczkami do wycierania ( nawilżone starszą mocno drażniły więc używałam sporadycznie). I też będę chciała jak najwięcej kup łapać do nocnika bo wiem z doświadczenia, że można.


  18. #198
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    Trochę mnie zmartwiłyście tym, że nie używacie bodziaków. Sporo dostałam od rodziny i wydają mi się praktyczne i wygodne dla dziecka, bo się nie podwijają czy rolują jak koszulki. Po prostu większe rozmiary będę używać, a może do mniejszych pieluszek uda się założyć też te mniejsze. Która wersja pieluszkowa jest najobszerniejsza? Tetra i otulacz czy kieszonki?

  19. #199
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    Jak najlepiej składać tetrę dla noworodka? Na filmiku jest trochę przykładów:
    http://www.youtube.com/watch?v=J_7-JeyPDwQ
    który jest najlepszy na początek? Chodzi mi głównie o to, żeby kupki nie brudziły otulacza

  20. #200
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Czy w formowanakach dla noworodka sprawdzaja sie troczki? jakos do tej pory uznawałam tylko napy ( rzepy nie bardzo nam pasowały).
    czy otulacz tetro bedzie ok dla noworodka okolo 3,5 kg?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •