Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70

Wątek: Rodzaje wiązań

  1. #41
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    a jak wsiądziesz do komunikacji miejskiej w plecaczku?

  2. #42
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    toż właśnie napisałam oprócz sytuacji wyjątkowych
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  3. #43
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    258

    Domyślnie

    Ja nie wiem jak dam radę z tyłu malucha nosić, bo lubie widziec co się dzieje (starsza nawet w spacerówce przodem to na krótko przed zostawieniem wózka dopiero jechała...)
    Dobrochna 19.06.2008 i Jeremi 07.03.2012
    w wolnych chwilach siedzę między włóczką a szydełkiem

  4. #44
    Chustonoszka Awatar Wikatoria
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Dublin
    Posty
    61

    Domyślnie

    W pierwszym poście nie ma instrukcji do wszystkich wiązań na biodrze. Znalazłam taką:

    http://http://www.mamazone.pl/tv/fil...-biodrach.aspx

    Czy to siodełko na krzyż?

  5. #45
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warzymice
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jakie wiązanie nadaje się do samochodu dla 2-miesięcznego szkraba ? wybieram się do stajni a tam za bardzo nie ma warunków do wiązania

  6. #46
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez typowo_amatorsko Zobacz posta
    Jakie wiązanie nadaje się do samochodu dla 2-miesięcznego szkraba ? wybieram się do stajni a tam za bardzo nie ma warunków do wiązania
    chusta kółkowa - z odwrócona krawędzią na plecach.

  7. #47
    Chusteryczka Awatar Kocia_mama
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów. No prawie.
    Posty
    2,272

    Domyślnie

    jak to do samochodu? w sensie, ze zamiast w foteliku?


    <Miejsce na mądry cytat>

  8. #48
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warzymice
    Posty
    6

    Domyślnie

    Absolutnie nie zamiast fotelik. chodziło mi o wiązanie, które można zrobić w domu a np. przed sklepem tylko poprawić. Żeby nie stać na parkingu i nie wiazac od początku. W szkole rodzenia słyszałam, że są takie wiązania ale nie wiem czy się nadają dla szkraba, który jeszcze nie trzyma główki.

  9. #49
    Chusteryczka Awatar Kocia_mama
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Ursynów. No prawie.
    Posty
    2,272

    Domyślnie

    uffff


    <Miejsce na mądry cytat>

  10. #50
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    133

    Domyślnie

    Nie za bardzo rozumiem jaka jest różnica pomiędzy kieszonką a kangurkiem. Widzę że wiąże się trochę inaczej (kangurka jakoś kosmicznie trudno), ale efekt jest prawie ten sam. Jaka jest różnica dla osoby noszącej i dla dziecka? Kieszonkę stosuję, a kangurka jeszcze nie próbowałam bo wydaje mi się za trudny.
    Marysia 20.01.2012

  11. #51
    Chustomanka Awatar _mery_
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    553

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabba Zobacz posta
    Nie za bardzo rozumiem jaka jest różnica pomiędzy kieszonką a kangurkiem. Widzę że wiąże się trochę inaczej (kangurka jakoś kosmicznie trudno), ale efekt jest prawie ten sam. Jaka jest różnica dla osoby noszącej i dla dziecka? Kieszonkę stosuję, a kangurka jeszcze nie próbowałam bo wydaje mi się za trudny.
    ja mam podobny dylemat,bo przymierzam sie przy trzecim dziecku zaczac wreszcie nosic w chuscie (do tej pory troche omijalam temat- najpierw przy pierwszej elastyk, potem kolkowa,w koncu manduca ) i zaczynam od zera. tez sie zastanawiam czym w zasadzie rozni sie kieszonka od kangurka,jedne z Was pisza ze lepsze to,inne ze tamto, a wydaja sie tak podobne...no i zglupialam...
    tylko nie wiem czy to dobre miejsce zeby o to pytac,moze gdzies juz te dylematy byly rozwazane...?




  12. #52
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _mery_ Zobacz posta
    ja mam podobny dylemat,bo przymierzam sie przy trzecim dziecku zaczac wreszcie nosic w chuscie (do tej pory troche omijalam temat- najpierw przy pierwszej elastyk, potem kolkowa,w koncu manduca ) i zaczynam od zera. tez sie zastanawiam czym w zasadzie rozni sie kieszonka od kangurka,jedne z Was pisza ze lepsze to,inne ze tamto, a wydaja sie tak podobne...no i zglupialam...
    tylko nie wiem czy to dobre miejsce zeby o to pytac,moze gdzies juz te dylematy byly rozwazane...?
    tu jest trochę i kolejne linki wewnątrz: http://chusty.info/forum/showthread....light=kangurka
    i tutaj coś: http://chusty.info/forum/showthread....light=kangurek
    i jeszcze pewnie gdzieś, tylko nie chce mi się więcej szukać
    2 + 7 (2005-2018)

  13. #53
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    120

    Domyślnie

    A powiedzcie mi proszę czy ta instrukcja jest dobra:
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ot7XYLiKVak

    Jest pokazane jak wiązać noworodka ale nie wiem czy nie ma tam błędów bo dopiero się uczę (na jaśkach)

  14. #54
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Lightbulb

    Cytat Zamieszczone przez ryu_o Zobacz posta
    A powiedzcie mi proszę czy ta instrukcja jest dobra:
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ot7XYLiKVak

    Jest pokazane jak wiązać noworodka ale nie wiem czy nie ma tam błędów bo dopiero się uczę (na jaśkach)
    Ja się uczyłam na tej: http://www.youtube.com/watch?v=gwwgMqZip-s oraz na tej stronie: http://www.wrapyourbaby.com/newborncarries.htm

    Filmik jest IMO fajny, bo chusta w paski - moim zdaniem łatwiej oglądać dociąganie i samemu uczyć się dociągać na pasiastych chustach, bo widzisz jak to idzie pasmo po paśmie.

    Nie wiem co sądzą o tym autorytety, ale ja przez pierwsze dwa tygodnie życia córy motałam tak jak pokazane na podlinkowanej stronie - żabka, ale nóżki wewnątrz chusty, zarówno w kangurku jak i w kieszonce. Malutka była bardzo malutka i drobna, gdy próbowałam rozkładać jej od początku nóżki na zewnątrz, była nienaturalnie rozpłaszczona, więc na próbie się skończyło.

    No i z mojego, malutkiego co prawda, doświadczenia noworodka zamotać łatwo (motam od 4 dnia życia), bo od razu śpi - tak jak na filmie który zalinkowałam. Teraz jest trudniej, jak szybko nie wyjdę z domu na spacer to mam walecznego węgorza na klacie
    Ostatnio edytowane przez FatalFuchsia ; 28-02-2013 o 18:30

  15. #55
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    Ja tez uczylam sie na filmikach z dziecmi. Pluszak czy lalka jest latwiejsza i nie oddake rzeczuwistosci w 100%

  16. #56
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FatalFuchsia Zobacz posta
    Pierwszy raz widzę jak główka leży na mamie i przez chwilę zastanawiałam się czy dziecku jest wygodnie ale patrząc na minę maleństwa i to, że już prawie śpi to tak musi być.


    FatalFuchsia dziękuję za odpowiedź. Jak ja chciałabym mieć co nosić w mojej pięknej chuście! Na razie używam jej do grzania siebie. No i wszystkim się nią chwalę. hihihi

  17. #57
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    120

    Domyślnie

    Próbuję zawiązać kangura na jaśku czy kocu i jest to jakieś pokrętne... Chyba muszę poczekać na naukę kangura do narodzin mojego maleństwa... Jak wiąże z kocem to mi dół (czyli jakby pupa) odstaje, z ramion stale mi materiał zjeżdża i w ogóle ten jasiek chyba za lekki... Eh... Mam nadzieję, że uda mi się to kiedyś zawiązać... ale chyba muszę zdobyć jakąś lalkę, albo pożyczyć dziecko.

    Musiałam to tu napisać bo inny temat jest za stary. Jeśli spamuje to przepraszam...

  18. #58
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    3

    Domyślnie Wiązanie do karmienia

    Witajcie
    Mam pytanie- czy istnieje jakieś wiązanie, które mogłabym wykorzystać na jedno karmienie dziennie przy miesięcznym niemowlaku?

  19. #59
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurwitka Zobacz posta
    Witajcie
    Mam pytanie- czy istnieje jakieś wiązanie, które mogłabym wykorzystać na jedno karmienie dziennie przy miesięcznym niemowlaku?
    dziecko w czasie karmienia nie może być zamotane w chustę! Pomyśl, ile czasu zajmie Ci wyplątanie go z chusty, jeśli się zakrztusi!
    2 + 7 (2005-2018)

  20. #60
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    dziecko w czasie karmienia nie może być zamotane w chustę! Pomyśl, ile czasu zajmie Ci wyplątanie go z chusty, jeśli się zakrztusi!
    A z kółkowej też tak ciężko wyjąć? Nie upieram się, szukam optymalnego rozwiązania w sytuacji, gdy rano jestem sama z miesięczniakiem i dwulatkiem i każdy chce jeść.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •