Strona 2 z 84 PierwszyPierwszy 123456789101252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #21
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    aginio ja mam zwykłe wiadro z pokrywą, z Netto - w ślicznych kolorach były. Działa. Kosztowało chyba dyszkę czy coś w tych granicach

    Ja po ponad miesiącu pieluchowania Kraba najbardziej chwalę sobie:
    - prefoldy Bambino Mio i tetrę na dzień
    - formowanki Tots Bots na noc (mam ich sporo więcej, więc i w dzień idą w ruch ) - mam i bambuski i bawełny, uwielbiam obie wersje. A bawełnę mam zapinaną na snappi
    - otulacze bambino Mio PULowe, za świetny maleńki rozmiar
    - otulacz merynosowy własnej produkcji - wełny zachwalać nie trzeba
    - na wyjścia mam AIO Babyetta i Wonderoosy one size - troszkę jeszcze nieporęczne w zapinaniu, bo trzeba im wkładkę podwijać, ale jak już umieszczę na dupce, to rewelacyjnie trzymają (ale gdybym ich nie dostała w prezencie, to sama bym nie kupowała dla takiego drobiazga)

    mam jeszcze otulacze polarowe, ale ciągle zapominam je poużywać...

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    A ile masz otulaczy? I jaką tetrę, taka zwykła? Są jeszcze muśliny z imse vimse ale to też drogo... Boje sie ze taka zwykła tetra bedzie sie rozciagac, bedzie sztywna po upraniu i generalnie malo miła...
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  3. #23
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    aginio,najpierw kubełek,3 lata mam zwykły duży kosz z przykrywką i jest git.
    wbrew pozorom przy noworodku wersja ekonomiczna jest najlepsza ze względu na ilość siku i kupy jaką robi.
    potrzebujesz kilka otulaczy PULowych do tetry (flaneli,froty) i kilka formowanek najprostszych,najtańszych,ze zwykłej bawełny.
    składanki na dzień z PULem,a formowanki na noc,by kupa nie przeciekała lub siku gdy dziecko leży na boku.
    otulacze najlepiej na rzep,bo wazny jest czas zmiany pieluchy,najlepiej rozmiarowe,bo tylko one dobrze będa dopasowane,choć przez pierwszy miesiąc część i tak będzie wylatywała na zewnątrz.dlatego nie zapomnij o flaneli czy kocykach na łóżku.
    kieszonki olej na jakiś miesiąc,dwa,przez ten czas używaj na wyjścia jednorazówek,posiłkuj się w nocy jednorazówkami też czasem.

    materiały-jest tetra i tetra,zwykła jest do kitu,super jest tetra lux (gruba,gęsta,wywieszona mokra nie marszczy się tylko jest prosta jak drut),flanela godna polecenia naprawdę,frota lenyi jak to frota z bawełny organicznej szybko sztywnieje i robi się szorstka,ale po pocięciu na pół dobra na wkładki (jako cała jest za duża na dziecko i złożenie pieluchy w latawiec czy wkładkę).
    bambus,konopie są bez sensu przy noworodku,nie myśl o chłonności,maluszkowi i tak trzeba często zmieniać pieluchę.
    firmy-cottom bottoms by bummis jest jednym z najlepiej dopasowanych otulaczy s dla noworodka,bardzo szybko schnie,imse wimse jest fajny bo mozna niechlujnie i szybko go zapinać,co ważne w nocy,mieści tetrę i formowanki bez problemu i to dla początkujących czy ojców naprawdę godny polecenia otulacz,natomiast zbiera zapach moczu (obszyty jest bawełną) i szybko się mechaci.

    rady ekonomiczne-kup papierki jednorazowe i koc z ikei polarowy taki:
    http://allegro.pl/ikea-irma-pled-koc...294423725.html
    i potnij na wkładki i na podkłady na noc pod dziecię.
    kup tetrę lux i flanelę białą,jedna i ta sama służy nam od półtorej roku bez uszczerbku na tkaninie.
    aha,u noworodka tetra lux i flanela jako wkłady prostokątne sa za duże,wtedy autentycznie lepsza jest zwykła sklepowa tetra.
    za miesiąc,dwa po porodzie zacznij myślec nad kieszonkami i weź pod uwagę tanie kieszonki od Mamamaria z forum (tylko z welurkiem od środka bo jest trwalszy niż polar) czy franiszki (pani stamtąd szyje też bardzo chłonne formowanki i otulacze).są naprawdę dobrej jakości.

  4. #24
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Chciałam odpowiedzieć, ale wpadła Magda i nadrabia utracone tryliony postów
    Oups, sorki za offtop

    No to tylko o sobie się wypowiem:
    Otulaczy mam sporo, ale używam na zmianę 3 PULowych i 1 wełniaka.
    Tetra zwykła. Muśliny mam 3 i jako, ze są fajnie grube i duże, służą za podkładki do buzi przy bekaniu
    A tetra nawet jak się powyciąga, to i tak da się ją złożyć. Ja się nauczyłam skłądać origami z zamkniętymi oczami i żałuję, że nie znałam tego przy pieluchowaniu Lenina, o ile mniej bym wydała na pampki...

    I zapomniałam napisać, że mam 3 małe grube kocyki jako podkładki na noc, w razie przecieku.

    Formowanki totsbots lubię do tego stopnia, że mam zamiar popełnić plagiat i uszyć Krabowi takich dużo, na wzór i podobieństwo. Zapinane na snappi oczywiście, bo nienawidzę wszywać rzepów, napownicy nie mam, a z tworzeniem i wszywaniem troczków bawić mi się nie chce

  5. #25
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ha ha ha Basieńko

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Bardzo, bardzo Wam dziękuję, to wspaniałe że tak chetnie dzielicie się swoim doświadczeniem po raz enty!
    W ogóle nie wpadłam na to, że jak młody się przeleje to bedę miała materac do suszenia - dzieki za radę

    A jak sie mają prefoldy do tetry? kupiłam bambino mio ( jeszcze nie przyszły) Prefold to grubsza wersja tetry z przeszyciami?
    Jakie formowanki polecacie? Te co znalazlam imse vimse, nature babies, mother esay chyba nie sa jakoś super tanie, no i dosc szybko trzeba bedzie sie przerzucić na większy romiar
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    kilka formowanek najprostszych,najtańszych,ze zwykłej bawełny.
    składanki na dzień z PULem,a formowanki na noc,by kupa nie przeciekała lub siku gdy dziecko leży na boku..
    Jakie formowanki masz na myśli? Myślałam o nature babies lovable -http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=8&id=162&ec=0 . Albo bambinexu bambusowe....???

    Myślałam też o bambusowych bumGenius ale mają w składzie poliester - to normalne? W otulaczu rozumiem bo nie przylega do ciałka ale w pieluszce?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  8. #28
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    poliester jest normalny przy bambusie
    bambusowe bum genius s sa super dopasowanechoć grubaśne(miałam dla noworodka),ale ja je złapałam okazyjnie na allegro,normalnie nie kupiłabym nowych.
    nature babies lovable sa fajne,ale rozmiar 2 nie nadaje sie dla duzych noworodków,choć takie sa opisy na ekobaby.pl.
    masz miesiąc jeszcze,nie spiesz się,szukaj okazji,jakbys coś zauważyła to napisz mi na pw to pomoge Ci czy sie nadają,jesli coś wylukam dobrego to dam Ci tez znac.

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Super, dzięki za rady, tak zrobię Właśnie dzwonił do mnie św. Mikołaj i pytał o prezent dla młodego Może poprosić o jakieś bardziej ekskluzywne pieluszki, takie co to piękne ale czasami żal kupić? Fuzzi Bunz, Charlie Banana, Bambooty ( te niestety nie są onesize)...?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  10. #30
    Chustomanka Awatar moli1978
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,274

    Domyślnie

    No to i ja napiszę. Chociaż dopiero zaczynamy i pieluchuję małą tylko w dzień i to nie każdy. Generalnie używam własnoręcznie szytych formowanek bambusowych. NA to też własnoręcznie robione otulacze wełniane zapinane na napy, ewentualnie wełniane legginsy. Jeszcze ani razu nie użyłam tetry tak się w tych formowankach rozkochałam.
    Wkładam do środka polarkową wkładkę żeby łatwiej było kupę sprać, zazwyczaj zapieram wtedy tylko tą kupę z wkładki a na formowankę nie wycieka, albo mało. Otulacze mam zawsze suche. Mam tylko dwa, raz jest jeden raz drugi, w międzyczasie leży sobie ten zapasowy na kaloryferze.
    MAm też sporo kieszonek własnej roboty, albo handmade na zamówienie i też są w porządku.
    Tylko że we wszystkim taka pupa wielka.....
    syn 2007, córka 2010, syn 2016 Mamine na fb PituPitu

  11. #31
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    Pierwszy tydzien wielo-pieluchowania za nami, na razie nieco lajtowy, bo w nocy uzywamy jeszcze moltexow. Wlasciwie mialam zamiar zaczac dopiero jak mloda przeskoczy granice 4-4.5 kilograma, bo w wiekszosci mam pielichy one size'y, ale jakos tak mi do koszyka wpadly dwa male otulacze Bambino Mio, tetry mam i tak pod dostatkiem i zaczelismy wczesniej.

    Tetra - otulacz Bambino Mio robi jeszcze stosunkowo najmniejsza pupe, choc tez nie jest malenka. Ale juz tatra + flip robi pupe sporo wieksza i skoro tak to wlaczylam tez do uzycia te 4 Apple Cheeks'y i 3 bambusowe Close Parent, bo roznicy w wielkosci pupy nie ma specjalnie. Zdecydowanie wole kieszonki i SIO od skladania tetry i mam wrazenie, ze tez lepiej trzymaja. Nie wiem czy ja te tetre zle skladam, czy mloda jest takim przesikiwaczem i przekupkiwaczem, ale otulacze sa do wymiany praktycznie przy kazdej zmianie pieluchy. Mloda przesikala juz Rumparooz z wkladka dla niemowlecia (przecieklo z przodu i z tylu), Close Parent i jabluszka moczy tez tak raczej dokumentnie (choc nie byly jeszcze 5 razy prane, wiec powinny zrobic sie bardziej chlonne), przewijam ja co 2-3 godziny, tak jak sie budzi na karmienie. Na szczescie z pieluch nic nie wycieka, ale pomimo papierka prawie zawsze gdzies z boku przy nozkach sa slady kupki i trzeba prac.

    Generalnie rozkrecamy sie i na razie zaluje, ze nie mam wiecej tych pasujacych pieluch i musze sie posilkowac jednorazowkami. Ale niedlugo przyjda jeszcze kieszonki NappiMi i mloda dorosnie do BumGeniusow i bambusowych formowanek (na dodatek we wtorek przyjdzie zamowiona suszarka) i bedziemy miec wystarczajaco duzo. Bambuski z flipem robia na razie pupe-giganta i ich nie uzywamy, choc przydalaby sie na noc ich chlonnosc (w nocy przewijamy 2-3 razy, ale zazwyczaj z moltexa prawie kapie).

    Swoja droga jestem ciekawa, czy ona dlatego tak duzo sika i kupka, ze w ciagu 10 dni, ktore jestesmy w domu mloda przybrala 700g?
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Close parent masz na myśli te - http://www.krainapieluszek.pl/index....product_id=114 ?
    Też taką zamówiłam tylko mikrofibrową, dzisiaj przyszła. Dużo tego w środku Noworodkowi też trzeba zaaplikować obie wkładki? A jakie masz bambusowe formowanki?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  13. #33
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Witam serdecznie, czytam i czytam i wcale nie jestem od tego mądrzejsza Za chwilkę poród... starsze dzieciaki niestety były na jednorazówkach Teraz mam zamiar sie poprawić

    Jak na razie kupiłam:
    bambino mio małe prefoldy
    bambino mio otulacz do 5 kg
    close parents mikrofibrową SIO + dodatkową wkładkę
    3 wkładki zawsze sucho nature babies

    Generalnie myślę o tetrze/prefoldach i otulaczach, zależy mi na ekonomii czyli raczej w grę wchodzą pieluszki onesize... gdyby to był pierwszy maluch poszłabym w różne rozmiary, choć myślę, że w kwestii powiekszania rodzinki nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa

    A może lepiej formowanki? Myślałam o little lamb, ale musiałabym je kupić w uk bo w Polsce ich nie ma.... Jeśli tetra to jaka? Wiem, że może to głupie pytanie ale tata zwykła tetra mnie nie przekonuje. Dotykałam frotową z bawełny ekologicznej Lenya - coś cudownego, tyle, ze te pieluszki sa bardzo drogie - musiałabym ich kupić pewnie z 15?

    Do tego co już mam powinnam chyba dokupić jeszcze 2 otulcze - imse vimse, flip?
    Kilka kieszonek: charlie banana, fuzzi bunz, baby kangas są chyba polecane...

    dużo tych chyba Temat mnie ewidentnie przerasta
    Doradzicie coś?

    A no i muszę kupić kubełek i tu moje pytanie, czy rzeczywiście musi to być kubełek ze sklepów z pieluszkami? Maja one w sobie cos czego nie ma zwykły zamykany kubełek?
    Bez przesady, kubeł to kubeł, kupiłam zwykły z pokrywa, ale już dawno nie używam kubełka tylko kosza na śmieci, bo trzymając dziecko na ręku mogę nogą nacisnąć pedał, podnieść wieko i wrzucić pieluchę, potem wyjmuję kubeł ze środka i tyle.

  14. #34
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    dzięki za wątek,
    przyda mi się... myślałam że coś wiem o pieluchowaniu ale jednak nic nie wiem
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  15. #35
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Po przeczytaniu wątku miało być prościej, a tu się okazuje, że nie dość że nic mi się nie rozjaśniło, to jeszcze wszystkie moje dotychczasowe zakupy są do bani. W ogóle nie złapałam o co w tym pieluchowaniu chodzi (jestem misiem o dość małym rozumku). To fakt, że dotychczas nie miałam dostępu do tego forum, ale teraz kiedy mam dostęp, to czaszka mi się gotuje, obiad nie ugotowany, dziecko zasikane drze się w kącie a psy wyją z głodu a ja w pośpiechu się dokształcam - trochę za późno.
    Aż boję się pochwalić, że dla mojej 6 tyg dzidzi kupiłam kieszonki onesize i psioczę, że przeciekają! Chyba muszę odliczyć dutki i zacząć kupować od początku

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Kamila - moje jeszcze w brzuchu a kieszonki onesize też kupiłam Ja czytając wszelkie możliwe wątki doszłam do wniosku, że wybór i to jak się sprawdzi dana pieluszka jest sprawą bardzo indywidualną! Wystarczy poczytać recenzje - opinie są często bardzo skrajne, dlatego postanowiłam kupić z każdego rodzaju ( no prawie każdego) po jednej czyli mam i otulacz i tetry/prefoldy i formowankę i kieszonkę i SIO onesize - zobaczymy, popróbujemy Część zasponsoruje św. Mikołaj więc jakoś lżej
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  17. #37
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez atelka Zobacz posta
    dzięki za wątek,
    przyda mi się... myślałam że coś wiem o pieluchowaniu ale jednak nic nie wiem
    Mam tak samo

    A powiedzcie mi proszę co lepiej tertra/muśliny czy prefoldy?? jaka jest różnica??




  18. #38
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    witam, jestem nowa ale spędziłam duuużo czasu na lekturze tego forum, przymierzając się do kupowania wielorazówek dla mojego synka, który niedługo się urodzi.

    powiedzcie, czy jednorazowe papierki nadają się dla noworodka? bo część mam pisze, że są wręcz konieczne bo zatrzymują część kupki, a część że papierki dla noworodka absolutnie nie, bo kupka i tak przez nie przelatuje a papierki są zbyt szorstkie dla delikatnej pupy noworodka- to jak to jest?

    te noworodkowe pieluszki są takie śliczne, bialutkie i kremowe, mam nadzieję, że nie zostaną na nich żółte plamy po pierwszym praniu, zwłaszcza sporo z nich ma max 40-60 stopni prania na metce...

  19. #39
    Chustomanka Awatar moli1978
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,274

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez budzynskamila Zobacz posta
    Po przeczytaniu wątku miało być prościej, a tu się okazuje, że nie dość że nic mi się nie rozjaśniło, to jeszcze wszystkie moje dotychczasowe zakupy są do bani. W ogóle nie złapałam o co w tym pieluchowaniu chodzi (jestem misiem o dość małym rozumku). To fakt, że dotychczas nie miałam dostępu do tego forum, ale teraz kiedy mam dostęp, to czaszka mi się gotuje, obiad nie ugotowany, dziecko zasikane drze się w kącie a psy wyją z głodu a ja w pośpiechu się dokształcam - trochę za późno.
    Aż boję się pochwalić, że dla mojej 6 tyg dzidzi kupiłam kieszonki onesize i psioczę, że przeciekają! Chyba muszę odliczyć dutki i zacząć kupować od początku
    Hm. Te kieszonki powinny być lada moment dobre. Moja córcia już chodzi w kieszonkach one size i nic nie przecieka.
    syn 2007, córka 2010, syn 2016 Mamine na fb PituPitu

  20. #40
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fijonka Zobacz posta
    witam, jestem nowa ale spędziłam duuużo czasu na lekturze tego forum, przymierzając się do kupowania wielorazówek dla mojego synka, który niedługo się urodzi.

    powiedzcie, czy jednorazowe papierki nadają się dla noworodka? bo część mam pisze, że są wręcz konieczne bo zatrzymują część kupki, a część że papierki dla noworodka absolutnie nie, bo kupka i tak przez nie przelatuje a papierki są zbyt szorstkie dla delikatnej pupy noworodka- to jak to jest?

    te noworodkowe pieluszki są takie śliczne, bialutkie i kremowe, mam nadzieję, że nie zostaną na nich żółte plamy po pierwszym praniu, zwłaszcza sporo z nich ma max 40-60 stopni prania na metce...
    podobno poplini sa dobre na mleczne kupki,mozna kupic tu http://www.pieluchy.com.pl/index.php...timent&kid=156
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •