Strona 45 z 84 PierwszyPierwszy ... 35373839404142434445464748495051525355 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #881

    Domyślnie

    U mnie sprawdził się zwykły nożyk plastikowy, po prostu przeciągam po kupce i się zeskrobywała
    Jak mała ma okres dużo kupkowy to nie spłukuję pieluszek, po prostu wrzucam do pralki te z kupką i ustawiam krótki program na 90st. Pralka dobiera mi mało wody, a dopiera się pięknie. Potem dorzucam resztę i normalne pranie robię.
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  2. #882
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yellowstone Zobacz posta
    U mnie sprawdził się zwykły nożyk plastikowy, po prostu przeciągam po kupce i się zeskrobywała
    Jak mała ma okres dużo kupkowy to nie spłukuję pieluszek, po prostu wrzucam do pralki te z kupką i ustawiam krótki program na 90st. Pralka dobiera mi mało wody, a dopiera się pięknie. Potem dorzucam resztę i normalne pranie robię.
    Szkoda by mi było pralki z tym niespłukiwaniem...


  3. #883
    Chustofanka Awatar mama_maleństwa
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    170

    Domyślnie

    Polecam podłączenie słuchawki bidetowej przy ubikacji- spłukiwanie szybkie, pod dużym ciśnieniem i prosto do ubikacji. Polecam filmiki na youtube, trzeba poszukać "diaper sprayer"

  4. #884
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    Ja lubię pieluchowanie tetrą
    Było już w tym wątku gdzieś na początku
    Jeśli masz zamiar pieluchować noworodka, to będziesz potrzebować w zależności od tego co ile dni będziesz robić pranie. Ja liczyłabym średnio 10 pieluch na dzień. Noworodek robi często malutkie siuśki bo ma mały pęcherzyk. Moja córeczka sikała jak najęta i bez wkładek sucha pupa się nie obyło bo bardzo nie lubiła mokrości. A ja bym się zarobiła na śmierć zmieniając pieluchę co godzinę Ale puki nie odkryłam że przy takiej wkładce nic jej nie przeszkadza że nasikała, to od 7-23 pierwszego dnia wielopipeluchowania zmieniłam pieluchę 15 razy!!! i myślałam, że odlecę w kosmos
    Jeśli chodzi o wielkość, to 80tki będą na początku wielkie, ale przy małej wprawie w składaniu da się je na niemowlaka założyć.
    Lubię tetrę bo jest tania, superchłonna, da się nią poskładać na różne sposoby, można ją bez problemu prać na 90stopni, no i szybko schnie. Teraz używam bardziej kieszonek, ale moją tetrunię trzymam na okres odpieluchowywania. Wtedy będę już używać bez suchej pupy.

    Edit
    kompletnie zapomniałam o nocy, zatem ok 13 pieluch na dobę bym liczyła

    Cytat Zamieszczone przez Emilia Zobacz posta
    Kompletuję wyprawkę wielorazową i chciałabym poużywać tetry/muślinów/prefoldów, ale nie wiem, ile będę potrzebować. Na razie mam 4 niebielone muśliny z Ecopi 80x80, z 10 zwykłych pieluszek tetrowych podwójnie tkanych 80x80 oraz z 5 tetrówek 70x80. Chciałabym dokupić kilka niebielonych prefoldów Kikko: http://ekomaluch.pl/kikko-pieluszka-...,p4322,l1.html no i jeszcze tetrę, ale nie wiem, ile tego się przyda. Może ktoś podpowie, albo podzieli się swoim zapotrzebowaniem, bo czytam, czytam i sama nie wiem
    Ostatnio edytowane przez elle221 ; 21-01-2014 o 23:02 Powód: dodanie

  5. #885
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Ja tez jestem na etapie planowania wyprawki. Syna chcemy pieluchować w miare możliwości od początku, ale najprawdopodobniej do odpadnięcia pępucha będziemy łączyć z jednorazówkami, trochę tez po to, żeby się na głęboką wodę tak od razu nie rzucać. Poczytałam masę postów i wydaje mi się, że doszłam do całkiem sensownej listy zakupów:

    Bambino Mio otulacze <5 kg zestaw ( 3 otulacz i 12 prefoldów) 1szt.
    Bambino Mio prefoldy Mio Nappy <7kg 1 op. (4 szt? dostałam w prezencie i nie rozpakowałam jeszcze żeby się nie kurzyły)
    Otulacz Kokosi S 1szt.
    Otulacz Milovia S 1szt.
    Otulacz WEEHUGGERS r.1 1szt.
    Formowanka bawełniania Kokosi S 2szt.
    Formowanka Gzooby Natural NB 3szt.
    Kieszonka ALVA Baby NB 2szt. (1 szt. juz jedzie z chin )
    Prefold Kikko pomarańczowe 6 szt. ( bo nie wiem czy jest sens brać mniejsze)
    czerwone 6 szt.
    wkłady Milovia Mikropolar S 2 szt.
    Coolmax M 2 szt.
    Ręczniki muślinowe Ikea VANDRING 4 szt.
    Ręczniczki bawełniane Ikea KRAMA 20 szt.
    Pled polarowy Ikea POLARVIDE 2szt. do pocięcia na wkładki i podkłady na prześcieradło
    Plus do tego ze 30 szt. tetry zwykłej, chyba 70x80- nie jest bardzo gruba, ale tez nie taka szmatka co po praniu jak gaza wygląda. Dostałam ją od znajomej. Jest nowa i nie używana ale ma z 10 lat jak nie lepiej.

    Te na zielono fizyczne mam już w domu, reszta do zakupienia
    Myślałam jeszcze nad jakimś wełniakiem, bo syn się latem rodzi, ale chyba nie chce mi się z tym bawić na początku. I tak będzie dużo roboty z tetrą, a nie chce sobie jeszcze dokładać, żeby się nie zniechęcić. Może będę kupować na szybko, jak już się urodzi

    Co myślicie o liście? Mi się wydaje optymalna, ale może czegoś brakuje, albo coś jest nie potrzebne?

    I jeszcze pytanie czysto techniczne. Próbowałam złożyć tetrę na lalce (w plisę) i zapiąć w otulaczu WEEHUGGERS. No i w sumie całkiem mi zgrabnie wyszło, tylko ze tej pieluchy jest dużo i trochę ją popodwijałam i poupychałam. Jak złożyć najlepiej tetrę dla chłopca, żeby nigdzie nie gniotła i mieściła się w takim małym odczulaczu? Bo pomysły pocięcia tetry na mniejsze widziałam, ze odrzucałyście jako nieprzydatne. I czy jest gdzieś instrukcja składania prefoldów do snappie, bo jakoś znaleźć nie umiem
    EDIT: juz znalazłam sposoby składania na EKOPieluchujemy.pl . Ale dalej nie wiem który dla chłopaka najlepszy



    Ostatnio edytowane przez ciocia_wiedzma ; 26-01-2014 o 14:59

  6. #886
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciocia_wiedzma Zobacz posta
    I czy jest gdzieś instrukcja składania prefoldów do snappie, bo jakoś znaleźć nie umiem
    EDIT: juz znalazłam sposoby składania na EKOPieluchujemy.pl . Ale dalej nie wiem który dla chłopaka najlepszy


    wariant dla chłopca:

    http://www.ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php#5


  7. #887
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Ja tylko powiem, że IMO dużo tego jak na początek
    Tzn i te prefoldy i tetra i wkłady i ręczniki... Też zależy co ile chcesz robić pranie ale ja na początek miałam 20 sztuk tetry i 10 ręczników i mi wystarczało (teraz mam raptem 30 tetry i już )
    Co do wielkości prefoldów, to istotnie tych najmniejszych chyba się nie opłaca brać no chyba, że naprawdę dziecko drobniuteńkie no ale tego to nie wiesz
    Jeżeli chodzi np o dwa rozmiary prefoldów to na Twoim miejscu zakupiłabym na razie tylko te co mają być na teraz a potem sobie zobaczysz czy opcja prefoldowa Ci najbardziej leży (może no będziesz wolała formowanki albo kieszonki?)
    W ogóle po sobie to zauważyłam, że na początek to może nawet lepiej nie mieć za dużo i sobie po prostu popróbować różnych opcji (można kupić używki z bazarku na próbę a jak się spodoba to dokupić u źródła, jak nakupujesz nowych a Ci się nie sprawdzi to sporo na tym stracisz).
    Tetra straszna nie jest, wręcz przeciwnie, szczególnie przy noworodku a wełna też nie straszna, jedynie trzeba zalanolinować co jakiś czas (ale uwaga, gatki wełniane wcale takie proste do zakładania nie są)
    Co do składania dla chłopca to chyba z plisa to jest niezłe złożenie (ale ja mam córkę więc nie wiem)
    Aha, co do pledu polarowego. Skoro to ma być lato to może nie obkładaj go polarem do razu - zawsze to dodatkowa warstwa. A noż mu mokro nie będzie przeszkadzalo jak mojej? Zawsze mniej warstw, mniej roboty no i nt zdrowotności polaru teorie są podzielone


  8. #888
    Chustofanka Awatar ciocia_wiedzma
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    218

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Super! Bardzo Ci dziękuję!

    HoliPoli dzięki za podpowiedź. Czasem rzeczywiście mam skłonność do przesady. Wymyśliłam tak, bo z własnego doświadczenia wiem, ze jak nie kupie czegoś od razu, to potem ciężko mi wygospodarować na to kasę, ale to w sumie nie duże kwoty są. No i cześć chce kupić w jednym miejscu, żeby za przesyłki w kółko nie płacić. Poza tym ręczniczki mogą zawsze iść na ściery- grosze kosztują, a koc się przyda nawet nie pocięty. Ale prefoldów faktycznie może trochę dużo. Jak pisałam zupełnie zapomniałam o tych Mio Nappi, dopisywałam je w edycji. Dopiero teraz policzyłam że to wyjdzie 28 szt. Chyba kikko na razie odpuszcze.

    Syna małego się nie spodziewam, córka urodziła się 3710 i 55 cm

  9. #889
    demona
    Guest

    Domyślnie

    O własnie, prefoldy bambinomio są ogromne, moim zdaniem 1 starcza do konca pieluchowania. Dobrze myslę?

  10. #890
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    O własnie, prefoldy bambinomio są ogromne, moim zdaniem 1 starcza do konca pieluchowania. Dobrze myslę?
    Też mi się wydają ogromne. Na Grubego zupełnie nie pasowały na początku. Najlepiej leżały na nim prefoldy kikko z pomarańczowym obszyciem. Ale Gruby urodził się tyci.

  11. #891
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    Hej dziewczyny.. Jeszcze dwa miesiące i zostanę mamą, zaczęłam kompletować pieluszki wielorazowe bo chcę zacząć od samego początku , nie wiem jak mi to wyjdzie, co i czego ile potrzebuję, doradzcie mi proszę

  12. #892
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mj156 Zobacz posta
    Hej dziewczyny.. Jeszcze dwa miesiące i zostanę mamą, zaczęłam kompletować pieluszki wielorazowe bo chcę zacząć od samego początku , nie wiem jak mi to wyjdzie, co i czego ile potrzebuję, doradzcie mi proszę
    Napisz co tam masz, to my Ci pomozemy czego brakuje

  13. #893
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    mam wrażenie że mam już więcej rzeczy OS niż NB-S, ale zrobię listę tego co już mam
    bardzo się cieszę że trafiłam na to forum bo i tak dzięki Wam już wiem co nieco, sama to bym chyba zginęła

  14. #894
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    dziewczyny co najlepiej na noc dla noworodka?? słyszałam o tots bots tylko taka aio http://allegro.pl/pieluszki-wieloraz...961250914.html czy lepie formowanka http://allegro.pl/wielorazowa-pielus...949018710.html ???

  15. #895
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mj156 Zobacz posta
    dziewczyny co najlepiej na noc dla noworodka?? słyszałam o tots bots tylko taka aio http://allegro.pl/pieluszki-wieloraz...961250914.html czy lepie formowanka http://allegro.pl/wielorazowa-pielus...949018710.html ???
    Takie aio mam i polecam, formowanki nie, więc się nie wypowiadam. W nocy wolę aio zakładać, bo na formowankę trzeba jeszcze otulacz, a to aio prawie jak jednorazówkę się zakłada. Dodam że moja mała waży z 2600-2800 teraz i pieluszka bardzo zgrabnie na niej leży.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  16. #896
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agis Zobacz posta
    Takie aio mam i polecam, formowanki nie, więc się nie wypowiadam. W nocy wolę aio zakładać, bo na formowankę trzeba jeszcze otulacz, a to aio prawie jak jednorazówkę się zakłada. Dodam że moja mała waży z 2600-2800 teraz i pieluszka bardzo zgrabnie na niej leży.
    oki dziękuję .. a przebierasz ją w nocy jeszcze?? czy jedna wystarcza Ci na całą noc?? ja własnie myslę o jej kupnie i tak szczególnie na nocki.. kurcze jeszcze jestem taka ciemna

  17. #897
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mj156 Zobacz posta
    oki dziękuję .. a przebierasz ją w nocy jeszcze?? czy jedna wystarcza Ci na całą noc?? ja własnie myslę o jej kupnie i tak szczególnie na nocki.. kurcze jeszcze jestem taka ciemna
    Póki co mała robi prawie przy każdym karmieniu kupe, więc nie mam wyjscia, przebieram z trzy razy w nocy. Ma niecałe dwa tygodnie
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  18. #898
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agis Zobacz posta
    Póki co mała robi prawie przy każdym karmieniu kupe, więc nie mam wyjscia, przebieram z trzy razy w nocy. Ma niecałe dwa tygodnie
    no to rzeczywiście jeszcze malutka ja na moją "Maleńką" muszę jeszcze poczekać ze 2 miesiące i czekam bo wiem że warto

  19. #899
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Ja sobie tak wymyslilam, ze bede uzywac formowanek do gatek-welniakow, troche przeraza mnie ilosc warstw u takiego maluszka, zeby mu sie wygodnie lezalo.. Czekam az aginia sie wypowie jak jej sie sprawdzily formowanki ecodidi
    Na chwile obecna mam duzo tetry lux, ale sama nie wiem czy bede jej uzywac, bo jest IMO ogromna, prefoldow sporo, kilka otulacz, jedno aio tots bots, formowanke kokosi i kilka sztuk tetry bambusowej lenny lamb -jest
    Ciekawa jestem jak sprawdzaja sie otulacze milovii od pierwszych dni...?

  20. #900
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Judyta Zobacz posta
    Ja sobie tak wymyslilam, ze bede uzywac formowanek do gatek-welniakow, troche przeraza mnie ilosc warstw u takiego maluszka, zeby mu sie wygodnie lezalo.. Czekam az aginia sie wypowie jak jej sie sprawdzily formowanki ecodidi
    Na chwile obecna mam duzo tetry lux, ale sama nie wiem czy bede jej uzywac, bo jest IMO ogromna, prefoldow sporo, kilka otulacz, jedno aio tots bots, formowanke kokosi i kilka sztuk tetry bambusowej lenny lamb -jest
    Ciekawa jestem jak sprawdzaja sie otulacze milovii od pierwszych dni...?
    Tetra bambusowa lenny lamb - która to?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •