Strona 7 z 84 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151757 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #121
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    oj to za mało,
    my dziś już mamy mokre od rana 7 szt tetry, 2 wkłady i formowankę a to dopiero od 9 do 15 praktykujemy

    edit:
    ok już doczytałam, że dokupione a kilka postow wyżej masz więcej sorki
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  2. #122

    Domyślnie

    spoko
    na początek będę mieszać, zobaczę co mi pasuje i będę uzupełniać stosik. póki co otulacze IV wyglądają super (falbanki!) i formowanka Pupeko z tą mikrofibrą w środku. PoSkładane też fajne, ale raczej cienizna, na jeden mały sik

  3. #123
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    no właśnie, jeden mały sik noworodka i cała tetra lux mokrusieńka! teraz zalożyłam wkład od Flipa+wkładka sucha pielucha + kocyk polarowy na nóżki, coby szybko się przebieralo i dzidzia dalej śpi
    i cieszę się, że od dziś zaczeliśmy wielorazowe pieluszki, bo Pampersów by już ponad 10 poszło ...
    i zamówiłam sobie u sylviontka otulacze 2 polarowe do tetry mam nadzieję, że będą pasowały malutkiej
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  4. #124
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Ma ktoś fotkę poglądową tetry lux? Obawiam się, że to, co posiadam, to nie ta tetra jednak:/
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  5. #125
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Ja mam tetrę lux, ona ma jakby większą kratkę, mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi Zaraz coś pstryknę.

    Dziewczyny, serio noworodek ma takie wielkie siuśki? Mi się zdawało, że ma częstsze, a mniejsze i nastawiłam się na tetrę (m.in dlatego, że już mam przećwiczoną na Franku, ale przy nim dużo później zaczęłam używać tetry)

    Lux

    Zwykła
    Ostatnio edytowane przez Paprotka ; 18-03-2011 o 20:42
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  6. #126
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    Paprotka - moja Zosia pierwsze dni sikała 1-2 razy dziennie, ale teraz jak produkcja mleczka ruszyła pełna para to wszystko przesikuje dlatego szukam dobrych otulaczy

    ja wielkiej róznicy miedzy lux a zwykła nie widze mam i takie i takie


    EDIT:
    nie widziałam różnicy, bo miałam samą Lux tylko w różnych szerokościach a teraz dokupiłam tetrę w zwyklym sklepie i widzę różnicę, ale dla noworodka to rzeczywiście lux jest za gruba
    Ostatnio edytowane przez Pastela ; 28-03-2011 o 10:58
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  7. #127
    Chustomanka Awatar misia83_83
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Wroclaw/Galway
    Posty
    699

    Domyślnie

    Dziewczyny a co powiecie o tetrze od polskich producentow-takiej kupionej na allegro naprzyklad? Takie tetry za 1.57 zl sztuka....Do tej pory szperalam po wszystkich ecosklepach internetowych ale finansowo ruina i zastanawiam sie nad wersja minimalistyczna ale skuteczna. Jakby tak czesciej przebierac to taka tetra da rade?

    Chce kupic duzy zestaw Tetro.
    Formowanki i otulacz welniany od storchenkinder.
    Otulacz imse vimse
    Poskladane od Pupeko
    no i wlasnie tetre,flanele (i tu pytanie,czy moge taka tansza,czy sie nie oplaca? )

    Myslicie,ze dla noworodka kupowac wogole jakies kieszonki?

    HELLPPPPPPP.....

  8. #128
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Ja do otulaczy używam właśnie tetry, tyle że tej lux (porównanie na zdjęciach w moim poście wyżej ), no i ręczniczków z ikei
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  9. #129
    Chustomanka Awatar misia83_83
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Wroclaw/Galway
    Posty
    699

    Domyślnie

    A wlasnie-mialam pytac o te reczniki czy kocyki z ikeii....bo czytam,ze wiele z was ich uzywa. A czy one nie sa jakos inaczej barwione? Tzn. dziwnymi substancjami itp. No bo tu eko pieluchy,super tkaniny,a tu nagle koc za 10 zl z ikeii wkladany do srodka...eko to? Pytam bom ciekawa bardzo.

  10. #130
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misia83_83 Zobacz posta
    Dziewczyny a co powiecie o tetrze od polskich producentow-takiej kupionej na allegro naprzyklad? Takie tetry za 1.57 zl sztuka....
    Ja kupiłam zwykłą tetrę i LUX- no i przy noworodku ta Lux się nie sprawdza bo mi się w otulacz nie mieści (Mam Bambino mio do 5kg)

    Cytat Zamieszczone przez misia83_83 Zobacz posta
    A wlasnie-mialam pytac o te reczniki czy kocyki z ikeii....bo czytam,ze wiele z was ich uzywa. A czy one nie sa jakos inaczej barwione? Tzn. dziwnymi substancjami itp. No bo tu eko pieluchy,super tkaniny,a tu nagle koc za 10 zl z ikeii wkladany do srodka...eko to? Pytam bom ciekawa bardzo.
    Kocyki nie wiem czym barwione (ale używam) a ręczniki są białe, więc nie ma obaw- też używam bo są malutkie i świetnie się mieszczą w otulacz
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  11. #131
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    A ma ktoś dostęp do ikeowych ręczniczków??? Znaczy- mógłby kupic i mi wysłać? Bo ja nie mam takiej mozliwości... chyba, ze mogą to być ręczniczki w podobnym rozmiarze z YUSKa? Tylko nie wiem jak z jakością...
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  12. #132
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    edoro możesz rozwinąć temat wielo by ikea ?
    1. czy ręczniczki same w otulacz czy z czymś, bo one mi wyglądały na 1 mały sik. Dają radę więcej wchłonąć?
    2.kocyk domyślam się że IRMA, tylko jak go używacie ? Pocięty jak na prefoldy czy małe wkładki ? On jest chłonny ?
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  13. #133
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    kocyk chyba działa jako wkłady "sucha pielucha".
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  14. #134
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Ja używam ręczniczków ikeowskich - mojej półroczniaczce wystarczają na nockę, całkiem nieźle chłoną. Nie dodaję już niczego.

    Wkładek a la sucha pielucha nie mam, ale mam kilka kieszonek uszytych z tym kocykiem wewnątrz - nie chłonie, przepuszcza wilgoć do środka (po wypraniu dwukrotnym, wcześniej nie przepuszczały).

    Ktosikowa ja dostępu nie mam, ale mogą być inne ręczniczki, ja mam jakieś takie no-name ciut mniejsze i też dają radę - tylko zobacz na skład, bo trafiają się ręczniki całkowicie syntetyczne które nic nie chłoną...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  15. #135
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    A podasz wymiary? Orientacyjnie To sobie poszukam
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  16. #136
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda.bam Zobacz posta
    edoro możesz rozwinąć temat wielo by ikea ?
    1. czy ręczniczki same w otulacz czy z czymś, bo one mi wyglądały na 1 mały sik. Dają radę więcej wchłonąć?
    2.kocyk domyślam się że IRMA, tylko jak go używacie ? Pocięty jak na prefoldy czy małe wkładki ? On jest chłonny ?
    1. No tak, te ręczniki faktycznie na jeden sik, ale przy noworodku tak często zmieniam pieluchę, że wszystko jedno czy to tetra, czy ten ręcznik...
    2. Ja mam kocyk POLARVIDE i pocięłam go na wkładki, nie jest chłonny, ale 'odciąga' mokre od pupy

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Ja używam ręczniczków ikeowskich - mojej półroczniaczce wystarczają na nockę, całkiem nieźle chłoną.
    ale to te małe KRAMA czy jakieś inne?
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  17. #137
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Kocyki polarowe i ręczniki ikea można też kupić na allegro.
    Przy noworodku nie można zbyt dużo upychać w otulaczu aby pupka nie sterczała w górze albo tak składać pieluszkę aby z przodu było więcej a z tyłu mniej.

    edit:
    ja miałam takie
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40054538
    http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20075966
    http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=koc+polarowy kocyk trochę inny taki cienki niebieski ale nie mogę znaleźć
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 21-03-2011 o 10:43

  18. #138
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez edoro Zobacz posta
    ale to te małe KRAMA czy jakieś inne?
    a nie Nackten taki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20075966

    Cytat Zamieszczone przez ktosikowa Zobacz posta
    A podasz wymiary? Orientacyjnie To sobie poszukam
    ikeowy ma ok 38x54

    te moje 29x44, to takie ręczniczki do rąk czy coś, po prostu miałam je w domu, leżały sobie nieużywane to zamieniłam je na pieluchy
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  19. #139
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    mój jest w wielo odkąd skończył tydzień, próbowałam z tetrą ale jest do niczego- na jedno siku i mokra na wylot. prefoldy bambino mio są za to super. kieszonki mam fuzzi bunz w rozmiarze S i są super, malutkie i zgrabniutkie. Itti Bitti S też pasują od początku ale ten wkład składany na trzy robi się po siknięciu twardy i boję się że prasuje męskie klejnoty. ręczniczki Ikea też były super na początku, teraz już są za mało chłonne.

  20. #140
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    A ja cały czas pieję z zachwytu nad Apple Cheeks IB S też fajne. Tetra w otulaczu jakoś średnio mi pasi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •