Strona 44 z 84 PierwszyPierwszy ... 34363738394041424344454647484950515254 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #861
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Czemu niby się nie nadają? U nas też się sprawdziły, miałam jakieś odkupione nie pamiętam z czego. Do teraz używamy i przy formowankach używam ich zawsze. Przy kieszonkach często nie ma takiej potrzeby.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  2. #862
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu bym sobie darowala z miesiac wielo, po co masz sie meczyc i nie daj Boze zniechecic
    Pamietaj, ze wielo jest dla nas a nie na odwrót. Ważne,że w końcu dziecko dorosnie i wszystko bedzie ładnie sie układać na pupie
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #863
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    47

    Domyślnie

    Dziewczyny ja odnośnie papierków.
    Co prawda nie przemawiają do mnie jakoś szczególnie i zaopatruję się w mikropolar, ale pomyślałam, że dobrze by było mieć w domu na wszelki wypadek jedną rolkę na wyjścia.
    Nie wiem czy będę tego używała więc szukam jak najlepszych i tutaj pytanie czy doradzicie jakie..
    Polecacie te z Ekobaby - http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=17&id=139&ec=0 a ja szukam jeszcze opinii o tych z Pupusia - http://pupus.pl/product-pol-143-JEDN...ne-100szt.html.
    Jeśli faktycznie najsensowniejsze te pierwsze to pewnie skuszę się na nie i zamówię, ale może Pupuś też jest dobry to byłoby łatwiej bo robię tam zakupy i odpada koszt transportu.

    Tak czy siak chcę kupić jedne a dobre, które raz na jakiś czas mi się przydadzą. Takie które można wrzucić do toalety (nie chciałabym zatkać kibelka znajomym), i wyprać w przypadku zasiusiania.

    Liczę na szybką podpowiedź bo nie wiem co robić..
    Z góry dziękuję

    Ps. Oczywiście chodzi o noworodka (którego jeszcze nie ma ), ale jak się sprawdzą i później to będzie super

  4. #864
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    Hej, Ja używam dla niemowlęcia imse vimse i jestem bardzo zadowolona. Innych nie próbowałam

  5. #865
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jugra Zobacz posta
    Dziewczyny ja odnośnie papierków.
    Co prawda nie przemawiają do mnie jakoś szczególnie i zaopatruję się w mikropolar, ale pomyślałam, że dobrze by było mieć w domu na wszelki wypadek jedną rolkę na wyjścia.
    Nie wiem czy będę tego używała więc szukam jak najlepszych i tutaj pytanie czy doradzicie jakie..
    Polecacie te z Ekobaby - http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=17&id=139&ec=0 a ja szukam jeszcze opinii o tych z Pupusia - http://pupus.pl/product-pol-143-JEDN...ne-100szt.html.
    Jeśli faktycznie najsensowniejsze te pierwsze to pewnie skuszę się na nie i zamówię, ale może Pupuś też jest dobry to byłoby łatwiej bo robię tam zakupy i odpada koszt transportu.

    Tak czy siak chcę kupić jedne a dobre, które raz na jakiś czas mi się przydadzą. Takie które można wrzucić do toalety (nie chciałabym zatkać kibelka znajomym), i wyprać w przypadku zasiusiania.

    Liczę na szybką podpowiedź bo nie wiem co robić..
    Z góry dziękuję

    Ps. Oczywiście chodzi o noworodka (którego jeszcze nie ma ), ale jak się sprawdzą i później to będzie super
    Próbowaliśmy przeróżnych i nie pamiętam które, ale na pewno były jakieś eko, chyba właśnie IV i niestety robiły takie mikropęknięcia skóry na pupie

    Chwilę później canpola i to był strzał w dziesiątkę przy mlecznych kupach - wszystko zbierały. Na dobrą sprawę wciąż są u nas w użyciu, także polecam


  6. #866
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    A czy wszystkie te papierki tak sie przyklejaja do pupy? Jakos nie wydaje mi sie to zdrowe dla skory Moze juz polar lepszy?

    W ogole to juz mi minal kryzys wielo, chociaz kup dalej mnostwo Zakupilam na bazarku sporo formowanek, dojda jeszcze prefoldy, bo skladanie tetry nawet w prostokat mnie jednak meczylo. A przy okazji mam super otulacze, ktore jak na razie z formowankami jeszcze ani razu mi nie przeciekly

    Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  7. #867
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    mist, a jakich otulaczy uzywasz?
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  8. #868
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    A czy wszystkie te papierki tak sie przyklejaja do pupy? Jakos nie wydaje mi sie to zdrowe dla skory Moze juz polar lepszy?
    Zdecydowanie papierki bardziej zdrowe - te eko są papierowe, a polar to poliester. No lepiej przepuszczają powierze, no.


  9. #869
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie pieluchowanie noworodka - zbiór rad

    Ja nie stosowałam papierków przy noworodku, bo nie podobało mi się, że się tak przyklejają. Wszystko się pięknie spierało, bez specjalnego zapierania (tylko spłukiwane pod prysznicem). Myślę, że papierki są trochę przereklamowane

    Edit: w sumie nadal nie stosuję


  10. #870
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Nasza wyprawka już właściwie skompletowana, w planie mam pieluchowanie wielo od powrotu ze szpitala. Na początek w ruch pójdzie bielona tetra Kikko 70x70 cm (20 sztuk) i niebielona tetra Kikko Lux 70x70 cm (10 sztuk). Mamy też trochę małych wkładów Pupus (mikropolar-mikrofibra, mikropolar-bambus), kilka formowanek handmade z allegro (ale na noworodka mogą być za duże), kilka formowanek Little Lamb (używane, ale w bardzo dobry stanie, bawełniane i bambusowe). Otulacze mamy NB Kokosi (3 sztuki), S Ecobambino (3 sztuki), najmniejsze Pop'N'Gro (2 sztuki). Czekam jeszcze na zamówienie z Ecodidi (2 małe otulacze z dopinanymi kieszonkami, 2 małe formowanki + wkłady mini składane). Jeśli tetra się sprawdzi (a na to się nastawiam ze względu na czas schnięcia), planuję dokupić jeszcze 6 szt. tetry Kikko bambusowej, ale to już spory wydatek jak dla mnie. Na później czekają 4 kieszonki - chinki i 4 otulacze bobolider, kupione jako pierwsze, jeszcze zanim wgryzłam się w temat. No i jeszcze mamy gatki wełniane - też handmade, ale pewnie będą dobre dopiero na większego dzieciaczka. I póki co tyle. Co się nie sprawdzi, spróbuję sprzedać, bo 90% naszej wyprawki to nówki. Udało nam się zaoszczędzić na różnych rzeczach, które dostaliśmy w spadku po starszych kuzynach, więc z pieluchami trochę poszalałam. Ale czytając wątek doszłam do wniosku, że nie da się przewidzieć, co sprawdzi się akurat u mojego Maluszka, więc trzeba spróbować różnych rzeczy.

  11. #871
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    HoliPoli, mnie męczy spłukiwanie pod prysznicem, to ten etap chcę ominąć dzięki papierkom

    Asioczka, mam otulacze Assunta. Są świetne i tak tanie, że to aż śmieszne, nie wiem dlaczego nikt na forum ich nie używa http://www.chusty.info/forum/showthr...le-flower-quot - aż 2 na całe forum jesteśmy posiadaczkami

    Myolikk, ja się w ciąży nastawiłam na kieszonki - dla noworodka mi się wcale nie sprawdziły (wszystko wyciekało przy nóżkach), po lekturze forum dokupiłam mnóstwo małej tetry, bo tania i szybko schnie - też mi się nie sprawdziła, irytowało mnie składanie nawet w prostokąt, poza tym się przesuwała i otulacz trochę się brudził. Za to super sprawdzają mi się formowanki i chyba w związku z tym przy nich zostanę.
    Ostatnio edytowane przez mist ; 09-12-2013 o 21:50

  12. #872
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    HoliPoli, mnie męczy spłukiwanie pod prysznicem, to ten etap chcę ominąć dzięki papierkom
    Też mnie wkurzał ten etap na początku ale było tak że czy papierek czy go brak i tak trzeba było spłukiwać, bo zawsze coś a raczej większość lądowała poza/pod papierkiem. Ale może Tobie się uda


  13. #873
    Chustofanka Awatar szalotka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    50°00'45″N 20°59'19″E
    Posty
    156

    Domyślnie

    Dla skóry mojego dziecka papierki okazały się być za szorstkie. Przy noworodku i malutkim niemowlaczku najlepiej sprawdzał się zestaw: kieszonka jako otulacz, a do środka tera bambusowa złożona w prostokąt i ewentualnie wkładka typu "sucha pielucha".

  14. #874
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Ja znalazłam papierki bambusowe, ale są pakowane po 10 rolek (jedna wychodzi po ok. 17zł)... Może ktoś by był chętny na wspólne zamówienie?

  15. #875
    Chustonoszka Awatar myolikk
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    88

    Domyślnie

    Kieszonki kupiłam jako pierwsze pieluchy wielo - jeszcze bez głębszego zgłębienia tematu, będą czekać aż pupcia podrośnie, zobaczymy czy nam podpasują. Nastawiam się na tetrę lepszej jakości, bo wychodzi stosunkowo tanio i najszybciej schnie. Formowanek też mam w sumie kilkanaście i zobaczymy jak sprawdzą się na noce. Tak naprawdę to Maluszek pokaże, co mu najbardziej odpowiada i do tego będziemy się jakoś próbować dostosować

  16. #876
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    Odnośnie spłukiwania kupki niemowlęcej to ja mam super patent z druciakiem do garków, takim ala obważanek Na początku próbowałam spłukiwać samą wodą, ale śluz blokuje efektywne spłukiwanie mimo naprawdę dużego ciśnienia wody. teraz mam mój druciak w łazience i wystarczy kilka pociągnięć i spłukane, a kupa nie tknięta ręką ina druciaku też nie osiada.

  17. #877
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    elle221: zainspirowalas mnie. Szkoda że dopiero teraz wypróbuję kiedy mam już niby 7mscy doswiadczenia a w tamtym mies.jak przyszla nam niedopłata za wodę to się załamałam- u nas to jest najtrudniejszych w w wielo, płukanie, spłukiwanie. Msm wrazenie ze splukiwanie pochłania kilka razy wiecej wody niz pranie Papierki leżą-po kilku użyciach stwierdziłam że i tak pielucha musi isc pod prysznic wiec mijało się z celem

    na szybko z telefonu
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  18. #878
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agum Zobacz posta
    elle221: zainspirowalas mnie. Szkoda że dopiero teraz wypróbuję kiedy mam już niby 7mscy doswiadczenia a w tamtym mies.jak przyszla nam niedopłata za wodę to się załamałam- u nas to jest najtrudniejszych w w wielo, płukanie, spłukiwanie. Msm wrazenie ze splukiwanie pochłania kilka razy wiecej wody niz pranie Papierki leżą-po kilku użyciach stwierdziłam że i tak pielucha musi isc pod prysznic wiec mijało się z celem

    na szybko z telefonu
    Ja miałam takie samo wrażenie, że wodę marnuję hektolitrami, daj znać jakie wrażenia po użyciu druciaka Choć ja na razie ten sposób opatentowałam dla kup piersiowomlecznych a Ty już pewnie inną konsystencję przerabiasz hihi

  19. #879
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    ja do spłukiwania używam takich szczotek do mycia garów z Ikei- sa super i jak dobrze się potrze, nie trzeba zapierać - polecam
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  20. #880
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Kompletuję wyprawkę wielorazową i chciałabym poużywać tetry/muślinów/prefoldów, ale nie wiem, ile będę potrzebować. Na razie mam 4 niebielone muśliny z Ecopi 80x80, z 10 zwykłych pieluszek tetrowych podwójnie tkanych 80x80 oraz z 5 tetrówek 70x80. Chciałabym dokupić kilka niebielonych prefoldów Kikko: http://ekomaluch.pl/kikko-pieluszka-...,p4322,l1.html no i jeszcze tetrę, ale nie wiem, ile tego się przyda. Może ktoś podpowie, albo podzieli się swoim zapotrzebowaniem, bo czytam, czytam i sama nie wiem

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •