Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 345

Wątek: Jakie było kiedyś forum?

Mieszany widok

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie Jakie było kiedyś forum?

    Ostatnio w kilku wątkach pojawia się opinia, że kiedyś forum było inne i starsze stażem forumki widzą różnicę z tym, co się dzieje tutaj aktualnie... Tzn. co? Nie było sporów? Wydaje mi się, że kiedyś czytałam, że było coś w rodzaju "szamba", więc chyba też były spory?

    żeby nie było: przez ciekawość pytam, bo sama jestem strasznie ugodowa, nie podoba mi się ton niektórych wypowiedzi, które napotykam tutaj (bo przypomina mi raczej forum wp) i może jeśli kiedyś było milej, to warto do tego wrócić? Po co na forum rodzicielskim np. polityka, nawet jeśli dotyka rodzin, skoro ten temat zawsze wywołuje burzę?
    2 + 7 (2005-2018)

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    skoro jest dzial wszyscy o wszystkim to dlaczego nie o polityce?
    a poklocic sie mozna tez na kazdy inny temat

    a jakie bylo forum nie wiem, to takie gadanie raczej w stylu "kiedys bylo lepiej"

  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    to nie jest"kiedyś było lepiej" Olu,szczególnie że sama przyznajesz,ze nie wiesz jak było.
    kiedyś w temacie kłótni forumowych było tak:kłótnie były jedynie chustowe,o biznes,o podkopy,o jakieś badziewne sprawy z realu ale dotyczyły jedynie chust.
    nawet słynna afera pt. "drugie dno" dotyczyła tak naprawdę chust.
    nie było dyskusji a w efekcie kłótni religijnych czy ginekologicznych etc.,bo to forum było czysto chustowo-eko-pieluchowe i dyskusje tego dotyczyły.
    Olu,masz rację,jesli jest dział WoW to znaczy,że można tam pisać o wszystkim,kiedyś też był ten dział,ale różnica jest taka,że nie był on głównym aktywnym działem jak teraz jest w parze z wymiankami.

  4. #4
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    hehe mnie tez to rozwala... no ale ja mam przy okazji inne pytanie
    kim byla Pasja? o co cho?
    a pytam bo czasem zauwazylam ze "stara brygada" uzywa stwierdzen "chusta jest prawie nowa, kupiona od Pasji wiec zadbana"
    "Pasja miala....", "taka chuste miala Pasja"
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  5. #5
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Pasja, specyficzna użytkowniczka forum
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  6. #6
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    jak bardzo specyficzna?
    wiem, ze o nieobecnych sie nie rozmawia, ale bardzo jestem ciekawa
    skoro czesto jest uzywany ten nick w jednak pozytywnym kontekscie, to chcialabym wiedziec
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Pasja była bardzo silną osobowością na tym forum, część dziewczyn ją bardzo lubiła część mniej.
    A co do tego kiedyś... Trafiłam na forum kilka miesięcy po jego otwarciu, aktywnych uczestniczek było może z 50, wszystkie dziewczyny się wirtualnie znały i wspierały. Ja pamiętam większość dzieci 'starych' forumek, ile mają mniej więcej lat i ile ich jest, kojarzyłam czym się dziewczyny, co się u nich dzieje itp. Było bardzo 'domowo' właśnie przez małą ilość użytkowniczek. Idealnie nie było to jest oczywiste ale przy każdym logowaniu czułam jakbym wchodziła na spotkanie z dobrymi koleżankami. teraz tego nie czuję, jest masa osób, część stała przez to dla mnie zupełnie anonimowa, nie kojarzę już nicka z konkretną osobą. I mam też wrażenie, że kiedyś forum miało wyraźną 'ideologiczną linię', teraz już tego nie ma a szkoda bo moim zdaniem forum na tym traci. Co raz bardziej staje się ogólnodziecięce a nie typowo chusty-AP-eko jak kiedyś.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  8. #8
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Pasja to jedna ze starych forumek, której już nie ma na forum. Pamiętamy ją i nostalgia nas czasem ogarnia, stąd tego typu wpisy

    A stare forum było no... No kurcze, ja nie umiem konkretnie napisać, jakie, ale jakieś takie bardziej zapalone do chust, pewnie dlatego, że było o wiele wiele mniejsze, nie było tylu pobocznych działów. A teraz odpalam Nowe posty i 4/5 to bazarki, wymianki i WoW - nie każdemu to odpowiada i dlatego takie smętne westchnienia się pojawiają za starym
    No, trochę to działa na zasadzie "kiedyś było lepiej"

  9. #9
    Chusteryczka Awatar tsumiko
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    1,993

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    Pasja to jedna ze starych forumek, której już nie ma na forum. Pamiętamy ją i nostalgia nas czasem ogarnia, stąd tego typu wpisy

    A stare forum było no... No kurcze, ja nie umiem konkretnie napisać, jakie, ale jakieś takie bardziej zapalone do chust, pewnie dlatego, że było o wiele wiele mniejsze, nie było tylu pobocznych działów. A teraz odpalam Nowe posty i 4/5 to bazarki, wymianki i WoW - nie każdemu to odpowiada i dlatego takie smętne westchnienia się pojawiają za starym
    No, trochę to działa na zasadzie "kiedyś było lepiej"
    tototo!te watki wymiankowe szczerze powiedziawszy mnie wnerwiaja,ja uwazam ze kiedys bylo zdecydowanie lepiej,cieplej jakos,teraz czesciej zagladam na forum angielek i pomimo tego,ze tam mozna sprzedawac co popadnie,jakos nie ma w co drugim watku "sprzedam zelazko itp",jest duuuzo o dzieciach i pelno jakichs takich smiesznych rzeczy,tutaj w sumie przylaze glownie o szmatach pogadac.
    Iza,mama Mikolaja (czerwiec 2008) i Leny (czerwiec 2010)

    tsumiko w kuchni


  10. #10
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    robie pokaz najnowsze tematy i na pierwszej stronie jest jeden temat z wymian i zero z WoW
    za to 6 o chustach (oprocz kupie, sprzedam) i 2 o pieluchach (bez pieluchowego bazarku)
    chyba nie jest tak zle?

  11. #11
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    kiedys...
    byly spory, klutnie, emocje itd
    ale nie bylo braku szacunku do interlokutora, nie bylo tyle jadu, wysmiewania sie, wycieczek personalnych, nie bylo postaw konsumcyjnych, spekulacji,
    dyskusje byly o chustach - kazda szmatka byla zdobywana, budzila emocje, dzieciach, ekologii, regulamin byl szczatkowy bo nie byl potrzebny
    poziom dyskusji imo byl wyzszy a forumki byly ciekawymi niesztampowymi osobowosciami, ktore potrafily isc pod prad i sluchac swojej intuicji i zdrowego rozsadku
    nie ze wszystkimi sie zgadzalam, nie wszystkie rozumialam ale szanowalam ich wybory i wiedze
    byla tu zyczliwa atmosfera, inspirujaca intelektualnie i moralnie
    potem forum zaczelo sie rozrastac
    teraz mozecie krzyczec
    pewnie idealizuje w pewnym stopniu ale bardzo mi brakuje dyskusji i sporow na miejsce przepychanek, klutni i bazarkow ...
    zeby mnie zle nikt nie zrozumial, sadze ze wiele dobrego sie dzialo i dzieje na forum i ze w dalszym ciagu jest to bardzo fajne miejsce w sieci
    ale czasmi czytajac niektore tematy, zwroty, bardzo tesknie za tym co bylo... coz - to se nawrati ...


    DB PBC

  12. #12
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hexi Zobacz posta
    kiedys...

    poziom dyskusji imo byl wyzszy a forumki byly ciekawymi niesztampowymi osobowosciami, ktore potrafily isc pod prad i sluchac swojej intuicji i zdrowego rozsadku
    ja to widze

    a utrzymanie tamtego forum byloby tylko mozliwe przy malej liczbie uczestnikow
    ale czy o to chodzi w szerzeniu idei chustonoszenia?

    czasami odnosze wrazenie ze "stare" forumki by chcialy zeby nadal chusty byly takie niedostepne i tylko dla wybranych

  13. #13
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    czasem by chcialy ...

    to tak jak z kazda idea im bardziej jest opularna tym bardziej sie rozmywa i na to nic sie nie da poradzic
    z jednej strony jak wiem cos dobrego- chce sie tym podzielic z drugiej kazdy dodaje do tego "dobrego" czastke siebie i czasem ciezko jest zaakcetowac ta zmiane czy raczej kierunek zmian
    Ostatnio edytowane przez hexi ; 22-10-2010 o 12:42


    DB PBC

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Kiedyś forum było bardziej kameralne, bardziej niszowe, chusty były naprawdę nowością, chustonoszek było mało, chust było mało (wszelkie didki czy storczyki to były rarytasy ściągane przez Donkaczkę, w Polsce królowały natki i hoppki), forum chustowe było naprawdę forum chustowym. Teraz, poza ogromną liczbą użytkowników, którzy w większości są anonimowi bo nie da się znać wszystkich, forum stało się bardziej powierzchnią reklamową, duża część "starych" użytkowniczek zaczęła kręcić różne "biznesy" i często większą część posta zajmuje reklama sklepu z pieluszkami, biżuterią, dziergankami, chustami, ciuszkami czy gadżetami dla dzieci niż sama treść. No i te wszystkie bazarki, wymianki, handmady i inne - na które ja osobiście w ogóle nie zaglądam a które, przeglądając spis działów na głównej stronie, stanowią chyba połowę wszystkiego. Mam wrażenie, że jest spora grupa osób, które udzielają się (a nawet w ogóle zarejestrowały się - znam przynajmniej jeden taki przypadek) na forum dlatego, żeby jak najczęściej i w jak największej ilości wątków pojawiła się reklama ich firmy w stopce. Niestety. Handele, handele...

  15. #15
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    czasami odnosze wrazenie ze "stare" forumki by chcialy zeby nadal chusty byly takie niedostepne i tylko dla wybranych
    hehe wiesz co, bo to fajne było - emocje, adrenalina, czy się uda dorwać, czy ktoś nie sprzątnie mi sprzed nosa?!??! To miało klimat

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    kiedys wchodzac na bazarek miewalam stan przedzawalowy a teraz chusty wisza i wisza..........

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    ja sie zalogowałam dawno, później miałam przerwę, przy okazji drugiego dziecka wróciłam i faktycznie różnicę widać ogromną, dziewczyny większość napisały, ja jak wchodziłam tu poprzednio (znaczy 2 lata temu) zawsze czułam się hmmm... onieśmielona, wszyscy się już dobrze znali, znali te wszystkie szmaty, wiązania toczyły sie dyskusje o dociąganiu, o wiązaniach, o wyższości jednej szmaty nad inną, o różnicach w wiązaniach, o nowych wiązaniach itd ja właściwie tylko czytałam, poogladałam i się uczyłam, były owszem kłótnie, spory, były wątki wygnane ale nawet te wygnane do pięt nie dorastały niektórym dzisiaj zamykanym
    myślę że teraz mniej jest dyskusji o wiązaniach bo większość już gdzieś została opisana i (przynajmiej ja) forumki sobie wyszukują co je interesuje, mniej jest tematów "zobaczcie udało mi się zawiązać" i mam wrazenie że mniej jest eksperymentowania z wiązaniami, za to wiecej chust, kiedyś jak chciałam kupić swoją pierwszą chuste to polowałam polowałam, zawsze ktoś był przede mną w kolejce i zawsze mi ją sprzątnął sprzed nosa, a teraz ... klęska urodzaju na bazarku chust mnóstwo i właściwie można mieć każdą jaką sie chce od ręki

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja to widze

    a utrzymanie tamtego forum byloby tylko mozliwe przy malej liczbie uczestnikow
    ale czy o to chodzi w szerzeniu idei chustonoszenia?

    czasami odnosze wrazenie ze "stare" forumki by chcialy zeby nadal chusty byly takie niedostepne i tylko dla wybranych

    niestety za rosnącą ilością chustonoszących rodziców nie idzie wzrost świadomości zdrowotnej, emocjonalnej, ekologicznej związanej z dziećmi - kiedyś chusta to była ideologia, teraz to często narzędzie, akcesoria.

  19. #19
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    niestety za rosnącą ilością chustonoszących rodziców nie idzie wzrost świadomości zdrowotnej, emocjonalnej, ekologicznej związanej z dziećmi - kiedyś chusta to była ideologia, teraz to często narzędzie, akcesoria.
    zanim nie poznalam chust przez to forum to nie mialam zadnej z tych swiadomosci

    a stosowanie chusty jako ideologii moim zdaniem moze glownie odstraszac od jej uzywania
    chusta to jest narzedzie,po to by ulatwic sobie zycie i miec dziecko blisko siebie

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    niestety za rosnącą ilością chustonoszących rodziców nie idzie wzrost świadomości zdrowotnej, emocjonalnej, ekologicznej związanej z dziećmi - kiedyś chusta to była ideologia, teraz to często narzędzie, akcesoria.
    jestem nówka sztuka ale mimo że "kiedyś było lepiej.." i tak to forum jest superaśne ale mamuśki tu piszące "z kosmosu "
    Skoro Stivel pisze że obecnie chusta to narzędzie .. cóz może w takim razie rozszerzyć wiedzę społeczną ... ale jak to z ideologiami bywa nikt nie lubi na siłę. Tak czy siak, ja tu odkryłam pieluchy wielo, to że dziecko może płakać, to że BLW jest super, no i rodzicielstwo. Czy te tematy są chustowe ?? hmm w ideologię chyba się wpisują więc oki. A to że sa i inne, cóż może to świadczy o tym jak duże zaufanie tu jest że dziewczyny dzielą się swoimi prywatnymi problemami niekoniecznie chustowymi. I to że nikt nie potępi a raczej naprowadzi.
    jeszcze tylko dodam że ogólnie na forum przewija się hasło " chusty na straganie wiszą.. " - moment, to brzmi jak by tylko sprzedaż czy kupno określało forum (tak to brzmi) wiem że nie w tym kontekście jest to mówione, lecz dla takiej nówki, która dopiero co weszła tu może to dziwnie brzmieć.
    odejścia z forum, widocznie ktoś ma powód że odchodzi, jak tu już doczytałam są i powroty może warto cieszyć się że choć kilka procent z tych co weszło, wsiąknie i będzie głosiło ideę nosicielsta bliskości (to taki mój słowo twór )
    Ostatnio edytowane przez Mika ; 22-10-2010 o 13:19 Powód: a dopiski

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •