Strona 49 z 84 PierwszyPierwszy ... 39414243444546474849505152535455565759 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #961
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    warto jeszcze zwrócić uwage kupując pieluchy dla noworodka jak się będą zachowywały w momencie noszenia w chuście. Dla mnie np kilka otulaczy odpadło bo choc były dobre rozmiarowo to jednak zbyt sztywne i w momencie ugiecie brzuszka w kieszonce wbijały sie zbyt mocno w brzuszek
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  2. #962
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    dzięki

    to powiedzcie mi jeszcze jakie myjki wielorazowe Wam się sprawdzają? mam bambusowe, ale są okropnie twarde i sztywne i kilka bawełnianych - też wydają mi się grube i twarde
    08.2011 04.2014

  3. #963
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urticea Zobacz posta
    dzięki

    to powiedzcie mi jeszcze jakie myjki wielorazowe Wam się sprawdzają? mam bambusowe, ale są okropnie twarde i sztywne i kilka bawełnianych - też wydają mi się grube i twarde
    Dobrze sprane
    Ja mam flanelowe, frotowe z reczniczka z ikei i ze starych recznikow. Bambusa jeszcze nie mialam jak szylam myjki.

    Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  4. #964
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AneczkaG Zobacz posta
    Dobrze sprane
    Ja mam flanelowe, frotowe z reczniczka z ikei i ze starych recznikow. Bambusa jeszcze nie mialam jak szylam myjki.

    Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
    i które najlepsze?
    08.2011 04.2014

  5. #965
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    polecam własną rękę, jednak dotyk mamy czy taty jest najmilszym dotykiem
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  6. #966
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    nasze najmilsze myjki to albo z mięciutkiej bawełny albo welurkowe
    Moje dwa szczęścia

  7. #967
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fiolka Zobacz posta
    polecam własną rękę, jednak dotyk mamy czy taty jest najmilszym dotykiem
    ależ wiem

    pytam o myjki wielorazowe do pupy
    08.2011 04.2014

  8. #968
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urticea Zobacz posta
    ależ wiem

    pytam o myjki wielorazowe do pupy
    no ja też o tym pupa pod kran i dawaj
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  9. #969
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fiolka Zobacz posta
    no ja też o tym pupa pod kran i dawaj


    Cytat Zamieszczone przez urticea Zobacz posta

    to powiedzcie mi jeszcze jakie myjki wielorazowe Wam się sprawdzają? mam bambusowe, ale są okropnie twarde i sztywne i kilka bawełnianych - też wydają mi się grube i twarde
    mam bawełniane cheeky wipes plus trochę frotte z bawelnianego ręcznika pociętego na kawałki i obie wersje są spoko. Welurową mam jedną i jakos nie przepadam za nią


  10. #970
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja jestem bardzo rozczarowana myjkami bambusowymi. Na początku - zachwyt, były super milutkie i miękkie, a po praniu zrobiły się dosyć szorstkie i nieprzyjemne, poza tym wychodzą z nich nitki, a raczej takie małe farfocle, które zostają na pupie dziecka.
    Może pierwszy problem by zniknął, gdybym miała suszarkę, podobno w suszarce wszystko mięknie. No ale nie mam.

  11. #971
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urticea Zobacz posta
    i które najlepsze?
    nie narzekam na żadne, poczatkowo te ręczniczkowo-ikeowe były szorstkie, ale się tez sprały i są fajne
    w sumie uzywamy ich głownie poza domem, albo jak się coś nie domyje pod kranem (wolę opcję pupa pod kran)

    Cytat Zamieszczone przez emkawu Zobacz posta
    Ja jestem bardzo rozczarowana myjkami bambusowymi. Na początku - zachwyt, były super milutkie i miękkie, a po praniu zrobiły się dosyć szorstkie i nieprzyjemne, poza tym wychodzą z nich nitki, a raczej takie małe farfocle, które zostają na pupie dziecka.
    Może pierwszy problem by zniknął, gdybym miała suszarkę, podobno w suszarce wszystko mięknie. No ale nie mam.
    na sztywniejące bambusy troche pomaga porządne strzepnięcie przed powieszeniem, co prawda myslę tu o wkladach i środkach kieszonek, ale na myjki tez powinno podzialać
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  12. #972
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Myjki są tak malutkie, że nie ma żadnego problemu, by rozetrzeć je w dłoniach. Zajmuje to chwilę, a myjka jest potem mięciutka. Używam bambusowych już przy drugim dziecku i nie mam problemu. Nic mi też z nich nie wyłazi (w odróżnieniu od welurkowych, z których wychodzi meszek przez jakiś czas).

    (Wysłane z telefonu.)

  13. #973
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Myjki są tak malutkie, że nie ma żadnego problemu, by rozetrzeć je w dłoniach. Zajmuje to chwilę, a myjka jest potem mięciutka.
    (Wysłane z telefonu.)
    No przecież miętoliłam, nie poddałam się bez walki. Moim zdaniem nadal są nieprzyjemne.

  14. #974
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emkawu Zobacz posta
    No przecież miętoliłam, nie poddałam się bez walki. Moim zdaniem nadal są nieprzyjemne.
    To w takim razie nie wiem, jakie masz oczekiwania, ale może jeszcze z dzianiną (nie frotą) bambusową spróbujesz? Kokosi ma teraz takie bardzo mięciutkie formowanki i wkłady z dzianiny. Może myjki też by uszyła?

    (Wysłane z telefonu.)

  15. #975
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Ja jeszcze jedno... Nam się wydaje, że noworodek to lubi tylko dotknięcie puchu, piórka... A tak nie jest. Dziecku potrzeba różnych wrażeń dotykowych, słabych, silnych. Tak się rozwija jego percepcja. Niektórym wcześniakom serwuje się nawet terapie pod tym kątem.

    Myjka krzywdy nie zrobi i moim zdaniem nie warto się tak skrajnie przejmować

    (Wysłane z telefonu.)

  16. #976
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    kokosi ma teraz mięciuchne myjki bambusowe, nowe. powinny być fajne dla noworodka
    Ja mam bawełniane Siencji jak jeszcze szyła i też jestem zadowolona.

    A ja wpadłam w szał pieluchowy i już mam 14 aio
    A miałam pieluchować prefoldami, kilkoma formowankami i mieć max 3 aio na spacery.
    Ale jak sobie przypomnę pierwsze miesiące Fabiana to i tak taka ilość jaką mam wydaje mi się stanowczo za mała... Max co 2 godziny zmiana pieluchy.
    Ostatnio edytowane przez Judyta ; 23-03-2014 o 17:23

  17. #977
    Chusteryczka Awatar urticea
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,731

    Domyślnie

    znalazłam fajną białą flanelkę, taką grubszą, starszy typ, pocięłam i zaniosłam do obszycia owerlokiem, zobaczymy jak się będzie sprawdzać
    myślę tylko jak ją zmiękczyć nieco? wyprałam na 90st ten pierwszy raz, flanela miękknie czy twardnieje po wielu praniach? ile takich myjek macie? tych będę miała 30 szt plus tego okropnego twardego bambusa 10szt i kilka welurowych i bawełnianych..
    moją starszą córkę zaczęłam pieluchować wielo jak miala kilka miesięcy, noworodek na wielo to dla mnie nowość

    ..a ile miałyście malutkich otulaczy? /do otulaczy wracając /
    08.2011 04.2014

  18. #978
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urticea Zobacz posta

    ..a ile miałyście malutkich otulaczy? /do otulaczy wracając /
    Miałam 3 małe wełniaczki i 3 pulowe. Ale też czasem używałam os. Za duze były oczywiście, ale dawało radę. Przy tak częstym przewijaniu nie miało czasu nic przeciec


  19. #979
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    124

    Domyślnie

    Dziewczyny mam takie pytanie-co to są przeszycia, bo kupuję dla noworodka pieluchy wielo (różne warianty) i zastanawia mnie ta kwestia. Bo niektórzy piszą z przeszyciami lepiej, niektórym to nie robi różnicy, a ja nie wiem o czym mowa

  20. #980
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,645

    Domyślnie

    Chodzi o wszycie gumki przy udach - w osobnym tuneliku albo nie.

    Bez przeszyć:


    Z przeszyciami:
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •