Strona 54 z 84 PierwszyPierwszy ... 444464748495051525354555657585960616264 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,061 do 1,080 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #1061
    Chustofanka Awatar jaga1984
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    między Łodzią a Piotrkowem :)
    Posty
    378

    Domyślnie

    Dziewczyny znalazlam na allegro tetre jak polecalyscie dla noworodka zwykla w rozmiarach 40/80, 50/80,60/80, 70/80, 80/80. Dla takiego noworodka to wystarczy 40/80 lub 50/80 ? Cenę niska wiec mogę wziasc różne. Proszę o rade pozdrawiam
    Sent from my RM-941_eu_poland_377 using Tapatalk
    Mama Olka ur.20.07.2007

    Mama Hani 20.09.2014

  2. #1062
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leti3000 Zobacz posta
    Myślałam, że do otulaczy to się składanki i formowanki tylko nadają..Do otulacza wystarczy zwykły wkład np bambusowy? Nie będzie się przesuwał i źle układał??
    Jak najbardziej wkłady się nadają, ja używam tylko tak! Od początku. My jednak niemal tylko i wyłącznie z wełnianymi na napki używamy, więc na welniaczlac nic się nie przesuwa.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  3. #1063
    Chustonoszka Awatar jus
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaga1984 Zobacz posta
    Dziewczyny znalazlam na allegro tetre jak polecalyscie dla noworodka zwykla w rozmiarach 40/80, 50/80,60/80, 70/80, 80/80. Dla takiego noworodka to wystarczy 40/80 lub 50/80 ? Cenę niska wiec mogę wziasc różne. Proszę o rade pozdrawiam
    Sent from my RM-941_eu_poland_377 using Tapatalk
    ja mam większość takiej tetry zwykłej 60x80 i 70x80. Na początku nijak to pod otulacz NB nie wchodziło, ale tego nie potrzebowałam - składałam w samolot albo origami i Bąbel siedział w samej tetrze, zazwyczaj na jakimś kocyku polarowym albo podkładzie. Do karmienia na poduszkę kładłam pod niego flanelę i wystarczało. Zresztą, nie wiem czemu używam czasu przeszłego, bo nadal to robię
    Miałam też kilka 40x80 i taką dało radę złożyć w prostokąt pod otulacz.
    całkiem niedawno, z mocą równą bombie atomowej, przekonałam się co to znaczy, że dzieci uczą pokory...

  4. #1064
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Wkladow dla noworodkow sobie nie wyobrazam bo przeciez te nascie kup bedzie na otulaczu, my na razie tetra o wymiarach 60/80 skladana w trojkat z pliska/samolot czy jak tam zwal, mam o gramaturze 110 i ta mieciutka, pi zlozeniu taka puchata i lux o gram 140 ta bardziej plaska i zwarta plus otulacz, mamy tez prefoldy kikko tez sa ok, spodziewalam sie wiekszej chlonnosci, porownywalna do tetry, na noc formowanki ecodidi z wkladem bambusowym, ja mam mocnego sikacza i ra tetra i prefoldy to na jeden sik, wiev noworody tez potrafia, na przyszlosc czyli tsk od 3 mc beda wklady jak te kupska sie uspokoja.

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  5. #1065
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    No ja właśnie od początku używałam wkład z otulaczem, choć w pierwszych tygodniach pamiętam, że eksperymentowałam ze wszystkim i używałam też kieszonek, formowanek z otulaczem, a potem doszłam do wniosku, że wkład i otulacz u nas najlepiej się sprawdzają. Ale już nie wiem kiedy to było dokładnie, po prostu nie pamiętam, na pewno nie był to pierwszy miesiąc życia, może przelom drugiego i trzeciego mc?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  6. #1066
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaga1984 Zobacz posta
    Dziewczyny znalazlam na allegro tetre jak polecalyscie dla noworodka zwykla w rozmiarach 40/80, 50/80,60/80, 70/80, 80/80. Dla takiego noworodka to wystarczy 40/80 lub 50/80 ? Cenę niska wiec mogę wziasc różne. Proszę o rade pozdrawiam
    Sent from my RM-941_eu_poland_377 using Tapatalk

    Najmniejsza super się mieściła w przypadku otulaczy newborn i ręczniki z ikea (te po 1zł) - tylko one się wciąż zmieniają...
    Ostatnio edytowane przez Mama Lili ; 23-07-2014 o 16:30


  7. #1067
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Polozna srodowiskowa mowila ze od ok. 6 tyg zmienia sie czestotliwosc kup, to by sie zgadzalo. Dzisiaj pierwszy raz kupka wyplynela do otulacza z prefoldu cale szczescie ze do pula a nie na welnianego, ja lubie tetre bo jak zawijam te boki trojkata przy nozkach to robie takie zakladki ktore trzymaja kupke, powstaja takie zgrabne majtasy, w ogole lubie te moja tetre i moglabym stosowac ja dalej ale mam mega sikacza, jak siurnie to cale te majtasy sa mokre az po pas. Licze na te boostery dodatkowe od Ciebie Elayla ze troche poprawia mi chlonnosc tetry, poloze je w okolicach siusiaka.


    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  8. #1068
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olazola Zobacz posta
    Polozna srodowiskowa mowila ze od ok. 6 tyg zmienia sie czestotliwosc kup, to by sie zgadzalo. Dzisiaj pierwszy raz kupka wyplynela do otulacza z prefoldu cale szczescie ze do pula a nie na welnianego, ja lubie tetre bo jak zawijam te boki trojkata przy nozkach to robie takie zakladki ktore trzymaja kupke, powstaja takie zgrabne majtasy, w ogole lubie te moja tetre i moglabym stosowac ja dalej ale mam mega sikacza, jak siurnie to cale te majtasy sa mokre az po pas. Licze na te boostery dodatkowe od Ciebie Elayla ze troche poprawia mi chlonnosc tetry, poloze je w okolicach siusiaka.


    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    A no właśnie sobie tak pomyślałam. Ja nie miałam tetry w tych wymiarach, w ogóle wtedy na początku miałam wszystkiego mało. Teraz też spróbuję z tetrą taką 40x80 cm i do tego booster lub wkład noworodkowy na środek. Na pewo wyjdzie taniej niż formowanka A spinasz to snappi?

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  9. #1069
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Tak spinam snapi, 40/80 moze byc troche mala my mamy 60/80 maly teraz ma ok 4 kg i jest tak w sam raz a uzywam jej od 4 doby moze przez pierwszy tydzien mogla byc troszeczke mniejsza ale teraz jest dobra i obstawiam jeszcze 4 tyg i bedzie za mala. Ona po praniu jeszcze troche sie skurczy. Ale jak do srodka dasz wklad to moze bedzie dobrze jak zlozysz na pol 40/40 a pozniej po przekatnej i powstanie trojkat i na to wklad chlonny, tez powstana fajne gatki. To w takim wariancie cienka 40/80 bedzie ok. I na pleckach bedzie cienko, bo ten samolot troche gruby na plecach wychodzi

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  10. #1070
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    I chyba jedno snappi na jedno dzoecko starczy nie? Nie używałam do tej pory. Będę też próbować składane welurkowe, one chłonniejsze. Już się tego mojego dzidziuśka nie mogę doczeksć

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  11. #1071
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Tak jedno snapi starcza, byle by sie nie zapodzialo, a ile tym razem planujesz urodzic

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  12. #1072
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olazola Zobacz posta
    Tak jedno snapi starcza, byle by sie nie zapodzialo, a ile tym razem planujesz urodzic

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Na całe szczęście tylko jedno i teraz jak mam czegoś kupić mniej niż wcześniej to mi się wydaje, że jakoś mało.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  13. #1073
    Chustofanka Awatar jaga1984
    Dołączył
    Jul 2014
    Miejscowość
    między Łodzią a Piotrkowem :)
    Posty
    378

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny kupie z 10 tych 40/80 i 10 60/80 kosztują 1 cos wiec ok a przyda sie jako dodatek lub ulewa z potem. A co myslicie o flanelach? Tez są w mniejszych rozmiarach. Są chlonniejsze czy nie?
    Sent from my RM-941_eu_poland_377 using Tapatalk
    Mama Olka ur.20.07.2007

    Mama Hani 20.09.2014

  14. #1074
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Flanela tez ma swoich zwolennikow, ja nie stosuje na pupe, jakis watek byl o flanelkach, chlonnosc podobna do tetry pewnie, czyli nie za duza

    Wysłane z mojego HUAWEI G510-0200 przy użyciu Tapatalka
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  15. #1075
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    W mojej wodzie flanela strasznie mi sztywniała ale faktycznie jest chłonniejsza niż tetra ale jednak była sztywna i szorstka

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  16. #1076
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamilam Zobacz posta
    W mojej wodzie flanela strasznie mi sztywniała ale faktycznie jest chłonniejsza niż tetra ale jednak była sztywna i szorstka
    Mam dokładnie takie same doświadczenia. Sztywnieje i jest nieprzyjemna.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  17. #1077
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak sobie pokombinowałam i wymyśliłam wyprawkę mieszaną system "dzień+noc" z uwzględnieniem rozmiarówki. I tu pokusiłam się o wyliczenie kosztów.. Podzielę się z Wami moim wyborem i obliczeniami.

    NOWORODEK:
    NA DZIEŃ: 6 otulaczy PUL + 24 bambusy rozm S
    Koszt: 6x42zł + 24x8zł= 252 + 192 = 444 zł

    NA NOC: 6 Formowanek XS-S + 3 Otulacze PUL
    Koszt: 6x30zł + 3x42zł = 180 + 126 = 306 zł

    Razem: 444+306 = 750zł na noworodka (starczy na 3 miesiące)

    BĄBEL OD OK. 6 KG

    NA DZIEŃ: 6 otulaczy PUL + 24 bambusy rozm. M (jak będzie mokro dorzucę 6 dopinanych kieszonek)
    Koszt: 6x55zł + 24x10zł = 330 + 240 = 570zł ( ewentualnie + 6x35zł = 210 zł)
    NA NOC: 6 Formowanek z kieszonką coolmax one size + 3 Otulacze PUL + 24 bambusy rozm. M
    Koszt: 6x35zł + 3x55zł + 24x10zł = 210 + 165 + 240 = 615zł

    Razem: 570 + 615 = 1185 zł


    SUMA NA CAŁY OKRES PIELUCHOWANIA: 750 + 1185 = 1935 zł ( + ewentualne dopinane kieszonki 210zł)

    Co o tym myślicie mamusie? Wybór wyprawki dobry? A co myślicie o tej cenie?

  18. #1078
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    IMO 6 otulaczy starczy ci i na dzień i na noc. Ja miałam 4 +wełniak i spokojnie starczyło. Otulacz pulowy, nawet jak zabrudzi się to przepierasz i w chwilę wysycha. Zamiast 3 otulaczy nocnych kupiła bym formowanki- jak Ci się dzieć będzie co 2 h budził to i 4 pójdą, a formowanki schną trochę. Nawet te z kieszonką. A na noc do nich polecam wełnę.
    A w ogóle to nie polecałabym kupowania od razu takiego zestawu i nie z jednej firmy, bo może się okazać że pasuje Ci zupełnie inna forma pieluchowania, albo inny krój będzie dla malucha lepszy. Ja bym kupiła na bazarku rożne rzeczy, sprawdziła co jest fajne a co nie, a potem sprzedała to co mi nie pasi i kupiła to co się sprawdza

  19. #1079
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    A w ogóle to nie polecałabym kupowania od razu takiego zestawu i nie z jednej firmy, bo może się okazać że pasuje Ci zupełnie inna forma pieluchowania, albo inny krój będzie dla malucha lepszy. Ja bym kupiła na bazarku rożne rzeczy, sprawdziła co jest fajne a co nie, a potem sprzedała to co mi nie pasi i kupiła to co się sprawdza
    zgadzam się.

    A nie myslalas o uzywanych noworodkowych? Czesto te pieluchy wygladaja jak nowe, albo prawie nowe
    W naszym przypadku chłonność pieluch ma ogromne znaczenie. Jednorazówki nie wytrzymują. Teraz przeszliśmy na One Size i ma wkłady jak dla starszego.. Oczywiście mówię o jednym siku. Zmieniamy pieluchę jak nie śpi to max co pół godziny, a jak śpi to co ok 2godz...
    U nas pieluszki S sprawdziły się tylko na pierwszy miesiąc, potem większość zrobiła się za mała. Jedynie dobre są jeszcze ecodidi formowanki, kieszonki i otulacze, otulacze milovia i kokosi. Ale z nimi też lada moment będziemy się żegnać. Czyli niekoniecznie są to pieluchy na 3mce
    Ostatnio edytowane przez Judyta ; 24-07-2014 o 05:42

  20. #1080
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Judyta Zobacz posta
    zgadzam się.

    A nie myslalas o uzywanych noworodkowych? Czesto te pieluchy wygladaja jak nowe, albo prawie nowe
    W naszym przypadku chłonność pieluch ma ogromne znaczenie. Jednorazówki nie wytrzymują. Teraz przeszliśmy na One Size i ma wkłady jak dla starszego.. Oczywiście mówię o jednym siku. Zmieniamy pieluchę jak nie śpi to max co pół godziny, a jak śpi to co ok 2godz...
    U nas pieluszki S sprawdziły się tylko na pierwszy miesiąc, potem większość zrobiła się za mała. Jedynie dobre są jeszcze ecodidi formowanki, kieszonki i otulacze, otulacze milovia i kokosi. Ale z nimi też lada moment będziemy się żegnać. Czyli niekoniecznie są to pieluchy na 3mce
    to tak jak u nas mała 30 lipca skonczy 2 miesiące i tez pooli zegnam się z noworodkowymi,bo albo w pasie sie nie dopinaja albo na długość zamała,moja waży teraz ok 5kg ale nosi ubranka 68 bo jest długa jak na 2 miesiące,i też kokosi s jeszcze nosi i wełniaka s ecodidi tez się mieści,ale jednocześnie już dawno one size nosimy,ale wszystko zależy od dzidziusia,jego wagi my na start mieliśmy 3600 ale i tak one size zaczeły być dobre gdy przekroczyła 4 kg,próbowałam nawet na poczatku zakładać one sizeale to była pomyłka,bo Marysia miała chude nóżki i wszystko bokiem mi wylatowało. więc potwierdzam że s trzeba mieć na początku,ale nie za dużo,parę otulaczy,sporo tetry,pare formowanek na noc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •