Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 73

Wątek: wkurza mnie to!---> podróbki chust

  1. #1
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie wkurza mnie to!---> podróbki chust

    No musze się wypisać bo mnie to męczy.
    Tydzień temu miałam nową mame do nauki chustowania i miała jakąs podróbe..fakt bawełna to była ale czy skośnokrzyżowa nie jestem pewna, na moje oko nie..
    A dziś myslałam że padne, mama mi podaje chuste, juz z daleka se myślę "ło matko" co to jest?
    dotykam no jak to co zwykłe płótno!Takie wiecie prześcieradłowe i cieńkie że jakbym mocniej szaprnęła to bym rozdarła na pół.
    No to się pytam gdzie to nabyła? - na alegro
    No i zaczynam jej tłumaczyć czemu nie taka itd i tak z ciekawoście zapytałam ile dała spodziewałam się że ok 50 zł(bo kiedyś na alegro takie widziałam) - ona mówi 130 no zatkało mnie totalnie
    Kazałam jej złożyć reklamację - bo sprzedająca naopowiadała jej bzdur ze to 100% bawełna i że skośnokrzyżna!!!
    Dla mnie to jest straszne że ktoś zarabia w taki sposób
    No ale po moim wykładzie mama sama przyznała że gdyby miała te wiedze która teraz ma na pewno by tego prześcieradła nie kupiła.
    W zeszłym tygodniu miałam to samo, kółkowa była z grubego płótna - jakaś samoróbka bez metki. I mama twierdziła że nie umie ułożyć w niej dziecka. Dałam jej moją kółkowa i już nie było problemu. Materiał super opatulił dzidzie a dzidzia miała 4 tyg.
    Tzn ta z płótna mogła by być dla wiekszego dziecka, które już samo siedzi, ale dla maluszka nie wydawało mi się najlepszym rozwiązaniem.
    Powiedzcie że to nie tylko ja tak mam .......
    I zamiast pokazywać jak wiązać, to robie wykłady dlaczego taka chusta a nie inna ...........
    Az sie boje co zobacze za tydzień
    Ostatnio edytowane przez anoli85 ; 11-11-2010 o 23:48 Powód: literówka :)

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Kilerek_81
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,130

    Domyślnie

    I bardzo dobrze, że mówisz, bo czasami to, że ktoś ma chustę z niodpowiedniego materiału wynika po prostu z niewiedzy.


  3. #3
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    Wiem wiem że to wynika z niewiedzy, i nie wiem czemu mamy myslą że żeby przyjść na KK musza już mieć chustę a póżniej klops...........
    Przecież wszędzie pisze, żeby wpierw zobaczyć, zapytać ewentualnie pomacać - przynajmniej ja tak mam
    Dlatego tez między innymi zajęłam się tym "oświecaniem" w moim mieście
    Nie ma co lubie to
    Widok zadowolonej zachustowanej mamuśki

  4. #4
    Chusteryczka Awatar rhodiana
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Bieruń
    Posty
    1,501

    Domyślnie

    A zdążają się takie, które mają dobre chusty??? No i ciekawe czy sprzedawca na allegro uwzględni reklamację....

  5. #5
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    Tak, ale tylko te co są po Naszej szkole rodzenia bo tam już im prowadzace mówią że mają wpierw iść do mnie zanim coś kupia No i kilka przyszło z dobrymi chustami
    No podobno ta aukcja jest zablokowana, usunięta - hmmmmm wiesz jak ktos pisze że bawełna a przysyła płótno no to chyba podlega reklamacji??

  6. #6
    Chusteryczka Awatar rhodiana
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Bieruń
    Posty
    1,501

    Domyślnie

    Na Allegro jest mnóstwo naciągaczy, którzy liczą że ktoś się nie zna, albo nie będzie mu się chciało walczyć Ale, żeby 130zł za takie badziewie to przesada!!!!

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    A to płótno nie było bawełniane?
    Julka 2001, Zosia 2007

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,778

    Domyślnie

    Ale płótno to chyba bawełna, nie??
    edit: piwo mi stawiasz aniakom
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  9. #9
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    nie wiem ja sie nie znam, ale w wyglądzie i dotyku to moja chusta z tamtą nie miały nic wspólnego

  10. #10
    Chustofanka Awatar Gula
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Ursynów
    Posty
    209

    Domyślnie

    jej ale ja mialam szczescie - dostalam chuste od super znajomej w prezencie))) w innym przypadku tez bym nabyla pewnie kawalek zaslony
    Matyna&Julka (9.06.2010)

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zochmama Zobacz posta
    Ale płótno to chyba bawełna, nie??
    edit: piwo mi stawiasz aniakom

    Jakie piwo, kiedy i za co? Realizacja wyłącznie w kontakcie osobistym
    edit: za co - dotyczy powodu a nie środków finansowych.
    Julka 2001, Zosia 2007

  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Skierniewice
    Posty
    406

    Domyślnie

    Tak sobie ostatnio myślałam na ten temat - chusty coraz częściej goszczą w mediach, coraz więcej nosi - a że nie ma szans na kupno chusty w zwykłym sklepie ludzie szukają najpierw na Allegro. A tam co? Używane chusty po średnio +/-200zł (te markowe) i nówki po kilkadziesiąt. Jak ktoś pojęcia nie ma to na 90% kupi nówkę - nie ważne jaką. Ponieważ noszę codziennie i kręcę się trochę po mieście (niedużym przecież) to ludzie mnie zaczynają kojarzyć. Szmat mam dużo - więc pytają skąd, po ile? I się dziwią, że tyle za używaną jak na Allegro nową można kupić za 1/3 takiej ceny np. Tłumaczę, przekonuję i mam nadzieję, że skutecznie.
    Nie wiem też skąd taka popularność wśród laików Bebelulu.

    Gdyby przy okazji tych materiałów w mediach dodawać jakieś info o odpowiednim doborze chusty. Pół biedy jak ktoś potem na warsztatach się dowie czym się rożni chusta skośnokrzyżowa od kawałka płótna, ale sporo mam pewnie się zniechęci do motania ucząc się na takim "czymś"
    Mama Marty (12.03.2005) i Ewy (21.01.2010)

  13. #13
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    o matko...130 zeta - masakra!!!

    tomeki2009 doksztalcaj dziewuchy i niech sieja dobra wiedze w Zorach i okolicy!!!
    mam znajomych w Zorach...moze do nich dojdzie...

    a co do bawelny plociennej i bawelny ze splotu skosnokrzyzowego - to wlasnie faktura zmienia je w dotyku...tak samo jest ze splotem diamentowym przeciez...

    OT aniakom piwo sie stawia jak sie w tym samym czasie to samo powie - w tym wypadku napisze...i wtedy ta osoba ktora szybciej powie: stawiasz piwo - dostaje piwo od tej drugiej
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    najgorsze w tym wszystkim że żeruje się na ludziach którzy chcą się uczyc, nie do końca się znają ale bardzo chcę; najgorsze że Ci ludzie świadomie i z premedytacją okłamują innych i to z uśmiechem na ustach
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Ja jestem jednym z takich laików... a ja się zastanawiałam dlaczego dzieć nie chce się motać... Na szczęście nie zniechęciłam się i kupiłam tkaną Gdyby nie to pewnie skończyłaby się moja przygoda z chustami. Allegro kusi ogromnie, tym bardziej, że sprzedawczynie baardzo chusty swoje zachwalają.
    A co do bebelulu to chyba wynika z dostępności, u mnie w mieście są to jedne z niewielu a może nawet jedyne z dostępnych chust w sklepach stacjonarnych .
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  16. #16
    Chustofanka Awatar Nastka55
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    449

    Domyślnie

    o rany, masakra jak tak mozna zerowac na kims i wciskac jakis kit? dzieki Bogu ze ja, zanim kupilam swoja pierwsza chuste trafilam tu, na te forum a szczerze powiem ze zagladalam na allegro i dziwilam sie, jeszcze jako nieoswiecona, jaka to roznica miedzy tymi drogimi markowymi chustami i na dodatek uzywanymi, a tymi tanimi allegrowymi podrobami... tylko ze ja to juz z reguly tak mam ze zawsze cokolwiek by to nie bylo wole kupic nawet uzywana rzecz a drozsza bo wiem ze lepiej sie sprawdzi tak tez bylo w przypadku chusty.
    Natalia mama Mikołaja (09.07.2010)

  17. #17
    Chusteryczka Awatar gagatka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    2,087

    Domyślnie

    Też miałam szczęście - dzięki Annyi - chustę kupiłam tu, na forum. Jednak wciąż słyszę głosy, że ktoś woli kupić tanio na allegro i zobaczyć, czy mu się spodoba Ponieważ jednak wciąż jestem laikiem, doradźcie - co radzić takim osobom, na co mają zwracać uwagę? Splot skośno-krzyżowy i co jeszcze? Są jakieś wyznaczniki? I czemu Bebelulu nie?
    wymianki - sukienki i inne http://www.chusty.info/forum/showthr...36-38-i-44-uff
    dziecięce książeczki i zabawki http://www.chusty.info/forum/showthr...%85%C5%BCeczek
    Mama Krzysia (30.12.2009) i Weroniki (30.03.2012) co zerkają z pięterka a ich mama nie ma na nic czasu ale siedzi na forum, a co


  18. #18

    Domyślnie

    u mnie bardzo często tłumaczę jakie chusty kupić i na co zwracać uwagę.... właściwie nie ma spotkania żebym nie uprzedzała przed podróbkami.... nawet mi się zdarza doradzać na gg dziewczyny ślą linki a ja wyrażam swoją opinię czy warto inwestować czy też nie ............... więc ogólnie daję jeszcze rok maksymalnie dwa a wybuchnie wojna podróbkowa....
    mama Filipka 31.01.2008r.
    http://mamenababy.blogspot.com/

  19. #19
    Chustomanka Awatar agnieszkazd
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Wieś podwarszawska Halinow
    Posty
    830

    Domyślnie

    Co do bebelulu - przecież dla wielu osób przez długi czas bebelulu to był synonim słowa chusta. Serio serio. Product placement robi swoje. Same wiecie ile czasu P. Zawitkowski tylko bebelulu uznawał. No i powszechna dostępność - bebelulu to jedyna marka, którą widuję w sklepach dzieciowych. I na dodatek bebelulu lulu. A potem co się okazuje? Znajoma mnie widzi w szmacie i mówi - aaaa to chusta. Tez mieliśmy chustę, tylko jakąś inną... Bardzo źle nam się nosiło i jakoś tak zrezygnowaliśmy. A szkoda, bo widzę, że fajnie Wam w tej chuście... I co się okazuje? Że zawsze, ZAWSZE - to był jakiś wynalazek bebelulu.
    A co do chust - powiem szczerze... Nie byłam do końca przekonania do chustonoszenia na początku. Na szczęście wtedy jeszcze chusty nie były tak popularne (3,5 roku temu) i nie było tych podróbek na allegro.
    Kupiłam Amazonasa. I luz. Był najtańszy (niecałe dwie stówy) a sprawił, że się przekonałam
    Małgosia 01.05.2007, Dzieciątko (*) 08.2009, Joasia 09.07.2010


  20. #20
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,740

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nastka55 Zobacz posta
    ja to juz z reguly tak mam ze zawsze cokolwiek by to nie bylo wole kupic nawet uzywana rzecz a drozsza bo wiem ze lepiej sie sprawdzi tak tez bylo w przypadku chusty.
    ja mam podobnie - lepiej używane a porządne niż nowe takie sobie, choć akurat pierwszą chustę kupiłam nówkę sztukę tyle, że po solidnym przeglądnięciu forum.
    Doradzać skośnokrzyżowo, dla początkującego pewnie lepiej paski, bo lepiej widać jak się dociąga (ostatnio doszłam do tego wiekopomnego wniosku, który do tego potwierdziła na forum jedna z doradczyń).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •