Strona 59 z 84 PierwszyPierwszy ... 949515253545556575859606162636465666769 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,161 do 1,180 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1161
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    cała noc na schnięcie to dla mnie długo dlatego mówiłam, że długo schnie


  2. #1162
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    1,001

    Domyślnie

    my noworodkowo używaliśmy tych najtańszych ręczników ikea za 1 zł jako wkładów - dawały radę, a tanio

  3. #1163
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    HoliPoli, gdyby miały schnąć cały dzień, to dla mnie tez byłoby długo, ale że schną całą noc...to w porządku

  4. #1164
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    Zgadzam się, że ok 30 formowanek powinno byc ok, jeśli nie chcesz prać co dzinnie.
    A właśnie, wracając do kwestii formowanek... No OK, wyobrażam sobie 30sztuk, ale dla większego bobunia, a 30 na noworodka, który zaraz z tego wyrośnie..? No nie wiem. To może już po prostu dokupić cienkiej tetry na ten pierwszy okres i się nie szczypać?

  5. #1165
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    A jak się sprawdza zestaw otulacz nb kokosi i formowankz kokosi s? Na dniach wypróbuję na żywym egzemplarzu, ale jak na miśku przymierzam toz wydają się za małe do formowanek S. Czy lepiej zaopatrzyć się w otulacze kokosi S/xs?

    A co do 30 formowanek, to wydaje mi się, że wtedy otulaczy można mieć mniej bo kupka nie wypływa z tego, co pisały dziewczyny. Zawsze można odsprzedać na bazarku, a kupić też używane, lub jak ktoś zdolny to uszyć samemu.Dobrze kombinuję?
    Ostatnio edytowane przez pausi ; 06-02-2015 o 18:16

  6. #1166
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Mój Młody w pierwszych miesiącach (tak do końca 2) robił kupkę co karmienie. Na dzień szło ok 10 pieluszek/formowanek. Wiadomo, każde dziecko jest inne i niekoniecznie musi robić kupkę 10 razy na dobę.
    Może spróbuj zrobić sobie ok 10 takich formowanek i po prostu sprawdzisz juz w praktyce jaki rytm ma Twój bobas. Jesli okaże się, że kupka jest tylko 3 razy na dobę to 10 formowanek wystarczy, plus jeszcze jakieś dodatkowe wkłady do otulaczy.
    Ja formowanki tez robiłam sobie sama (oprócz tych, które miałam z Ecodidi), z flaneli, bambusa (miałam te małe myjki Kikko) i starych ręczników.

  7. #1167
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Pausi, gdzieś czytałam opinię, że z tego rozmiaru NB to tak szybko dzieci wyrastaja, ze zdecydowanie bardziej opłaca się brać Ski u Kokosi bo praktycznie też pasują od początku ale Kokosi przy noworodku nie miałam (jeszcze ) więc na pewno to nie wiem


  8. #1168
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Też stawialabym raczej na Ski. NIe każdy dzieciak jest tak mały jak mój (z tabeli wynika, że tylko 2% chłopców w jego wieku jest mniejszych), a Młody od urodzenia chodził w Skach, takich od 2,5 do 7 kg i było super. Wystarczyły mu do końca 5 miesiąca.

  9. #1169
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Otulacz NB na pewno nie sprawdza się w duecie z formowanką. Ja tego rozmiaru używałam do prefoldów lub ręczników z Ikei złożonych w prostokąt.

  10. #1170
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    102

    Domyślnie

    To będę musiała zaopatrzyć się w rozmiar s.

  11. #1171
    Chustonówka
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emelbe Zobacz posta
    Otulacz NB na pewno nie sprawdza się w duecie z formowanką. Ja tego rozmiaru używałam do prefoldów lub ręczników z Ikei złożonych w prostokąt.
    Przytargałam dzisiaj do domu dwa otulacze S z Milovii. Oglądam je ze wszystkich stron i powiem, że faktycznie nie widzę możliwości, żeby weszła w to formowanka. Chyba sobie dokupię tetry z metra i porobię prefoldy jednak, a formowanki już na większą dupkę.

    Im więcej czytam forum, tym mniej wiem

  12. #1172
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    agg, ja właśnie dlatego, że na początku kup było mnóstwo, właściwie co karmienie, to od razu pielucha do zmiany, więc nie bawiłam się z żadne formowanki i kieszonki, tylko prefold w prostokąt lub te ręczniczki ikeowskie, otulacz (NB od Bambino mio "robiły" równie malutką pupkę co jednorazówki). Przy starszym synku formowanek zaczęłam używać na noc i to dosyć późno, jak zaczął mniej jeść w nocy (wtedy mniej sikał).

    Prawda jest taka, że jak dziecko jest już na świecie, to wtedy w to całe wielopieluchowanie wchodzi się metodą prób i błędów. Co dziecko, to inne otulacze, wkłady, formowanki, kieszonki i to różnych firm się sprawdzają. Bazarek jest fajną sprawą, bo można nietrafione pieluszki sprzedać, a kupić coś innego. Jest to o wiele tańsza opcja, niż kupowanie nowych.
    Ostatnio edytowane przez emelbe ; 07-02-2015 o 23:01

  13. #1173
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agg Zobacz posta
    A właśnie, wracając do kwestii formowanek... No OK, wyobrażam sobie 30sztuk, ale dla większego bobunia, a 30 na noworodka, który zaraz z tego wyrośnie..? No nie wiem. To może już po prostu dokupić cienkiej tetry na ten pierwszy okres i się nie szczypać?
    My dawaliśmy radę z 12 sztukami noworodkowymi, ale prałam wieczorem i od razu po wyciągnięciu z pralki suszyłam na grzejniku, więc były gotowe do użycia szybciutko. Tak więc jeśli ktoś ma suszarkę bębnową to może mieć mniej pieluch

    Cytat Zamieszczone przez ismeril84 Zobacz posta
    Też stawialabym raczej na Ski. NIe każdy dzieciak jest tak mały jak mój (z tabeli wynika, że tylko 2% chłopców w jego wieku jest mniejszych), a Młody od urodzenia chodził w Skach, takich od 2,5 do 7 kg i było super. Wystarczyły mu do końca 5 miesiąca.


    hihi, to mój 7 i pół tygodniowy Franek już z tego rozmiaru wyrasta . Te do 6 kg juz za małe, te do 7 kg na styk. Ale on się urodził duży - 4350g

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  14. #1174
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Oj prawda, że co dziecko to inny styl pieluchowania. Jak czytałam forum, zbierając informacje jak postepować z noworodkiem w wielopieluchach to byłam przekonana, że pieluszki-kieszonki to jest TO. I po wielu próbach i błędach okazało się jednak, że nic tak dobrze nam nie pasuje, jak otulacze i wkłady.

  15. #1175
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    a to prawda, że nie ma idealnej receptury np. mi przy starszaku super sprawdziły się malusie formowanki na troczki przy małej już nie

  16. #1176
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    240

    Domyślnie

    A używał ktoś przy noworodku wełnianych gatek Podaj Dalej? Sprawdziły się? Nie podnosiły tyłka za bardzo do góry?

  17. #1177
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karolka Zobacz posta
    A używał ktoś przy noworodku wełnianych gatek Podaj Dalej? Sprawdziły się? Nie podnosiły tyłka za bardzo do góry?
    miałam gatki noworodkowe wełniane co prawda nie podaj dalej ale gatkii dałam sobie spokój z wciskaniem ich na noworodka ale pierwsze dziecko,pierwsze wieloTeraz córciia skończyła 8 miesięcy i już od dawna na noc tylko gatki,nawet nie pamiętam od kiedy.Uważam teraz że na formowankę lepsze bo nie tworzy się parę rzędów nap,gatki zamiennie używam z wełniakiem ale z rzepem w pasie nie z napkami.

  18. #1178
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karolciaczika Zobacz posta
    miałam gatki noworodkowe wełniane co prawda nie podaj dalej ale gatkii dałam sobie spokój z wciskaniem ich na noworodka ale pierwsze dziecko,pierwsze wieloTeraz córciia skończyła 8 miesięcy i już od dawna na noc tylko gatki,nawet nie pamiętam od kiedy.Uważam teraz że na formowankę lepsze bo nie tworzy się parę rzędów nap,gatki zamiennie używam z wełniakiem ale z rzepem w pasie nie z napkami.
    Kurcze szukam właśnie czegoś na noc dla Mlodego, bo ostatnio niestety notujemy przecieki. Zastanawiam się, jak Wam się sprawdzają te wełniaki, bo u mnie kurcze był zapaszek. Jak wkład robił się mokry to i wełniak wilgotniał, pomimo lanolinowania. Miałyście to samo? Zastanawiam się, czy może jeszcze raz nie spróbować, ale ten zapaszek mokrej wełny mnie trochę odstarasza :/

  19. #1179
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    26

    Domyślnie

    Mam takie pytanie - jak pierzecie wkłady i otulacze? wszystko do jednego wora, ze tak powiem. Czy osobno wkłady i osobno otulacze? bo wkłady np. są białe i czy te otulacze albo formowanki nie zafarbują?

  20. #1180
    Chustofanka Awatar ismeril84
    Dołączył
    Oct 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    393

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewis Zobacz posta
    Mam takie pytanie - jak pierzecie wkłady i otulacze? wszystko do jednego wora, ze tak powiem. Czy osobno wkłady i osobno otulacze? bo wkłady np. są białe i czy te otulacze albo formowanki nie zafarbują?
    Ja piorę wszystko razem. Nic mi nie farbuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •