Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz MyPod by Nelles?

Głosujących
16. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 6.25%
  • 2

    0 0%
  • 3

    0 0%
  • 4

    0 0%
  • 5

    15 93.75%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 31

Wątek: Podaegi "My pod" by Nelles :)

  1. #1
    Chustofanka Awatar salgonya
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    416

    Domyślnie Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Właśnie ze zdziwieniem odkryłam, że nie ma tu jeszcze recenzji podzików od Nelles
    Nie wiem, czy uda mi się stworzyć ankietę, ale do dzieła.

    Podzika mam od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolona. Miałam możliwość wyboru koloru paneli i pasów Ania szybciutko się uwinęła z szyciem. Pod jest bardzo starannie uszyty, ma uroczą torebeczkę do przechowywania. No ale to chyba wszyscy już wiedzą Co do przesyłki to nie wypowiem się, bo miałam ogromną przyjemność odbioru osobistego

    Nosiłam do tej pory głównie z przodu, bo Matysia nie za bardzo lubi być noszona na plecach. Aż mi było z początku uwierzyć jak takie "coś" może tak fantastycznie nosić?? Było mi o wiele lżej niż w wiązance. Chociaż do wiązanki trudno porównywać, bo to jednak inny sposób noszenia, motania.
    Pasy grubiutkie, mięciutkie, nie wbijają się nawet na milimetr Motania trzeba się nauczyć, jak przy każdym innym rodzaju chust czy nosideł, ale nie jest to jakaś wielka filozofia Z początku najlepiej korzystać z pomocy krzesła Nosiłam do tej pory max 1,5h i nic się nie "rozsypało".
    Próbuję znaleźć jakieś minusy, żeby recenzja była bardziej obiektywna (jeśli to w ogóle możliwe ), ale.... nic nie przychodzi mi do głowy.

    Posiadaczki pozostałych podzików od Nelles do klawiatur! Trzeba uzupełnić recenzje

    edit: no i nie wyszła mi ankieta proszę o pomoc....
    Tobiasz 17.11.2003 Matylda 25.10.2007 Ignacy 24.07.2011

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Już jest


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  3. #3
    Chustofanka Awatar salgonya
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    416

    Domyślnie

    Bóg zapłać Dobra Kobieto
    Tobiasz 17.11.2003 Matylda 25.10.2007 Ignacy 24.07.2011

  4. #4
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Faktycznie-cóż za niedopatrzenie
    W podzie nosimy się od 5 miesięcy i bardzo to lubimy.Jest bardzo wygodny.Banalnie łątwy we wiązaniu.
    Mniej się rzuca w oczy niż chusta (dobre dla nieśmiałych).
    Kontakt z Nelles jest świetny,duży wybór paneli,wzorów itp.
    My mamy nawet dodatkową torebkę dla Lu .
    Świetna sprawa.

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    poda od Ani mam już długo
    kilka nieudanych prób wrzucenia Krzyśka na plecy, choć mart starała się jak mogła nas maluczkich uświadomić i nauczyć

    aż dzisiaj.....
    zrezygnowana wyciągnęłam go z dna szafy
    celem obfocenia i wystawienia na chustostragan

    jeszcze ostatnie pożegnalne zawiązanie i.....
    no bomba !!!!!!!!!!

    zawiązałam wysoko, aż Krzysiek przez ramię zaglądał
    pasy bosko wypełnione, nic się nie wrzyna, nóżki nie sinieją
    dziecko zadowolone z nowej perspektywy widokowej
    ręce wystawił na zewnątrz
    i inny trochę środek ciężkości, jak tak wysoko zawiązałam (inne mięśnie pracują?)

    aż na spacer poszłam z nieco głupią miną
    i bez torebki
    40 minut chodzenia i nadal mocno siedzi, nic nie trzeba poprawiać

    mimo, że pod dla jednych fartuszek jest
    to wyjątkowo piękny i staranny ( mój design skandynawski jest from Ikea )
    kontakt z Anią superowy, polecam

    więc pod nie idzie na sprzedaż
    przynajmniej jeszcze nie teraz

  6. #6
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    pinaska
    wiedziałam, że w końcu "zaskoczy" - może fotki jakieś w odpowiednim dziale?

    no to skoro się odezwałam to i ja o naszym podzie:
    jest nietypowy bo w czarne kwiaty marimekko, sporoawdzone prosto z helsinek (o cenie za to byle płócienko wolę nie pamiętać.....)
    panel mamy i dłuższy niż standardowy i szerszy.
    szerszy bo chciałam zachować wzór na materiale, a dłuższy dla mojego poczucia bezpieczeństwa. fartuszek też mi się podoba

    pasy wypełniane do końca - świetny patent podpatrzony u hanti - niebywale wygodne i na ramionach i jak sądzę pod pupą madzi
    duży plus poda to jego dostosowywanie się do rozmiarów malucha - panel może przyjąć rozmiar dłuższy lub krótszy zależnie jak i jakiego dziecia zamotamy.

    jedyny minus to czerń materiału na pasach - niestety się spiera i blaknie.
    ale oceny nie obniżam bo sama chciałam czarną bawełnę zamiast sztruksu. może kiedyś zrobimy z Anią pasy od nowa.

    jak dla mnie piąteczka.

    ps. mamy też torebkę na poda - i tak sobie myślę głośno, że właściwie mogłaby być ciut większa i może z jakąś klapką i rzepem...... i jeszcze z długim ramieniem zamiast krótkich..... ech, trzeba było pomyśleć przed zamawianiem

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    612

    Domyślnie

    To i ja się dopisuję. Poda mam od niedawna i mistrzynią w wiązaniu nie jestem. Kupiłam go dla Zosi, ale ją wiążę na razie tylko z przodu i różnie to wychodzi-nie zawsze potrafię ją odpowiednio wysoko umieścić.
    Właśnie zauważyłam, że 90% mojego postu o podzie "pożarło" gdzieś... Już nie pamiętam, co dokładnie pisałam, ale na pewno pozytywnie Starając się oddtworzyć dawne zapiski dodaję: jak na razie więcej nosiłam 3-latka Antka (14 kg), na plecach oczywiście. On to uwielbia i często korzysta (udając straszne zmęczenie. Zasypia też-za czyjąś radą z jakiegoś innego wątku "przywiązuję" mu wtedy głowę szalikiem Mi jest wygodnie, on twierdzi, że jemu też. Na szybki bieg do autobusu lub szybki powrót z odległego przedszkola-super! Kontakt z Anią świetny, wykonanie też-dlatego po moim przerobionym Janie do przeróbki poszła też krótka Antigua mojej siostry No i namówiłam na kolejnego poda moją koleżankę-nosi w nim swoją 2,5-latkę. Jej poda oczywiście widziałam, ale w nim nie nosiłam, więc nie wypowiem się w kwestii porównania bawełny i materiału skośnokrzyżowego. Ale mego Jana długo nie oddam nikomu (a miałam już propozycję odkupienia go!) A, widzę, że o Zosi zapomniałam. Ją w podzie nosi moja mama-głównie, żeby ją uśpić w domu. Ja wolę do tego wiązankę, ale ona nie chce się motać, więc używa poda. I też bardzo zadowolona jest!
    Antek '05
    Zosia '07

  8. #8
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie

    Dziewczyny a może fotki wrzucicie?


    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Wiesbaden
    Posty
    267

    Domyślnie

    Ja tez bardzo prosze o zdjecia! Najlepiej w akcji!
    Moze dolacze poda do listy krawieckich to do? Bylby gdzies piecdziesiaty , ale czyz noce nie sa od tego, zeby je zarywac?
    Lulu 20.08.2006
    Viti 26.01.2008

  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    388

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Wlasnie testuje i jestem zachwycona.
    Piekny jest, pasy sa rewelacyjne - odpowiednia i szerokosc i grubosc. Nosilam glownie z przodu a wczoraj wrzucilam Mloda na plecy i ... w ogole jej nie czulam

  11. #11
    Guest

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Cytat Zamieszczone przez basik
    Wlasnie testuje i jestem zachwycona.
    Piekny jest, pasy sa rewelacyjne - odpowiednia i szerokosc i grubosc. Nosilam glownie z przodu a wczoraj wrzucilam Mloda na plecy i ... w ogole jej nie czulam
    cudowny...
    tylko dlaczego znowu mam za krótki pasy motam mikry supeł na plecach, chociaż całość poda dociągam bardzo dobrze. nie ma mowy o zamotaniu nosidła na kurtce/płaszczu.
    poza tym sam plusy: wykonanie piękne, pasy znakomite, panele jak obrazki.
    przykro mi jednak, że nosić nie będę mogła nosić amelki w ty cudzie

  12. #12
    Guest

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    ps. a może to kwestia tego, że przywykłam do długich ogonów chustowych plączących się między nogami?

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    388

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Moze byc i tak. Ja do najmniejszych nie naleze a problemow nie mialam.

  14. #14
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Przepraszam, że w recenzjach pytam ale powiedzcie mi proszę, czy wypełnienie do samego końca pasów nie utrudnia wiązania? Ja wiązałam MT z takim wypełnieniem i nie było to dla mnie super wygodne.

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    388

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Testowy pod nie miał wypełnienia do końca

  16. #16
    Chustomanka Awatar Beotia
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,124

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Cytat Zamieszczone przez Meta
    Przepraszam, że w recenzjach pytam ale powiedzcie mi proszę, czy wypełnienie do samego końca pasów nie utrudnia wiązania? Ja wiązałam MT z takim wypełnieniem i nie było to dla mnie super wygodne.
    Mnie nie przeszkadzało. Końcówki pasów, te, które... no... wchodziły w skład węzła , nie miały wypełnienia.

    Miałam do testowania poda Salgonyi - nosił się optymalnie: niezwykle wygodny, łatwy i szybki do zawiązania, wykonany z najwyższą starannością (+ ta cudna torebeczka!), a przede wszystkim przepiękny, szczególnie na obecną porę roku. I jakiś taki... lekko egzotyczny-etniczny, co jest dodatkową atrakcją. Jakoś nigdy mnie nie ciągnęło do nosideł typu MT czy tym podobnych, a to naprawdę mnie ujęło - takie nosidło z charakterem

  17. #17

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Pierwszy pod od Nelles, ze zwykłej bawełny urzekł mnie prostotą, szybkością zakładania. Co nieocenione przy dziecku, które zaczyna eksplorować świat na dwóch nogach. Zwykła bawełna a może przynieść tyle radości z noszenia

    Do drugiego poda długo się przymierzałam. Przyszedł czas na wrzucenie dziecka na garderobę, więc nosidło musiało się wkomponować. Padło na jedną z moich ulubionych kolorystycznie chust, Timbuktu.

    Okazało się, że Nelles wyczarowała z jednej chusty kilka przydasi
    Pod ślicznie, równiutko uszyty. Pasy wypełnione dla mnie idealnie. Wygodnie, cieplutko. Dodatkowo fartuszek, który zwisa na poziomie nerek, gdy nosi się na plecach, grzeje, zasłania(jak się coś podwinie).
    Na nowo okryłam tę chustę i to jest cudowne, bo z drżeniem oddawałam ją do pocięcia, choć wiedziałam, że w dobre ręce Dziękuję pięknie Aniu

    Torebka jest fantastyczna, duża, pojemna a jednocześnie lekka. Mistrzyni ślicznie wkomponowała mi kieszonki na przydatki. Mam dużo przestrzeni a jednocześnie porządek. Wygodne ramię, które nareszcie mi nie opada, nie zsuwa się. znacie pewnie tę ulgę
    Mam niepowtarzalną torebkę, to dopełnia całość i moją sielankę

    Woreczek do poda, pas tybetański i jeszcze skrawki do szycia zabawek zostały
    Miłość tworząca się w stałej relacji okazuje się nieodzownym składnikiem rozwoju. Erna Furman
    Spotkania "Noszenie Dziecka" woj pomorskie

  18. #18
    Chusteryczka Awatar lemonka
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,182

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Całkiem niedawno mieliśmy okazje nosić się w cudnym podzie testowym od Nelles Dzięki wielkie kochana za tę możliwość

    Pierwszy raz miałam na sobie podaegi i jestem zachwycona. Mimo, że panel uszyty ze zwykłej bawełny to nosiło się idealnie. Nic nie osiadało, dziecko stabilnie siedziało. Cudnie! Nosiłam tylko z przodu, ale pewnie na plecach tez byłoby bardzo wygodnie.
    Zakładanie poda nie jest wcale trudne, trzeba się tylko nauczyć. Tak jak z chustą
    Dodam jeszcze, że testowy pod był bardzo ładny

    Bardzo, bardzo przydatna torebeczka.
    Staranne wykonanie. Podaegi i torebeczki

    Świetna jest falbanka-spódniczka, która się robi po zawiązaniu





    Kto bije, żeby nauczyć, uczy bić.
    flickr-moje zdjęcia

  19. #19
    Chustomanka Awatar Beotia
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,124

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Lemonka, ale PRZECUDNIE wyglądacie! I jaka piękna, urzekająca sceneria! - OT: można zapytać, gdzie to?

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar Joania
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    3,073

    Domyślnie Re: Podaegi "My pod" by Nelles :)

    Cytat Zamieszczone przez Beotia
    Lemonka, ale PRZECUDNIE wyglądacie! I jaka piękna, urzekająca sceneria! - OT: można zapytać, gdzie to?
    mam takie samo wrażenie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •