Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jakie dla noworodka

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie Jakie dla noworodka

    Mam pytanie do bardziej doświadczonych mam, jakie pieluchy najbardziej polecacie dla noworodka i jakie nie powiększają pupy dzidzi. Moja córeczka jest dość szczupła i wszystkie rodzaje pielusek, które jej zakładam powodują, że pupa jest ogromna, mała leży mając nogi w górze i strasznie się denerwuje. Dzisiaj założyłam jej na noc formowanke + otulacz i ciągle się budziła, pupę miała ogromną. Ledwo mieści się w ubranka w rozmiarze 62, a z jednorazówka spokojnie mieści się w 56. W końcu zmieniłam pieluszkę na jednorazówkę i wreszcie spokojnie zasnęła. Napiszcie co możecie mi polecić na ten pierwszy okres, kiedy dzieciaczek jest malutki, moja niunia waży 3150g, a otulacze które są polecane od 3-5 kg są na nia jakby za duże. Poradźcie coś, bo nie chciałabym rezygnować z pieluszek wielorazowych.
    Ostatnio edytowane przez agahk ; 29-10-2010 o 23:46

  2. #2
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    wydaje mi sie ze pieluszki rozmiarowe lepiej sie sprawdza niz onesize, moze itti bitti bo nie tworzą wielkiej pupy, albo kieszonki rozmiarowe z małą wkładką
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Mnie też się wydaje,że IB są malutkie i zgrabne.Z formowanek bitti Boo wyglądaja niemal jak majteczki.
    A jeżeli kasy szkoda to moze byś wykorzystała te malutkie ręczniczki ikea, albo pocieła tetre?Na noc moze jakas wieksza wkladka...

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    ja polecam tetre składaną np. w latawiec, spiętą snappi...

  5. #5
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    U nas na początku najlepiej sprawdziły się otulacze: Imse Vimse w rozmiarze NB (3-6 kg) i Bambino MIo w rozmiarze do 5 kg.
    Do otulaczy tetra i małe prefoldy Bambino Mio.
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  6. #6
    Chustofanka Awatar ekomummy
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    437

    Domyślnie

    Potwierdzam. Bambino Mio są malutkie i do nich wlasnie albo tetre lub prefoldy. Z Imse Vimse, przy tak małym dziecku chyba lepiej sprobować rozmiar NB (roznica jest niewielka ale zawsze). Plaskie sa tez rozmiarowe kieszonki Fuzzi Bunz i AppleCheeks. Przy Apple mozna zmieniac tylko wklad. Najbardziej ekonomicznym rozwiazaniem beda 3 otulacze plus tetra/prefold.

    U nas na ten pierwszy okres dobrze sprawdzily sie rowniez formowanki babyetta (flanelka na zewnatrz, polar w srodku).

    OT: Dziecko szybko urosnie i juz nie bedzie tego problemu . Od wagi 6 kg wszystko wiekszosc pieluszek powinna ladnie lezec.
    Ostatnio edytowane przez ekomummy ; 30-10-2010 o 14:38 Powód: dodalam dodatkowe opcje
    Mama Adasia, 2007, Natalii 2009 i Lilianki 2014

    www.ekomaluch.pl
    www.wielorazowepieluszki.pl
    www.kidstyle.pl

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Bardzo wam dziękuję za rady Powoli udaje mi się osiągnąć w miarę sensowne rozmiary pupy Najlepiej sprawdza się tetra + otulacz imse vimse taki cieniutki biały. Itti bitti zamówiłam bo wydają mi się bardzo zgrabne i bedą fajne na spacerek lub na nockę.
    Ogólnie jestem bardzo zadowolona z pieluszek wielorazowych, bo po szpitalu wróciliśmy z odparzona pupą, a po 4 dniach pobytu w domu na wielorazówkach pupa jest idealna.
    Czekam aż moja córeczka osiągnie wagę 6 kg

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    tetra i rozmiarowe oulacze

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agahk Zobacz posta
    Czekam aż moja córeczka osiągnie wagę 6 kg
    Myślę, że już przy czterech będzie zdecydowanie lepiej. Franek był co prawda więszy przy urodzeniu, ale już po pierwszym miesiącu pozbywałam się najmniejszych formowanek na rzecz onesizów.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    to i ja dorzucę swoje 3 grosze. Zaczęłam używać wielo po 5 dniach, kiedy mała ważyła 3,5 kg. Używałam otulaczy Bambino mio S (faktycznie mała pupa, ale same otulacze maja wielkie rzepy i dlatego nie jestem z nich zadowolona. Cecylka nie mogła w nich swobodni fikać nóżkami). Fajny okazał się Flip, mimo że one size. Zadowolona byłam też z wełnianego rozmiarowego otulacza Loveybums oraz Nature Babies (też rozmiarowy)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •