Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 73

Wątek: wkurza mnie to!---> podróbki chust

  1. #41
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,778

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    Jakie piwo, kiedy i za co? Realizacja wyłącznie w kontakcie osobistym
    edit: za co - dotyczy powodu a nie środków finansowych.
    u nas "na pomorzu" tak się mówi jak ktoś coś powie równocześnie
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  2. #42
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margherita78 Zobacz posta
    a to jednak nie od razu trzeba skreslic zakupy na allegro???bo cena za nówke tez fajna...? czy nie ?
    eee, nie skreslamy calego allegro, tylko samoróbki na nim oferowane. Sprzedawane sa tam tez prawdziwe chusty. A cena za tę Nati jest normalna - tyle kosztuja pasiaki Nati od dawna

    prosze kilka przykładów dobrych (skośnokrzyzowych, orginalnych) , allegrowych chust:
    http://allegro.pl/lennylamb-chusta-d...306955643.html
    http://allegro.pl/hoppediz-chusta-do...304130871.html
    http://allegro.pl/nati-chusta-idealn...297393140.html
    http://allegro.pl/girasol-chusta-do-...312888637.html

  3. #43
    Chustoholiczka Awatar Limonka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,448

    Domyślnie

    Moją pierwszą chustą był elastyk... od pentelki. Kupiony ze względu na cenę i po to, żeby zobaczyć czy obie z córką polubimy noszenie. Nie uważam tego za zły wybór - elastyk to elastyk Nauczyłam się motać, oswoiłyśmy się z noszeniem i ta wyjątkową bliskością. Dopiero wtedy zaczęłam szukać "porządnej" tkanej chusty - no i mam Hopka! Miłość chustowa pozostała ta sama bez względu na metkę

    Jestem zdania, że jeśli ktoś naprawdę chce nosić i nosi nawet w "prześcieradle" to niech nosi!

  4. #44
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Niestety dość często na warsztaty trafiają mamy z własnymi chustami. Ostatnio na 5, 4 miało z allegro cud-malina za 59zł. Zawiązać od biedy uda się, ale nosić... NIE!!! Po chwili wszystko mnie bolało, Tymianek też nie wyglądał na szczęśliwego.
    Przed chwilą odpisałam e-mail kolejnej mamie, która padła ofiarą prześcieradła. I w ten sposób wiele osób zniechęca się do chust...

  5. #45
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annya Zobacz posta
    I w ten sposób wiele osób zniechęca się do chust...
    właśnie to najbardziej mnie boli
    kurcze NFZ do każdego porodu powinien dawać zamiast paczki reklam CHUSTĘ

  6. #46
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Słuchajcie, a może skoro teraz taki boom chustowy w mediach, to może to dobra okazja na akcję "stop podróbkom"?
    Wierzę, że wspólnie uda nam się coś wymyślić i wprowadzić w życie.
    No bo kurcze, to naprawdę zaczyna się robić problem.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  7. #47
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomeki2009 Zobacz posta
    właśnie to najbardziej mnie boli
    kurcze NFZ do każdego porodu powinien dawać zamiast paczki reklam CHUSTĘ
    Zaiste słuszna koncepcja!

    Ja jako początkująca trochę bałam się kupić chustę niemarkową. Po prostu uznałam, że jeśli się nie sprawdzi, to sprzedam i tyle. Wtedy jeszcze nie wiedziałam o forum, nie znałam recenzji chust. Kupiłam "błękitny poranek" LL (na stronie LL, a nie na Allegro). Jakoś elastyczne mnie nie przekonywały. Zaczęłyśmy się motać w tkaną, jak córa miała 2 tygodnie. Mimo, że chusta niezłamana, a ja niezdarna w motaniu, to córa szczęśliwa była. To dodawało mi chęci Jak już trafiłam tutaj i przeczytałam recenzje chust (nie wszystkich of kors ), to kupiłam Nati. Teraz jesteśmy szczęśliwsze

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  8. #48
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    tomeki2009, plizzz - nie skośnokrzyżna, tylko skośnokrzyżowa

    a czy to nie było przypadkiem coś takiego?
    http://allegro.pl/chusta-n17-zaffiro...297550387.html

    chusta faktycznie wygląda jak prześcieradło, ale jest skośnokrzyżowa, tylko tkana ze strasznie cienkich nici i przez to robi wrażenie płótna.
    dla mnie gorsze od sprzedaży chust pseudoskośnokrzyżowych jest pokazywanie w aukcjach, że chusty z naprawdę bylejakiej elastycznej dzianinki można używać tak jak tkane, bo to już nie jest kwestia wygody, ale bezpieczeństwa noszonego dziecka.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  9. #49
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    Słuchajcie, a może skoro teraz taki boom chustowy w mediach, to może to dobra okazja na akcję "stop podróbkom"?
    Wierzę, że wspólnie uda nam się coś wymyślić i wprowadzić w życie.
    No bo kurcze, to naprawdę zaczyna się robić problem.
    to jest bardzo dobry pomysł
    po prostu dziewczyny !!
    jak gdzieś mówicie o chustać w mediach podkreślać trzeba do znudzenia że trzeba uważać co sie kupuje, że nie wszystkie chusty sie nadają
    może do Uwaga uderzyć

    tak mi sie wydaje że jak ludzie kupują wózki i foteliki dla dzieci to patrza żeby to było bezpieczne i z atestami i takie tam
    a do chust podchodzą tak bardziej lajtowo - to przeciez też środek transportu

  10. #50
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zosinamama Zobacz posta
    tomeki2009, plizzz - nie skośnokrzyżna, tylko skośnokrzyżowa
    .
    dzieki nawet nie zauważyłam co napisałam
    już poprawiłam

    nie sadze zeby to był womar bo pewnie chusta miała by metke??
    w porownaniu z tym co trzymałam w rece to womar to luxus
    szukam może znajde to cudo ku przestrodze
    Ostatnio edytowane przez anoli85 ; 11-11-2010 o 23:54

  11. #51
    Chustomanka Awatar Magdailena
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rhodiana Zobacz posta
    No i właśnie tu tkwi sedno sprawy!!! Po prost dla ludzi z otoczenia wydanie 300zł na szmatę jest nierozsądne!
    Ale 2 tys. na wózek, tak!

    Wracając do tametu - ja na poczatku sie wahałam nad lennylamb i nati, ne rozmwiałam z żadnym doradcą, ani nie zagladałam na forum. Jakoś tak intuicyjnie mi wylazło. I lennylamb uzywamy do teraz.


    Moja ptzyjaciólka używa jakiejs samoróbki. Umie nosić tylko w kieszonce i bolą ją ramiona. Uwaza, ze jestem głupia, ze noszę w chuscie za 200 zł, choć 200 zł, jak na chustę to dosyc mało
    Ostatnio edytowane przez Magdailena ; 12-11-2010 o 09:07

  12. #52
    Chustofanka Awatar Nastka55
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    449

    Domyślnie

    a ja jeszcze dodam cos takiego. ja ostatnio sprzedalam swoja grecje bawełnianą na allegro. nowa włascicielką okazala sie mloda kobitka, zielona na temat chust, w ogole to nawet jeszcze nie ma dzidziusia bo jest dopiero w 6 miesiacu a w chuste juz sie zaopatrzyla uwazam tez ze dobrze wybrala bo moja pierwsza chusta tez wlasnie byla ta grecja i dla maluszka super . i niby zielona i dokonala wlasciwego wyboru, brawa dla tej Pani no ale nie wszyscy maja tyle szczescia co ona i kupuja szmatki za 50 zl.
    Natalia mama Mikołaja (09.07.2010)

  13. #53
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zosinamama Zobacz posta
    tomeki2009, plizzz - nie skośnokrzyżna, tylko skośnokrzyżowa

    a czy to nie było przypadkiem coś takiego?
    http://allegro.pl/chusta-n17-zaffiro...297550387.html

    chusta faktycznie wygląda jak prześcieradło, ale jest skośnokrzyżowa, tylko tkana ze strasznie cienkich nici i przez to robi wrażenie płótna.
    tjaaaaaaaa, i dlatego jest do 13kg...

  14. #54
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Warszawa/Bikówek
    Posty
    180

    Domyślnie

    a bo to wasza wina przychodzi człowiek zielony jak szczypiorek na forum. ma dwie minuty zeby pytanie zadac wiec pyta - jaka chuste kupic a tu mu sie kaza rozejrzec, poczytac i moze jeszcze gdzies pojechac pomacac. a to nie takie proste jak sie ma wielki wozek, zero samochodu i male ryczace dzieciatko. wiem ze nie mozna komus napisac kup to i to bo wiadomo ze kazdemu pasuje co innego, ale pisze wam jak to ze mna bylo - przyszlam a tu mi czytac kazali. ech jak ja wszystko z dzieckiem na reku robilam. juz nawet nie wiem czemu doszlam do wniosku ze elastyk mi przypasi i wypozyczylam polekonta, ostatecznie kupilam gabi bo cieńsza... wiecie ze mieszkalam wtedy dwa bloki od domowego sklepu lenny lamb? nawet ktos mi je gdzies polecal, a ja pomyslalam ze to zagramaniczne i sie nie zainteresowalam tematem polskie chusty sa fajne. ja kazdemu polecam Nati i Lenny lamby zwlaszcza bambusowe. tanie i dobre
    Honorata, mama Ninki 21.09.2008

  15. #55
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    Sama mam Lenny Lamb bambusową w kosmos kolorową i choć ostatnio za dużo jej nie uzywam (bo mam mei tai, które już niedługo pójdzie do "lamusa" i znów zakróluje chusta), to chyba nigdy jej nie oddam za nic . Jak kupowałam chustę, to na Allegro, najpierw miałam elastyczną coś z Wrap'em w tytule, nadal mam, super się sprawdziła na początek, ale miałam niedosyt i brak czegoś odczuwałam i jak się okazało, to właśnie ta kolorowa na mnie czekała . Ale ja w ciąży duuuużo na ten temat czytałam i dlatego mogłam sobie słusznie wybrać .
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  16. #56
    Chustofanka Awatar skrzywka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    212

    Domyślnie

    ja tam nie wiem. nie rozumiem takiego allegrowego podejścia do chust. Ja nie znałam nikogo kto by nosił w chustach. Nawet nie pamiętam gdzie o nich przeczytałam. W każdym razie postanowiłam sobie jeszcze na długo zanim w ciążę zaszłam, że jak już urodzę dziecko będę tak nosić i już. Jak już zaszłam zaczęłam szukać informacji o chustach w necie. Aż dziwne, że na to forum nie trafiłam. Znalazłam za to stronę Natibaby i najpierw przeczytałam wszystko co tam napisali o chustach. Chustę chciałam kupić gdzieś pod koniec ciąży, ale znajoma z innego zupełnie forum napisała, że ma do sprzedania prawie nie noszoną natkę dokładnie w tym kolorze, który chciałam kupić. No i zakupiłam natkę zanim jeszcze mi brzuch wywaliło Jak już zaczęliśmy się nosić dokupiłam drugą bo cena jest przystępna i wygodnie mi się nosi. Fakt, nie próbowałam niczego innego Chciałam po prostu napisać, że zanim kupi się coś o czym nie ma się pojęcia,należy się dokształcić a nie podchodzić do sprawy od dupy strony.
    Co do pasków to są jeszcze dobre na początek z tego względu, że widać czy nam się nie przekręciła poła na plecach.
    A womar może i ma kiepskie chusty ale za to jaki ten kwiatkowy wzór ładny...

  17. #57
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    mi tak nie przeszkadza że ktoś sobie kupi na allego chustę
    chodzi mi o sam fakt naciągaczy, którzy co jakiś czas pokazuja sie tam i pisza bzdury w opisach chust
    a że ktoś kupuje chustę nie poczytając nic o tym to juz inna sprawa

  18. #58
    Chustofanka Awatar skrzywka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomeki2009 Zobacz posta
    mi tak nie przeszkadza że ktoś sobie kupi na allego chustę
    chodzi mi o sam fakt naciągaczy, którzy co jakiś czas pokazuja sie tam i pisza bzdury w opisach chust
    a że ktoś kupuje chustę nie poczytając nic o tym to juz inna sprawa
    dokładnie. niech sobie ludzie kupują gdzie chcą, ale niech poczytają zanim się za to wezmą

  19. #59
    Chustonówka Awatar Karola
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Bielsko-
    Posty
    8

    Domyślnie

    A ja akurat swoją pierwszą chustę kupiłam na allegro - używany pasiak z Nati - ale najpierw byłam na spotkaniu KK i się wszystkiego dopytałam - dlatego szukałam chusty używanej bo już złamana i koniecznie z różnokolorowymi brzegami bo łatwiej zawiązać, ale druga chusta już z forum. Powiem szczerze, że w poszukiwaniu nowej chusty zawsze patrze na chustogram i allegro - ale w allegro patrz tylko na używki, a nowych wynalazków w korzystnej cenie nawet nie oglądam i kupuje tam gdzie taniej


  20. #60

    Domyślnie

    A pamiętacie tetrową chustę z Allegro? To dopiero był hardkor. Zdaje się że ktoś z chustoforum przyczynił się do blokady aukcji.
    Co do podróbek - szkoda że przez nie wiele babek się zniechęca, chociaż dla innych mogą to być "drzwi" do kupienia czegoś lepszego. Ze mną tak było - jak zaczynałam przygodę z chustami na rynku prawie nic nie było (chustoforum chyba też jeszcze nie było, nosiłam półtora roku w samoróbce uszytej z flaneli. Dało radę, chociaż z perspektywy czasu widzę że wiele wiązań idealnych nie było.
    Natalia
    mama Ali 21.11.2006
    i Antosia 11.05.2010

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •