Strona 6 z 84 PierwszyPierwszy 12345678910111213141656 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #101
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    5-8 IV pasuje idealnie na moja glizdwe, wazy 5030, ale ma 60cm (i trzy miesiace). Na formowanke one size NappiMe pasuje idealnie. W ogole te formowanki (bambus z bambusowo-konopnym srodkiem) z cieniutka wkladka i Flipem pasowaly bardzo wczesnie, tak od miesiaca mniej wiecej (MonikaK zrobila je z dodatkowym rzedem napek), bo tez mam mega sikaczke, na dodatek czasem dosc dlugo spiaca w dzien (a nie lubie jej budzic). Jeszcze bambusowe Little Lamb rozmiar 1 dobrze lezaly od poczatu. A z kieszonek to Apple Cheeks na przyklad.
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  2. #102
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    No to jaki w końcu zamówić? S?

  3. #103

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie. Po starszym synku jestem w posiadaniu ok. 30-40 pieluch tetrowych, ok. 20 pieluch flanelowych i 10 pieluch formowanych TETRO (te kupiłam synkowi pod koniec pieluchowania).
    1. Czy formowanki Tetro będą dobre do niemowlaka?
    2. Co warto do tych pieluch dokupić? i w jakiej ilości?

  4. #104
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Nela do tej pory głównie w tetrze siedzi. Dokup do tego kilka otulaczy i papierki. Na początek wystarczy. Potem możesz sobie powoli rozszerzać zestaw.

  5. #105
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    monaliza- kup sobie ok. 4-5 otulaczy, a zamiast papierków polecam koc polarowy z IKEA- taki za 10 zł- tniesz to na wkładki i bardzo ładnie z tego kupki się spłukują
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  6. #106
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Kocyk kosztuje nawet mniej, niż 10 zł - 5 z hakiem. Przynajmniej za tyle ostatnio mi siostra kupiła

  7. #107
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    a ja się bałam ten tani brać- a nie byłam osobiście więc nie mogłam pomacać i wzięłam TAKI
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  8. #108

    Domyślnie

    Dzięki za dobre rady. Kupię jeszcze otulacze.
    A czy ktoś wie jak sprawują się formowanki Tetro na maluszkach?

  9. #109
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Idalia jest w wielo od 2 doby życia

    Mam 3 otulacze, 4 formowanki, tetrę, prefoldy z Pieluszkarni, 3 kieszonki apple cheeks i 3 Itti Bitti S. No i najwygodniej mi z kieszonkami i SIO jednak... Tetry składać mi się nie chce, no ewentualnie te prefoldy wkładam.

  10. #110
    Chustomanka Awatar misia83_83
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Wroclaw/Galway
    Posty
    699

    Domyślnie

    Hej Dziewczyny!

    Jestem tu nowa i od kilku dni namietnie czytam forum,a szczegolnie ten watek. Jestescie wielkie...tyle wiecie...ze szacun!
    Zostalo mi niewiele czasu do porodu (9 tyg) a wciaz nie skompletowalam wyprawki pieluchowej. Zaczynam popadac w panike....Mialam jakies pomysly ale po przeczytaniu Was totalnie oglupialam na nowo. Do tej pory planowalam pieluchowac kieszonkami-zakochalam sie w Pul Minkee,ale widze,ze zadna z was nie poleca na poczatek. Mam wiec problem.
    Mieszkam za granica. Nie mamy tutaj sklepow z pieluchami wielo itp. Wszytsko wiec musze zamowic przez int i wysylac kurierem. Z tegoz wzgledu zalezy mi na kupieniu pieluch,ktorych nie musze wymieniac na inny rozmiar (mowiac krotko chcialabym onesize). Wiem,ze kieszonki sie nie sprawdza....a szkoda.

    Ale tak: mam kilka pytan. Bede przeogromnie wdzieczna za rady...bo pieluchy snia mi sie po nocach.

    1. Czy moge pieluchowac tylko za pomoca formowanek (Tetro) i otulacza onesize plus papierki?

    2.Czy w formowanki tetro moge ewentualnie wlozyc dodatkowa wkladke np. bambusa na noc czy na spacer?

    3. Czy ktoras z was pieluchowala pupeko 'poskladanymi' z otulaczem tylko? Przyznam,ze ta opcja bardzo mi sie spodobala, a i pieluchy niedrogie. (znalazlam wypowiedz tylko jednej z was,czy ktoras jeszcze je wyprobowala? ).

    4. I jeszcze apropo tych kocykow polarowych. Czy takie kocyki z ikei naprzyklad,ktore tniecie na wkladki nie zawieraja w sobie zadnych dziwnych barwnikow itp? czy wszytsko jedno jaki to polar?

    Narazie to tyle,choc pytan miliony....
    Czas nagli....
    Bede wdzieczna za pomoc.
    Pozdrawiam

  11. #111
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    nie wiem jak dajecie radę z tetrą, mój noworodek przesikałby ją chyba w 5 minut. Itti Bitti SIO starczają na pół godziny i są mokre na wylot i tylko mi się dziecko wybudza, a spać lubi długo i często.

    w ogóle zadziwia mnie że noworodek może tak dużo siusiać, właściwie wszystkie pieluszki są na wylot mokre po godzinie, mimo że do kieszonek pakuję ile się da, absolutnie nie te malutkie noworodkowe wkłady. najdłużej wytrzymują bambusowe tot botsy i little lamb, z wełnianym otulaczem, choć i te po 1,5h można wyciskać.

  12. #112
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anitanelka Zobacz posta
    Mam tak samo

    A powiedzcie mi proszę co lepiej tertra/muśliny czy prefoldy?? jaka jest różnica??
    hehe dziewczyny-ze mną tak samo jest.. tj. nie mam doświadczeń wielo-pieluchowych z noworodkiem

  13. #113
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    U nas super sprawdzają się prefoldy, składam na 3 i po problemie Z tetrą więcej gimnastyki
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  14. #114
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Ja mam prefoldy Pieluszkarni. Są tanie i świetne, miękkie i w dużym wyborze rozmiarów Żałuję że kupiłam tylko 5 szt. bo świetnie pasują jako wkłady do apple cheeks.

  15. #115

    Domyślnie

    no, zrobiłam pierwsze zakupy (znaczy się: mąż zrobił )

    dwa otulacze Imse Vimse, rozmiar Newborn
    jeden otulacz Flip onesize
    jedna formowanka frotte Imse Vimse
    12 prefoldów pieluszkarniowych
    + 5 sztuk zwykłej tetry

    na początek chcę stosować pieluchowanie mieszane, a potem stopniowo przechodzić na same wielo. zastanawiam się na ile mój zestaw będzie wystarczający? nie chcę się za bardzo wykosztować, bo nie bardzo jest za co, myślę żeby formowanek dokupić, ale jeszcze nie wiem jakie..

  16. #116
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowa_aleksandria Zobacz posta
    no, zrobiłam pierwsze zakupy (znaczy się: mąż zrobił )

    dwa otulacze Imse Vimse, rozmiar Newborn
    jeden otulacz Flip onesize
    jedna formowanka frotte Imse Vimse
    12 prefoldów pieluszkarniowych
    + 5 sztuk zwykłej tetry

    na początek chcę stosować pieluchowanie mieszane, a potem stopniowo przechodzić na same wielo. zastanawiam się na ile mój zestaw będzie wystarczający? nie chcę się za bardzo wykosztować, bo nie bardzo jest za co, myślę żeby formowanek dokupić, ale jeszcze nie wiem jakie..
    też myślę na początek jedno z wielo mieszać
    i już się doczekać tej małej pupci nie mogę...

  17. #117
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    a my dziś zaczeliśmy
    malutka kończy pierwszy tydzień, jesteśmy na tetrze, wkładach mini i formowance tetro, tylko wszytskie otulacze są wielkie nawet S i obciskają jej nóżki. A skórka taka delikatna
    O i jeszcze dziś po tetrze zauważyłam zaczerwienioną pupkę, mimo że pieluszkę zmieniam od razu jak jeszcze jest ciepła... hmm no zobaczymy.
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  18. #118
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    Olik a ile waży Idalia i od których prefoldów zaczęłaś premiee czy tych większych ?
    Moja Róża dobiła po miesiącu do 3 kg więc chcę i ją zawielorazować i właśnie o tych prefoldach myślałam bo super się sprawdzają u starszego.
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  19. #119
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magda.bam Zobacz posta
    Olik a ile waży Idalia i od których prefoldów zaczęłaś premiee czy tych większych ?
    Idalia urodziła się z wagą 4370 i ma 59 cm. Teraz w sumie waży tyle samo. Zaczęłam od newborn - 29x30.5 cm - 4/8/4 (żółte obszycie) - dla noworodków, innych na razie nie mam. W sumie trochę małe już są
    Ostatnio edytowane przez Olik ; 18-03-2011 o 16:09

  20. #120

    Domyślnie

    a ja dokupiłam trzy tetry poskładane, jedną formowankę dzienną i jeden otulacz S z Pupeko.
    formowanka wygląda super, poskładane całkiem praktyczne. jak zacznę używać to powiem więcej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •