Strona 61 z 84 PierwszyPierwszy ... 1151535455565758596061626364656667686971 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,201 do 1,220 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1201
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Czyli lepiej inwestować w bambusowe?

  2. #1202
    Chustonoszka Awatar MrsKJ
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Radom
    Posty
    117

    Domyślnie

    Czy myślicie, że używanie noworodkowych kieszonek Pupus jako otulaczy (np. z tetrą złożoną w samolot) może się sprawdzić? Ktoś próbował pieluchować w ten sposób?
    R. 18.04.2015

  3. #1203
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Czasem awaryjnie używałam kieszonek jako otulaczy. Ale mam wrażenie, że sam otulacz lepiej dopasować, łatwiej się naciąga. Dlatego nie używałam takiej opcji, jeśli mnie nie przycisnęło.
    J.2014 i E.2016

  4. #1204
    Chustofanka Awatar yaheira
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrsKJ Zobacz posta
    Czy myślicie, że używanie noworodkowych kieszonek Pupus jako otulaczy (np. z tetrą złożoną w samolot) może się sprawdzić? Ktoś próbował pieluchować w ten sposób?
    ja tak pieluchuje, ale nie mam już noworodka najlepsze jako otulacze są kieszonki z coolamxem

  5. #1205
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    Przeczytalam kilka stron, od nadmiaru informacji glowa peka, a tu jeszcze az tyle stron....

    Mam mozliwosci wziecia udzialu w warsztatach/zajeciach dotyczacych pileuch wielorazowych. Myslicie, z jest sens czy lepiej przeczytac watek od deski do deski i wylowic z niego to, co najwazniejsze?

    No i jeszcze znajomych mamy, ktorzy dwie corki na wielo wychowywali, czesciowo chyba bezpieluchowo...
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  6. #1206
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Ja bym sobie darowala warsztaty, na forum jest tyle wiedzy o tyle pomocnych forumek, że powinnaś dać radę zebrać stosik odpowiadający twoim potrzebom.

    Poza tym czy z naszymi radami, czy z warsztatami i tak dopiero w trakcie pieluchowania dojdziesz co wam się sprawdzi idealnie.
    J.2014 i E.2016

  7. #1207
    Chustomanka Awatar anczess
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    783

    Domyślnie

    Pytanie za sto punktów

    Czy do prania nowych pieluch i używanych ale wygotowanych trzeba dodać środek odkażający czy wystarczy sam proszek?

    No i drugie pytanie

    Czy na wkłady sucha pupa nadaje się coolmax? Czy lepiej pociąć koc polarowy z IKEA?

  8. #1208
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anczess Zobacz posta
    Pytanie za sto punktów

    Czy do prania nowych pieluch i używanych ale wygotowanych trzeba dodać środek odkażający czy wystarczy sam proszek?
    Zawsze używałam, nawet do nowych.
    Cytat Zamieszczone przez anczess Zobacz posta
    No i drugie pytanie

    Czy na wkłady sucha pupa nadaje się coolmax? Czy lepiej pociąć koc polarowy z IKEA?
    Ja mam wrażenie że polarek daje większe wrażenie suchosci.
    J.2014 i E.2016

  9. #1209

    Domyślnie

    Gdzieś czytałam, że większość bakterii ginie juz w temperaturze 60 stopni. Moim zdaniem jak wygotowane to i bez nappy frescha się obejdzie.
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  10. #1210
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    gotowaniu nf nie jest potrzebny IMO on chyba pomaga w 40 stopniach w 60 i wyżej chyba nie jest konieczny
    polarek daje większe uczucie suchości ale też bardziej grzeje (latem)

  11. #1211
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biedroneczka1 Zobacz posta
    Mam mozliwosci wziecia udzialu w warsztatach/zajeciach dotyczacych pileuch wielorazowych. Myslicie, z jest sens czy lepiej przeczytac watek od deski do deski i wylowic z niego to, co najwazniejsze?
    Imo jeśli warsztaty nie kosztują nie wiadomo ile, to ja bym się przeszła pod warunkiem, że będzie możliwość obejrzenia różnych rodzai pieluch. Chyba, że masz już poukładaną wiedze i chcesz się dowiedzieć od czego zacząć - przez weryfikowanie różnych rozwiązań każdy rodzic musi przejść i takie spotkania dużo nie pomogą
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

  12. #1212
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anczess Zobacz posta
    Pytanie za sto punktów

    Czy do prania nowych pieluch i używanych ale wygotowanych trzeba dodać środek odkażający czy wystarczy sam proszek?

    No i drugie pytanie

    Czy na wkłady sucha pupa nadaje się coolmax? Czy lepiej pociąć koc polarowy z IKEA?
    Do nowych i wygotowanych nie dodawałabym NF. Tylko puściłabym standardowe pranie na 60 stopni.
    Coolmax teoretycznie się nadaje, ale polar daje lepsze uczucie suchości.

    Cytat Zamieszczone przez biedroneczka1 Zobacz posta
    Przeczytalam kilka stron, od nadmiaru informacji glowa peka, a tu jeszcze az tyle stron....

    Mam mozliwosci wziecia udzialu w warsztatach/zajeciach dotyczacych pileuch wielorazowych. Myslicie, z jest sens czy lepiej przeczytac watek od deski do deski i wylowic z niego to, co najwazniejsze?

    No i jeszcze znajomych mamy, ktorzy dwie corki na wielo wychowywali, czesciowo chyba bezpieluchowo...
    Jeśli finansowo są OK i będziesz mogła na żywo obejrzeć różne typy pieluszek, to imho warto pójść. Zobaczysz od razu czym się różnią różne typy pieluch, podpytasz o to co ciebie interesuje prowadzącą... Pogadaj też ze znajomymi, obstawiam, że z chęcią podzielą się wiedzą
    Piotras 10.2013 & Ola 01.2017
    mój blog szyciowy: szycie.blox.pl

  13. #1213
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    Czy zdarzaja sie alergie na materialy otulaczowe, ew. na tetre u maluszkow?
    Znacie takie przypadki?
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  14. #1214
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biedroneczka1 Zobacz posta
    Czy zdarzaja sie alergie na materialy otulaczowe, ew. na tetre u maluszkow?
    Znacie takie przypadki?
    ja nie znam ale jest to możliwe, zwłaszcza na te sztuczne. Choć bardziej bym stawiała na środki do prania tych pieluch, wrażliwość na mokro.

  15. #1215
    Chustomanka
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    554

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biedroneczka1 Zobacz posta
    Czy zdarzaja sie alergie na materialy otulaczowe, ew. na tetre u maluszkow?
    Znacie takie przypadki?
    Za maluszki nie odpowiadam, ale gdzieś do 15 roku życia kichałam jak tylko dotknęłam polar... Ogólnie naturalne materiały raczej nie powinny uczulać, ale wiadomo - alergia może być praktycznie na wszystko

  16. #1216
    Chustomanka Awatar biedroneczka1
    Dołączył
    Mar 2015
    Miejscowość
    Berlin, Niemcy
    Posty
    1,250

    Domyślnie

    no tak, wszystko moze sie zdarzyc....
    ale miejmy nadzieje, ze nie trafie na wrazliwca
    Carlotta 26.06.2015
    Rafael (*) 20.05.2013
    Theodor 17.05.2010
    Milan 29.10.2007
    ---
    Przepraszam za brak polskich znakow.

  17. #1217
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    noworodki mogą na początku źle reagować na polar, zwłaszcza latem. Dla noworodka używałabym wkładów z coolmaxem (nie wkładki, bo śliska i może uciekać pod pupą), bo z kolei sam bambus daje mokro od pupy i może podrażniać. A na wkładki z polaru lepiej dorzucić parę złotych i kupić od firm produkujących pieluszki np. Milovia, Duduś bo oni dają ten sam polar który stosują do kieszonek (podobno z atestem) niż ciąć koce z IKEA, bo te są 100% Chiny i nie wiadomo jakie farby zostały użyte (na pewno nie dla niemowląt). Wkładka polarowa schnie błyskawicznie i potrzeba ich tylko kilka.

  18. #1218
    Chustofanka Awatar olady
    Dołączył
    Aug 2014
    Miejscowość
    Siemianice/Słupsk
    Posty
    395

    Domyślnie

    Hej czy któraś z Was używała przy noworodku pieluszek w stylu "PUPEKO pieluszka tetrowa poskładana"? Czy szkoda zachodu i lepiej składać zwykłą tetrę i spinać snappi? Jak rozmiar tetry powinnam wybrać dla noworodka "standardowego", powiedzmy 3,5 kg?
    Pierwszy chuścioszek 09.2014
    Trzy chuścioszki 11.2015

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olady Zobacz posta
    Hej czy któraś z Was używała przy noworodku pieluszek w stylu "PUPEKO pieluszka tetrowa poskładana"? Czy szkoda zachodu i lepiej składać zwykłą tetrę i spinać snappi? Jak rozmiar tetry powinnam wybrać dla noworodka "standardowego", powiedzmy 3,5 kg?
    Chyba lepiej zwykłą. Składanie zajmuje 5s. Zakładanie jej tez nie jest bardzo skomplikowane. Ja radzie sobie narazie nawet bez snappy. Mam synka wiec nadmiar podwijam w przodu. Z tylku układami tak żeby nie wystawiało. Długie ramiona obwijam wokoło tak ze wygląda jak sumo i zakładami otulacz OS z podwójnymi gumkami. Tak żeby tetra była wszędzie dobrze schowana...bardzo pod pasował mi OS lennylamb. Ma trochę wyższy stan ale w pupie wszystko jest zgrabniutkie i szczelne.

    W pieluszkarni jest teraz promocja na musliny ecopi. Polecam

  20. #1220
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    ecopi są super ale dla moich noworodkó było ich... za dużo, są grubsze i mają w sobie duuużo materiału. są bardzo chłonne i ja używam ich u starszych dzieci...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •