Strona 7 z 18 PierwszyPierwszy 12345678910111213141517 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 345

Wątek: Jakie było kiedyś forum?

  1. #121
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Wątek wspominkowy zaowocował tym, że dziś do wieczornej herbaty poczytam książkę Pasji
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  2. #122
    Chusteryczka Awatar Fiona
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    2,818

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammik Zobacz posta
    Wątek wspominkowy zaowocował tym, że dziś do wieczornej herbaty poczytam książkę Pasji
    a ja chyba przy najbliższej okazji zwinę ją z półki landy i też połknę

  3. #123
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    wiecie, dla mnie jako chustonowki Pasja to mega-zagadka
    troche mi tak nie swojo bo komentarze mile, ale cos nie trzyma sie qpy
    zglebie temat od dawna mnie zastanawiajacy
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  4. #124
    Chusteryczka Awatar macierzanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roni21 Zobacz posta
    wiecie, dla mnie jako chustonowki Pasja to mega-zagadka
    troche mi tak nie swojo bo komentarze mile, ale cos nie trzyma sie qpy
    Dobrego masz nosa, ale może dajmy Jej spokój. Nie mówmy o nieobecnych...



  5. #125
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Czytam i czytam ten wątek wspomnieniowy i tak sobie myślę: A wiecie że dla mnie i dla wielu innych forum było i jest tym czym było te dwa trzy lata temu dla Was? Tak samo będę wspominała stare dobre/inne czasy z rozrzewnieniem, bo za te dwa lata forum bedzie zupełnie inne niz jest dziś. Zamiast pasji bedzie JJ (no chyba że wróci albo ktoś inny, z rorzewnieniem będę wspominala watek ciążowej sylvetty, której znajomy wiózł egzotyczną chustę na osiołku i jak kibicowałyśmy cieżarnym w ich ostatnich dniach (odynka, meta). Zawsze na forum będą te, które sie wyróżniaja i te, co tak jak ja raczej cichutko sobie czytają Bo sa wielkie osobowości i te mniejsze. Wszystkie tak samo wazne.
    A pasję i donkaczkę pamietam z opowiadań, nie tylko tych wirtualnych, bo poznalam osobiście parę forumek ze starej gwardii, które juz tu rzadziej zaglądaja


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  6. #126
    Chustofanka Awatar oladronia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    463

    Domyślnie

    Przeczytałam wątek od deski do deski z ciekawości i wiem jedno - dzięki temu forum jestem szczęśliwą mamą, która rozumie swoje dziecko. Dzięki temu forum jeszcze w ciąży wiedziałam, że sobie poradzę, że macierzyństwo jest czymś najwspanialszym na świecie - wystarczy, że ufa się swoim instynktom, odczuciom i potrafi się słuchać dziecka. Nie znam jeszcze wszystkich odpowiedzi i mimo, że czasem zdarzają mi się "głupie" pytania, to wychodzę z założenia, że wolę, żeby ktoś mnie oświecił, niż miałabym żyć w niewiedzy. To forum jest taką kopalnią wiedzy. Zanim się odezwałam, to też najpierw całymi dniami potrafiłam czytać. Zastępujecie mi przyjaciół, którzy odeszli wraz z pojawieniem się córki - wyszli z założenia, że nie mamy teraz z mężem na nic czasu, bo dziecko to taki straszny obowiązek... Tu też mogę porozmawiać o wszystkim - bo mimo różnych kwestii ideologicznych - jest tu mnóstwo użytkowników, którzy potrafią się kulturalnie wypowiadać, mimo, że mają różne zdania - i to jest moim zdaniem bardzo wartościowe. Mam nadzieję, że forum dalej będzie się rozrastało i jeszcze niejedna młoda dziewczyna przekona się, że może być szczęśliwą (a nie UMĘCZONĄ ŻYCIEM) młodą mamą Jeszcze raz dziękuję!

    PS - i żeby nie było że to OT - nie wiem jakie forum było wcześniej, ale dziękuję wszystkim za to, jakie jest teraz
    Ostatnio edytowane przez oladronia ; 22-10-2010 o 20:38 Powód: dopiesek


    szyję pieluszki i robię na drutach http://ecomomandbaby.blogspot.com/
    prowadzę klub dziecięcy http://www.dziuplawiewiorki.blogspot.com/

  7. #127
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    przeczytałam list Pasji i zdradźcie: jaka książka? Bo w wątku chyba nie ma odpowiedzi (albo przeoczyłam). A Magda1980 też coś napisała?
    2 + 7 (2005-2018)

  8. #128
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    przeczytałam list Pasji i zdradźcie: jaka książka? Bo w wątku chyba nie ma . A Magda1980 też coś napisała?
    Tytułu nie podamy,bo chronimy prywatność Pasji.
    A Magda? Tak.Napisała mnóstwo wkurzajacych postów

  9. #129
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macierzanka Zobacz posta
    Dobrego masz nosa, ale może dajmy Jej spokój. Nie mówmy o nieobecnych...
    nie rozumiem tego stwierdzenia

    Pasja była inna, wyróżniała się tutaj. była mądra i zawsze kulturalna. ale stanowcza w swoich sądach, czasami bezwzględna w opiniach (choć zawsze kulturalnie), co niektórym się nie podobało.
    Bardzo ją lubiłam, wspominam miło i bardzo mi jej tutaj brakuje.
    Po prostu nie mozna było obok niej przejść obojetnie. albo się ją lubiło bardzo, albo nie lubiło. nic pośredniego nie było...

    mi tez brak tego klimatu starego forum, ale wiadomo panta rei
    nigdy nie zapomnę jak w pewien styczniowy wieczór, w zamieci, czekałam na orlenie przy zjeździe z autostrady na Donke jadaca z Niemiec i leo rouge... jak ja kochałam tę chustę!!!!
    i pierwsze warsztaty ekomamy, gdzie same forumki spotkałam...
    eh, jak miło powspominac
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  10. #130
    Chustofanka Awatar mantissa
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Warszawa Ursynów
    Posty
    211

    Domyślnie

    Ja też nie wiem, jak było kiedyś, ale dziękuję za to forum dziś. Dziękuję za ciągłe zmienianie mojego życia na lepsze.
    Zośka 11.2009
    Weronika 02.2012


  11. #131
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    yena, dzięki za miłe słowo fajne, że mogłam być wsparciem

    te trzy lata temu ja też wchodziłam w jakiś zastany świat, dziewczyny, które się już dosć dobrze znały w realu od kilku miesięcy. i wsiąkłam. w sumie dziwi mnie to do dziś, bo wcześniej nie brałam udziału w forach, nie rozumiałam idei, nie miałam potrzeby.

    dla mnie różnica między starym a nowym forum, jak bardzo by to nie było uproszczenie, to to że początki forum to nisza, mamy noszące, odkrywające nowe światy i z wielkim entuzjazmem i nieco w ukryciu planujące pierwsze szkolenie trageschule w PL. I wcale nie było jakoś różowo, bo były konflikty, niesnaski ale faktycznie głównie z chustami w tle. A forum teraz to "wielki świat" ze sklepami, szkoleniami, dziewczynami profesjonalnie zaangażowanymi w promocję chustonoszenia i świadomego rodzicielstwa.

    podejrzewam, że większość z nas zawdzięcza w jakimś stopniu to, jakimi są rodzicami właśnie temu forum.
    ale jest też druga płaszczyzna - wielu z nas to forum w jakiś sposób towarzyszyło w zmianach życia zawodowego. mi na pewno.

  12. #132
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    A ja wszystkim forumkom - próchnom i nówkom - dziękuję za ten wątek - w nim jakoś tak blisko spotkałyśmy się. Bardzo miłe po ostatnich burzach. I pokazuje, że mamy tu Swoje Miejsce Na Ziemi (dzięki nieocenionej Jazzoo).
    Julka 2001, Zosia 2007

  13. #133
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Ale ciekawy temat! dawno już nie przeczytalam tak od deski do deski...

    wszystko się zmienia, my sie zmieniamy, jesteśmy inni niż 2, 3 lata temu, forum tez się zmienia - to chyba naturalne, te z Was, ktore je współtworzyły mają inne wspomnienia od nas, tych, ktore czerpia wiedzę
    Fajnie, ze roni zapytała o Pasję - tez mnie to ciekawi
    i niestety ktoś juz wspomniał - bardzo trudno teraz nie poruszyć tematu, którego już nie było, no, chyba, że chodzi o kolejny cienki limit didka
    Dzięki forum na pewno jestem / jestesmy lepszymi rodzicami... odkryliśmy naturalność - pisze w imieniu moim i męża, choc jemu to duzo łatwiej przychodzi, po prostu - nosi, przytula, karmi itd... bo uwaza, ze tak po prostu trzeba, to ja musialam bardziej dorosnąć... wykorzenić niektore stereotypy...
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  14. #134
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    sporo pytań, to napisze: Pasja była forumką z charakterem, z miłością do szmat, dużo testowała i pięknie o nich pisała nawet w wątkach sprzedażowych.
    ale jej prywatność, której bardzo pilnowała, została naruszona.
    i dlatego sobie poszła.
    ale w realu jest a Melczur jest pięknie potarganym stworem

  15. #135
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Zawsze na forum będą te, które się wyróżniają i te, co tak jak ja raczej cichutko sobie czytają Bo są wielkie osobowości i te mniejsze. Wszystkie tak samo ważne.
    Dziękuję Ci Paskówko za te słowa. Ja zanim się zarejestrowałam na forum też najpierw tylko czytałam... Potem odważyłam się odezwać, ale nie piszę zbyt często. Nadal sporo czytam i przez to czuję się czasami jakbym Was podglądała przez dziurkę od klucza i jest mi z tym czasami głupio.
    Forum wiele wniosło w moje życie, uspokoiło moje rozedrgane macierzyństwo, dało podstawy wiedzy o chustach... Jest częścią mojego życia. Owszem zmieniło się, bo nie jest elitarnym skostniałym posągiem,
    ale żywym organizmem złożonym z ludzi. Pytanie tylko w jakim kierunku pójdą te zmiany? Mam wrażenie, ze nastroje spoleczne są ogólnie trudne i ludzie dają wyraz swoim lękom o przyszłośc nie tylko tworząc wątki na ten temat (vide wątek o drożyźnie), ale poprzez ton wypowiedzi.
    Dobrze, że jest jednak duże grono osób, które dba o poziom dyskusji nie dopuszczając do ich zaostrzania. Ja bardzo sobie cenię wesołe wątki i wypowiedzi np. sylvetty, która wnosi swoimi wypowiedziami mnóswto radościu i pozytywnego myślenia. Dziękuję Wam wszytkim, każdemu z osobna za to, że jesteście tak różni i jednoczesnie w swoich wypowiedziach na forum, postawach wobec dzieci wewnętrznie piekni. Dobrze wiedzieć, że nie jest się samym w tym wariactwie bliskości
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  16. #136
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czukczynska Zobacz posta
    Tytułu nie podamy,bo chronimy prywatność Pasji.
    A Magda? Tak.Napisała mnóstwo wkurzajacych postów
    Tytuł i nazwisko autorki już padło w tym wątku.
    A tak OT , czegoś nie rozumiem. Skoro ktoś pisze i wydaje, to czyż jego celem nie jest to , by inni jego dzieła czytali?

  17. #137
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macierzanka Zobacz posta
    Dobrego masz nosa, ale może dajmy Jej spokój. Nie mówmy o nieobecnych...
    o,o,o,to je to!!!!podpisuje sie rekami i nogami.

  18. #138
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    I jeszcze. Przede wszystkim dziekuje JAZZOO. Dzieki niej jest to niesamowite, wspaniałe miejsce. Własciwie nie chodzi tu juz tylko o chusty,ale gdzie spotykaja sie dziewczyny o podobnym pogladzie na macierzynstwo . I obojetnie czy sa Sławnymi PIsarkami, Piosenkarkami, czy prowincjonalna dziewczyna jak mła. KAzda jest inna, rózna, jak w życiu, raz jest lepiej raz gorzej, ale kilka lat juz razem jestesmy, zwsze znajdew tu wsparcie, jak juz chusty odeszły w kąt, bo dziec wyrósł, to znajde wsparcie i rade w innych kwestiach i to dzieki JAZOO< bo włozyła serce i dusze, bo jej sie chce, bo to ciezka,niedoceniona praca prowadzic i ogarnac takie forum.Jazzoo dziekuje.

  19. #139
    Chustomanka Awatar yerba
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Tytuł i nazwisko autorki już padło w tym wątku.
    A tak OT , czegoś nie rozumiem. Skoro ktoś pisze i wydaje, to czyż jego celem nie jest to , by inni jego dzieła czytali?
    Ale na forum nie była jako osoba publiczna, autorka itp tylko matka chustowa i pisała o swoich sprawach prywatnych.
    I - mimo ze sporo dziewczyn wiedziało kim P. jest w realu, to prywatność szanowało.
    Co innego, gdyby było to forum literackie czy pisarskie - tam zapewne P. anonimowa nie była

    Mart, proszę przy okazji ucałuj ją i Amelicę i pozostałe anielice ode mnie

    PS. i ja Jazoo dziękuję. Wiele miłych chwil tu spędziłam/spędzam/spędzać będę.
    przychówek: Pierwszy (czerwiec 2007) i Druga (maj 2010)

    http://www.pomoz-amelce.pl



  20. #140
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Tytuł i nazwisko autorki już padło w tym wątku.
    A tak OT , czegoś nie rozumiem. Skoro ktoś pisze i wydaje, to czyż jego celem nie jest to , by inni jego dzieła czytali?
    Padło ale zostało zedytowane, jak ktoś pisze i wydaje to owszem po to aby ktoś to czytał ale nie zawsze chce sie ujawniać, dlatego czasem pisze pod jakimś pseudonimem, tak samo tutaj na forum każdy z nas pisze pod nickiem i pokazuje siebie na tyle na ile sam chce, być może Pasja, mimo że jej tu nie ma nie chciałaby tak sie odkryć, moze kiedyś wróci...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •