Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 73 z 73

Wątek: wkurza mnie to!---> podróbki chust

  1. #61
    Chustoholiczka Awatar Limonka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,448

    Domyślnie

    Tetrowej nie widziałam, ale pomysł kosmiczny

    Już nie pamiętam, który to sprzedawca ale jak się rozglądałam po allegrowych chustach to się zapytałam o gatunek materiału bo mi się wzór chusty spodobał I dostałam odpowiedź, że to zwykła pościelowa bawełna. Dokładnie tak sformułowane Aż się roześmiałam z takiego "marketingu" i oczywiście jak sobie wyobraziłam nas zawinięte w taką pościelówę to mi się i wzór przestał podobać

  2. #62
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    odświeżę wątek, chociaż nie dotyczy chust a nosidła.
    widzę , że wisi na allegro aukcja z nówką ergobaby za 299zł- czy to możliwe, żeby nie była to podróba (nie dodaję linka, bo nie wiem, czy to legalne)
    poradzicie?

  3. #63
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Ale co możemy poradzić jak nie wiemy o czym mówisz?

  4. #64
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91

    Domyślnie

    no ja mam tzw podróbę. ale szyla ja mama chustomanki wiez zalozylam ze nie jest byle czym...a chcialam taka zeby była biala z jednej strony żebym widziala błędy

  5. #65
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91

    Domyślnie

    nowki kosztuja tak ok 300. podróbki ergo mozna dorwac za 40zł;p

  6. #66
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Ale co możemy poradzić jak nie wiemy o czym mówisz?
    JoShiMa, chciałam się tylko zorientować, czy macie rozeznanie w cenach i czy jest to realna cena za oryginalne ergoi czy z gruntu nie jest to podejrzana sprawa

  7. #67
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez allagra Zobacz posta
    JoShiMa, chciałam się tylko zorientować, czy macie rozeznanie w cenach i czy jest to realna cena za oryginalne ergoi czy z gruntu nie jest to podejrzana sprawa
    Wpisałam w google "ergobaby" i w 1szym lepszym sklepie są ergo na promocji po 350zł, więc teoretycznie możliwe. W jakimś wątku był link do strony, która bardzo fajnie pokazywała różnice między podróbką, a oryginałem - nie jest to aż tak łatwe do rozpoznania.
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    ergobaby kosztuja od ok. 350-400 złotych w górę (limity ponad 500).
    na ebayu jest dużo podróbek z Chin, możliwe, że ta na all to też podróbka, ale pewności mieć nie będziesz pewnie, dopóki nie kupisz i nie porównasz z oryginałem albo nie zapytasz wprost producenta.

    mYSZAKNN, mam wrażenie, że piszesz o wisiadełkach typu jakieś tam chicco. podróbki ergo to nosidła uszyte prawie dokładnie tak jak ergobaby, z logo, różniące się niuansami.
    był wątek na ten temat.

  9. #69
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    91

    Domyślnie

    a no moze tak ( chociaż na wisiadło mi to nie wyglądało)- widzialam na allegro ale oni sie przyznawali ze to "taŃSZA ALTERNATYWA" ergo

  10. #70
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Legalnie by było wkleić tutaj linka? Bo co jakiś czas się natykam,szczególnie na 'nati' które z kilometra widać są podróbką.
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  11. #71
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Smile

    Uffff.... po raz kolejny łapię sie na tym, że gdy słysze od koleżanki "Kupiłam chustę", to mi się zimno robi i widzę korowód pościelówek... Na szczęscie moje koleżanki edukuję zdalne za pomoca tego forum i są dzielne bo mają Hopki, Storcze, Girasole i Natki. Zuch dziewczyny co do jednej!

  12. #72
    Chusteryczka Awatar wildhoney
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Land of Mordor
    Posty
    2,120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez melodi Zobacz posta
    Legalnie by było wkleić tutaj linka? Bo co jakiś czas się natykam,szczególnie na 'nati' które z kilometra widać są podróbką.
    Myślę, że nawet w Natkowym wątku mogłabyś napisać taki przestrzegający temat.
    Nazgul, 1. 02. 2009; Morgulina 13. 06. 2011
    One candle left to burn now... before the Darkness comes.

  13. #73
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Liv Zobacz posta
    tomeki2009, plizzz - nie skośnokrzyżna, tylko skośnokrzyżowa

    a czy to nie było przypadkiem coś takiego?
    http://allegro.pl/chusta-n17-zaffiro...297550387.html

    chusta faktycznie wygląda jak prześcieradło, ale jest skośnokrzyżowa, tylko tkana ze strasznie cienkich nici i przez to robi wrażenie płótna.
    dla mnie gorsze od sprzedaży chust pseudoskośnokrzyżowych jest pokazywanie w aukcjach, że chusty z naprawdę bylejakiej elastycznej dzianinki można używać tak jak tkane, bo to już nie jest kwestia wygody, ale bezpieczeństwa noszonego dziecka.
    Mam pytanie co do tej chusty womar. Ja właśnie taką chustę dostałam. Czytałam, że jest tkana, skośnokrzyżowa. Z tego co piszecie, jeśli dobrze rozumiem, to nie jest najlepsza gatunkowo? czy jest w ogóle bezpieczna dla dziecka? ja póki co noszę tylko w domu na krótko, w sumie jak potrzebuje ze starszym synem coś porobić a maluszek nie śpi. Dobrze mi się w niej zawiązuje dziecko, i nie odczuwam specjalnie ciężaru. Natomiast nie wychodziłam w niej jeszcze nigdzie na dłużej a teraz jak poczytałam to się boję, bo jednak bezpieczeństwo malucha jest najważniejsze.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •