Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181921 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

Mieszany widok

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nanak Zobacz posta
    Kaisa, a formowanka nie robi za wysokiej/duzej pupci? To w sumie jedyne co mnie zastanawia (no i to, ze wolno schnie). Ale jesli ma byc lepsze na noc to czemu by nie... Ale wtedy ile ich trzeba na dziecia?

    - wysłane z TT -
    Nie robi. Te formowanki kokosi, o których wspominała joasia, są naprawdę malutkie, są bambusowe, więc bardziej chłonne porównując z tą samą ilością/objętnością tetry.
    Ja zmieniałam pieluszkę w nocy 2-3razy, przez pierwsze dwa, trzy miesiące kupka była prawie w każdej pieluszce więc trzeba było. Czyli 3 formowanki na noc, jeśli zamierzasz prać co 2 dni to potrzebujesz 9sztuk (bo trzeba liczyć jeszcze dzień na wyschnięcie).
    Ja mam dziecko ze środka lata, więc miałam 4 formowanki, pralka rano, wieczorem były suche. A na jesień już zaczęłam używać os.
    J.2014 i E.2016

  2. #2
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaisa Zobacz posta
    Ja zmieniałam pieluszkę w nocy 2-3razy, przez pierwsze dwa, trzy miesiące kupka była prawie w każdej pieluszce więc trzeba było. Czyli 3 formowanki na noc, jeśli zamierzasz prać co 2 dni to potrzebujesz 9sztuk (bo trzeba liczyć jeszcze dzień na wyschnięcie).
    Ja mam dziecko ze środka lata, więc miałam 4 formowanki, pralka rano, wieczorem były suche. A na jesień już zaczęłam używać os.

    O jeżu! To ja przewijałam młodego 14 razy w nocy mnimum Wtedy jeszcze byliśmy na pampkach - na noc szykowałam 20 sztuk i zazwyczaj schodziło koło 14 Co chwila była pobudka na cycka, w czasie cyckania były ze trzy kupy . To był przerób

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    O jeżu! To ja przewijałam młodego 14 razy w nocy mnimum Wtedy jeszcze byliśmy na pampkach - na noc szykowałam 20 sztuk i zazwyczaj schodziło koło 14 Co chwila była pobudka na cycka, w czasie cyckania były ze trzy kupy . To był przerób

    o u mnie było to samo na dobę schodziło mi ok 40szt

  4. #4
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    Liskova, co do reszty to niech dziewczyny sie wypowiedza, natomiast ja powiem tylko ze inwestowalam w kwadrat tj.tetre 80x80, bo latwiej mi ja zlozyc.

    - wysłane z TT -

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko ta tetra a apteki Gemini po kilku praniach już nie jest kwadratowa Właśnie ją mam (niby 80x80) i ona się nie nadaje dla noworodka, jest za duża. Taka 80x80 jest świetna z Ecopi (trzyma proporcje), ale też dla noworodka się nie nada. Są w sklepach pieluszkowych fajne tetry 70x70, też trzymają fason. Są nieco cieńsze no i mniejsze i łatwiej coś takiego upchać do otulacza.





  6. #6
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,329

    Domyślnie

    tylko żeby nie było nie wszystkim sprawdza się tetra (np. mi przy noworodku)
    formowanki noworodkowe nie będą grube pod pleckami
    a i tetra tetrze nie równa taka ecopi muślina to raczej na ręcznik dla noworodka

  7. #7
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    Sowa, ja 80x80 biore pod uwage jako zawiniecie na berbeciu i zalozenie na to otulacza dopiero, nie do srodka wpychanie tetry. Mam kilka sztuk 40x80 w razie gdybym chciala upchnac do srodka do otulacza (jakby mi sie zamarzylo ).

    Ale dobrze, ze zwrocilas na to uwage bo Liskova moze chce wlasnie do srodka wkladac

    - wysłane z TT -

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nanak Zobacz posta
    Sowa, ja 80x80 biore pod uwage jako zawiniecie na berbeciu i zalozenie na to otulacza dopiero, nie do srodka wpychanie tetry. Mam kilka sztuk 40x80 w razie gdybym chciala upchnac do srodka do otulacza (jakby mi sie zamarzylo ).

    Ale dobrze, ze zwrocilas na to uwage bo Liskova moze chce wlasnie do srodka wkladac

    - wysłane z TT -
    Ale ja ją kupiłam właśnie z myślą o składaniu w samolot, zawijaniu, spinaniu snappi i na to otulacz. No way. Za dużo. Jakbym nie zwinęła wystawało spod wszystkich otulaczy NB. Może gdybym założyła OS byłoby OK, ale pupa byłaby gigantyczna. W składanie tetry a la wkład się nie bawiłam.





  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    Kurde, to wychodzi mi 18 sztuk formkwanek dla blizniakow. Hmm. A myslalam, ze 8 starczy heh... wstepnie moze tyle zamowie, a jesli cos to pozniej domowie i tyle.

    - wysłane z TT -

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nanak Zobacz posta
    Kurde, to wychodzi mi 18 sztuk formkwanek dla blizniakow. Hmm. A myslalam, ze 8 starczy heh... wstepnie moze tyle zamowie, a jesli cos to pozniej domowie i tyle.

    - wysłane z TT -
    Pewnie, zamówić wiecej zawsze możesz, jeśli taki system Ci się sprawdzi. Tak jak dziewczyny wcześniej pisały, popróbuj różnych opcji i kombinacji, bo każdemu co innego się sprawdza.


    Cytat Zamieszczone przez abcd_2007 Zobacz posta
    O jeżu! To ja przewijałam młodego 14 razy w nocy mnimum Wtedy jeszcze byliśmy na pampkach - na noc szykowałam 20 sztuk i zazwyczaj schodziło koło 14 Co chwila była pobudka na cycka, w czasie cyckania były ze trzy kupy . To był przerób
    Wow.
    No ja przebierałam jak już zjadł i się wykupał do końca, bo inaczej by trzeba było rzeczywiście non stop przewijać
    Ostatnio edytowane przez kaisa ; 31-10-2015 o 21:39
    J.2014 i E.2016

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,888

    Domyślnie

    Czyli widzicie. Co egzemplarz to inaczej. Moja koleżanka ubierała na całą noc jedna pieluchę i dziwila się,co ja tak często przebieram
    J.2014 i E.2016

  12. #12
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    No u nas się nie dało przewinąć po wykupkaniu bo: budził się już z prezentem-przewinęłam, dostał cyca, po kilku minutach - trzeba było przewinąć, znów cyc - przewijanie, już przysypiał (na cycu)- kolejne przewijane
    No i jak nakupkał to zaraz darł sie wniebogłosy

    Koleżanka ma teraz drugie i mówi że w nocy nie przewija bo nie musi (tez na cycu).

    edit: no i pamiętam ze moje noce wyglądały tak: ja na fotelu z ssakiem pare razy w nocy - młody żre i sr... a ja starając się nie zasnąć młóciłam słonecznik

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    34

    Domyślnie

    Jezu, no nie piszcie mi o przewijaniu 14 razy w nocy, bo porzucę pomysł wielo w cholerę..
    To tetrę skąd możecie polecić?

    Myślałam, żeby wkładać ją do środka, a lepiej owijać malucha nią?

  14. #14
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Ponoć z pierwszym dzieckiem najgorzej

    Noworoda to ja bym chyba w tetrę owijała, jakieś origami czy samolot, jak to się tam zwie. No chyba że masz nadmiar otulaczy Mój np zazwyczaj ufajdolił sobe przy okazji bodziaki aż do połowy pleców

    No i myślę że najzwyklejsza marketowa tetra dla noworoda wystarczy - przecież to i tak mało sika, więcej brudzi, więc i tak często się przewija

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,211

    Domyślnie

    U nas 3 otulacze, ecobambino, imse wimse, formowanek 3-4 i wkłady bambusowe kokosi. To najbardziej lubię używać. I jeszcze AIO bambamsa. I gdyby nie NB, to długo nie bylibysmy wielo. A mały duży się urodził, ale to nie to. Os jeszcze czekają
    Jesli chodzi i kupy jest jedną dziennie. Jak były 3-4 wolalam jedno.

    piszę z telefonu
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  16. #16
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    No to teraz mam zagadke czy moje wielo-pieluchowanie wypali... Okaze sie ech.

    - wysłane z TT -

  17. #17
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Ej, czemu ma nie wypalić? Napewno taaaaniej wyjdzie i zdrowiej (no może nie dla pralki akurat)

  18. #18
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    Abcd, ze sie pomecze nieco. Rezygnowac nie mam w planach (zdrowiej to raz, a dwa ze nie chce tony smieci zostawiac)
    Co najwyzej kupa bedzie wszechobecna hahaha

    - wysłane z TT -

  19. #19
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    Iii tam Tak samo się pomeczysz przy jedno jak i wielo Przy wielo tylko pranie dochodzi, ale mleczne kupki się super spierają

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    21

    Domyślnie

    Jedno nawet pod uwage nie bralismy Tez jestem zdania ze to i tak smierdzacy interes przy jakiejkolwiek metodzie
    Raczej mnie zastanawia czy plecy czesto beda u Gagatkow w kupie hiehiehie mmm

    - wysłane z TT -

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •