Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 63

Wątek: Charlie Banana, kieszonka

  1. #21
    Chustonówka Awatar medżik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    13

    Domyślnie

    mi osobiście bardzo się podoba wkładaniewkładki od przodu, jakby w zamykaną kieszonkę,
    dzięki temu wkładka nie wystaje z pieluchy z tyłu, jak to w niektórych bywa.
    kupiłam narazie jedną
    na mojej miesięcznej córeczce leży super, jest bardzo zgrabna,
    choć nie wiem czy nie zabardzo obciska jej nóżek.
    ciekawy jest sposów zmniejszania jej, poprzez wszytą gumkę i możliwość regulacji rozmS,M,L (tak jak w spodniach dziecięcych) mam nadzieję że te z CB są bardziej wytrzymałe niż te w spodniach
    nie wiem tylko na jak długo starczą, bo w porównaniu z moimi starymi BG, Wood...są dość małe
    jak zwykle, kwestia testu..

  2. #22
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    ja użytkuję ChB od 7 miesięcy, w zasadzie prawie codziennie, no....co dwa dni bo się pierze jeszcze przecież i jestem zadowolona z niej bardzo. Polar się mechaci, ale w każdej pieluszce się mechaci. Uczucie suchości jest, wkładki chłoną jak szalone, nic mi sie nie rozwarstwiło i na dodatek mają piękne wzorki Jestem zadowolona - to jedna z moich ulubionych pieluszek.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  3. #23
    Chustofanka Awatar marzen@
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ja tez bardzo lubię. Polarek faktycznie daje uczucie suchości - nie wszystkie polarki dają. Wkładki trochę szarzeją, ale przecież ich nie widać. Używamy już czwarty miesiąc, nic się nie rozwarstwia. Otworek na wkład z przodu bardzo praktyczny, dobrze skrojony - materiał w tym miejscu nie zwija się, jak to się niekiedy zdarza. kolorki i wzorki przecudne. Mam jedynie wątpliwości czy starczy na cały okres pieluchowania, jest zgrabna, ale dość mała

  4. #24
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marzen@ Zobacz posta
    Mam jedynie wątpliwości czy starczy na cały okres pieluchowania, jest zgrabna, ale dość mała
    też się nad tym zastanawiałam, ale teraz Wicek zaczął się bardzo aktywnie przemieszczać i chudnie tu i ówdzie (a ma z czego ) i tak jak wydawało mi się, że pieluszka pójdzie w odstawkę tak teraz jes znów za duża
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  5. #25
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sharkah Zobacz posta
    pul mi się rozwarstwił, .
    PUL - rozwarstwia się z 2 powodów :
    1. złego "zgrzewu" - jest to wada fabryczna
    2. zbyt wysoka temp prania
    jeśli nie prało sie w zbyt wysokiej temp - trzeba pieluchę reklamować.
    w temacie charlie - nie używaliśmy, oglądałam i macałam - podoba mi się bardzo.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  6. #26
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Wiem czemu się pul rozwarstwia ale nie była traktowana inaczej niż pozostałe pieluszki, a tylko z tą się tak stało. Tak czy inaczej rozwarstwienie nie przeszkadza, bo pieluszka trzyma i jest ciągle w użyciu.

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowniczek ChB - wszystkie pierzecie je w 40 stopniach tak jak producent zaleca? Właśnie nabyłam jedną pieluszkę, i zastanawiam się jak prać. Standardowo wszystkie piorę na 60 stopni, ale kiedyś jedna chińska kieszonka mi się rozwarstwiła i stąd moje wątpliwości.
    Wydaje mi się też, że chyba są dwie wersje ChB - niektórzy piszą o rozmiarach S,M,L przy gumkach, ja mam cyferki - może różnice są też w polarze i pulu?


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  8. #28
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Ja mam CB one size z regulacja gumek i jest świetna. Polarek się mechaci ale nie bardziej niz w innych pieluszkach. Pupka wygląda w nich bardzo zgrabnie i chłonie bardzo dobrze . Piorę w 40 stopniach, czasem na 60 stopni i nic się z nimi nie dzieje.

  9. #29
    Chustofanka Awatar marzen@
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Wydaje mi się też, że chyba są dwie wersje ChB - niektórzy piszą o rozmiarach S,M,L przy gumkach, ja mam cyferki - może różnice są też w polarze i pulu?
    Ja mam jedną (liliową) i tam są cyferki na gumkach, a na tej we wzorki (motyle) jest s m l, ale rozmiarowo czy funkcjonalnie się nie różnią. Są jeszcze ChB rozmiarowe

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Marzen@, a pierzesz w 40 czy 60 stopniach?


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  11. #31
    Chustomanka Awatar sharkah
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    745

    Domyślnie

    Ja mam z cyferkami i chyba z pierwszej partii pieluszek, jaka się pojawiła w PL.

    Piorę normalnie z pozostałymi, ostatnio najczęściej w 60 stopniach - rozwarstwienie powstało już wcześniej (nie pamiętam dokładnie w jakich okolicznościach) i się nie powiększa, więc chyba 60 st im nie szkodzi

  12. #32
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Gdzieś przeczytałam, że wersja z cyferkami jest wcześniejsza, a z oznaczeniem S-M-L późniejsza.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  13. #33
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie CB

    Mam dwie od niedawna (one size) i bardziej mi się podobają niż Wonderoos. Na pewno są zgrabniejsze, bardziej dopasowane, węższe w kroku i napki łatwiej się zapinają.

    Użytkowanie na razie krótkie, wiec co do walorów chłonięcia, wyciekania, prania jeszcze się nie wypowiem
    miśki dwa i mały ktoś

  14. #34
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie

    Główne pozycje w naszym stosiku to charlie, naczytałam się wielu dobrych opinii i kupiłam kilka. Początkowo byłam rozczarowana bo albo miałam wycieki albo gumki odciskały się na nóżkach maluszka ale teraz po eksperymentowaniu z ustawieniem rozmiaru jest super. Nie zdarzyło mi się zeby mały miał wilgotną skórę,Polecam

  15. #35
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    Chyba już wszystko zostało powiedziane o Charlie. My mamy i uwielbiamy. Dobrze się spisuje. Obecnie stosujemy na nocki i nie zdarzyła sie nam jszcze żadna wpadka. Gdyby nie kusiło mnie testować innych kieszonek (nałóg to nałóg i już to wszystkie nasze kieszonki były by "bananami"

  16. #36
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    A ja się nie polubiłam z tą pieluchą...miałam dwie, poszły w świat. Nawet nie wiem czemu ale wydawały mi się jakieś sztywne. Wkłady jedynie mi się spodobały.

  17. #37
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Najzgrabniejsza kieszonka jakiej używał mój synek.
    Nie wiem, czy starczy do końca okresu pieluchowania (obecnie noszona przez 10kilowego roczniaka), ale zapewne będzie się ładnie układać na maluszku. Wkłady - chłonne, kieszonka jest tak zgrabna, że nieco ciężko umieścić je w środku. Jedyne co mnie rozczarowało, to polar - wygląda na średniej jakości, choć po trzech miesiącach używania nie widać specjalnie śladów zużycia.
    Ogólnie wrażenie pozytywne.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  18. #38
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Kieszonka fajna, bardzo zgrabna, porządnie uszyta i wykończona,. Rozmiar One-size Bardzo dobrze nadaje się dla noworodka. Dobra regulacja gumek przy nóżkach- jednak często żeby nie bylo przecieków, trzeba tak mocno zwęzić, że na nóżkach zostają odciśnięte ślady. Nie wiem czy to kwestia jeszcze mało chłonnych wkładów,ale w nocy przemokła nam doszczętnie . także dla nas wersja tylko na dzień. Mam 5kg córeczkę.

  19. #39
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Gocław
    Posty
    8

    Domyślnie

    Pieluszkę CB kupiłam jako pierwszą. Bardzo fajna, zgrabna- wąska w kroku. Bardzo odpowiada mi ta regulacja gumkami. Polarek mógłby być trochę inny ( ja zdecydowanie wole taki jaki jest w BG). no i troche mała jak na ONE SIZE. W skali na 10 dałabym 8

  20. #40
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    dla mnie bardzo dobra pielucha- zgrabna, system gumek jest dobry, raz ustawiam rozmiar i mam spokój aż córka podrośnie, bardzo chłonna przy dwóch wkładach - starcza na noc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •