Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: książeczka dla dzieci o ciele człowieka

  1. #1

    Domyślnie książeczka dla dzieci o ciele człowieka

    możecie polecić jakąś? niestety nie mam teraz czasu na wyprawę do księgarni i oglądanie i wybieranie, muszę załatwić to zdanie, ale niestety przez internet obejrzeć się nie da. tytułów kilka znalazłam, np.
    http://www.gandalf.com.pl/b/cialo-i-zdrowie-czlowieka/
    http://www.gandalf.com.pl/b/cialo-obrazki-dla-maluchow/
    http://www.gandalf.com.pl/b/cialo-ob...ia-dla-dzieci/
    ale nie wiem, którą wybrać
    dla dzieci >2r.ż.
    pomożecie?
    Z 2008, M 2010, M 2018

  2. #2
    Chustofanka Awatar AsiaWr
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    412

    Domyślnie

    Ja mam Ciało. Bawidoc, o takie http://merlin.pl/Cialo-Bawidoc_Larou.../1,650286.html
    Fajna książeczka, z okienkami i ruchomymi elementami. Malutka, króciutka, ale tematycznie dosyć różnorodna. Poziom w sam raz na ponad 2 lata.
    A Ciebie interesuje jakiś konkretny aspekt? Części ciała, czy też może wnętrzności, albo bardziej co do czego służy, a może ciąża? Bardziej zależy Ci na obrazkach, czy na opisach?
    Asia, mama Synka (9.2007) i Córeczki (11.2010)

  3. #3
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Ja mam "Ciało. Obrazki dla maluchów".
    Całą serię mam. Mogę polecić. Adaś je uwielbia i słucha z zainteresowaniem. Czasem jak coś próbuję mu wytłumaczyć albo o coś prosze to podpieram się tekstem "tak jak dzieci w ksiązeczce" (ostatnio dotyczy to mycia ząbków i obcinania paznokci).
    Adam 2009
    Alicja 2011

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AsiaWr Zobacz posta
    A Ciebie interesuje jakiś konkretny aspekt? Części ciała, czy też może wnętrzności, albo bardziej co do czego służy, a może ciąża? Bardziej zależy Ci na obrazkach, czy na opisach?
    mamy obrazki dla maluszków z pokazanymi częściami ciała i mamy też 'czekamy na dzidziusia'
    tym razem chodzi o to, co mamy w środku, czyli kościec i wszystkie narządy najważniejsze są obrazki
    Z 2008, M 2010, M 2018

  5. #5
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tysia Zobacz posta
    Ja mam "Ciało. Obrazki dla maluchów".
    Całą serię mam. Mogę polecić. Adaś je uwielbia i słucha z zainteresowaniem. Czasem jak coś próbuję mu wytłumaczyć albo o coś prosze to podpieram się tekstem "tak jak dzieci w ksiązeczce" (ostatnio dotyczy to mycia ząbków i obcinania paznokci).
    ja też mam tą serię i moja córcia bardzo ja lubi

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Hehe u nas króluje Anatomia i fizjologia człowieka Hosera i Mały atlas anatomiczny - półka z moimi książkami akademickimi okazała się być 'zbyt' dostępna

  7. #7
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gata_bonita Zobacz posta
    mamy obrazki dla maluszków z pokazanymi częściami ciała i mamy też 'czekamy na dzidziusia'
    tym razem chodzi o to, co mamy w środku, czyli kościec i wszystkie narządy najważniejsze są obrazki
    No to w tej obrazkowej serii mało jest wnętrza ludzkiego. Jeden rysunek i zaznaczone: mózg, nerki, jelita, płuca, serce i pęchcerz.
    Adam 2009
    Alicja 2011

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    Hehe u nas króluje Anatomia i fizjologia człowieka Hosera i Mały atlas anatomiczny - półka z moimi książkami akademickimi okazała się być 'zbyt' dostępna
    dobre! hosera gdzieś w pudłach też mam
    ale powiedzmy, że na razie coś przystępniejszego wybiorę
    Z 2008, M 2010, M 2018

  9. #9
    Chustofanka Awatar AsiaWr
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    412

    Domyślnie

    No to Bawidoc powinien sie nadać. Tam sporo tego co w środku. Obrazki są dość wierne, nie takie umowne jak "czekamy na dzidziusia". Opisy dość lakoniczne, wiec najlepiej uzupełniać własnymi słowami. A formuła za okienkami, zakladkami, przesuwankami itp. jest dla dziecka ciekawa. Myśle, ze by Ci odpowiadała ta książka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •