Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 79101112131415161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 345

Wątek: Jakie było kiedyś forum?

  1. #321

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cane Zobacz posta
    Znałam jeszcze stare chustoforum i przyznam, że trochę mi brakuje wątków ekologicznych... To forum było dla mnie istną skarbnicą wiedzy na ten temat
    Znalazłam ten dział jakoś na poczatku. I byłam zaskoczona panującą tam cisza...
    Może trochę zrobić tam hałasu?
    Mnie myli nazwa folderu w jakim się znajduje - archiwum.
    I nie wiem czy te wątki tam to juz historia i trzeba je uszanować i zostawić?
    Czy można tam cos dopisać ? (Chyba nawet probowalam)
    Czy poprostu założyć nowe wątki o tej samej tematyce z nowa energia?
    Bo fakt...nie jest to wątek bezpośrednio związany z chustonoszeniem....ale bardzo ważny i ociera się w życiu codziennym bardzo wielu forumowiczow.

  2. #322
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magdalena33 Zobacz posta
    Znalazłam ten dział jakoś na poczatku. I byłam zaskoczona panującą tam cisza...
    Może trochę zrobić tam hałasu?
    Mnie myli nazwa folderu w jakim się znajduje - archiwum.
    I nie wiem czy te wątki tam to juz historia i trzeba je uszanować i zostawić?
    Czy można tam cos dopisać ? (Chyba nawet probowalam)
    Czy poprostu założyć nowe wątki o tej samej tematyce z nowa energia?
    Bo fakt...nie jest to wątek bezpośrednio związany z chustonoszeniem....ale bardzo ważny i ociera się w życiu codziennym bardzo wielu forumowiczow.
    Nie przejmuj się i działaj
    Ile można o chustonoszeniu?

  3. #323
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,631

    Domyślnie

    Ja Wam powiem, że nigdzie nie czuję się jak u siebie. Przedtem to chf było tym jedynym, teraz bywam tu i na wolnych, w sumie na wolnych nawet częściej piszę bo przy trzecim dziecku raczej nie szukam już info o chustach, pieluchach, pielęgnacji i.t.p.a wolę po prostu poklepać sobie po babsku. Mam jakiś dystans, nie potrafię się odnaleźć, myślałam przez pewien czas że będę tutaj na wielodzietnych prywatnie ale jakoś nie mogłam przemóc się do pisania bo dziewczyny już zżyte ze sobą od czasów ,przedpodziałowych' i trudno mi było wejść w stare tematy... Ech, szkoda mi starego forum...


  4. #324
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    nigdy nie lubiłam for, jak szukałam jakieś informacji w necie i wynik był na forum to nawet nie otwierałam.

    jednak w chf jak raz zajrzałam to wsiąkłam....

    jak teraz przejrzałam kawałek wątku to rzeczywiście jest mniej 'to już było', 'szukaj się kłania'....
    osobiście często korzystam z google, żeby coś na chf znaleźć... więc to chyba wina szukaja, a nie koleżanek zakładających nowe wątki...

    nie przeszkadzają mi absolutnie nowe wątki, które się powtarzają...

    natomiast co do wątków typu 'katastrofa airbusa'... nie oglądam wiadomości prawie wcale, więc na prawdę wielu rzeczy dowiedziałam się tu na forum, a nie z radio czy telewizji....

    w ogóle dzięki chf dowiedziałam się o naprawdę wielu rzeczach, czasem nawet zastanawiam się jak mogłam wcześniej żyć bez wiedzy pozyskanej tutaj, choć jedno wiem na pewno, że na bank miałabym więcej pieniędzy....

    gdzieś już chyba był wątek pochwalno-dziękczynny, może czas założyć drugi?
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  5. #325
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Chyba modzi powinni coś nowego postanowić w sprawie archiwum. Założenie było takie, że jeśli jakiś wątek odżyje, to od razu będzie stamtąd przeniesiony. Teraz tego nikt nie robi, bo to faktycznie robota głupiego. Może poprosi nazwę działu zmienić?
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  6. #326
    Chusteryczka Awatar Julla
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    2,668

    Domyślnie

    Moim zdaniem warto dbać o porządek na forum i bardzo warto używać szukaja. Sama ostatnio zwracalam uwagę, ale z jednoczesnym zalinkowaniem tego, co już było. Trudno mi wyobrazić sobie chaos, gdyby każdy zakładał co rusz swój "nowy" temat. Dzięki szukajowi i kontynuowaniu starych tematów, dany temat staje się skarbnica wiedzy, a nie wiedzą jest rozproszona po iluśtam wątkach. Oczywiście nie dotyczy to sytuacji, gdy ktoś chce pogadać o sprawie osobistej, np. ma problem z mężem, to głupio się podlaczac do wątku innek forumki, która 4 lata tenu miała problem że swoim mężem

    Niemniej kojarzę dwa tematy dość niedawne, które traktują niemal toczka w toczkę o tym, co już było. Powinny być połączone, a nie są.

  7. #327
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Julla, to może napisz do moderacji z prośbą o połączenie.

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    Chyba modzi powinni coś nowego postanowić w sprawie archiwum. Założenie było takie, że jeśli jakiś wątek odżyje, to od razu będzie stamtąd przeniesiony. Teraz tego nikt nie robi, bo to faktycznie robota głupiego. Może poprosi nazwę działu zmienić?
    Myślę ze zmiana nazwy byłaby dobra. Bo nazwa archiwum jest trochę krepujaca...i nie wiadomo jak ja zjesc

    Ja juz szaleje ale M. Juz się wkurza...uppps...bo ile można pisać w jednej pozycji i patrzeć się na ten monitorek (?!)
    W ogóle o siebie nie dbam
    Ale mam chęć podzielenia się. I brakuje mi babskich pogadanek. Tak poprostu.

    A co do pieniędzy...hmm nikt nie ostrzegał ze kupowanie pieluch to silny nałóg
    Ale za to mam super chustę - fakt kupiona na FB ale od jednej forumki tak czy inaczej...
    Ale przed zakupem mogłam zajrzeć, poczytać, poznać wady i zalety a nie wywalac pieniądze w błoto

    Odkrylam tez dzial - biblioteka. I czekam na książki i jestem zachwycona pomysłem !! Ciągle zastanawiam się jaka książkę ja puszcze kiedys w świat....
    Z niecierpliwoscia czekam kiedy przyjdzie ten honor należeć do bazarku bo zakupy robię głównie on-line. A wiadomo, ze lepiej od "swoich pewnych" niż on sprzedawców X i nigdy nie mieć pewności czy towar przyjdzie i w jakim stanie.
    Narazie wyprawke mam ale wiadomo. Kobiety kobiety kochają zakupy i wszystko jest przecież niezbedne i ważne a facet powinien się cieszyć ze wole używane niż nowe
    Ekologia jest? Jest.

  9. #329
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julla Zobacz posta

    Niemniej kojarzę dwa tematy dość niedawne, które traktują niemal toczka w toczkę o tym, co już było. Powinny być połączone, a nie są.
    takie rzeczy trzeba raportowac do moderacji. nawet nie trzeba pisac priva czy maila, tylko wcisnąc "raportuj post" i w komentarzu napisac o co chodzi.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  10. #330
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magdalena33 Zobacz posta
    Z niecierpliwoscia czekam kiedy przyjdzie ten honor należeć do bazarku bo zakupy robię głównie on-line. A wiadomo, ze lepiej od "swoich pewnych" niż on sprzedawców X i nigdy nie mieć pewności czy towar przyjdzie i w jakim stanie.
    Narazie wyprawke mam ale wiadomo. Kobiety kobiety kochają zakupy i wszystko jest przecież niezbedne i ważne a facet powinien się cieszyć ze wole używane niż nowe
    Ekologia jest? Jest.
    a bazerek nie jest od 100 postów?? bo chyba tak było. a Ty juz masz 140
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  11. #331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    a bazerek nie jest od 100 postów?? bo chyba tak było. a Ty juz masz 140
    Ale nie mam 3 miesięcznego stażu i jak ostatnio zglaszalam prośbę to chyba miałam 90 postów...może spróbuje jeszcze raz.
    Naprawdę juz 140?? Wow. No to się rozkrecam

  12. #332
    Chustomanka Awatar jana
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    wrocław
    Posty
    1,484

    Domyślnie

    Odpowiadajac na post pierwszy sprzed lat wielu - forum kiedyś było inne, ewoluowało aż doszło do momentu kiedy się prawie wyczerpało, malo tu energii, nowych, ciekawych tematow, życie jest gdzie indziej , na FB, na wolnych też. Taka moja refleksja. Mimo wszytko nadal tu jestem, ale z przyzwyczajenia chyba, sentymentu .. ((

  13. #333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jana Zobacz posta
    Odpowiadajac na post pierwszy sprzed lat wielu - forum kiedyś było inne, ewoluowało aż doszło do momentu kiedy się prawie wyczerpało, malo tu energii, nowych, ciekawych tematow, życie jest gdzie indziej , na FB, na wolnych też. Taka moja refleksja. Mimo wszytko nadal tu jestem, ale z przyzwyczajenia chyba, sentymentu .. ((
    ..często slyszalam to w moim liceum plastycznym z dluuuga tradycja...- e to juz nie te czasy. E to juz nie to co kiedyś...
    Wiadomo.
    Ewolucja rewolucja. Zmiany są zawsze i wszędzie.
    Ale to od nas zależy jakie będzie to forum. Bo my je tworzymy.
    Od starej kadry- co są w stanie przekazać nam ze swojego wieloletniego doswiadczenia..a od mlodej- co wniosą do grupy.
    Świeże powietrze zawsze jest ważne.
    Wiec nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
    Używanie szukać za jest super ważne zeby nie było chaosu i 5 wątków o tej samej tematyce...ale jednocześnie założenie nowego wątku dodaje energii i daje możliwości na nowe... Nowe pomysły. Nowe myśli. Naturalne odświeżenie. Daje możliwość nowym wypowiedzenia się a starszym może odkrycia czegosc inspirujacego? Na nowo? I przeciwdziała wypalaniu się...

    Paluszek w gore kto ma tyle cierpliwości, żeby przeczytać starszy wątek od deski do deski w poszukiwaniu informacji? A kto poprostu pod danym postem poprostu poraz enty powieli pytanie z nadzieja na odpowiedz?
    Wszystko juz było. Ale gdybyśmy tak bardzo bali się powielania slow, pytań i mądrości....czy w ogóle istniał by dialog międzyludzki ?

    Od kiedy odkrylam to forum mniej korzystam z FB...bo tutaj mam info w pigułce. FB jest o tyle fajniejszy ze łatwiej wklejac obrazki

  14. #334
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jana Zobacz posta
    Odpowiadajac na post pierwszy sprzed lat wielu - forum kiedyś było inne, ewoluowało aż doszło do momentu kiedy się prawie wyczerpało, malo tu energii, nowych, ciekawych tematow, życie jest gdzie indziej , na FB, na wolnych też. Taka moja refleksja. Mimo wszytko nadal tu jestem, ale z przyzwyczajenia chyba, sentymentu .. ((
    zalezy co dla kogo znaczy "życie"
    ja nie nadążam czasem za tym, co tutaj się dzieje. na FB sie zarejestrowalam jakis czas temu, po rozlamie. probowalam sledzic na biezaco i.. wylogowalam sie. odinstalowalam FB w telefonie i zagladam raz na 2 tyg. sprawdzic co u znajomych.
    zycie mam na codzien, wokół siebie
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  15. #335

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, ze bardzo cieszę się ze tu jestem. Dziekuje za Wasza wiedzę która się dzielicie. Wasze lata doswiadczenia. Wątki pomocne, inspirujace i pozwalające poprostu pobyc trochę razem
    Dziekuje tez adminom za utrzymywanie tu porządku. I ze nie jest to zwykle codzienne forum, gdzie każdy kłóci się z każdym - kto wie lepiej. Panuje tu kultura osobista i wzajemne poszanowanie - dziekuje

  16. #336
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Ja uwielbiam grzebać w tym archiwum, bo tam są naprawde fajne wątki, które nigdy nie powinny tam wylądować Ale to już inny temat... Ja myślę, że kluczową sprawa jest wzięcie współodpowiedzialności za forum. I chodzi tu i o pisanie, rozpoczynanie nowych watków, odpowiadanie w takowych, ale też raportowanie, które nota bene bardzo swoją nazwą odstrasza, a jest w porządkowaniu bardzo pomocne.
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  17. #337
    Chustopróchno Awatar magnus
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    10,882

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krysiak Zobacz posta
    Ja uwielbiam grzebać w tym archiwum, bo tam są naprawde fajne wątki, które nigdy nie powinny tam wylądować Ale to już inny temat... Ja myślę, że kluczową sprawa jest wzięcie współodpowiedzialności za forum. I chodzi tu i o pisanie, rozpoczynanie nowych watków, odpowiadanie w takowych, ale też raportowanie, które nota bene bardzo swoją nazwą odstrasza, a jest w porządkowaniu bardzo pomocne.
    No tak Bo wszystko fajnie, miło się czyta, ale ktoś musi też pisać.

  18. #338
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Eyja Zobacz posta
    zalezy co dla kogo znaczy "życie"
    ja nie nadążam czasem za tym, co tutaj się dzieje. na FB sie zarejestrowalam jakis czas temu, po rozlamie. probowalam sledzic na biezaco i.. wylogowalam sie. odinstalowalam FB w telefonie i zagladam raz na 2 tyg. sprawdzic co u znajomych.
    zycie mam na codzien, wokół siebie
    Mam podobnie ale wydaje mi się że po "rozłamie" jednak tu spokojniej,często wątki się dublują tutaj i na wolnych. Trochę tak jakby to forum podzielić na dwa,bo i też tak się stało. Ale większy sentyment mimo wszystko mam dla tego miejsca. Fb dla mnie trudny do ogarnięcia, cóż może starej daty jestem
    Co by nie było jest to fajne miejsce, dużo się dzięki niemu w moim życiu zmieniło. Kocham chusty, pewnie poniekąd też dzięki temu będzie trzeci chuścioch mój światopogląd też się rozwinął,nie powiem a i też wartościowe znajomości udało mi się poczynić i za to chyba najbardziej jestem wdzięczna

  19. #339
    Chustoholiczka Awatar kaisa
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    5,880

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magnus Zobacz posta
    okoani, masz rację - po tej awanturze jestem stanowczo mniej skora do pisania o sprawach domowych, już nawet nie bardzo osobistych, bo takich nigdy nie poruszałam.

    A co do wyciągania wątków, to jest wiele takich na Wolnych, które są identyczne z tymi z ChF. Przeżywam swoiste rozdwojenie jaźni, bo głupio mi powtarzać tutaj wątek powstały na Wolnych, mimo że wolałabym tutaj pogadać (jak pisałam, nie mam czasu na dwa fora, i tak ledwie ogarniam codzienność). Choć z drugiej strony na Wolnych powstało mnóstwo powtórek tutejszych starych wątków, więc może nie powinnam mieć skrupułów.

    Niestety atmosferę forum sprzed kilku lat trudno będzie odbudować, bo forum to ludzie, a ci się wynieśli gdzieś indziej No ale są nowe osoby i w nich siła Mam nadzieję, że będzie dobrze.
    Ja też przeżyłam rozdwojenie jaźni jak odkryłam, że jest drugie forum z identyczną strukturą, tymi samymi podforami i nawet nazwami wątków. No i że są tam te same osoby, z tymi samymi nikami i zdjęciami. Na początku myślałam ze mój komputer coś poprzestawiał i to jest jedno forum tylko zmieniło szatę graficzną

    Mi powtarzanie wątków nie przeszkadza. Zawsze można kogoś przekierować do odpowiedniego działu, albo krótko odpowiedzieć na pytanie. Nie każdy jest mistrzem w wyszukiwaniu. I tak jak napisała wcześniej magnus, część z wiadomości jest już mocno przestarzała. Albo się zmienia sposób widzenia tematu.
    Lubię wątek rówieśniczy m.in. za to, że wiem ze mogę zadać każde pytanie i dziewczyny cierpliwie odpowiadają nawet jeśli temat już był wałkowany pięć razy. Brakuje mi takiego wątku zbiorczego dla wszystkich, w którym każdy mógłby zadać jakiekolwiek pytanie na jakikolwiek temat. A może coś takiego już istnieje, tylko nie odnalazłam?
    J.2014 i E.2016

  20. #340
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    ja u siebie widze to, o czym pisze magnus - przy komputerze jestem rzadko, forum (bardzo wybiorczo) podczytuje z telefonu, małego telefonu... pisanie na nim to masakra dla mnie, wiec zwykle koncze na czytaniu, a odpisuje, gdy usiade do kompa, wiec mało i rzadko
    i to, o czym pisaly dziewczyny wyżej - trudniej mi się pisze o moim zyciu - raz - ze już wiele napisałam, dwa - po 5 latach na forum stalam się dużo bardziej zachowawcza i już nie potrafie. A zycie realne tak absorbuje, ze na wirtual bardzo brak czasu (i jednak coraz mniejsza jego potrzeba, u mnie)

    a forum się zmienilo
    popatrzcie na date powstania tego watku - sama go zakladalam i pamiętam, ze to było po serii zalow "kiedyś na forum było inaczej"
    caly czas się zmienia, jedni odchodzą, inni przychodzą. Nie ma bardzo wielu osob, które się bardzo aktywnie udzielaly, gdy zaczynałam poznawać forum - odchodzily stopniowo i po jakims czasie człowiek się lapal, że ktoś już nie pisze, szkoda... no ale to naturalne przeciez
    tak czy tak, to chyba jedyne miejsce w sieci, gdzie atmosfera mi odpowiada
    2 + 7 (2005-2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •