Strona 3 z 84 PierwszyPierwszy 12345678910111353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #41
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    11

    Domyślnie

    wielkie dzięki za ten wątek, ja właśnie opracowuję zestaw startowy, mniej więcej taki:
    otulacze pul rozmiar S, 3szt
    otulacze one-size 2szt
    kieszonki one-size, 2szt
    tetra gruba, 15szt. (nie za mało?), mam tez 10szt zwykłej w razie czego
    pieluszki bambino mio małe, 8szt
    wkładki sucha pielucha 15szt (? czy może niepotrzebne dla noworodka?)
    wkłady frotte 20szt (by ikea
    z tego co wyczytałam na noc polecacie formowanki, tak? czy może da się na składanych? bo mam mały mętlik w głowie

  2. #42
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnolia Zobacz posta
    To zależy jak często będziesz przebierać. Ja zmieniam pieluchę w nocy tak średnio 4 - 5 razy, więc przy noworodku w takim układzie to i tetra da radę

    Jakie papierki polecacie i jak bardzo zatrzymuje się kupa na papierku czy trzeba dużo zapierać?[/QUOTE]
    trochę ten papierek zatrzymuje, co prawda pielucha jest i tak brudna, więc w sumie aż tak chyba nie opłaca się tych papierków używać, szczególnie jak dziecko robi dużo kup i kleksów, to czasem 10 dziennie to za mało... więc to się nie za bardzo opłaca[/QUOTE]

    Nam sie sprawdziły papierki canpola. Nie można ich wyrzucać do wc ale były super na takie rzadkie kupy, bo wszystko praktycznie zostawało na papierku.

  3. #43
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    Mnie wkurzało składanie tetry więc powstały pieluszki pupeko "poskładane" w dwóch rodzajach: tetrówki i flanelki (przeszyta tetra i flanela gotowe do założenia).

    Takich pieluszek mieliśmy
    15 szt tetrówek i chyba też 15 flanelek.
    otulacze 3 szt.
    papierki canpola (te zasikane tylko można spokojnie prać)

    POtem doszły formowanki XS

  4. #44
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, że od Canpola są dobre na mleczne kupy. Bo można je dostać bez problemu na miejscu albo w aptece albo w dziecięcym. Mi po Liwii zostało jeszcze prawie całe opakownie, poleży tylko bezczynnie jeszcze pół roku...Ciekawe, czy z Baby Ono są dobre na mleczne kupy
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #45
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    a powiedzcie mi jeszcze proszę, czy wkłady/boostery od np kieszonek wystarczą noworodkowi jako wkład do otulacza? i jak się ma ich chłonność do chłonności tetry?

  6. #46
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    fijonka to zalezy jakie wkłady z czego zrobione, bo np konopne nie będą zbyt przyjemne dla pupy, a mikrofibrowe tak przewiewne jak tetrówki, a z bambusowych kupa średnio będzie schodziła.....

  7. #47
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    [QUOTE=Wiewiórka;1007548]Dobrze wiedzieć, że od Canpola są dobre na mleczne kupy. Bo można je dostać bez problemu na miejscu albo w aptece albo w dziecięcym. Mi po Liwii zostało jeszcze prawie całe opakownie, poleży tylko bezczynnie jeszcze pół roku...Ciekawe, czy z Baby Ono są dobre na mleczne kupy[/QU
    Oprócz canpola mieliśmy jeszcze Aku ku ale były beznadziejne. Baby ono nie testowaliśmy więc nie pomogę.

  8. #48
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Używamy pieluszek wielorazowych od wyjścia ze szpitala. Obecnie mam 5 otulaczy i używam ich z tetrą. Do tego od niedawna dokładam też papierki. mam jedną pieluchę AIO, ale Nelutka na razie jeszcze jej nie używała. Myślę teraz nad wypróbowaniem formowanek.
    A co do plam na pieluchach. Na początku zostawały mi okropne plamy. Teraz Nela robi już inną kupkę i pieluchy pięknie się dopierają.

  9. #49
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Te papierki canpola, do kupienia w aptece, występują jako papierki do wielo? Żebym nie wyskoczyła z takim pytaniem i p.mgr oczy wybałuszy

    Piszecie o prefoldach bambino mio - w pieluszkarni teraz sa jakieś inne prefoldy o takie.
    Ktoś cos wie na ich temat? Wychodzą taniej, ale jeśli ma wraz z ceną polecieć ich jakość, to się chyba nie skuszę...
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  10. #50
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pszczoła Zobacz posta
    Te papierki canpola, do kupienia w aptece, występują jako papierki do wielo? Żebym nie wyskoczyła z takim pytaniem i p.mgr oczy wybałuszy
    jako papierki do tradycyjnych pieluszek tetrowych oraz jednorazowych zmniejszające zabrudzenie pieluchy i zwiększające suchość - jakoś tak jest to ujęte, myślę że powinni wiedzieć co to... i w sklepach dzieciowych też są

  11. #51
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Canpol babies tak wygląda (nazwa a opakowaniu) http://www.24zabawki.pl/pl/p/Canpol-...ek-100szt/1621
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  12. #52
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Marti - a jak Wam się to udało w kontekście pępka? Ja próbowałam upakować małego w otulacz i prefold ale otulacz był dokładnie na wysokości pępka i na pewno by go drażnił.
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  13. #53
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    A jak w ogóle z pępkiem przy pieluchach wielo?


  14. #54
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    naszej Hance pępek się długo goił, tetrówki zawijaliśmy i niżej upinaliśmy otulacz o prostu

  15. #55
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Marti - a jak Wam się to udało w kontekście pępka? Ja próbowałam upakować małego w otulacz i prefold ale otulacz był dokładnie na wysokości pępka i na pewno by go drażnił.
    Z reguły pępek był przykryty pieluszką. Na szczęście bardzo szybko nam pępowina odpadł i wszystko ładnie się wygoiło.

  16. #56
    Chustomanka Awatar meryenn
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dębica
    Posty
    986

    Domyślnie

    ja tez dalej nie wiem nic;P no ale od czegos trzeba zaczac, zatem kupimy troche pieluszek muslinowych, welniane otulacze, moze jakies wkladki dodatkowe... i na razie pewnie tyle... acha i jeszcze cos do prania, tak? a moze ocet?
    Ostatnio edytowane przez meryenn ; 14-01-2011 o 14:00
    Hania - 2.08.2008, Franiu - 30.03.2011....... fotolog.com/meryenn

    poczatkujace wymianki

  17. #57
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Maryenn, dziewczyny chyba gdzieś tu pisały, że muśliny dla noworodka za grube mogą być. Magda polecała tetrę lux.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  18. #58
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Jeśli muśliny dla noworodka to 75 g a nie 100g

  19. #59
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Dziewczyny mam kilka pytań:
    - czy dla noworodka tetra lux 70x80 nie jest za duża? I jak mam ją składać do otulacza? Co się najlepiej sprawdza? Origami, latawiec czy można złożyć ją po prostu w prostokąt?
    - rozważam poszycie sobie z tetry prefoldów podobnych do bambino mio. Możecie mi podać jakiej szerokości jest wkład w bambino mio w rozm. 1 i 2?
    - czy dla starszego dziecka, tzn już nie noworodka, też sprawdza się tetra + otulacz? Do ilu miesięcy jest to dobre rozwiązanie a kiedy lepiej przejść na coś innego?

  20. #60
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    Magda pisała że nawet tetra lux na początek jest za duża, na pierwsze tygodnie wygodniej taką "cienką" tetrę

    dla dwumiesięcznego można już jakieś kieszonki próbować
    Aś, Julek '08 i Alik '11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •