Strona 11 z 84 PierwszyPierwszy ... 3456789101112131415161718192161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1664

Wątek: pieluchowanie noworodka - zbiór rad

  1. #201
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    tak, ja mialam z troczkami i bylam zadowolona
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  2. #202
    Chustomanka Awatar Ania_MK
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wroclaw / Milton Keynes
    Posty
    807

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magi Zobacz posta
    Jak najlepiej składać tetrę dla noworodka? Na filmiku jest trochę przykładów:
    http://www.youtube.com/watch?v=J_7-JeyPDwQ
    który jest najlepszy na początek? Chodzi mi głównie o to, żeby kupki nie brudziły otulacza
    I ja podbijam pytanko - jest tyle sposobow skladania, ale ktory jest najbardziej sprawdzony dla noworodka? Tak by dobrze kupki luzne trzymala tetra
    Cora Starsza IX.2008, Cora Mlodsza I.2012 i Cora Najmlodsza - III.2016





  3. #203
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    ja zakłądałam tetrę w trójkąt z takim pasem po środku, nie wiem czy jest na filmiku, nie ogladałam. mozna tez z brzegow wokol nozek zrobic waleczki aby nic nie wyplynelo
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  4. #204
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magi Zobacz posta
    Jak jest z ubrankami w przypadku stosowania wielo? Body się dopinają? Czy trzeba zakładać większy rozmiar?
    Potrzebny jest wiekszy rozmiar. Poszukaj bo albo na rorum albo u ktorymś sklepie z wielo były przedłuzki do zapięcia body. Wtedy wystarczy standardowy rozmiar.
    Popros tez rodzine i znajomych o ciuszki sprzed 10 lat, wtedy pajace i body były szyte na dużą pieluche i pupa sie mieści.

  5. #205
    Chustoguru Awatar Agulinka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    9,341

    Domyślnie

    U nas sprawdzają się też koszulki i pół-śpiochy/spodenki
    Agnieszka, mama Marty (10.2011), Miriam (12.2014) i Elżbiety (11.2016)

  6. #206
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    w ktorymś sklepie z wielo były przedłuzki do zapięcia body. Wtedy wystarczy standardowy rozmiar.
    przedłużki są w krainie pieluszek ale niestety nie pasuja do wszystkich napek, z tego co pamiętam, nie pasują do body z H&M, Endo
    Pola 2011

  7. #207
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! Jestem mamą 22mies. synka i chętnie sie podzielę moim doświadczeniem z pieluszkami dla noworodka. Na start (jeszcze przed urodzeniem małego) kupiłam komplet bamboozle z tots botsa (stara wersja)i z czystym sumieniem mogę polecić formowanki bambusowe, bo w parze z otulaczem są to po prostu najbardziej niezawodne (w porównaniu do innych wielo i do jednorazowek) i zdrowe pieluchy. Po pierwsze wyleczyły małemu odparzenia powstałe przez używanie w 2 pierwszych tyg. jednorazówek (miałam cesarkę i nie bardzo dałabym sobie wtedy radę, tym bardziej ze pieluchy wielorazowe były dla mnie zupełną nowościa). Po drugie NIGDY nie przeciekały (nawet przy rzadkich kupkach, ktore w 3 pierwszych mies. były zresztą po każdym karmieniu ) w parze z otulaczami tots bots i z imse vimse (delikatne rzepy ) Otulacze imse vimse czasami jedynie nawilgły np. jak mały więcej pojadł i przez to wiecej nasiusiał, utwierdziły mnie jednak w przekonaniu, że na prawdę dobrze oddychają, a nawet jak lekko nawilgły to nie na tyle żeby zmoczyć ubranko. Kupiłam raz tez otulacz bambino mio, ale formowanka tots bots się w nim po prostu nie mieściła i słyszałam też, że bambino mio słabo oddycha. Po trzecie bambuski są naturalnie antybakteryjne, a po czwarte nie przegrzewają 'klejnotów" mojego synka. Jedyne do czego można sie było przyczepić to to, że po wielu praniach bambus zrobił się szorstki. W nowej jednak wersji bamboozle stretchies bambus jest całkiem inny -dużo drobniejsze włókno i mięciutki Reasumując - najlepsze dla noworodka są bambusowe formowanki z dobrym ochraniaczem PUL (droższe niż prefoldy czy tetra, ale i tak połowę tańsze niz pampersy, poza tym zawsze można odsprzedać) . Mam nadzieję, że komuś pomogłam w wyborze pieluszek..
    Ostatnio edytowane przez MAMA ; 23-11-2011 o 12:16

  8. #208
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,765

    Domyślnie

    H&M-owe ubranka mają mniejsze napki. Ale można i na to zaraddzić, tylko trzeba poświęcić jakiś bodziak. Ja tak właśnie zrobiłam sobie przedłużacz - odcięłam końce z napkami od bodziaka i zszyłam odwrotnie - zamiast bodziaka mam przedłużacz i koszulkę

  9. #209
    Chusteryczka Awatar Zuz
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    2,333

    Domyślnie

    Ja mam ponad 3 tyg kruszynkę, po wyjściu ze szpitala miała 3100g i 53cm. Od razu zaczęłam wielo, ale na zmianę z jednorazówkami by wybadać teren
    Mam szczęście bo Tosia robi jedną giga kupkę dziennie a tek to tylko sika, czasem jakiś kleks się trafi ale malutki.

    Mam :
    -1 otulacz PUL BabYetty xs/s - rewelka!!!
    - 1 otulacz wełniany loveybums - super!
    - 1 otulacz wełniany BBH S - za duży jeszcze
    -2 szt IB sio i 2 szt aio - (na razie za mała dupka do nich trochę jeszcze ale raz miała i było w miarę)
    -stos szytych przez dziewczyny z forum i bazarkowych maluśkich formowanek hand made i bardzo nam one odpowiadają.
    - najbardziej nam odpowiada formowanka + otulacz, na dłuższe wyjścia stosuję jednorazowe,

    - najlepsze IMO z pieluszek noworodkowych AIO są tots bots tenny fit - miękkie i maleńkie - cudne!

    A z tetrą właśnie muszę zacząć
    Coach dyplomowany SWPS

    Doradca d/s noszenia dzieci w chustach Akademii Noszenia Dzieci
    Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala

  10. #210
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Woisałam sie nie do tego watku co chcialam :

    Tetre mam
    otulacz wybrany
    polećcie mięciutką, rozmiarową, formowanke na troczki

  11. #211
    Chustomanka Awatar patrysha
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,321

    Domyślnie

    A ja dalej nie wiem czy mam to czego mi trzeba, do maluszka jeszcze trochę czasu, na razie mam zakupione, zamówione:
    - 10 tetry
    - 2 pieluszki formowane bawełniane S na troczki
    - 2 pieluszki formowane bawełniane one size
    - 2 otulacze PUL
    - 1 kieszonke rozmiar S
    - 2 kieszonki one size
    - 2 AIO IB w rozmiar S
    - wkłady do kieszonek 3 warstwy mikrofibry - 2 sztuki
    -wkłady do kieszonek Mięciutka i mięsista mikrofibra 3 warstwy - 2 komplety czyli 6 sztuk

    Napiszcie proszę co jeszcze byście poleciły, dokupiły, przyznam, że dość wygodna jestem i przy tym dość mobilna [i mam nadzieję, że jak maluch się urodzi to tak zostanie i będę spędzać z nim dość dużo czasu "poza domem"].
    lipcowe broje Dobrawa​​ 21.07.2012 i Krzesimir 30.07.2014 oraz Gniewosz 19.03.2016 +
    Zapraszam do nas moje broje

  12. #212
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    Witajcie, dopiero zaczynam zagłębiać się w temat pieluszek wielorazowych i nasuwa mi się kilka pytań.
    Spodziewam się bliźniaków, więc aspekt ekonomiczny jest dla mnie dość ważny Zamierzam kupić 12 otulaczy Flip - z tego, co czytałam, powinno chyba wystarczyć? Początkowo dzieci pewnie będą malutkie i otulacz za duży, ale podoba mi się patent z pieluchą spiętą snappi i zawiniętym kocykiem polarowym, zwłaszcza, że dzieci urodzą się na lato. Zastanawiam się jednak, czy lepiej kupić pieluchy tetrowe, flanelowe czy ręczniczki z ikei, a może wszystkiego po trochu? Jak mi radzicie? Najlepsze wydają mi się flanelowe, ale czy dla chłopców nie będą zbyt ciepłe (prawdopodobnie oba maluszki to chłopcy)?
    Będę wdzięczna za rady doświadczonych mam

  13. #213
    Chustomanka Awatar mamaHani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,023

    Domyślnie

    flanela będzie twardnieć, ja polecam coś z bambusa albo muśliny - bardziej chłonne i milusie po wielu praniach.

  14. #214
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    Czyli flanelę odradzasz? Wiem, że muślin byłby bardzo dobry, ale boję się, że chyba bym zbankrutowała, gdybym miała kupić cały zapas tych pieluszek dla dwóch noworodków

  15. #215
    Chustopróchno Awatar Mamamaria
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Ostrowo
    Posty
    14,762

    Domyślnie

    albo tetrę lux - szczególnie dla noworodków

  16. #216
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,919

    Domyślnie

    Ja polecam tetrę lux Tetra dobra na wszystko i prosta w obsłudze. Ręczniki z ikei też są ok, acz po ostatniej wizycie zdaje się, że zmienili sort na mniejsze i dużo cieńsze, nienadające się na pieluchy
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  17. #217
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrysha Zobacz posta
    A ja dalej nie wiem czy mam to czego mi trzeba, do maluszka jeszcze trochę czasu, na razie mam zakupione, zamówione:
    - 10 tetry
    - 2 pieluszki formowane bawełniane S na troczki
    - 2 pieluszki formowane bawełniane one size
    - 2 otulacze PUL
    - 1 kieszonke rozmiar S
    - 2 kieszonki one size
    - 2 AIO IB w rozmiar S
    - wkłady do kieszonek 3 warstwy mikrofibry - 2 sztuki
    -wkłady do kieszonek Mięciutka i mięsista mikrofibra 3 warstwy - 2 komplety czyli 6 sztuk

    Napiszcie proszę co jeszcze byście poleciły, dokupiły, przyznam, że dość wygodna jestem i przy tym dość mobilna [i mam nadzieję, że jak maluch się urodzi to tak zostanie i będę spędzać z nim dość dużo czasu "poza domem"].
    polecam dokupić jeszcze ze 3-4 otulacze i kilka formowanek, rozmiarowe albo i one size, to już zależy, jak duże dziecko się urodzi

  18. #218
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez an77 Zobacz posta
    Witajcie, dopiero zaczynam zagłębiać się w temat pieluszek wielorazowych i nasuwa mi się kilka pytań.
    Spodziewam się bliźniaków, więc aspekt ekonomiczny jest dla mnie dość ważny Zamierzam kupić 12 otulaczy Flip - z tego, co czytałam, powinno chyba wystarczyć? Początkowo dzieci pewnie będą malutkie i otulacz za duży, ale podoba mi się patent z pieluchą spiętą snappi i zawiniętym kocykiem polarowym, zwłaszcza, że dzieci urodzą się na lato. Zastanawiam się jednak, czy lepiej kupić pieluchy tetrowe, flanelowe czy ręczniczki z ikei, a może wszystkiego po trochu? Jak mi radzicie? Najlepsze wydają mi się flanelowe, ale czy dla chłopców nie będą zbyt ciepłe (prawdopodobnie oba maluszki to chłopcy)?
    Będę wdzięczna za rady doświadczonych mam
    Ja nie kupowałabym 12 takich samych otulaczy - lepiej wypróbować kilak róznych modeli/firm, jest tyle rozwiązań, że trudno przewidzieć, co tobie i dzieciakom będzie najabrdziej pasowało. Niekoniecznie musi to być to, co pasowało innym...
    Flanelki rzeczywiście twardnieją, ale np. tetra bambusowa też. Kup może ze dwa 4-paki muślinów (w przyzwoitej cenie są teraz chyba tylko pieluszkarniowe ecopi, Imse Vimse nie robi już tych naturalnych, a kolorowe kosztują majątek). Fajne i w przyzwoitej cenie są też tetrówki Bambino Mio, a nie są bielone chlorem.

  19. #219
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    zgadzam się, też bym nie kupowałá tyle otulaczy tej samej firmy. Co prawda ja miałam w większości te same, ale na szczęście byłam i jestem mega zadowolona, ale mogłoby być odwrotnie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  20. #220
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    248

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Nastawiłam się na otulacze Flip, bo z tego, co przeczytałam, mają chyba najlepszą opinię na forum. A zamiennie jakie byście polecały? Najlepiej oczywiście one size...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •