Strona 56 z 84 PierwszyPierwszy ... 646484950515253545556575859606162636466 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,101 do 1,120 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1101
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    Minusem flaneli jest to, że jak się ją wypierze kilka razy to robi się sztywna zwkle to też wina wody no i flanela flaneli nie jest równa. Do tetry flaneli kup kilka otulaczy pull najlepiej małych tak 4-6szt powinno być ok - taniej warto poszukać na bazarku

  2. #1102
    Chustomanka Awatar mantra
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    660

    Domyślnie

    Dziewczyny, a co to są chinki? Bo pojawiają się pieluszki "chinki" na bazarku i nie bardzo rozumiem co to. Grzebałąm na forum, ale nie znalazłam wątku o takim tytule więc zapytauję tutaj.

  3. #1103
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mantra Zobacz posta
    Dziewczyny, a co to są chinki? Bo pojawiają się pieluszki "chinki" na bazarku i nie bardzo rozumiem co to. Grzebałąm na forum, ale nie znalazłam wątku o takim tytule więc zapytauję tutaj.
    Chinki to produkowane w chinach.cenowo juz w wladem do 30 zl mozna sie zamknac za nowke choc sa tez tansze.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  4. #1104
    Chustomanka Awatar mantra
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Warszawa Mokotów
    Posty
    660

    Domyślnie

    A, czyli to taka loteria? Mogą być dobre ale mogą być też słabe?

  5. #1105
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    A jakbym sobie jeszcze oprócz tych flaneli ręczniczek albo prześcieradełko frotte pocięła, żeby składankę zapinaną na snappi zrobić, to by dobrze było? Próbowałyście takiego chałupnictwa?
    Jaki wymiar pieluchy dla noworodka powinien być?
    Wersja minimalistyczna, hehe, choć wolałąbym inaczej :-/
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  6. #1106
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Diu wersja minimalistyczna jest najlepsza przy noworodzie ja nie próbowałam ani flaneli ani ręczników (ale niektóre dziewczyny polecają ręczniczki ikea) ale polecam najtańszą tetre z supermarketu na te pierwsze kilkanaście tygodni


    tapatalk zjadl polskie litery a autokorektor pozmienial niektore wyrazy bez wiedzy i zgody autorki
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  7. #1107
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Diu daj ogloszenie w kupie pieluszki, moze ktos skompletuje zestawik i za jedna przesylka bedziesz miala wszystko. Tak ilosciowo to 5-6 otulaczy (pul/welenka/polar) 30 wsadow (tetra/prefoldy) i dla komfortu cos na noc albo jednorazowki albo 5-6 szt. formowanek.

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  8. #1108
    Chustomanka Awatar diu
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Dziewczyny, a czym spiąć flanelę?
    Jestem forumową bibliotekarką - akcja "Wędrujące książki"

  9. #1109
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    snappi bym spróbowała


  10. #1110
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Snappi flaneli nie łapie niestety... Pozostaje albo nie spinać - dawać jako wkład do kieszonek albo składać w prostokąt i do otulacza...


  11. #1111
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    ooo naprawdę? a ja miałam wrażenie że snappi zepnie wszystko

    ja co prawda nie flaneli ale tetry czasem nie spinałam niczym, po prostu układałam jak ma być (w origami) i na to otulacz i się trzymało


  12. #1112
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Albo doszyć troczki. Są też specjalne, bezpieczne agrafki do pieluszek

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  13. #1113
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elayla Zobacz posta
    Albo doszyć troczki. Są też specjalne, bezpieczne agrafki do pieluszek
    miałam kiedyś taką agrafkę - zapiąć ją to był wyczyn! taka była bezpieczna


  14. #1114
    Chustonówka Awatar Łolek
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    I ja mam pytanie Pierwszy syn urodził się z wagą 4 kg, zakładam więc, że drugi może być równie duży. Kupiłam 2 otulacze kokosi do 5 kg bo stwierdziłam, że może wystarczy choć na miesiąc, na te wychudzone udka Przyszły, patrzę na nie z niedowierzaniem- takie malusie są. Nie wiem czy zapomniałam już jak to jest czy one faktycznie wyjątkowo małe są i powinnam mieć większe? Będą jeszcze jakieś Bambino Mio i jakiś no name, ale dopiero idą.. Czy miał tu ktoś dziecię o podobnej wadze i ma jakieś spostrzeżenia?

    I drugie pytanie- jak widzicie użycie kieszonki one size jako otulacza na noworodku? Koleżanka się zastanawia, mi się wydaje, że będzie za duża, ale może się mylę?

  15. #1115
    Chustofanka Awatar wewiora
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Wlkp
    Posty
    175

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łolek Zobacz posta
    I ja mam pytanie Pierwszy syn urodził się z wagą 4 kg, zakładam więc, że drugi może być równie duży. Kupiłam 2 otulacze kokosi do 5 kg bo stwierdziłam, że może wystarczy choć na miesiąc, na te wychudzone udka Przyszły, patrzę na nie z niedowierzaniem- takie malusie są. Nie wiem czy zapomniałam już jak to jest czy one faktycznie wyjątkowo małe są i powinnam mieć większe? Będą jeszcze jakieś Bambino Mio i jakiś no name, ale dopiero idą.. Czy miał tu ktoś dziecię o podobnej wadze i ma jakieś spostrzeżenia?

    I drugie pytanie- jak widzicie użycie kieszonki one size jako otulacza na noworodku? Koleżanka się zastanawia, mi się wydaje, że będzie za duża, ale może się mylę?
    Moja córka urodziła się z wagą 4410g i już na początku miałam problem żeby dopiąć ten maleńki otulacz (kokosi NB), tak więc wydaje mi się, że tutaj Kokosi rozmiar S byłby lepszy (jest do 7,5kg). Te Kokosi NB to najmniejsze jakie miałam, fajne jest w nich to, że są zapinane pod pępkiem i nie trzeba się martwić, że będzie o niego zahaczać, jednak takie duże dziecko raczej długo go nie ponosi (ale pewnie dużo zależy też od budowy dziecka).
    Kieszonki jako otulacza nigdy nie używałam, więc nie pomogę, jednak jak dla mnie One Size w porównaniu z rozmiarem S jest ogromne...
    Szymon 02.2012, Monika 08.2014

  16. #1116
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Łolek Zobacz posta
    I ja mam pytanie Pierwszy syn urodził się z wagą 4 kg, zakładam więc, że drugi może być równie duży. Kupiłam 2 otulacze kokosi do 5 kg bo stwierdziłam, że może wystarczy choć na miesiąc, na te wychudzone udka Przyszły, patrzę na nie z niedowierzaniem- takie malusie są. Nie wiem czy zapomniałam już jak to jest czy one faktycznie wyjątkowo małe są i powinnam mieć większe? Będą jeszcze jakieś Bambino Mio i jakiś no name, ale dopiero idą.. Czy miał tu ktoś dziecię o podobnej wadze i ma jakieś spostrzeżenia?

    I drugie pytanie- jak widzicie użycie kieszonki one size jako otulacza na noworodku? Koleżanka się zastanawia, mi się wydaje, że będzie za duża, ale może się mylę?
    Ja dla moich kupowałam sporo noworodkowych na początek. Kokosi były najmniejsze ze wszystkich, z tym że ja miałam kieszonki.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  17. #1117
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    a czy któraś z was używała dla noworodka na noc, otulacz plus wkład z tetry lub bambusowy itp?bo ja się zastanawiam czy taka minimalistyczna wersja ma szanse?bo i tak nastawiam się na zmienianie w nocy pieluszek
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  18. #1118
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fensterka Zobacz posta
    a czy któraś z was używała dla noworodka na noc, otulacz plus wkład z tetry lub bambusowy itp?bo ja się zastanawiam czy taka minimalistyczna wersja ma szanse?bo i tak nastawiam się na zmienianie w nocy pieluszek
    Ja używałam otulacz z wkładem bambusowym, ale w dzień. Przy kupce wszystk do wymiany. Teraz chcę to stosować razem z tetrą, tzn. tetra składana w T (zamiast formowanki) i do środka wkład, bo poprzednio sama tetra to było za mało. Na to otulacz.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  19. #1119
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    U mnie wszystko by pływało, chyba że zmieniałabym co pół godziny Ale co dziecko to inny sik. IMO nie da się generalizować.

  20. #1120
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    bardziej niż siku obawiam się kup nocnych, ale ze składaniem tetry w T to dobry pomysł, nawet jak się kupa pojawi to nie wyleje się jak przy samym wkładzie, najpewniej byłoby z formowankami, ale ze względu na finanse jakoś nie ciągnie mnie do nowych zakupów, a taki maluch szybko rosnie, no i formowanka to jednak dodatkowa warstwa, więc i niezbyt wygodnie może być
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •