Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Wątek: tANI środek do prania

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    28

    Domyślnie tANI środek do prania

    NA rynku jest dostępnych mnóstwo środków do prania dla niemowląt.Wczytując się w skład zauważyłam że właściwie jest podobny natomiast ceny bardzo różnorodne.Orientujecie się czego na pewno nie powinien zawierać taki produkt?Znalazłam ostatnio mleczko do prania pieluch i bielizny dziecięcej 'wirek' ok 5 zł za litr, i nie wiem czy jakiegoś 'syfu' nie kupiłam. Znacie, używacie?

  2. #2
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    czy nie zawira fosforanow i czy ma poniżej chyba 5 % mydła bo inaczek moze zatłuścic pieluchy i może zmniejszyc ich chłonnosc.....
    nie wiem na 100%,moze ktos dorzuci swoje trzy grosze
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    była taki wątek z tabelką, w której zawarte były składy wszelakich proszków dziecięcych...

    a ja bardzo polecam płyny dostępne w ekobaby - Urlich Naturlich. Są bardzo wydajne - piorę pieluchy co drugi/trzeci dzień. Małą butelką kupiłam w drugiej połowie lipca, a skończyłam dwa tygodnie temu

  4. #4
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Wszelkie mleczka do prania odpadają. Z tego co wiem, to wszelkie proszki nadają się do prania pieluch, kwestia tylko podejścia do fosforanów itp. Lovela i Jelp z lokalnych sklepów są trochę drogie, tańszy jest Dzidziuś i jest ok. Proszki muszą mieć poniżej 5% mydeł, ww proszki mają poniżej, więc się nadają. Nie nadają się płatki mydlane, choć tanie. Nie każdego stać na proszki ekologiczne...
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  5. #5
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

  6. #6
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    to ja polece kule do prania ecozone
    kupiłam je w maju i od tego czasu zyzylam moze polowe pierwszej kuli, a jest jeszcze druga kula plus małe zapasy do kazdej
    kupiłam rta wersje na 150 pran a zrobiłam od tego czasu jakies z 80pran najmniej (robie minimum 3 prania tygodniowo, zazwyczaj okolo 4-5)
    wiec moim zdaniem starczaja na duzo dluzej, piore w 40 lub 60 stopniach, zazwyczaj w 60 bo to pieluchy
    nie dosc ze nie musze juz usuwac zlogow bo sie nie gromadza jak przy praniu proszku, to nie trzeba tez wyplukiwac prania ponownie
    wszystko jest doprane tak jak w arielu lub vizirze (w tych proszkach pralam wczesniej)
    jak jest jakas plama swieza to smaruje odplamiaczem ktory byl w zestawie i schodzi

    normalnie brzmie jak reklama ale naprawde polecam, w koncu nie mam worow z proszkami w lazience tylko male pudeleczko

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja używam proszku "Dzidziuś" do kolorów lub do białego. Ślicznie pachnie i nie uczula. Jest chyba najtańszym proszkiem dla niemowląt.

    Olapio
    co to są te kule? zaciekawiłaś mnie (skuteczna reklama )
    Można w nich prać ubranka dziecięce? Gdzie można je dostać / poczytać o nich?

  8. #8
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja - w przeciwieństwie do Olapio - zachwycona kulami być przestałam
    no i jednak Pieluszkarnia ostrzega, że nie bardzo są one do pieluch...

  9. #9
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja - w przeciwieństwie do Olapio - zachwycona kulami być przestałam
    no i jednak Pieluszkarnia ostrzega, że nie bardzo są one do pieluch...
    napisz cos wiecej bo ja wlasnie kupilam jako do prania pieluch...

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,385

    Domyślnie

    Ja też używam ecoballs i jestem średnio zadowolona tj. plam nie dopierają, wtedy smaruje odplamiaczem tez ecozone i może być.
    Dorosłe ubrania tez prałam i hm..koszulki męża się nie dopierają - zostaja plamy no i hm..zapach, a proszek dawał rady. Piorę zawsze z dwiema kulami, nie na programie ekonomicznym, nie na pełnym wsadzie, dodaję olejki dla zapachu.
    Plusy zdecydowane to: ekonomiczność i to , ze nie zostawiają osadów w pieluszkach. Wg ulotki działaja tez antybakteryjnie , więc nie trzeba dodatków odkażających stosować.
    Ja pieluchy piorę codziennie, zazwyczaj w ecoballs, ale czasami funduje im pranie w zwykłym proszku (dzieciowym). wtedy wydaja mi się dopraneMoże to przyzwyczajenie do syntetycznych zapachów
    A. i J. (23-06-2010)

  11. #11
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    dzidzus z polleny jest ok?
    mam czasem wrazenie ze on strasznie mydlany jest...

    a kul nie lubie - piore w orzechach i jest ok
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  12. #12
    Chustomanka Awatar klaudia
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    1,479

    Domyślnie

    ja również jestem za orzechami. Wydaje mi sie ze kazdy musi znalesc swoj zloty srodek... bo o orzechach i kulach slyszalam zarowno pochlebnie jak i nie pochlebne opinie a do pieluszek lovela. jak z tym dzidziusiem jestem ciekawa?

  13. #13
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    czytałam same pozytywne opinie dot. prania pieluch w Dzidziusiu. Ja w nim prałam ubranka, ale wielorazowa wtedy jeszcze nie byłam i zadowolona byłam. może sprawia tylko pozory bycia mydlanym? W składzie ma mniej niż 5 %mydła...
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Miało być o tanich proszkach a zeszło nt kul.
    Ja piorę w kulach w 60 st na programie ekonomicznym- pieluchy, ubranka dziecięce, nasze ubrania.
    Plusem jest to, że nie muszę dodatkowo płukać (alergik w domu, wcześniej w każdym praniu była opcja dodatkowego płukania).
    Zauważyłam, że kule dały radę na kilka plam, z którymi wcześniej nie radziły sobie inne środki piorące. I odwrotnie- pewnych plam nie dopierają.
    Piorę nimi już od prawie 3 mies i nadal jestem zadowolona.
    (Olapio a nie powinno się wrzucać kilku kul a nie jedną?)
    Raz na jakiś czas zamiast kul używam Ulrich Natuerlich(ekolog. płyn do prania kupiony w Ekobaby.pl).
    Nie wiem czy to jest super ekonomiczne (duże opakowania to spory wydatek na początek).
    Kiedy prałam jeszcze w samym Ulrich Natuerlich to 3,5 l płynu (w sumie koszt ok. 80 zł) starczyło mi na 4 mies używania (1-2 prania dziennie).
    Od 3 mies mam kule do prania i od tego czasu zeszło mi 0,75 l płyny Urlich.
    Nie używamy teraz żadnych płynów do płukania.

  15. #15
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jadoma Zobacz posta
    Ja też używam ecoballs i jestem średnio zadowolona tj. plam nie dopierają, wtedy smaruje odplamiaczem tez ecozone i może być.
    Dorosłe ubrania tez prałam i hm..koszulki męża się nie dopierają - zostaja plamy no i hm..zapach, a proszek dawał rady.
    1) męski zapach
    2) dla mnie za twarde ubrania

    i to mnie zniechęciło do kul...

    ze strony Pieluszkarni:
    http://www.pieluszkarnia.pl/Jak-pracs-cinfo-pol-45.html

    Czy powinnam gotować pieluszki?

    Nie, o ile dziecko nie przechodzi choroby, a plamy na pieluszkach nie są zbyt uporczywe, zdecydowanie nie warto gotować pieluszek. Bakterie colli ścinają się w praniu w 60stopniach z dodatkiem detregentu (kule do prania tego jednak nie gwarantują) po 25 minutach, a z dodatkiem sanityzującego proszu Nappy Fresh ( 1 łyżeczka=5ml) czy olejku z drzewa herbacianego, nawet w 40 stopniach. Gotowanie pieluszek raz na kilka tygodni sprawi, że będą lepiej doprane. Pranie w niższej temperaturze, przy dobrodziejstwie środków piorących, przedłuża żywotność pieluszki, wystarczająco ją sanityzuje i jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne.
    Ostatnio edytowane przez mi. ; 14-11-2010 o 19:21

  16. #16
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Mi dzięki za info nt. kul i bakterii coli.
    Wcześniej chyba informowano, że dezynfekują.

    No nic, będę dodawała teraz Nappy Fresh do każdego prania w kulach bo nie wiem do końca czy temp prania 60 st zabija bakterie coli.

  17. #17
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirabel Zobacz posta
    Mi dzięki za info nt. kul i bakterii coli.
    Wcześniej chyba informowano, że dezynfekują.

    No nic, będę dodawała teraz Nappy Fresh do każdego prania w kulach bo nie wiem do końca czy temp prania 60 st zabija bakterie coli.
    ta informacja pojawiła się w Pieluszkarni wraz z kulami, tylko... jakoś tak nie jest eksponowana...

  18. #18
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    tanio???
    kupiałam w promocji vizyr sensitive 6 kg w sierpniu, mam do dziś a piorę 4-5 razy w tyg
    jak??
    sypiąc połowe imimo to doprane, pachnące i miękkie choć bez płynów się obchodzi.

  19. #19
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    tanio???
    kupiałam w promocji vizyr sensitive 6 kg w sierpniu, mam do dziś a piorę 4-5 razy w tyg
    jak??
    sypiąc połowe imimo to doprane, pachnące i miękkie choć bez płynów się obchodzi.
    Ja tak samo, z tym, że wydajność mam chyba jeszcze lepszą I sama nie wiem - wszyscy piszą o tych dziecięcych proszkach, ja prałam w tym przez pierwsze dwa miesiące Franka (w Loveli), nie pieluchy, ale ubranka i szybciutko zmieniłam na Vizir Sensitive. Lovela nie dopierała i mi śmierdziała... A o kulach i orzechach to w ogóle nic nie wiem...

  20. #20
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    ja rzucam jedna kule bo na opakowaniu jest napisane ze przy mniejszym wsadzie nie trzeba dwoch, a pralke mam 4,5kg
    ale moze zaczne dwie rzucac
    do pieluch zawsze dodaje jeszcze bio nappy fresh i wszystko IMO pachnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •