Strona 43 z 84 PierwszyPierwszy ... 33353637383940414243444546474849505153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #841
    Chustonoszka Awatar Agatowa
    Dołączył
    Oct 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    86

    Domyślnie

    Ja kupiłam w zeszłym tygodniu 10 ręczniczków z Ikei i też mi się wydają bardzo szorstkie. Czyżby to jakiś inny sort? Może z wkładką z kocyka polarkowego nie będą podrażniały pupy, jak myślicie? Ewentualnie do kieszonki...

  2. #842
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    ja niestety przerobilam reczniki z ikei na scierki do mycia kuchni - nawet po wielu praniach byly szorstkie, bardzo nieprzyjemne w dotyku. W kieszonce powinny byc ok ale ja na pocatku nie mialam kieszonek.

  3. #843
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    ja również miałam pecha do ręczników z Ikei.. Szorstkie sie zrobily po pierwszym praniu.. Już dłużej były mięciutkie ręczniki z Jyska, te najtańsze w kwiaty I calkiem niezle chloną, bo mają gęstą frotkę

  4. #844

    Domyślnie

    Do ręczniczków używam wkładek z mikropolarku, polecam z całego serca (kupiłam na metry na allegro i pocięłam). Większość pieluch się robi szorstka, chyba że ma ktoś suszarkę bębnową.
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  5. #845
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    ja przy moim maluchu często korzystam z ikeowych ściereczek kuchennych - takich z czerwonym paskiem chłoną po porządnym wypraniu super, w dotyku całkiem znośne, a mała pupa mojego synka jeszcze dużo za mała na tetrę... daję taką ściereczkę i otulacz newborn i jest fajnie
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  6. #846
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    dziewczyny a próbowałyście może tej tetry mini 40x80 cm?Nada się to na sam początek? Bo chłonne raczej nie będzie, ale nie powinno wielkiej pupy robić...
    Zastanawiam się czy by się sprawdziło z wełniakami ecodidi i magnolii...
    Alex 2008, Adaś 2010, Emma i Tymon 5/01/2014

    Doula/ Certyfikowany Doradca Laktacyjny/Doradca noszenia po kursie ClauWi



  7. #847
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    mist a dziecko nie da Ci znać kiedy trzeba zmienić? Ja potrafię w ciągu godziny zmienić 3 razy tetrę albo nie zmieniać takiej samej tetry przez 3 godziny, wszystko zależy od syna, jak mu nie pasuje to daje znać a wielo zaczęliśmy właśnie jak jedno go odparzyły i cieszę się, że nie muszę latać po te dady w kółko, nam szło jednorazówek po 15 na dobę bo kleksy były i mraudził.. Teraz (2 msc skończy w sobotę) kleksy zdarzają się sporadycznie, kupa jest raz na 3-4 dni, sika bardzo dużo ale jest super -w domu tetra na wyjścia kieszonki lub formowanki. W nocy zmieniamy 3 razy (przed każdym karmieniem) i tak samo było w jedno..

  8. #848
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcy Zobacz posta
    dziewczyny a próbowałyście może tej tetry mini 40x80 cm?Nada się to na sam początek? Bo chłonne raczej nie będzie, ale nie powinno wielkiej pupy robić...
    Zastanawiam się czy by się sprawdziło z wełniakami ecodidi i magnolii...
    Mi przy wcześniaku się sprawdziła - nie robiła wielkiego odwłoku i bardzo szybko schła


  9. #849
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Kudlata, moje dziecko gdy przesika cale ubranko, to nawet sie nie skrzywi

    Ja na razie chyba jednak rezygnuje z wielo, no przerosly mnie wroce do pomyslu, jak ilosc kup w ciagu dnia sie zmniejszy. A poza tym przy mojej koszmarnie twardej wodzie, to nawet tetra jest strasznie szorstka, mimo suszarki bebnowej i tarcia, podrazniala pupe jak ikeowe reczniczki
    Ostatnio edytowane przez mist ; 14-11-2013 o 16:15

  10. #850

    Domyślnie

    mist, i na twardy materiał, i duże ilości kupek rozwiązaniem jest wkładka polarkowa
    Szkoła Noszenia ClauWi®
    Doradca Noszenia ClauWi® (kurs podstawowy)
    Warszawa/Bełchatów

  11. #851
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Myślałam o wkładkach, ale to właśnie mnie zaczyna już przerastać... Wielo w teorii miały być niewiele bardziej wymagające niż pampki, a tu nagle otulacze, składanie pieluch i jeszcze jakieś wkładki na dodatek Poczekam aż dzidzia dorośnie do kieszonek os, bo na razie ma szczuplutkie udka i kieszonki, nawet te malutkie, przeciekają przy nóżkach. A ja nie bardzo mam ochotę inwestować teraz w nowy stosik w najmniejszych rozmiarach, skoro już długo nim się raczej nie nacieszę...

  12. #852
    Chustoholiczka Awatar Kudlata
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    4,746

    Domyślnie

    pewnie, lepiej przeczekać niż się frustrować niepotrzebnie Mój kluch tak szybko dorósł do OS, że nie zdążyliśmy noworodkowych założyć (przed przeprowadzką nie było jak suszyć a po przeprowadzce były już OS choć miał dopiero miesiąc.. )

  13. #853
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Myślałam o wkładkach, ale to właśnie mnie zaczyna już przerastać... Wielo w teorii miały być niewiele bardziej wymagające niż pampki, a tu nagle otulacze, składanie pieluch i jeszcze jakieś wkładki na dodatek Poczekam aż dzidzia dorośnie do kieszonek os, bo na razie ma szczuplutkie udka i kieszonki, nawet te malutkie, przeciekają przy nóżkach. A ja nie bardzo mam ochotę inwestować teraz w nowy stosik w najmniejszych rozmiarach, skoro już długo nim się raczej nie nacieszę...
    a pampki Ci nie ciekną przy nóżkach? bo u mojego szczupłego dwutygodniowego synka pampek = wyciek właśnie przy nóżkach
    rozważ czy nie zainwestować jednak w polarkowe wkładki bo kupisz trochę polara na metry i potniesz - to nie aż tak drogo wyjdzie.
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  14. #854
    Chusteryczka Awatar agum
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    2,357

    Domyślnie

    Załamałam się bo wlasnie nam przyszedl rachunek za wodę-to spłukiwanie kup chłonie hektolitry. Mamy niedopłaty ponad 600 zł. Nie wiem czy te wyliczenia o oszczędności byly sensowne... Ale i tak nie zmienia to nic w naszym podejsciu- dalej spłukujemy ale już góra dwa razy dziennie uff!!
    :-D

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Helenka 30.04.2013
    Julek 09.04.2017

  15. #855
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mama Lili Zobacz posta
    Mi przy wcześniaku się sprawdziła - nie robiła wielkiego odwłoku i bardzo szybko schła
    A z jakim otulaczem uzywalas?
    Alex 2008, Adaś 2010, Emma i Tymon 5/01/2014

    Doula/ Certyfikowany Doradca Laktacyjny/Doradca noszenia po kursie ClauWi



  16. #856
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcy Zobacz posta
    A z jakim otulaczem uzywalas?
    Bummis, Bambino Mio i IV wełniak (rozmiar newborn)


  17. #857
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    a pampki Ci nie ciekną przy nóżkach? bo u mojego szczupłego dwutygodniowego synka pampek = wyciek właśnie przy nóżkach
    rozważ czy nie zainwestować jednak w polarkowe wkładki bo kupisz trochę polara na metry i potniesz - to nie aż tak drogo wyjdzie.
    No właśnie pampki to jak na razie tylko 2 razy puściły przy nóżkach. Ale moje otulacze też dawały radę, po prostu i w jednych, i w drugich kupsko zatrzymuje się na podwójnej falbance. Kieszonek os w związku z tym też będę tylko takich szukać.

    Polar w sumie mam w domu, ale to zakładanie tylu warstw, a potem spłukiwanie mnie zniechęca. Może przy drugim dziecku jakoś już będzie mi łatwiej

  18. #858
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Pomyśl o papierkach takich do pieluszek. Nam super się sprawdzają, i nie ma tyle zapierania potem
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  19. #859
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Gdzies chyba czytalam, ze papierki nie nadaja sie na noworodkowe kupki, dopiero na takie bardziej zwarte... czy to nie jest tak i tez mozna ich uzywac?

  20. #860
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,898

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mist Zobacz posta
    Gdzies chyba czytalam, ze papierki nie nadaja sie na noworodkowe kupki, dopiero na takie bardziej zwarte... czy to nie jest tak i tez mozna ich uzywac?
    nadają się jak najbardziej! nie wyobrażam sobie kupek noworodkowych bez papierków. To prawda-bez nich też zostają plamy, ale farfocli kuowych dzięki temu nie trzeba zbierać. Najlepsze na tego typu kupy są z ekobaby z rolki
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •