Strona 1 z 18 12345678911 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 345

Wątek: Jakie było kiedyś forum?

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie Jakie było kiedyś forum?

    Ostatnio w kilku wątkach pojawia się opinia, że kiedyś forum było inne i starsze stażem forumki widzą różnicę z tym, co się dzieje tutaj aktualnie... Tzn. co? Nie było sporów? Wydaje mi się, że kiedyś czytałam, że było coś w rodzaju "szamba", więc chyba też były spory?

    żeby nie było: przez ciekawość pytam, bo sama jestem strasznie ugodowa, nie podoba mi się ton niektórych wypowiedzi, które napotykam tutaj (bo przypomina mi raczej forum wp) i może jeśli kiedyś było milej, to warto do tego wrócić? Po co na forum rodzicielskim np. polityka, nawet jeśli dotyka rodzin, skoro ten temat zawsze wywołuje burzę?
    2 + 7 (2005-2018)

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    skoro jest dzial wszyscy o wszystkim to dlaczego nie o polityce?
    a poklocic sie mozna tez na kazdy inny temat

    a jakie bylo forum nie wiem, to takie gadanie raczej w stylu "kiedys bylo lepiej"

  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    to nie jest"kiedyś było lepiej" Olu,szczególnie że sama przyznajesz,ze nie wiesz jak było.
    kiedyś w temacie kłótni forumowych było tak:kłótnie były jedynie chustowe,o biznes,o podkopy,o jakieś badziewne sprawy z realu ale dotyczyły jedynie chust.
    nawet słynna afera pt. "drugie dno" dotyczyła tak naprawdę chust.
    nie było dyskusji a w efekcie kłótni religijnych czy ginekologicznych etc.,bo to forum było czysto chustowo-eko-pieluchowe i dyskusje tego dotyczyły.
    Olu,masz rację,jesli jest dział WoW to znaczy,że można tam pisać o wszystkim,kiedyś też był ten dział,ale różnica jest taka,że nie był on głównym aktywnym działem jak teraz jest w parze z wymiankami.

  4. #4
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    hehe mnie tez to rozwala... no ale ja mam przy okazji inne pytanie
    kim byla Pasja? o co cho?
    a pytam bo czasem zauwazylam ze "stara brygada" uzywa stwierdzen "chusta jest prawie nowa, kupiona od Pasji wiec zadbana"
    "Pasja miala....", "taka chuste miala Pasja"
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  5. #5
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    Pasja, specyficzna użytkowniczka forum
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  6. #6
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Pasja to jedna ze starych forumek, której już nie ma na forum. Pamiętamy ją i nostalgia nas czasem ogarnia, stąd tego typu wpisy

    A stare forum było no... No kurcze, ja nie umiem konkretnie napisać, jakie, ale jakieś takie bardziej zapalone do chust, pewnie dlatego, że było o wiele wiele mniejsze, nie było tylu pobocznych działów. A teraz odpalam Nowe posty i 4/5 to bazarki, wymianki i WoW - nie każdemu to odpowiada i dlatego takie smętne westchnienia się pojawiają za starym
    No, trochę to działa na zasadzie "kiedyś było lepiej"

  7. #7
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    robie pokaz najnowsze tematy i na pierwszej stronie jest jeden temat z wymian i zero z WoW
    za to 6 o chustach (oprocz kupie, sprzedam) i 2 o pieluchach (bez pieluchowego bazarku)
    chyba nie jest tak zle?

  8. #8
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    jak bardzo specyficzna?
    wiem, ze o nieobecnych sie nie rozmawia, ale bardzo jestem ciekawa
    skoro czesto jest uzywany ten nick w jednak pozytywnym kontekscie, to chcialabym wiedziec
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Fiona
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,818

    Domyślnie

    Pasja była ...hmmmy
    była.
    miała specyficzny sposób pisania, mądrze, poetycznie
    o chusty dbała i pisała o nich w przecudny sposób
    Pasja była
    brakuje mi jej bardzo i tej aury, którą roztaczała wokół

  10. #10
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Pasja była bardzo silną osobowością na tym forum, część dziewczyn ją bardzo lubiła część mniej.
    A co do tego kiedyś... Trafiłam na forum kilka miesięcy po jego otwarciu, aktywnych uczestniczek było może z 50, wszystkie dziewczyny się wirtualnie znały i wspierały. Ja pamiętam większość dzieci 'starych' forumek, ile mają mniej więcej lat i ile ich jest, kojarzyłam czym się dziewczyny, co się u nich dzieje itp. Było bardzo 'domowo' właśnie przez małą ilość użytkowniczek. Idealnie nie było to jest oczywiste ale przy każdym logowaniu czułam jakbym wchodziła na spotkanie z dobrymi koleżankami. teraz tego nie czuję, jest masa osób, część stała przez to dla mnie zupełnie anonimowa, nie kojarzę już nicka z konkretną osobą. I mam też wrażenie, że kiedyś forum miało wyraźną 'ideologiczną linię', teraz już tego nie ma a szkoda bo moim zdaniem forum na tym traci. Co raz bardziej staje się ogólnodziecięce a nie typowo chusty-AP-eko jak kiedyś.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  11. #11
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    kiedys...
    byly spory, klutnie, emocje itd
    ale nie bylo braku szacunku do interlokutora, nie bylo tyle jadu, wysmiewania sie, wycieczek personalnych, nie bylo postaw konsumcyjnych, spekulacji,
    dyskusje byly o chustach - kazda szmatka byla zdobywana, budzila emocje, dzieciach, ekologii, regulamin byl szczatkowy bo nie byl potrzebny
    poziom dyskusji imo byl wyzszy a forumki byly ciekawymi niesztampowymi osobowosciami, ktore potrafily isc pod prad i sluchac swojej intuicji i zdrowego rozsadku
    nie ze wszystkimi sie zgadzalam, nie wszystkie rozumialam ale szanowalam ich wybory i wiedze
    byla tu zyczliwa atmosfera, inspirujaca intelektualnie i moralnie
    potem forum zaczelo sie rozrastac
    teraz mozecie krzyczec
    pewnie idealizuje w pewnym stopniu ale bardzo mi brakuje dyskusji i sporow na miejsce przepychanek, klutni i bazarkow ...
    zeby mnie zle nikt nie zrozumial, sadze ze wiele dobrego sie dzialo i dzieje na forum i ze w dalszym ciagu jest to bardzo fajne miejsce w sieci
    ale czasmi czytajac niektore tematy, zwroty, bardzo tesknie za tym co bylo... coz - to se nawrati ...


    DB PBC

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    pasja dbala o chusty, mialam jedna welenke od niej i byla tip top. poza tym zgadzam sie z Magda , kiedys dyskuje dotyczyly chust etc a nie wszystkiego.troche mi brakuje starego forum mimo, ze nie bylo mnie od poczatku.

  13. #13
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Olapio no tak, teraz tak, ale wieczorami już lista nowych postów wygląda o wiele inaczej. ALE ja podkreślam, że to drażni MNIE i tylko o sobie piszę - i może o osobach, które wprost o tym mówią. Zawsze można przejrzeć tytuły wątków i odpalić jedynie te, które kogoś interesują, więc wielki problem to nie jest. Tylko świadomość, że dużo - w moich oczach zbyt dużo - życia tego forum kręci się teraz wokół wszystkiego innego oprócz głównej treści forum.

  14. #14
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hexi Zobacz posta
    kiedys...

    poziom dyskusji imo byl wyzszy a forumki byly ciekawymi niesztampowymi osobowosciami, ktore potrafily isc pod prad i sluchac swojej intuicji i zdrowego rozsadku
    ja to widze

    a utrzymanie tamtego forum byloby tylko mozliwe przy malej liczbie uczestnikow
    ale czy o to chodzi w szerzeniu idei chustonoszenia?

    czasami odnosze wrazenie ze "stare" forumki by chcialy zeby nadal chusty byly takie niedostepne i tylko dla wybranych

  15. #15
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    czasem by chcialy ...

    to tak jak z kazda idea im bardziej jest opularna tym bardziej sie rozmywa i na to nic sie nie da poradzic
    z jednej strony jak wiem cos dobrego- chce sie tym podzielic z drugiej kazdy dodaje do tego "dobrego" czastke siebie i czasem ciezko jest zaakcetowac ta zmiane czy raczej kierunek zmian
    Ostatnio edytowane przez hexi ; 22-10-2010 o 12:42


    DB PBC

  16. #16
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    czasami odnosze wrazenie ze "stare" forumki by chcialy zeby nadal chusty byly takie niedostepne i tylko dla wybranych
    hehe wiesz co, bo to fajne było - emocje, adrenalina, czy się uda dorwać, czy ktoś nie sprzątnie mi sprzed nosa?!??! To miało klimat

  17. #17
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    kiedys wchodzac na bazarek miewalam stan przedzawalowy a teraz chusty wisza i wisza..........

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja to widze

    a utrzymanie tamtego forum byloby tylko mozliwe przy malej liczbie uczestnikow
    ale czy o to chodzi w szerzeniu idei chustonoszenia?

    czasami odnosze wrazenie ze "stare" forumki by chcialy zeby nadal chusty byly takie niedostepne i tylko dla wybranych

    niestety za rosnącą ilością chustonoszących rodziców nie idzie wzrost świadomości zdrowotnej, emocjonalnej, ekologicznej związanej z dziećmi - kiedyś chusta to była ideologia, teraz to często narzędzie, akcesoria.

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja to widze

    a utrzymanie tamtego forum byloby tylko mozliwe przy malej liczbie uczestnikow
    ale czy o to chodzi w szerzeniu idei chustonoszenia?

    czasami odnosze wrazenie ze "stare" forumki by chcialy zeby nadal chusty byly takie niedostepne i tylko dla wybranych
    no właśnie, tego chyba nie da się pogodzić
    ja też bym chciała bardziej domowej atmosfery, kojarzyć wszystkie osoby, ale z drugiej strony w takiej sytuacji by mnie tu nie było, bo jestem w sumie nowa (trochę ponad rok aktywna) - gdyby wieść o forum się nie rozeszła, to nie trafiłabym tutaj.
    więc chyba coś za coś, nie?

  20. #20
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    mi jako tej nowej, czesto jest przykro, ze wlasnie przez to spotykam sie z cynizmem pt "co Ty wiesz o chustach jestes nowa, ja wiem wiecej"
    nie doslownie, ale tak sie czuje (a szczegolnie po ostatnim watku, o "spekulacjach" chustowych)
    nie mowie ze od kazdego, ale jednak jest grupka starych forumek co traktuja te nowe z gory
    mnie osobiscie to boli, bo tez zrobilam kurs, troche sie na temacie znam, jestem na etapie pisania certyfikatu, staram sie rozwijac,ale boje sie odzywac (bo co ja moge wiedziec...)
    jest wiele dziewczyn ktore naprawde sie oddaje, czyta, interesuje
    ale okazuje sie ze nie jestesmy dosc dobre, bo w koncu nie ze starego forum :/
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •