Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38

Wątek: Dziś fakty TVN o 19 - oglądajcie!

  1. #21
    Chustofanka Awatar maryjey
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    316

    Domyślnie

    Ja się wcale nie dziwię wypowiedziom tych mam "anty". Ja sama byłam tak nastawiona do porodu w domu zanim trafiłam na to forum. Brak jest rzetelnej informacji na ten temat. Kobiety boją się zaufać fizjologii i własnemu ciału bo wpaja się im, że w szpitalu będą bezpieczniejsze.


  2. #22
    Chusteryczka Awatar monia52
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Chwaszczyno koło Gdyni
    Posty
    1,976

    Domyślnie

    A ja trochę zawiedziona, bo nagrali sporo materiału, a puścili taki już "nienagrywany" gdzie sobie chodziliśmy i luźno rozmawialiśmy. Ale może fajnie, bo inne mamy mówiły przy stole czy z łóżka a tu jeszcze nas z chustą pokazali, więc dodatkowa reklama chustowania. A tak w ogóle to operator wiedział, że to chusta i mówi: "to pani coś porobi w domu, a ja pofilmuję dziecko w chuście". Chusty teraz naprawdę są na fali!
    Stasia 03.05.2008 , Jack 12.10.2009 , Toboma 3.07.2012

  3. #23
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    czekam na linka. 19 to nie jest u nas dobra godzina na włączanie tv

    Cytat Zamieszczone przez neverendingstory Zobacz posta
    co ja bym dała za możliwość urodzenia w domu...... no cóż, uroki mieszkania na podkarpaciu ale może się coś zmieni?
    neverending, przy trzecim jest szansa w rzeszowie odbył się co najmniej jeden poród domowy z położną, która przyjechała z lublina - zofią saj. zgłębiałam temat przed urodzeniem tośki. ale jasło od rzeszowa jeszcze kawałek...
    2007, 2009, 2016

  4. #24
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Ale co się dziwić że kobiety mówiły, że by w domu nie rodziły...poszli do szpitala i w szpitalu się pytają na położnictwie czy kobieta by chciała w domu rodzić...jakby chciała to by jej w szpitalu nie było
    Adam 2009
    Alicja 2011

  5. #25
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    ane - ooo, dobrze wiedzieć
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  6. #26
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    wszystkich co znam nie dopuszczaja mysli że mogliby rodzic w domu, uważają że to nieodpowiedzialne, narażenie zdrowia i życia maluchów i matki. szkoda. mój mąż tez przerazony jak go pytałam czy może w domu... my mielismy cesarke w ostatniej chwili bo Majcia sie dusiła, teraz to juz nie widze szans zeby m sie zgodził w domu rodzic kolejne dziecko (jak doczekamy go oczywiscie)
    przykre ze taka jest świadomość ludzi


  7. #27
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    a mój był bardzo za...tyle ze teraz będzemy mieszkali w tym samym domu co moi rodzice -a z moja mamą nigdy w wuper stosunkach nie byłam zawsze sie wtraca i boje sie rodzic w domu jak ona ma byc w tytm samym budynku -zacznie sie gadanie ze costa m ze costam a ja zamiast rodzić to się denerwować na nia będe
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar madzi
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3,966

    Domyślnie

    podobnie jak maryjey zanim nie trafiłam na to forum uważałam, że jest to lekka nieodpowiedzialność. Może dlatego, że trafiłam w dalekiej rodziny na dziewczyny, które rodziły w domu. Jedna z nim (20 lat i 1. poród) "skończyła" na stole z cc. Później narzekała, że nie tak to miało być... że dziecko pewnie ma traumę po tym. Wręcz nie cieszyła się, że lekarze uratolali ją i jej dziecko. Ale teraz gdybym nie była takim cykorem, to chciałabym urodzić w domu.
    Materiał super, bardzo fajnie wyszło, tak swojsko!!!

  9. #29
    Chustofanka Awatar owieczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    174

    Domyślnie

    nie zdążyłam :/

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    widziałam. fajnie wyszło. tylko ci reporterzy tvnu trochę ciapy, że ŻADNEJ babki chcącej rodzić w domu nie znaleźli. ciekawe, ile prób podjęli

  11. #31
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    nie widziałam niestety, będzie jakiś link???

  12. #32

    Domyślnie

    http://www.tvn24.pl/fakty.html
    Nasz Kuba też domowy. I nie wyobrażamy sobie, żeby z następnymi było inaczej A moja teściówka jak się dowiedziała od mojej żony, że chce rodzić w domu, to jej powiedziała, żeby w ogóle poszła w krzaki rodzić jak indianka
    I don't know half of you half as well as I should like;
    and I like less than half of you half as well as you deserve.

  13. #33
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  14. #34

  15. #35
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    dziewczyny super wyszłyście Strasznie sie ciesze że może coś dotrze do większej ilości mam


  16. #36
    Chustofanka Awatar funkia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    342

    Domyślnie

    przez to wszystko zaczęłam tvn oglądać hihi ( i mam nadzieje , że teściowa oglądała, choć pewnie się nie przyzna )
    "Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro" (J.P.II)

    Kangurek (marzec 2009) i Tygrysiątko ( maj 2006)

    mój blog o zdrowej diecie www.dieta-surowa.blogspot.com

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar karolinka251
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    warszawa-kamionek
    Posty
    4,907

    Domyślnie

    w TVP wczoraj w kawie czy herbacie też było o porodach domowych. niestety linka nie mogę znaleźć

  18. #38
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    mi trochę zabrakło choćby króciutkiej informacji jak wygląda taka współpraca z położną, jakiegoś uspokojenia, że jakby coś się zaczęło odbywać nie tak, to...
    no i wymieniono koszt porodu płacony przez rodziców (domyślnie pokrywany w przyszłości przez NFZ), a nie podano dla porównania kosztu porodu płaconego teraz przez NFZ w szpitalu - tak żeby ludzie nie mieli poczucia, że za czyjeś "fanaberie" będzie szło kupę kasy z ich podatków, bo to zdaje się porównywalne koszty (o ile domowy nie wychodzi taniej).

    Ale w ogóle to fajnie (chociaż nie zaczęłam żałować, że młodszego rodziłam w szpitalu - wiedziałam wcześniej o porodach domowych i nie chciałam, ale uważam że chcące jak najbardziej powinny mieć taką możliwość).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •