Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63

Wątek: Charlie Banana, kieszonka

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    125

    Domyślnie Charlie Banana, kieszonka

    Nie znalazłam wątku, więc zapytuję: czy ktoś już wypróbował Charlie Banana i może się podzielić spostrzeżeniami?

    http://www.youtube.com/watch?v=AHRig...ayer_embedded#!
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 10-02-2015 o 22:00

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    nikt jeszcze się nie skusił na nią?

  3. #3
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    My mamy jedną Charlie Banana.

    Wykrój mają identyczny jak Fuzzi Bunz, napki tak samo rozłożone, grubość PULu też podobna to czym się różnią to otwór na włożenie wkładu - w Charlie Banana jest z przodu, ale nie na samym brzegu pieluszki, więc polar nie wyłazi, tak jak w FZ.
    CB mają fajną gumkę na plecach - jest szeroka i obszyta polarem, więc się nie wżyna w ciało. Na początku podobał mi się ten polar w środku, bo jest bardzo mięciutki, ale niestety nie odprowadza za dobrze wilgoci i zdarza się, że mały ma wilgotną skórę.

    Generalnie CB mi się w miarę podoba, ale w sumie to jest taka ulepszona FB

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    94

    Domyślnie

    To byla nasza pierwsza kieszonka. Miala byc mega wypasem nie byla... Przede wszystkim jest za niska dla synka (to chyba pieluszka dla dziewczynek) i podzielam zdanie sharkah - skora bywa wilgotna. I jeszcze jedno - moj syna ma 9 miesiecy, wazy ponad 10 kg - i charlie banana jest dla niego zbyt kusa Dle mnie o niebo lepsza (i polowe tansza) jest happy flute, a niby zupelnie nie ta klasa...

  5. #5
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Mój mały ma niecałe 8 kg i u nas zdecydowanie ta pieluszka nie jest za niska, raczej normalna jesli chodzi o wysokość (wyższa niż na przykład IB). Z happy flute też mam porównanie i nie wydaje mi się, że jest niższa, chyba, że HF będzie na maksa rozpięte, to wtedy tak

  6. #6
    Chustoguru Awatar Em
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    7,194

    Domyślnie

    Pokusilam się na CB. Narazie tylko raz uzyta. Bardzo mi się podoba jak leży. Mam rozmiar L na 10-11 kg syna (1,7 mca).
    Ciekawa jestem czy onesize jest zbliżony do L? Lepiej lez cz gorzej?

  7. #7
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    i ja się na jedną skusiłam dawno temu i bardzo jestem zadowolona.Wg mnie lepsza niż fuzzi bunz a największym jej atutem dla mnie, że mały rozmiar czyli gumeczki na ostatniej dziurce jest naprawdę mały i na noworodku wygląda całkiem przyzwoicie - dopasowana, bez efektu dużej pupy. No i wykończenie pieluszki też na plus nie to co w Fuzzi Bunz

  8. #8
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Jak przyszła kieszonka to byłam zaskoczona, że taka malusia i wąska w kroku, na noworodka na pewno będzie pasować. Na moją 10,6kg chudziznę zapinam na ostatnie napki
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Póki co jestem zachwycona, świetna regulacja guziczkowa przy nóżkach, zgrabnie leży, nie powiększa pupy. Dla takiego maluszka jak mój ( 3 tyg ) idealna.

    Mam tylko pytanie - czy na prawdę mam ja prać tylko w 40 st- tak jak zaleca producent?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  10. #10
    Chustomanka Awatar IwonaKM
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    921

    Domyślnie

    mamy w wersji rozmiarowej. S jest gigantyczna, wieksza niż niejedna M, dzięki temu mam nadzieję dłużej posłuzy. Używamy na noc.
    Pieluszka miękka, chłonna, muszę pamietać, by dobrze poukładać przy udkach, bo inaczej nam wycieka przy leżeniu na boczku.
    Wkłady z racji tego, ze są pojemne i puchate, dosyć długo schną.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Póki co jestem zachwycona, świetna regulacja guziczkowa przy nóżkach, zgrabnie leży, nie powiększa pupy. Dla takiego maluszka jak mój ( 3 tyg ) idealna.

    Mam tylko pytanie - czy na prawdę mam ja prać tylko w 40 st- tak jak zaleca producent?
    ja piore wszystko w 60 i wszystko ok
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    ja piore wszystko w 60 i wszystko ok
    Ja też piorę w 60 st. Zresztą wszystko tak piorę, nic się nie dzieje z niczym, a ja spokojniejsza
    Lubię być z Wami

  13. #13
    Chustonówka Awatar Aine
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    okolice Piaseczna k W-wy
    Posty
    47

    Domyślnie

    A ja uprałam w 60 stopniach i mi się pul posklejał Żałuję bardzo bo poza tym to świetna pieluszka. Zgrabna, nie ogranicza ruchów maluchowi, lubi ją zakładać bo sobie ogląda wzorek w czasie zapinania.
    Używamy jej nadal tym niemniej na drugą się nie skuszę bo nie chcę prać w 40 stopniach pieluch.

  14. #14
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Ja mam ich kilka (pierwsze pieluchy) i jestem dość zadowolona. Miękkie, kolorowe, wygodne jeśli chodzi o rozmieszczenie zapięć i wejście na wkład. Martwi mnie jednak niewielki rozmiar i niski stan (a mamy one size). No ciekawe jak długo nam posłużą...
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  15. #15
    Chustonówka Awatar medżik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    13

    Domyślnie charlie banana??? ktoś je zna???

    jakie macie doświadczenie z pieluszakmi
    charlie banana?

  16. #16
    Ostatnio edytowane przez Blanka_1982 ; 17-08-2011 o 21:13

  17. #17
    Chustonówka Awatar medżik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    13

    Domyślnie

    byłam czytałam
    i nadal nie jestem pewna

    rzeczywiście na maluszku miesięcznym leży świetnie, bo większość z tych co mam wciąż są za duże.
    ale nie jestem pewna polarka, czy po dłuższym użytkowaniu mechacoi się czy zachowuje wciąż miękkość i strukturę?
    i jak z jej chłonnością?

  18. #18
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Po trzech miesiącach użytkowania polarek wygląda bardzo dobrze. Z chłonnością nie zaobserwowałam problemów. Ja kocham CB za rozlokowanie napek, żadna inna pieluszka mi się tak dobrze nie zapina i dopasowuje do młodej.

  19. #19
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Ja też mam taką, ale nie jestem z niej bardzo zadowolona - pul mi się rozwarstwił, a wkładki szybko szarzeją (wydaje mi się, że bardziej niż w innych pieluszkach).

    Krój CB jest praktycznie identyczny jak fuzzi bunz - różnica jest w sposobie dostępu do wkładu (w CB otwór jest z przodu, w FB z tyłu).

  20. #20
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja tez love ChB
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •