Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22

Wątek: Plan odświeżenia wkładów Itti Bitti - zerknijcie czy jest ok

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie Plan odświeżenia wkładów Itti Bitti - zerknijcie czy jest ok

    Chce sie w koncu porzadnie zabrac za moje wklady Itti Bitti. Poszarzaly juz i sa dosyc sztywne i nawet po wyschnieciu mam wrazenie, ze troche od nich zalatuje Wymyslilam wiec sobie, ze je postawie "na nogi". Oto co wymyslilam:


    1. Suche, czyste wklady wyprac z proszkiem (w nadziei pozbycia sie smrodku) w 90 stopniach. - wypralam bez proszku w 90 stopniach
    2. Od razu, bez suszenia wlaczyc pranie 60 stopni bez proszku w samej wodzie (zeby porzadnie wyplukac z resztek proszku). - nie wyjmujac ich z pralki wlaczylam kolejne pranie 90 stopni
    3. Wyjete z pralki, bez suszenia, wrzucic do gara z wrzatkiem i kwaskiem cytrynowym i wygotowac ok 1h. – ile kwasku??? - okazalo sie, ze nawet moj najwiekszy gar nie pomiesci nawet 1/8 wkladow, wiec rozpuscilam kwasek we wrzatku w wanience dzieciecej (dalam 100g kwasku - chyba malo) i do tego wrzucila wklady i tak staly cala noc
    4. Wrzucic znowu do pralki na 60 stopni plus soda oczyszczona plus dodatkowe plukanie. - tak zrobilam, bez proszku
    5. Powiesic do wyschniecia.

    Moze byc? Nie musze ich chyba suszyc po kazdym etapie? Czy ktos juz reanimowal Itti Bitti?
    Ostatnio edytowane przez Ananke ; 12-11-2010 o 23:53
    A. 02.2010, T. 06.2012

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Nie miałam okazji reanimować naszych pieluszek i wkładek (nie było takiej potrzeby) ale z tego co czytałam tu na forum to może spróbuj zacząć od streepingu (mam nadzieję, że tak się to pisze) - wypłukania złogów proszku.
    Pierz w samej wodzie (tzn. bez środków do prania) tyle razy aż przestaną sie pienić.
    Potem bym wrzuciłam do wrzątku z kwaskiem - kwasku ma być tyle, żeby było zawiesiście (próbuj, najwyżej następnym razem zrobisz lepiej).
    Jak to mawiała niezastąpiona na forum Magda1980 - "kto nie ryzykuje ten nie pieluchuje"

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    U mnie zadziałało samo pranie 4 razy w 90/60 i dwa razy w 40 stopniach bez dodatku proszku. Przestało się pienić, zmiękło i było ok

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    Super plan też tak zrobię

  5. #5
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    ja czasem piore na 90st bez proszku oraz bez prania z proszkiem przed czy po. jednak wtedy jak mam cala pralke wkladow i duzo czasu aby sie pralo. Kiedy piore na 90 bez proszku zauwalyzlam ze pieluszki sa w lepszym stanie, niz w praniu z proszkiem i nizsza temperatura - nie iwem jednak jak taka wysoka temp dziala dlugofalowo na zycie pieluszek
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    To moze rzeczywiscie pomine po prostu punkt pierwszy i wypiore bez proszku w 90, i w 60 jesli bedzie sie wciaz pienic, a potem dalej wedlug planu. Nie musze ich suszyc miedzy praniami, prawda?
    A. 02.2010, T. 06.2012

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Donosze, ze plan przeprowadzilam troche inaczej, zedytowalam pierwszy post. Wklady przede wszystkim ladnie zbielaly i wiekszosc rzeczywiscie zmiekla i jest znowu wiotka. Jedna wciaz mam kilka, ktore moge postawic
    A. 02.2010, T. 06.2012

  8. #8
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    Dzięki Ananke - a ja właśnie od kilku dni kombinowałam, jak by tu zmiękczyć te wkłady od Itti Bitti, żeby takiego betonu mała między nogami nie miała! Będę próbować!



  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Alez prosze. Tylko jak masz mozliwosc to ja bym jednak wygotowala te wklady i dala sporo kwasku. Ja mialam 18 par wkladow i nie dalam rady.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  10. #10
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    to jest szansa ,że te wkładki będą bardziej miękkie? Muszę spróbować...
    Miłosz-11.05.2010

  11. #11
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    Zrobiłam striping z sodą, trochę lepiej wyglądają, jak będę miała więcej czasu ugotuję je w kwasku!



  12. #12
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    ja czyste prałam w 90 w kwasku (200g) zmiękły jak pogotowaniu w garze. Znów muszę zrobić i taką operację też z sodą.
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  13. #13
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    wkładki się suszą, zobaczymy czy zmiękły
    Miłosz-11.05.2010

  14. #14
    Chustonówka Awatar afiliacja
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    34

    Domyślnie

    no właśnie... ja mam IB, w tym jedna uzywaną i rzeczywiście jej wkładki są dość sztywne... czyli jednak trzeba je kwaskiem potraktować (dużo kwasku!)? powiedzcie jeszcze jaki to ma byc kwasek? w proszku? w płynie? leje się go do pralki (do bębna, czy w miejsce gdzie sie sypie proszek?)? wybaczcie, ale ja na razie znam tylko Vizir i Miofresh

    czuppi, proszę daj znać jak Wasze wkłady i czy zastosawałaś strategie podobną do Behemota? ja lubie proste procedury, więc opcja wyprania w pralce na 90 st z kwaskiem jest dla mnie rewelacyjna. Naprzemienne, pranie, z proszkiem, bez, płukanie, soda, gotowanie, kwasek itd. by mnie osłabiło...

  15. #15
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    wkłady wyschły, ale nie zauważyłam aby zmiękły a wkładki z mikrofibry nadal szare ile tego kwasku ?
    afiliacja prałam bez proszku 3 razy na 90st potem na noc w kwasku i jeszcze raz wyprałam. Pewnie są odtłuszczone, ale żadnej innej zmiany nie zaobserwowałam
    Miłosz-11.05.2010

  16. #16
    Chustonówka Awatar afiliacja
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    34

    Domyślnie

    dzięki czuppi szkoda że nie ziękły... a ile kwasku dałaś?

    i jeszcze taka mnie myśl naszła: czy przypadkiem pranie w pralce w kwasku nie zniszczy pralki?

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    albom ślepa albo nie było prania z proszkiem

  18. #18
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ankamk Zobacz posta
    albom ślepa albo nie było prania z proszkiem
    myślałam ,że miało być bez tak przeczytałam
    Miłosz-11.05.2010

  19. #19
    Chustomanka Awatar anmuszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa Bemowo
    Posty
    1,345

    Domyślnie

    ja jak piore z kwaskiem to robie roztwór znaczy kwasek 9zazwyczaj 2 torebki) zalewam zazwyczaj gorącą wodą, lekko mieszkam coby sie rozupuscilo i leje do pralki.

  20. #20
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=21225 - to mój ukochany wątek o praciu pieluch, naprawdę warto się przez niego przekopać... no choć do połowy, po prostu skarbnica wiedzy!

    Gdzieś (nie mogę sobie przypomnieć, gdzie) czytałam, że kwasek może szkodzić gumowym elementom pralki (ktoś pisał, że trzeba puścić wtedy płukanie albo inne pranie), więc go używam w garnku, a do pralki wsypuję sodę, a moim wkładkom najlepiej robi stripping: 90-60-30, po kilku takich jazdach są naprawdę białe i to bez proszku!

    A na koniec zabójcza wiadomość! Wkładki Itti Bitti (oraz inne) zmiękły w zdecydowany sposób po wysuszaniu ich w suszarce! Dla zmartwionych, które suszarki nie mają, wyjaśniam, iż zakupiłam suszarkę do ubrań około 10 lat temu w komisie za 100 zł i do tej pory użyłam kilka razy, żeby dosuszyć kurtki dzieciom i dopiero teraz naprawdę zaczęła mi się przydawać! Najbardziej skorzystały na niej wszystkie bambusowe wkładki, które do tej pory były jak z tektury!



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •