Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Wysadzanie w nocy

  1. #1
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie Wysadzanie w nocy

    Jak to robicie?
    dzieci sie nie rozbudzaja kompletnie?
    Boje sie ze potem Michal nie zasnie...

  2. #2
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    na poczatku przynosilam nocniczek i stawialm przy lozku wiec niebardzo sie wybudzal, potem nosilam go do lazienki, potem prowadzilam za reke, teraz sam chodzi
    w zadnym momencie sie nie wybudzal, co najwyzej marudzil ze mam mu dac spac


    DB PBC

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    nie dosyć, że się nie wybudzały, to wręcz przysypiały na nocniku
    2 + 7 (2005-2018)

  4. #4
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    no u mnie Michal siebudzi raz w nocy na jedzenie
    to tak sobie mysle zeby w czasie kiedy tata robi mleko posadzic go na nocnik...
    jeszcze w nocy nigdy nie probowalam wiec sie stresuje ze sie poplacze albo cos

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    653

    Domyślnie

    dzieci bardzo dobrze sygnalizuja ze chca siku, Weronika placze do moomentu az ja nie wysadze, wydaje sie rozbudzona jak ja biore, a gdy tylko zrobi zamyka oczy. Czesto gdy sama jej proponuje to spi na nocniczku, smiesznie to wyglada

  6. #6
    Chustomanka Awatar lawendax
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    GDAŃSK
    Posty
    1,487

    Domyślnie

    Ja Lilę sadzam przez sen, i potem dalej śpi. Wcześniej, jak zaczynała sie kręcić, mruczeć (co zazwyczaj oznacza że chce siku) to ją pytałam czy chce siusiu, ale zawsze było 'ee' że nie chce. I potem pielucha mokra. A tak przez sen ją sadzam, przytulam przy tym i zaraz śpi dalej. Jeden-dwa razy w nocy ją wysadzam.
    Mati - 19 kwietnia 2005
    Lilianka - 04 stycznia 2009

    www.MamaZen.pl - CHUSTY:
    Miluli, Natibaby, Hoppediz, LennyLamb. PIELUSZKI: bumGenius, Flip, Close, Bambino Mio, LennyLamb, Happy Flute.

    Sklep stacjonarny, wypożyczalnia chust i nosideł, warsztaty i konsultacje chustowe: MamaZen, Gdańsk-Przymorze Centrum Horyzont, ul. Obrońców Wybrzeża 23 box 13


    Doradca Noszenia ClauWi®


  7. #7
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    próbowałam wysadzać na śpiocha ale nie zdało to egzaminu - mała spała na siedząco, ale siku nie zrobiła. Wysadzam ją jak się już obudzi w nocy, najczęściej sika, po czym dość szybko zasypia
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  8. #8
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    Michal obudzil sie o trzeciej na mleko wiec tata poszedl je robic a ja wysadzilam Michalka
    od razu zrobil siku
    zmienilam pozniej pieluche, dostal mleko i zaraz zasnal
    wiec sie udalo!!!

    narazie tyle wystarczy
    pozniej zaczne sie zastanawiac nad wysadzaniem w innych porach nocnych...

  9. #9
    Chustofanka Awatar ewullah
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Kotlina Kłodzka
    Posty
    498

    Domyślnie

    ja miałam problem z tym, że mi sikał w łóżko. dlatego wolałam go wybudzać, żeby wiedział po co wstaje
    Wojtuś 23.08.2005
    Kacperek 21.10.2009

  10. #10
    Chustofanka Awatar ladybird
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    260

    Domyślnie

    No właśnie, jak to jest? Ostatnio rozmawiałam z lekarzem o sikaniu w nocy - mowa była o mojej 3,5 latce, którą do tej pory wysadzaliśmy na nocnik przez sen. Mała pomruczała pod nosem, ale siusiu robiła i spała dalej. Pani doktor natomiast powiedziała, że to najgorsze co możemy zrobić, bo takie dzieci uczą się, że siusia się przez sen i że robią tak potem bardzo długo... A ja sama nie wiem. Nie podoba mi się, że muszę ją ciągle na noc w pieluchę ubierać i mieć nadzieję, że nie przesika wszystkiego, bo nawet formowanki od yetty nie wytrzymują tej powodzi. Alternatywą jest budzenie dziecka na siusiu, ale niestety ta metoda nie spotkała się z entuzjazmem ze strony młodej damy :/
    I co ja mam zrobić?
    byle do wiosny...

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Mita
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    2,571

    Domyślnie

    Nie wysadzałam i nie wysadzam.
    Nie bardzo wiem po co? Swoje dzieci musiałabym na nowo usypiać. Młodsza z pieluchą, czasem sika w nią, czasem się obudzi na siku, czasem wstaje z sucha pieluchą.


    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    Ja póki co nie wysadzam i póki co nie mam ciśnienia na sucha pieluchę w nocy ale ja to chyba w ogóle mało ambitne podejście do tematu mam, a nocne wysadzanie (i wybudzanie i "na śpiocha") do dzisiaj wspominam jako traumę dzieciństwa i może stąd mój opór

  13. #13
    Chustofanka Awatar Agnieszka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    458

    Domyślnie

    Hmm, Lusia ma tak pół na pół, w połowie przypadków przesypia nockę na sucho, bez pobudek, a w połowie budzi się na sikanie koło północy. No płacze, jak jej nie odsikam, to będzie płakała - nie ma wyboru No więc ją wysadzam, a sekundę później już śpi i tyle.

    Nie wiem, czy to dobrze, czy źle, jest jak jest

  14. #14
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    Patryśka albo budzi się sama,albo posika pieluchę....ale coraz częściej budzi się z suchą
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


  15. #15
    Chustomanka Awatar mamka_klamka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,361

    Domyślnie

    Nie wysadzam, jesli się nie obudzi i nie jęczy. Czasem się budzi obszczany, czasem ma suchą pieluchę, ale ja nie mam ciśnienia. Jak się obudzi i go wysadzę to przeważnie zasypia potem bez problemu.

  16. #16
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Ja wysadzam przez sen, do momentu aż sami idziemy spać... od położenia spać małej do 24 jakieś 2 razy musimy... Potem idzie spać i sadzamy dopiero jak woła, tzn. zaczyna mruczeć i wiercić się, bo wołać że siku to nie bardzo. Z pieluchy zrezygnowaliśmy, bo nelka jak tylko wie, że ma pieluchę to nie woła kompletnie tylko leje, bez pieluchy raczej woła, chociaż czasami już zdąży trochę popuścić. Wysadzam ja sama, ale troszkę ją wybudzam, żeby wiedziała że siku robi... jak spi mocno, ze nie moge jej dobudzić to daje jej spokój




  17. #17
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ladybird Zobacz posta
    No właśnie, jak to jest? Ostatnio rozmawiałam z lekarzem o sikaniu w nocy - mowa była o mojej 3,5 latce, którą do tej pory wysadzaliśmy na nocnik przez sen. Mała pomruczała pod nosem, ale siusiu robiła i spała dalej. Pani doktor natomiast powiedziała, że to najgorsze co możemy zrobić, bo takie dzieci uczą się, że siusia się przez sen i że robią tak potem bardzo długo... A ja sama nie wiem. Nie podoba mi się, że muszę ją ciągle na noc w pieluchę ubierać i mieć nadzieję, że nie przesika wszystkiego, bo nawet formowanki od yetty nie wytrzymują tej powodzi. Alternatywą jest budzenie dziecka na siusiu, ale niestety ta metoda nie spotkała się z entuzjazmem ze strony młodej damy :/
    I co ja mam zrobić?
    Bo się nie wysadza lekarka ma rację.Co z tego że wysadzisz jak to niczego nie uczy. Dzecko musi być gotowe po prostu do zaprzestania sikania w nocy. U nas hormon zagęszczający mocz szybko się objawił - w wieku 2 lat Kacper przestał sikać w nocy. Więc po prostu zdjęliśmy mu pieluchę, bez żadnego wysadzania.
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  18. #18
    Chustomanka Awatar busia
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    1,499

    Domyślnie

    No wlaśnie, u nas w dzień suche pieluszki, ale na noc zakładam pieluszke, ktora zwykle rano jest mokra. W nocy sama wstaję do ubikacji przynajmniej raz ale nie zabieram ze sobą Zosi bo skąd mam wiedziec czy jej sie chce siku czy nie?dla mnie to bez sensu wybudzać dziecko i pytać czy chce siku?
    Beata, mama Zosi (15.02.2009) i Mikolaja (6.01.2011) , żona Łukasza

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    moj (3 lata i mc) leje w pieluche w nocy jak szalony, aha, w nocy nie wysadzalam nigdy - bez sensu wg mnie
    w dzien jest leniem, wie, ze mu sie chce sikac, ale mu sie nie chce isc ndo wc, stoi, leje ima wsyztsko gdzies NIC nie dziala
    co ciekawe, w obcych miejscach w dzien w majty nie leje
    Ostatnio edytowane przez agaja ; 22-11-2010 o 16:51

  20. #20

    Domyślnie

    Agaja, mialam z córką duzy problem z odpieluchowaniem- był opór koszmarny, ani na nocnik, ani do toalety, pół roku sie męczylam. Pomogło dopiero jak zaproponowałam, że zrobimy tabelkę, będzie zbierała punkty (piękne naklejki) i w nagrodę pojedziemy na wycieczkę i dostanie prezent, który sama wybierze. Naklejka była po każdym zawołanym i zrobionym do nocnika siku, tabelkę rozpisałam tak na cały karton A3, żeby nagroda nie była natychmiastowa. Podziałało bardzo szybko i ostatecznie pożegnaliśmy pieluchy na miesiąc przed 3 urodzinami. Co ciekawe, w nocy bezproblemowo- w tym samym momencie przestałam ubierać ją w pieluche na noc i zero wpadek, nigdy tez nie budzi się na siku. Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez smellson ; 29-11-2010 o 23:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •