Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 12345678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 237

Wątek: NappiMe

  1. #21
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    Dziewczyny dziekuje bardzo za recenzje
    Tak jak pisalam, przy wkladce prosze tylko o testowanie chlonnosci, gdyz docelowo wkladki sa szyte inaczej
    Sliczne zdjecia!
    Aaaaa, to w takim razie jeśli o samą chłonność chodzi to wkład u nas sprawdził się super
    __________________________________________
    Patryk (2004), Oliwka (2010), Kalinka(2013)

  2. #22
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Jakoś sobie ubzdurałam, że pul bawełniany to dzianina (chyba wszystkie pule które do tej pory miałam były dzianinowe, lekko rozciągliwe), tymczasem ten okazał się tkaniną i do tego trochę sztywną, w połączeniu z warstwą pula troszkę to przypomina podgumowane bawełniane ceraty na stół, tyle, że jest cieńsze - znacznie bardziej przypadł mi do gustu pul poliestrowy pieluszki która do mnie doleciała w trakcie testowania - mięciutka i milutka. Sama pieluszka niewielka, b. zgrabna, a mimo to żadnych problemów, żeby ją założyć na mojego siedmiomiesięcznego sumo (10 kg, pulchniutkie udeczka), ani na jego dwuletnią szczupłą siostrę (12 kg).

    I pul i polarek są cienkie, cieńsze chyba od wszystkiego co mam; poczucie "mam sucho" wydało mi się trochę teoretyczne, ale pewnie nie jest gorzej niż przy mikropolarowych wkładkach które zazwyczaj stosuje przy innych pieluchach.

    Wkłady - przyleciały do mnie ze sklepu konopny i bambusowe, ale w formacie bodaj 35 na 50 cm (nie wiem, czy to stały czy eksperymentalny wkład) - byłyby doskonałe, gdyby były jeszcze "pikowane" - przeszyte np jak wkład z bawełny organicznej flipa, bo tak warstwy się przesuwają względem siebie, nierówno naciągają i trudno je złożyć. Poza tym - już bardzo je lubię, bambus przemiły i mięciutki, konopie cienkie a chłonne, trochę mniej zbite niż posiadane przeze mnie wcześniej pieluszki konopne przez co są miększe.

    Zamówiłam też myjki bambusowe - te nie są z froty, ale z takiego zbitego bambusa, jakby filcowanego/flanelowanego - milusie, cudne, grube, zapakowane w saszetkę, wielkości mniej więcej dużych płatków kosmetycznych, tych przeznaczonych dla dzieci.

    Dziękuje za możliwość testowania i za to, co przyleciało do mnie na stałe
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  3. #23
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,817

    Domyślnie

    Mam na własność dwie kieszonki, jedna pul poliestrowy z polarem bambusowym od pupy, druga - pul bawełniany z welurkiem syntetycznym, plus wkłądka z froty bawełnianej.

    Ogółem pieluszki baaardzo mi się podobają. Plus przede wszystkim za zgrabny krój - pupa malutka, nawet na mojej 5-kg pannie. Ładnie, starannie odszyte, materiały też bardzo estetyczne.

    Pul bawełniany mnie nie zachwycił - myślałam, że to będzie coś miękkiego, dzianinowego, a jest sztywniejszy, niż zwykły. Za to świetne są materiały od pupy: polar bambusowy to chyba najmilszy bambus, jakiego dotykałam, a welurek jak na syntetyczny też jest naprawdę wyjątkowo miły w dotyku. Bambus straslziwie długo schnie, no ale to już jego właściwość.

    Wkładka frotowa dość chłonna jak na frotkę, i wąska, łatwo ją umieścić w kieszonce, nie podwija się na bokach. Trochę się 'wyciąga' (zniekształca) po paru praniach, ale to też chyba cena za delikatność - gdyby była grubsza, bardziej sztywna, bardziej trzymałaby fason.

    Chyba skuszę się na jeszcze

  4. #24
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    23

    Domyślnie

    Podpisuję się pod wszystkimi pozytywnymi opiniami na temat pieluszek nappime! Pieluszki bardzo zgrabne, starannie uszyte, wzory piekne, u nas nic nie przecieka. Na razie mam wersje tylko z polarkiem od pupy. Na poczatku ten polarek wydawał mi sie bardzo cieniutki, ale w użyciu sparwdza sie bardzo dobrze. Nie wiem skąd uwagi, że pieluszki są małe - moją 11-miesięczna córka (9,5kg) zapinam na najciaśniejsze napy.

    Jedyna moja uwaga - z uwagi na to, że polarek i pul są dość cieniutkie, obawiam się czy napy nie uciskają zbyt mocno brzuszek dziecka. Może warto w srodku pieluszki, do wysokości nap, zrobic taka "firaneczkę" z 1-2 warstw polarku (nie odcinać materiału zaraz przy szwie tylko zostawić dłuży kawałek)? Nie wiem czy wiadomo o co mi chodzi W Charlie banana widziałam takie rozwiązanie

  5. #25
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    My mamy dwie kieszonki - jedna to pul bawełniany z polarem bambusowym od środka, a druga pul minkee z polarem. Pieluszki rzeczywiście bardzo zgrabne, ale wydaje mi się, że przy dłuższym czasie (2 - 2,5 godz) jest to jednak powodem przesiąkania wilgoci na ubranie, dlatego raczej na wyjścia ich nie używam.
    Pula bawełniany fajnie się sprawdza, myślę, że będzie dobrym rozwiązaniem na lato. Polar bambusowy wcale nie zrobił się sztywny, a wodę mam twardą i wszelkie bambusy u nas sztywnieją. Polar się nie skulkował do tej pory i jestem z niego bardzo zadowolona. Niestety w obu kieszonkach poszły gumki od wew. strony co nie zdarzyło się w innych pieluchach, nawet znacznie dłużej używanych.
    Wkład konopny (podwójny z małym dponanym) - duże rozczarowanie, mało chłonny, muszę coś dokładać do kieszonki, a że wąska, to ciężko zmieścić. Za to wkład z froty bawełnianej - tu miła niespodzianka, nie spodziewałam się po nim takiej chłonności.
    Ogólnie wrażenie bardzo dobre, ale nie są to dla nas niezawodne pieluszki na wyjścia. Wzory piękne.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  6. #26
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    testujemy jeszcze, ale juz wiemy z kruszynka że nam sie bardzo podoba
    ładna, dobrze uszyta, zgrabna, wkłady fajne-mozna sobie dopasowac do potrzreb...ponadto suszy sie błyskawicznie!...no nic nowego nie wymysle ponad to co juz napisano...pieluszka bombowa i już !

    a tu w akcji-
    Rock and roll
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  7. #27
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Mam 3 pieluszki z różnym pulem - zwykłym, minke i bawełniamym. Fajnie się dopasowują, zaczęliśmy je nosić przy 3,5 kg. Są ładne - wzory super! - i zgrabne, prawdopodobnie dokupię coś jeszcze. Nie musimy zakładać większych ubranek żeby zmieścić pieluszki.

    Jeden mały minus - wkłady mogłyby być bardziej chłonne (mam z froty bawełnianej), czasami dokładam swoją mikrofibrę, bo mój noworodek potrafi je szybko przesikać, chociaż pul tak łatwo nie puszcza.
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  8. #28
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Przetestowałam dwie kieszonki, w tym jedną z coolmaxem i jeden otulacz. Niewiele mogę na ich temat napisać, bo... nie ma się do czego przyczepić Starannie uszyte, zgrabne, nie zaliczyliśmy żadnego wycieku. Na pewno wyróżniają się wkładami. Nie wiem ile razy były one zasiusiane i wyprane, ale wszystkie wyglądały jak nówka sztuka, były śnieżnobiałe i mięciutkie. Wielkie WOW!

    Właśnie doszła do mnie formowanka z kieszonką (kupiłam na bazarku), mięciutka jak aksamit, prześliczna. Jak tylko założę Idalce na pupę to zrobię zdjęcia.

    Tylko wkładów mi teraz brakuje, więc się pewnie będę musiała uśmiechnąć do producentki


    fotka w formowance

    Ostatnio edytowane przez Olik ; 23-08-2011 o 14:51

  9. #29
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    czytając te wszystkie pozytywne opinie troszkę mi przykro że moja będzie trochę gorsza;( Od około 2tyg mamy kieszonkę "ulica sezamkowa' z pulu bawełnianego. Wygląd pieluszki jest cudny, wzór ulicy wręcz uwielbiam, krój bardzo fajny, ładnie leży na pupci, przez co tyleczek zgrabnie w niej wygląda, przy nóżkach też dobrze przylega i nie odciska, pul bawełniany całkiem przyjemny ale cóż.... u nas po każdym 'pierwszym' siku przecieka. Mój Mały wcale nie jest wybitnym sikaczem - czasem siknie mniej, czasem więcej- niestety za każdym razem w okolicy nóżek pul od zewnątrz jest mokry i wilgoc przechodzi na ubranko. Próbowałam już różnych sposobów: różne ustawienia napków, używałam innych wkładów np, Charlie Banana, stosowałam podwójne wkłady, wkład 'oryginalny" używałam w innych pieluszkach żeby go zahartować i.... nic. Za każdym razem jedno siknięcie i mokre śpiochy;( Jeśli ktoś miał podobnie i znalazł na to sposób to czekam na wiadomość. Nie chciałabym się rozstawać z "ulicą sezamkową' bo uwielbiam ten wzór. Jednak pielucha przede wszystkim musi być chłonna a nie tylko ładna
    Pozdrawiam

  10. #30
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    Tak zrobię! Z wkładem w innych pieluszkach nie miałam dotąd problemu więc zacznę od odtłuszczenia polarku. Mam nadzieję, że będzie ok.
    Dziękuję za wiadomość.
    Ostatnio edytowane przez Gardenia ; 07-10-2011 o 16:55

  11. #31
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Kolejna nasza recenzja: tym razem formowanka z wpinanym wkładem. Pięknie uszyta, dopasowuje się idealnie, co prawda welurowe wkłady nie chłoną zbyt wiele, ale nabyłam ją z myślą o wersji dziennej więc mi to nie przeszkadza. Schnie bardzo szybko. Idealna na dzień, dziękujemy


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  12. #32
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Zakupiłam Minkee i PULa bawełnianego. I podzielam zachwyty nad Minkee- dobrze, zgrabnie uszyty. Mała pupcia 5kg dziecka wygląda super. Jak dla mnie mankamentem jednak jest brak zszycia/ wykończenia dodatkowego przy nóżkach. Często wewnętrzny materiał wywija się na zewnątrz przez co zdarzają się przecieki. I jak przy minkeem zdarza się to sporadycznie, to przy PULu bawełnianym- Notorycznie. Do tego materiał PUL przecieka i też za każdym razem mamy wszystko do wymiany((

    Pieluszki też wydaję mi się delikatne- nie wiem jak to będzie po ilus tam praniach.

  13. #33
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    mamy jedną kieszonkę NappiMe - w gitary elektryczne

    plusy:

    super wzory
    wąskie w kroku
    starannie uszyte

    minusy:
    1) dość sztywny pul, przez co wydaje mi się, że nieco gorzej od posiadnaych przez nas, dopasowuje się do ciałka
    2) dla Ignaca trochę za bardzo wycięte od kroku ku górze, powyżej pachwin (nie wiem, jak to dokładniej wytłumaczyć)

    Nie wiem dlaczego (mamy Wonderoosy, Charlie Banana, Babyetty), ale jest jakaś różnica dotykowa miedzy powyższymi a NappiMe.
    NappiMe wydają mi się jakby mniej "mięsiste".

    Ale funkcję spełniają dobrze.
    miśki dwa i mały ktoś

  14. #34
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    MoniaK- no tak sobie pomyślałam, że być to może jakaś starsza partia, bo pieluszka z drugiej ręki.

    Skoro mówisz, że inny jest wykrój to być może się skuszę na kolejną NappiMe, choć może nie kieszonkę, bo mam już nadto, ale może coś innego .
    miśki dwa i mały ktoś

  15. #35
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie Nowe NappiMe :)

    Melduję się jako pierwsza testująca nową NappiMe
    Testowaliśmy kieszonkę PUL z mikropolarkiem + wkład bambusowy składany i... jestem pod wrażeniem:
    - materiał jest cieniutki, miły w dotyku, milusi wręcz, aż trudno uwierzyć, że to PUL! Przez tą delikatność trochę się bałam odpinać napki, bo miałam wrażenie, że przy mocniejszym pociągnięciu coś trzaśnie, ale myślę, że (jak pisała Monika) to kwestia wyrobienia napek, po jakimś czasie będą się łatwiej odpinać. Na pewno lepiej nie ciągnąc za ucho, tylko złapać bliżej napki. W każdym razie - mój mąż sobie poradził,nie robiąc pieluszce krzywdy, a on raczej nie jest zbyt delikatny dla pieluch ;P
    - polarek przy pupie mięciutki i przyjemny, bardzo podoba mi się ten kremowy kolor,
    - pieluszka jest zgrabna i jakaś taka "kompaktowa", na moim niemal 7-kilowym 3-miesięczniaku leżała idealnie, pupa wyglądała jak pupa, a nie jak odwłok
    - przy nóżkach ładnie przylega, ale jednocześnie nie uciskała mojego tłuścioszka,
    - no i te wzory i kolory... rewelacja! miałam ślimaczki, przecudnej urody, szkoda chować pod ubrankiem. Na szczęście idzie lato i nie będzie takiej potrzeby...

    Wkład mięciutki w dotyku i ładnie obszyty, aż szkoda go do zasikania Za pierwszym razem szybko zmieniłam, bo bałam się, że jeszcze nie nabrał chłonności, ale już po drugim praniu wytrzymał trzy godziny na moim Dzieciu, który ostatnio pije jak smok i przesikuje wszystkie wkłady z mikrofibry

    Aaaa no i czas schnięcia - imponujący, znaczy się błyskawiczny

    Ogólnie polecam - pieluszka baaaaaardzo sympatyczna, starannie uszyta, czekam tylko na wypłatę, żeby się z jakąś (albo i jakimiś) zaprzyjaźnić na dłużej

    I jeszcze fotka:


  16. #36
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    Po testach nowych NappiMe z dwoma wkładami bambusowymi - słonie dzienne.

    Pierwsze wrażenie - pieluszka zgrabna, niesamowicie cieniutki Pul, wkłady duże, puchate, miękkie, wyglądały i okazały się bardzo chłonne (ale o tym dalej). Sprawdziłam ich cenę w sklepie - naprawdę super jakość za niską cenę.

    Wykrój nowych NappiMe idealnie pasował do mojej 12 kg panienki (wcześniejsze modele NappiMe były już ciut za małe). Nie odnotowałam żadnych przecieków. Pupcia wyglądała zgrabnie.
    Wkład bambusowy wytrzymał spokojnie trzy godziny, choć za pierwszym razem zdjęłam pieluszkę,tak jak mam w zwyczaju po ok. 1,5 godzinie przekonana, że już na pewno jest maksymalnie mokra, a okazało się, że zmiana nie była wcale potrzebna.

    Pielucha z podwójnym wkładem zdała też test nocny, przy czym muszę zaznaczyć, że moje dziecko obecnie nie pije już w nocy (poza porannym mleczkiem ok.4-5), więc nie wiem jak sprawdzi się np. przy noworodkach, które dużo piją i sikają

    Cienki puls sprawia, że pieluszka schnie błyskawicznie. Wkłady potrzebują już znacznie dłużej, ale świadczy to chyba o ich chłonności.

    Nową wersję NappiMe oceniam na bdb, i dodatkowo duży plus za to, że pasuje też na duże dzieciaczki.

    I pamiątkowe zdjęcie



  17. #37
    Chusteryczka Awatar mamaLiKa
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    sercem na Ursynowie ;)
    Posty
    1,791

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    dziewczyny bardzo dziękuję za recenzję i za zdjęcia czy mogę je dodać do naszej galerii ?

    MonikaK, z mojej strony jak najbardziej



  18. #38
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    ja też nie mam nic przeciwko

  19. #39
    Chustofanka Awatar borussia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    296

    Domyślnie

    a oto moje wrażenia po testach nowych Nappime:

    wypróbowywaliśmy pieluszkę w ślimaki z mikropolarem w środku oraz składanym wkładem bambusowym, a główna testerka waży 11kg i ma 1 rok i 8m-cy

    Pul rzeczywiście cieniutki i bardzo rozciągliwy, jak dla mnie trochę aż za bardzo
    Super skrojone są uszy do zapinania pieluszki w pasie - mają odpowiednią długość i można spokojnie zapiąć pieluchę nawet na całkiem sporym brzuchu. My zapinaliśmy w pasie na przedostatnie napki, (wolna była jeszcze jedna napa), a można zapiąć pieluszkę jeszcze szerzej zapinając tylko na jedną napkę (my zapinaliśmy na dwie). Dla porównania inne pieluszki zapinamy zwykle na ostatnie napy.

    cdn za chwilę (z góry przepraszam wszystkich zainteresowanych ale będę pisać troszkę na raty)
    Ostatnio edytowane przez borussia ; 09-06-2012 o 14:32 Powód: cdn
    Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już chyba przesadziłam
    ____________________

    Pierwsza 12.2003
    Druga 09.2010

  20. #40
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Testowaliśmy dzienne słonie z dwoma wkładami bambusowymi.
    Nie wiem, co mogę napisać nowego, ponieważ zgadzam się z wypowiedziami poprzedniczek.

    -PUL cieniutki, welurek w kolorze kawowym miły w dotyku ( zdecydowanie wyższa jakość materiałów, rzeczywiście sucha pupa )
    -Kolory ładnie zestawione, wysoka jakość wykonania
    - pieluszka bardzo starannie uszyta
    - wkłady bambusowe z lamówką ( nic się nie strzępi) są chłonne ( i schną dosyć długo)
    - kieszonka schnie bardzo szybko
    - pieluszka bardzo ładnie leży na 9 kg dziecku, nie utrudnia ruchu chodzącemu maluszkowi, nic nie uwiera
    - brak przecieków
    Z czystym sumieniem polecam Nappime. Mam już kilka pieluszek tej firmy i każda świetna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •