Strona 9 z 84 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171959 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #161
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Ja startowałam właśnie od tetry i otulaczy. Miałam 40 szt. tetry i 6 otulaczy - dla noworodka wystarczy. Dopiero teraz rozszerzam zestaw i mam kilka kieszonek.
    Wiaderko mam zwykłe, snapi nie używałam. A otulacze mam Flipy - na razie sprawują się świetnie, ale moja córcia urodziła się późną jesienią.

  2. #162
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    edoro, wielkie dzięki
    Nie ukrywam, że bardzo mnie Twój post ucieszył, bo zestaw mam praktycznie identyczny, mam nawet jednorazówki z Rossmanna
    Jeszcze jedno pytanie, może głupie, gdzie kupujecie olejek z drzewa herbacianego? w "zwykłym sklepie"?

    Co do Snappi, to myślę, że może w jedną lub dwie chociaż się zaopatrzę - moja tetra jest kwadratowa, trochę się boję tych latawców zwłaszcza na początku, przed złapaniem wprawy
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  3. #163
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Olejek w sklepie zielarskim kupuję, jak ostatnio nie mieli to się męczyłam przez tydzień bez...trochę nieprzyjemny ten smrodek
    Tetra złożona 'normalnie' też daje radę, czasami coś wycieknie i trzeba zmienić otulacz, ale ja je od razu zapieram i wieszam, za parę godzin są suche
    Też mi się latawce marzyły ale jak patrzę ile czasu zajmuje mi składanie tetry to dziękuję, już wolę w prostokąt zwykły
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  4. #164
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez edoro Zobacz posta
    Też mi się latawce marzyły ale jak patrzę ile czasu zajmuje mi składanie tetry to dziękuję, już wolę w prostokąt zwykły
    Fakt, pewnie też mi się odechce
    A sklep zielarski mam akurat niedaleko od domu, więc spoko Dzięki!
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  5. #165
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    nooo, ja składam w prostokąt, robiąc takie 'zalożenie" na 1/4 długości i dopiero potem toto na pół(na długość)- tak mi wchodzi we flipa spiętego na najmniejszy rozmiar.
    Ale my kupy do miseczki, to nie bardzo ma co wyciekać...
    I o dziwo- mniej sie grzeje dupcia w tetrze i flipie niż w mikrofibrowej formowance bez otulacza...

    A jesli wełniak, to jaki????
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  6. #166
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    latawiec da sie zlozyc z prostakatnej tetry, wystarczy jeden bok załozyc tak, by powstał kwadrat, i potem juz normalnie ja na poczatku cały czas latawce miałam, snappi nie uzyłam nigdy. składałam tetre zaraz po zdjeciu ze sznura, na kazda dawałam od razu polarek, i mialam gotowe pieluszki na zmiane.
    pozniej mała zaczeła siusiac konkretnie i wole teraz prostokat, bo wiecej chłonie.
    welna nie wiem jaka, dopiero zaczynam

    a na noc dla ciut wiekszego polecam bambooty, jest genialna
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  7. #167
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam

    kolega ktory ma 5 dzieci przekonuje mnie zebym nie bawila sie w wielorazowki ale jakos nie ma argumentow

    my mamy termin dopiero na pazdziernik, wiec mam jeszcze czas na kompletowanie wyprawki, ale ogolnie od 2 dni siedze i probuje zalapac co z czym sie tu je

    zastanawia mnie czy zabawa z sama tetra, ktora po 1 siusianiu trzeba wymienic budzac maluszka jest warta, czy sa sposoby zeby noworodek mial dluzej uczucie suchosci i zmieniac pieluszke co np 2h??

    czy formowanki od samego poczatku nie sa lepsze niz sama tetra??

  8. #168
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    My się z tetrą w ogóle nie polubiliśmy. Owszem, używałam w sytuacjach awaryjnych, ale żeby tylko na niej się opierać to nie. IMO formowanki o niebo lepsze, ale i droższe, no i trzeba mieć ich sporo. Na szczęście Idalia już waży ok. 7kg, więc stosujemy kieszonki one size.

    A jakby co to mam do sprzedania piękny otulacz S w czachy

  9. #169
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2

    Domyślnie

    wlasnie
    bo widze na allegro ze sprzedaja uzywane pieluchy i jakos nie w smak mi to bo dla mnie to jak osobista odziez;/ ew otulacze moga byc uzywane ale tez nie wiem bo jak ciagle byly przecieki to tez srednio :/

    pomysle nad formowankami s i nie wiem czy takie z napami czy starcza bez zapiec i snappi?

  10. #170
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    noworodkowi starczy sama tetra, można dolożyć wkładki polarkowe z pociętego kocyka z Ikei, by dzieć miał sucho i się nie wybudzał. Jemu na początku formowanki są niekonieczne, ale na późniejszym etapie pieluchowania formowanki są cenne
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #171
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agusia Zobacz posta
    witam

    kolega ktory ma 5 dzieci przekonuje mnie zebym nie bawila sie w wielorazowki ale jakos nie ma argumentow

    my mamy termin dopiero na pazdziernik, wiec mam jeszcze czas na kompletowanie wyprawki, ale ogolnie od 2 dni siedze i probuje zalapac co z czym sie tu je

    zastanawia mnie czy zabawa z sama tetra, ktora po 1 siusianiu trzeba wymienic budzac maluszka jest warta, czy sa sposoby zeby noworodek mial dluzej uczucie suchosci i zmieniac pieluszke co np 2h??

    czy formowanki od samego poczatku nie sa lepsze niz sama tetra??
    Ja uwielbiam tetrę. Schnie szybciutko, co w październiku pewnie będzie cenne Noworody siusiają i robią kupki non stop, zakup wyprawki formowankowej będzie kosztowny, więcej prania (często dziecko nie zdąży wykorzystac chłonnosci formowanki, a juz ją zabrudzi), dużo suszenia.
    Tetra z polarkiem sprawdza się u nas super. Moja mała ma juz 2 miechy i ponad 5k, więc kieszonki i formowanki leża juz na niej ladnie, ale i tak tetra rulezzz
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  12. #172
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Także uwielbiam tetrę Oczywiście dla większego siuracza czasami zawodzi ale dla maluszka urodzonego latem...
    Kupiłam dodatkowe 8szt bambinomio składanych bo takze były super, a składanie nie zajmowało nic czasu..
    No nie mogę się doczekaćale poczekam do tego sierpnia cierpliwie, w miarę
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  13. #173
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    U Róży na początku była tetra i prefoldy pieluszkarni te najmniejsze i te z żółtym obszyciem.
    Dobrze sprawdza się też formowanka rozmiar 1 Tots Bots bambusowa z tym najprostszym białym otulaczem totsa i (teraz latem schnie dosyć szybko więc polecam) I tak naprawdę używałam jej dla Róży od kiedy miała 3kg czyli pewnie jakoś około skończonego I miesiąca - nigdy nie przeciekła a zdarzało się że spała całą noc bez zmiany pieluchy

    Rewelacyjne są AIO Tots Bots Teeny Fit.

    mamy też otulacz Weehugger i Bambino Mio i też są ok.
    Generalnie nie zrobiłam żadnej wtopy pieluszkowej
    Ostatnio edytowane przez barbamama ; 25-05-2011 o 17:47
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  14. #174
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda.bam Zobacz posta
    Rewelacyjne są AIO Tots Bots Teeny Fit.
    Własnie czeka w szafce jedna sztuka i wydają się na me pieluszkowe oko baardzo ok
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  15. #175
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Byłam dziś w Ikei, zakupiłam koc
    Teraz znów pytanie laika: na jakie wymiary go ciąć? Znaczy chodzi mi już o wkładki, jakie mają być
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  16. #176
    Chusteryczka Awatar schiselle
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    2,245

    Domyślnie

    Hm... Mam 15 formowanek handmade takich malutkich z wszytym wkładem z ręczniczka z Ikei, 5 otulaczy Bambino Mio, 10 kieszonek z wkładami z mikrofibry one size i papierki z Canpola. Co powinnam dokupić?? Bo mam jeszcze jakieś nie całe 3 tygodnie jakby co, żeby się zaopatrzyć w ''sprzęt'' dla newborna

  17. #177
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nympha Zobacz posta
    Byłam dziś w Ikei, zakupiłam koc
    Teraz znów pytanie laika: na jakie wymiary go ciąć? Znaczy chodzi mi już o wkładki, jakie mają być
    Przyłóż do pieluszki, jaką masz i dopasuj do niej. Jesli to tetra,złóż ją i zobacz, jak miedzy nóżkami wyglada, i dopasuj.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  18. #178
    Chustoguru Awatar Nympha
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    8,099

    Domyślnie

    Ha, prosta rzecz, a do głowy nie przychodzi Dzięki ogromne
    Mama czterech synów. 2011, 2013, 2015, 2017.

  19. #179
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Dziewczyny, a jak ma się tetra i otulacze do pępka, tzn. kikutka? Jak składam tetrę to wychodzi mi taka wielka, że go przykrywa. Co Wy z tym robicie? Z tego co wiem, powinien zostać odkryty. Jakiej wielkości macie tetrę? 60x60? Ponadto jak składam tetrę to wydaje mi się, że malutka ma dużą pupkę i że będzie jej niewygodnie.

    Z tego co przeczytałam, to albo składacie tetrę w latawiec albo w prostokąt. Prostokąt czyli tetra tylko między nóżkami?

    A jakich otulaczy używacie? ja mam Imse Vimse newborn a dla małej ważącej 3 kg wydaje się za duży. No i jest na tyle wysoki, że wystaje ponad pępek a ten jeszcze nie zagojony - mała ma 6 dni)

  20. #180
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Pieluszkę zawsze mozesz złożyć tak aby wyjściowy kwadrat do tworzenia latawca był mniejszy- po prostu zaginasz boki.

    U nas NB IV był rozmiarowo ok, ale najlepszy jednak dla malutkiej był BambinoMio.

    po prostu możesz zawijać przez te kilka dni otulacz z przodu
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •