Strona 4 z 84 PierwszyPierwszy 1234567891011121454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #61
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    Mnie nurtuje jedna sprawa. Noworodkowi do kieszonek daje się 1 małą wkładkę z mikrofibry, zwykle 2 warstwową. Przyzwyczajona jestem do wkladania 2 grubych wkładek. Czy 1 mała wkładka to nie za mało? I co ze spacerem i spaniem w nocy- wkładać dwie? Już głupieje....
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #62
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Pewnie dlatego że noworodek nie ma też unormowanych stolców i w ogóle często się zmienia mu pieluszkę ze względu na kupę, dlatego jedna dwuwarstwowa zazwyczaj wystarcza, ale myślę że nic nie stoi na przeszkodzie by wkładać więcek warstw

  3. #63
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    dla noworodka pasuje bambino mio 1 ale skladany w te krotsza strone
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  4. #64
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    Jesli chodzi o np. BumGeniusy i Rumaprooz to ta malutka wkladka nie wystarczala na mojego ok 3 kilogramowego noworodka. Pieluchy zmienialam co karmienie, czyli co ok 2-3h, a i tak najczesciej sie przesikiwala. Musialam brac jedna, ale te wieksza, ktora niestety bardziej powiekszala pupe, albo te mniejsza i jeszcze jakis bambusowy booster z innej pieluchy. W koncu w ogole zrezygnowalam z wkladem z mikrowolkna, bo jakos sie nie dogadywalismy i teraz uzwyma wylacznie bambusowych (glownie tych z Apple Cheeks), albo rewelacyjnie cieniutkich bambusowo-konopnych od MonikaK. Nawet mam zamiar kupic metr tego polaru i poszyc sobie zupelnie proste i cienkie wkladeczki i zastapic nimi wszystkie, ktorych nie lubie.
    Dobrze tez dzialaja samodzielki z myjek z IKEI. Przerabiane, dlatego, ze myjki maja fabrycznie bardzo grube brzegi, ktore zle sie ukaldaja w pieluszce, obciecie ich i obszycie sciegiem overlockowym na maszynie zalatwia sprawe. 4 warstwy nie powiekszaja specjalnie pupy.
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  5. #65
    Chustofanka Awatar aeljot
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    186

    Domyślnie

    W pieluchowym temacie zielona jestem strasznie. Czytam ale im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie
    Stąd pytanie: czy na początek taka pieluszka byłaby dobra: http://www.kangurkowo.pl/pieluszka-w...ghty-baby.html i co ewentualnie do niej żeby zwiększyć chłonność np na noc czy wyjścia na dwór?

  6. #66
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    zamist naugty baby kupo moze tania minkee u mamymarii,sa porzadniejsze,i na napy ktore nie niszcza sie tak szybko i nie zczepija w praniu zinnymi rzeczmi.zeby zwiekszyc chlonnosc mozna dac dodtakowy wklad tez mozna je u mamymarii dokupic.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  7. #67
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    i mają lepsze gumki, bo się nie odciskają na udach i plecach i na dłuzej starczą
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  8. #68
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Ja w końcu zaczęłam się zaopatrywać w pieluszki. Na razie mam 4 małe formowanki i jedną AIO.

    Jestem w trakcie kupowania 1 otulacza PUL S, 1 apple cheeks rozm. 1, może wezmę też drugą AC. Czekam na decyzję dziewczyny, od której chcę kupić 2 otulacze PUL S, 5 prefoldów, 3 Itti Bitti S - i to wiem że bym chciała.

    Jeszcze nie wiem czy nie wziąć prefoldów z Pieluszkarni, tylko nie wiem jaki rozmiar i ile Myślałam żeby 5 newborn i 5 większych.

    Coś jeszcze? Jakieś wkładki "sucha pielucha"? Czy papierki są konieczne? Ile wziąć zapinek snappy do tetry?

  9. #69
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    zaczęłam pieluchować Gabi wcześnie jak tylko minęła smólka
    i powiem jedno a należe do osób ceniących swój czas

    formowanka i otulacz to rozwiązanie miłe i nie upierdliwe,
    wszelkie wklady wkladki tetry reczniczki itp sprawiają ze zadziwiająco kupa zawsze ubrudziła otulacz a jak wiadomo noworodek robi ją co karmienie wiec po pewnym czasie nie bylo co na pupę włozyc
    IB SIO tez miałyśmy z mysla o powtórnym wykorzystaniu otulacza jednak kicha zawsze sie umazał kupką ale za to jak wyglądał!!!!
    IB AIO to wiadomo na jeden raz

    miałam formowanki Kissaluvs i sa cudowne-trzeba szukac czegos co ma gumki przy nozkach wowczas chroni zawartosc przed wyplynieciem i dosc chlonne ale cienkie

    otulacze głownie PUL bo szybko schną, wełny nie stosowałam przy noworodku nie miałam wtedy

    wystrzegac sie wszelkich AIO bo robia duuuuza pupe a to niewygodne dla malenstwa

    kupa mleczna wymaga spłukania albo delikatnego zaprania pod zimna woda inaczej pozostanie plama potem wiadomo caly wsad plukac w zimnej wodzie pranie i ponowne plukanie

    ja polecam z calego serca formowanki plus otulacz ewentualnie IB ktore sa super skrojone, pasuja na malutkie szkraby nie sprawiaja ze pupa jest wielka, ale fakt ze S starcza do 3 msc i cieszy oko

  10. #70
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    NIe wiem sama, czy mi się jakoś bardziej rozjaśniło, czy jeszcze bardziej zagmatwało W każdym razie zbieram cały czas zapasy i myślę, że w praniu wyjdzie... Dzięki za cenne rady. Tetry mam sporo, jakieś otulacze też, formowanki tetro a do tego bumgeniusy i close parent. Jeśli nawet na początku się nie sprawdzą, to za jakiś czas. Najważniejsze jak dla mnie to pozytywne nastawiene i chęć pieluchowania, bo jak któś słyszy co zamierzam, to za głowę się chwyta

  11. #71
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadorota Zobacz posta
    NIe wiem sama, czy mi się jakoś bardziej rozjaśniło, czy jeszcze bardziej zagmatwało W każdym razie zbieram cały czas zapasy i myślę, że w praniu wyjdzie... Dzięki za cenne rady. Tetry mam sporo, jakieś otulacze też, formowanki tetro a do tego bumgeniusy i close parent. Jeśli nawet na początku się nie sprawdzą, to za jakiś czas. Najważniejsze jak dla mnie to pozytywne nastawiene i chęć pieluchowania, bo jak któś słyszy co zamierzam, to za głowę się chwyta
    Ja niby wiem wiecej - bo Piotrek jeszcze w wielo lata - ale tez mam watpliwosci - po prostu nie dam rady wydać tyle kasy, zeby kupic wszystko co bym chciala, kupie po trochę - w praniu wyjdzie! a jak nie - to tez zaden problem - skoro chcę to pozniej sie da na pewno
    kupię jednorazowki eko na wszelki!
    Formowanki tetro sa swietne - do dzis uzywamy
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  12. #72
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    bum geniusy sie nam bardzo sprawdzily u malutkiego dziecka z ta mala wkladka
    ale szybko zaczela ja przesikiwac co ok 1 h a duza nadal mocno powiekszala pupe
    a wtedy nie bylo Apple checks bo chyba sa dosyc male

    no i rozmiarowe pieluchy sa lepsze niz one size
    teraz to i ja to wiem ze przeciez warto dla wygody i zdrowia dziecka
    nakupowac rozmiarowych a potem wymieniac bo tu na bazarku mozna sie kazdym rozmiarem wymienic to jest super wlasnie

  13. #73
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,890

    Domyślnie

    to jak mała wkładka zaczyna być przesikiwana to może lepiej wkładać 2 małe cienkie?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #74
    Chustomanka Awatar carissima
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Oborniki Śl
    Posty
    755

    Domyślnie

    Ja chyba muszę dokupić formowanek kilka bo widzę, że to przy noworodku najlepiej się spisuje.
    Mamy już trochę pieluch. Trochę martwię się tymi kupami mlecznymi. Już wiem, że trzeba zaprać przed wrzuceniem do pralki zimną wodą, potem najpierw płukanie w zimnej, normalne pranie i płukanie na koniec.
    Ehhh ale czy nie trzeba do nich użyć mydła galasowego? Nie zostają plamy?
    Mamy prefoldy i otulacze bambino mio, ale te prefoldy okropnie sztywne mi się wydają, nawet po praniu...

  15. #75
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    a powiedzcie jak to w praktyce wygląda
    1. te noworodkowe kupki to lepiej prać z co wieczór dnia na dzień czy co 2gi dzień też może być i zejdzie wszystko ?
    2. kilka osób mówiło mi że zaczęło używać wielo dopiero gdzieś w 5tym tygodniu życia dziecka bo kupki już się wtedy trochę stabilizują, a poza tym przy takiej kruszynce trudno się używa wielo bo są za duże ?
    3. ile zmian (prefoldów lub tetry itd) muszę mieć na jeden dzień dla noworodka, jakie są wasze doświadczenia ? 10? 15 ? 20?

    biję się z myślami, chciałabym przejść na wielo, ale nie mam teraz środków żeby zainwestować w jakiś mega wypasiony zestaw i boję się że nie ogarnę tego jak należy i siebie i męża skutecznie zniechęcę..
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  16. #76
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    My zaczęliśmy używać wielo w drugim tygodniu życia Nelki. Najpierw była tetra w pampersa, a zaraz potem doszły otulacze. Tetry mam 40 szt. - często przewijamy, dodatkowo zawsze jakaś pieluszka jest w użyciu do innych celów. Przy takiej ilości można prać co 2-3 dni bez nerwów, że braknie pieluch.

  17. #77
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Jak najlepiej składać tetrę do otulacza? Co się najlepiej sprawdza? Origami, latawiec czy można złożyć ją po prostu w prostokąt? Czy da się długo pieluchować na tetrze? Tetra + otulacz to chyba najtańsze opcja z wielo tylko zastanawiam się do ilu miesięcy jest to dobre rozwiązanie a kiedy trzeba przejść na coś innego, bo tetra już nie daje rady?

  18. #78
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Fajne są pieluszki storchenkiner + wełenka storchenkinder oczywiście tetra i otulacz też się sprawdza i warto mieć. Kupki noworodkowe wystarczy spłukać i do wiadra. Nic nie zapierałam i nie zapieram. Dobrze wypłukać przed praniem i wyprać na 60 stopniach. Wszystko ładnie się dopierze.

  19. #79
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Ja na początku składałam origami, ale zawsze mi gdzieś wychodziło przy nogawkach. Teraz składam po prostu w prostokąt i jest dobrze. Ale teraz myślę nad przejściem na inne systemy, bo Nelka rusza się coraz więcej i tetra się przesuwa.

  20. #80
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o instrukcję jak składać origami, to znajdę na forum? Bardzo początkującajestem i coś z wyszukiwarką na bakier Dzięki bazarkowi i sklepom mam coraz więcej zapasów, więc myślę, że może oprócz tetra +otulacz będę w stanie używać formowanki w nocy i może close parents (upolowałam łącznie pięć plus dodatkowe wkładki) lub bum geniusy na specerku.

    No właśnie, a co ze spacerkami i wizytami u lekarza, rodziny. Ja pamiętam, że sześć lat temu, jak próbowałam tetrą pieluchować, to na te okazje i tak ubierałam pampki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •