Strona 8 z 18 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 345

Wątek: Jakie było kiedyś forum?

  1. #141
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Tytuł i nazwisko autorki już padło w tym wątku.
    A tak OT , czegoś nie rozumiem. Skoro ktoś pisze i wydaje, to czyż jego celem nie jest to , by inni jego dzieła czytali?
    gdzie, bo nie widzę?
    a jak zobaczę to niestety zedytuję. wybaczcie.

  2. #142
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    gdzie, bo nie widzę?
    a jak zobaczę to niestety zedytuję. wybaczcie.
    już Meta sie o to postarała

  3. #143
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joleczka Zobacz posta
    już Meta sie o to postarała
    aaaa właśnie czytając teraz od początku byłam ciekawa, co ona tu i ówdzie edytowała - przecież żadne bluzgi nie leciały

    Bardzo fajny wątek - głównie dlatego, że widzę w nich forumki, których dawno nie widziałam...
    kajkasz = gratulacje!

    I chciałam tylko wtrącić, że oberwało mi się na PW raz czy dwa od chustopruchna na początku mojej kariery forumowej... I jak widać - nic to nie dało

    To idę pokopać w starych wątkach chustowych, tylko z nimi jak z kopalnią w Chile - jak się zjedzie na sam dół to miesiącami się potem odkopywać trzeba, takie tam skarby są...


    Edit - i pamiętam, jak natrafiłam na list Pasji...
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 22-10-2010 o 21:42
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #144
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    powtórzę za Natą76 i innymi:
    Dzięki Jazzoo! Udało Ci się stworzyć niesamowite miejsce!
    i może to nie wypada, ale wielkie dzięki!
    2 + 7 (2005-2018)

  5. #145
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubutkowa Zobacz posta
    Tytuł i nazwisko autorki już padło w tym wątku.
    A tak OT , czegoś nie rozumiem. Skoro ktoś pisze i wydaje, to czyż jego celem nie jest to , by inni jego dzieła czytali?
    Madzia , właśnie w tym tez tkwi problem tego "podziału"
    za niszowosci forum i chust wiele dziewczyn dużo pisało o sobie, bo przecież tu sami znajomi i przyjaciele... ale wraz z rozrastaniem się forum przestało być tak zacisznie i bezpiecznie po prostu. w jakiejs zamknietej enklawie, w której większość osób znasz i choć trochę im ufasz, mozesz odkryć trochę więcej... ale kiedy napływa coraz szersze grono jeszcze nieznajomych, rozumiem że nie kazdy chciałby się dać zidentyfikowac.
    przepraszam jesli trochę niejasno tro brzmi.
    poza tym, każdy ma prawo do prywatnosci. i niekoniecznie Pasja jako osoba prywatna chciała tu być tożsama z autorką jej własnej ksiażki. szczegóły są nieistotne. dajmy jej spokój prosze.
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  6. #146
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    wolne chusty
    Posty
    4,230

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zosinamama Zobacz posta
    dopiszę jeszcze coś, co w sumie jak najbardziej podchodzi pod temat - uwaga, będą smętne wynurzenia
    podpisuję sie pod wszystkim co jest w tym poście (#99) i chociaż moje poglądy na życie nie zmieniały się w sposób tak widowiskowy, to jednak jestem gotowa przyznać, że chustoforum znacząco na nie wpłynęło
    to jt forum, które zmusza do myślenia, zastanowienia się nad własnymi wyborami, zrewidowania swoich przekonań
    wątki awanturnicze pamiętam od zawsze, czytam to forum od 2008 roku, przez prawie rok nie miałam odwagi się zarejestrować, a potem odezwać; nie jestem przekonana czy awantury były bardziej kulturalne, bo pamiętam takie wątki szczególnie w temacie karmienia piersią i nauki zasypiania, że oczy stawiałam w słup po niektórych wypowiedziach, a autorzy kontrowersyjnych wypowiedzi odchodzili z wielkim hukiem,
    dzisiaj nie widzę już takiego radykalizmu, ale też nie wszystko czytam (np zupełnie nie kojarzę, który to ten słynny wątek "spekulacyjny")
    czytając niektóre wątki mam czasami ochotę zamknąć komputer na kłódkę, ale nawet jeśli to się kiedyś zdarzy zawsze uczciwie będę twierdzić, ze to nie był stracony czas....

    co do Pasji... mnie się wydaje, że forum przestało ją "bawić" w momencie, gdy zaczęło się robić coraz mniej kameralnie właśnie

  7. #147
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzufik Zobacz posta
    Madzia , właśnie w tym tez tkwi problem tego "podziału"
    za niszowosci forum i chust wiele dziewczyn dużo pisało o sobie, bo przecież tu sami znajomi i przyjaciele... ale wraz z rozrastaniem się forum przestało być tak zacisznie i bezpiecznie po prostu. w jakiejs zamknietej enklawie, w której większość osób znasz i choć trochę im ufasz, mozesz odkryć trochę więcej... ale kiedy napływa coraz szersze grono jeszcze nieznajomych, rozumiem że nie kazdy chciałby się dać zidentyfikowac.
    przepraszam jesli trochę niejasno tro brzmi.
    poza tym, każdy ma prawo do prywatnosci. i niekoniecznie Pasja jako osoba prywatna chciała tu być tożsama z autorką jej własnej ksiażki. szczegóły są nieistotne. dajmy jej spokój prosze.
    tak samo na to patrzę i w pełni rozumiem,to nie jest forum o warsztacie literackim tylko o bardzo osobistych sprawach, które każdy z nas chce powierzać tylko zaufanym osobom. amen.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  8. #148
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lindgren Zobacz posta
    pamiętam dyskusję na MNK pod tytułem co oni tam robią na tym swoim podforum
    taak,byłyśmy ciekawe o czym rozmawiają i któraś pisała,że podejrzy przed ramię

    A forum bylo - no kameralne, w 2007 roku były moze z 3-4 chusty,teraz nie ogarniam nowości,nie wchodzę na bazarek
    powoli tworzyły się eko wątki,wielo to byla wielka niewiadoma (dla mnie dalej jest)
    na narodziny 1 dziecka czekało całe forum,pamiętam jak kibicowałyśmy Beacie
    fajne były te przepychanki która chusta lepsza

    a teraz też jest fajnie,ale jednak inaczej
    nicków nie kojarzę
    chust nie kojarzę
    wątków nie ogarniam mimo że czasami siedzę pół dnia przy kompie
    za dużo tu handlu (co ma też dobre strony jednak) reklam i interesów

    pamiętam jak żegnała się Pasja,potem odeszlo parę innych osób
    jak czekałam żeby ktoś z Bydgoszczy się pojawił (a teraz mamy podforum)

    witaj kajkasz!
    Ostatnio edytowane przez lila4 ; 22-10-2010 o 21:56
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  9. #149
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rzufik Zobacz posta
    poza tym, każdy ma prawo do prywatnosci. i niekoniecznie Pasja jako osoba prywatna chciała tu być tożsama z autorką jej własnej ksiażki. szczegóły są nieistotne. dajmy jej spokój prosze.
    Jasne.Przepraszam.Ja to naprawdę rozumiem, tak jak i chęć nowych do poznania tajemnic "starego forum".Ale nie o tym jest ten wątek.

    Forum zmienia się tak jak i zmieniam się ja sama.A właściwie mój sposób postrzegania tego miejsca.
    Na początku jako ciężarówka przygotowywałam się na przybycie mojego dziecka.Byłam jak zakochana, motyle w brzuchu , pełen entuzjazm etc.Potem otrzymałam dużo wsparcia po prodzie , ogólnie fajnie mi tu było, zresztą jest nadal.Być może nie jest to dłużej kameralne miejsce, ale wieść o tym co dobre szybko się rozchodzi.
    Tak czy inaczej , mój entuzjazm nieco osłabł, ale głównie dlatego że po prostu życie i codzienne sprawy pochłaniają mój czas.I tak myślę,że za dużo czasu spędzam na forum. i bardzo usiłuję nad sobą pracować.
    Ale lubiłam i nadal będę lubić to miejsce, poznałam tu kilka naprawdę fantastycznych osób , także w realu.I za to dziękuję.

  10. #150
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    bardzo ciekawy wątek przekopałam sie przez cały ufff
    i jako nówka chciałabym dorzucić swoje 3 grosze tzn refleksje
    - trochę przykro mi się robi jak czasami słyszę że kiedyś forum było lepsze itd (no ale to może dlatego że to zbyt osobiście odbieram, w sensie że teraz nie jest tak fajnie bo są nowe dziewczyny i nie maja nic mądrego do powiedzenia) to jest mój osobisty odbiór
    - mówienie o tym że kiedyś forum było bardziej chustowe, to już dziewczyny też pisały, ale w tym temacie starsze forumki nie dają nam szans na tematy chustowe bo przeważnie odpowiedź pada "to już było" lub "użyj szukaja" - może sposobem na to jest zamkniecie tamtych satrych wątków - tzn uważam że kasowanie też nie jest rozwiązaniem bo tam dużo wartosciowych info, ale żeby powzolono nam też pisać, pytać.
    - ja osobiście jako osoba nieśmiała, i nie wyróżniająca się tzn nieprzebojowa (tu ukłon dla wszystkich charakterystycznych forumek - jak wy to robicie że tak potraficie) boje sie zapytać w nowym wątku o czymś co związane jest z chustą bo jakoś mam przeczucie że zaraz usłyszę "było"
    - to forum naprawde potrafi zmienić zycie, poglądy, daje inspiracje, daje dużo do myślenia
    - cieszę sie że istnieje i dziekuje TYM dzięki którym powstało i istnieje
    Coś jeszcze chciałam napisać ale zapomniałam co

  11. #151
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    świetny wątek
    pouczający

  12. #152
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    jednego jestem pewna po tym watku
    i nowki i prochna potrafia sie dogadac
    uffff co za ulgix
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  13. #153

    Domyślnie

    A to nie jest trochę tak, że sporo forumek nie jest "kojarzona", bo forum już tak się rozrosło, że nie ma potrzeby zakładania nowych wątków, bo wystarczy poszukać? Piszę to trochę na wlasnym przykładzie, bo trafiłam na to forum szukając pieluch tak naprawdę, dopiero tutaj zaraziłam się chustami, ale nie mam potrzeby zbytniego udzielania się na podforach chustowych czy pieluszkowych. Chustę mam jedną, więc o innych ciężko mi się wypowiadać, jesli potrzebuję porady dotyczącej noszenia/łamania/prania chust, to szukam w już istniejących wątkach i w 99% znajduję wyczerpującą informację. To samo tyczy się pieluszek. Tu już odrobinę więcej się udzielam, bo mam większe doświadczenie, ale też nie piszę non stop. Czasami skrobnę coś na innych podforach, ale też nie jakoś bardzo często. Nie widzę potrzeby pisania w wątkach, jesli moja wypowiedź nie wniesie żadnej pożytecznej treści do dyskusji, nie chcę zaśmiecać forum. Piszę i udzielam się na forach "uzytkowych", typu bazarek ;lub wymianki i z "zewnątrz" mogłoby to wyglądać, jakbym była na forum tylko dla wymianek, czy zakupów pieluszkowych. A tak nie jest. Resztę forów bardzo chętnie czytam i nie mam zamiaru wcinać się ze swoimi "och, piekna chusta!", "śliczne pieluszki!" do wątków tylko po to, żeby reszta forumek kojarzyła mój nick. Lepiej pisać mało, a z sensem. Teraz np. szukam dla siebie jakiejś ładnej pasiastej chusty i mogłabym założyć nowy temat pt"Pomóżcie wybrać chustę-co będzie najlepsze?", ale najpierw przekopuję wątki, czytam, porównuję różne chusty, potem pewnie pomęczę pytaniami forumki z mojej okolicy, a na końcu wyląduję na bazarku chustowym z ogłoszeniem, że "kupię taką a taką chustę".... I znowu będzie, że tylko bazarki i bazarki

    Dobra, tyle od "młodej" na forum. Bijcie

  14. #154
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    jeszcze jedna refleksja mnie naszła po lekturze tego watku ...
    większośc forumek pisze "czytałam, oglądałam, powoli zaczęłam pisac"
    ze mna tez tak było! zarejestrowałam się jak forumek nie było nawet sto,
    a juz mnie oniesmielały, zadziwiły. uczyłam się i chłonęłam
    tak jak Wy teraz!
    zanim się zadomowiłam, zanim poczułam jak u siebie, musiało trochę czasu upłynąć...
    tak więc do wszystkich nowych forumek:

    Więc bardzo proszę wejdź,

    Tu siadaj, rozgość się

    I zdradź mi, kim tyś jest, Madame...

    ale daj się poznać, rozpoznac, zanim zaczniesz mi wytykać błędy (wiem, że do ideału mi daleko) i spróbuj zrozumieć, zanim zaczniesz krytykowac...
    porozmawiajmy, tak po prostu
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  15. #155
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    ada,

    tego żaden regulamin czy netykieta nie opiszą lepiej
    oby to forum się tym zawsze różniło od innych miejsc w sieci.

  16. #156
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    I zdradź mi, kim tyś jest, Madame?
    Albo nie zdradzaj mi ....
    Pozdrówcie Pasję, żywą legendę - niech nią pozostanie
    a RJ - niech się nie ujawnia!
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  17. #157
    Chusteryczka Awatar gagatka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    2,087

    Domyślnie

    I jeszcze ja się dołączę - zupełna chustonówka, ale status mi podskoczył, bo udzielam się na forum regionalnym Gdy się tu zarejestrowałam - czytałam, czytałam, czytałam... i nie ważyłam się odezwać Po kilkunastu postach w wąskim gronie, odważyłam się przedstawić w wątku powitalnym. To, co piszę, to jeden z moich pierwszych postów, dla szerokiego gremium. I mam podobne odczucia - nie zakładam nowego wątku z aktualnym problemem, bo boję się odpowiedzi "było", "skorzystaj z szukaja", ale jakoś szukaja oswoiłam i co nieco znajduję.
    To miejsce powoli wywraca mój świat do góry nogami. Możecie się śmiać, ale nawet bazarek uczy mnie stosowania EKO w praktycznym życiu I bardzo się cieszę z mnogości wątków - bo otwieracie mi oczy w każdej dziedzinie życia, nie tylko w tych wysokich (rodzicielstwo bliskości, którego wciąż się uczę), ale i tych niskich (pranie, sprzątanie, gotowanie Tylko jak sobie radzicie z tą mnogością wątków? Bo rzadko kiedy mam czas wejść np. w podforum o odżywianiu i czytać wszystko, najczęściej po prostu klikam Co nowego?
    Dobrze, że forum jest
    wymianki - sukienki i inne http://www.chusty.info/forum/showthr...36-38-i-44-uff
    dziecięce książeczki i zabawki http://www.chusty.info/forum/showthr...%85%C5%BCeczek
    Mama Krzysia (30.12.2009) i Weroniki (30.03.2012) co zerkają z pięterka a ich mama nie ma na nic czasu ale siedzi na forum, a co


  18. #158
    Chusteryczka Awatar truscaffka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pyrlandia
    Posty
    2,240

    Domyślnie

    Też się przekopałam przez cały wątek
    Też jestem z tych mniej aktywnych, mniej wyrazistych i z tych nowszych forumek (mimo, że pierwsza chuste miałam już w 2007 a na chusty.info jestem od 1,5 roku - mimo tego okresu wciąż czuję sie tu jak świeżynka). Wiele tematów (np. takie pieluszki wielorazowe) w ogóle mnie nie rusza, w wątkach kontrowersyjnych z zasady nie zabieram głosu, i w ogóle staram sie za bardzo nie wychylać jak mam zdanie znaczaco odbiegajace od większosci, bo...mi nie zalezy po prostu. Robie i myślę swoje i już. Zaś samo forum jak i chusty, w pierwszej kolejności traktuję dosć instrumentalnie.

    Ale - uczciwie muszę przyznac, że forum i na moje zycie wpłyneło. Bo na nowo odkryłam noszenie w chustach. Bo odkryłam w sobie przedsiębiorczość.Bo zachciało mi sie chcieć nieść dalej ten kaganek oświaty. Nawet kurs robienia biżterii zrobiłam po tym, jak sie napatrzyłam na cudeńka które robi brikola, mary-ann, zuo i parę innych zdolnych forumek
    Po prostu odkryłam w sobie pasję do czegoś (nie mylić z Pasją) I świetnie sie z tym czuję

    A przede wsyztskim poznałam parę fajnych osób, z którymi mam okazję spotykać sie w realu - co wole zdecydowanie bardziej od wirtualnej rzeczywistosci. I mam okazję coś fajnego na rzecz noszenia, z tymi osobami robić w moim rodzinnym mieście. Poniekąd wiec, realizuje marzenie z czasu studiów - żeby działać społecznie z grupą osób, z którą łączą mnie wspólne cele.

    Ale nie dziwię się Wam, "stare wyjadackzi", że tęsknicie za starym, dobrym forum. I że dziwią Was bądź nawet niepokoją, te nieuchronne zmiany, których jesteście świadkiem. Pewnie czułabym podobnie. Pamiętam jak w szkole podstawowej, w 6 klasie dołączyli do nas dzieci z innej szkoły, sporą grupę. I jak się wkurzałam, gdy widziałam jak ten "import" wpłynął na fajną do tej pory atmosferę. Jak niektórzy zbyt szybko i swobodnie się - moim zdaniem -poczuli...

    Jedna rzecz sie jednak nie zmieni - juz zawsze będziecie Pionierkami. Mimo, ze pojawia sie nowe zastępy forumek, które będa noszenie w chustach traktowac odmieniie, mniej ideologicznie (jak np. ja - ja to wręcz unikam ideologii jak ognia), to możecie same sobie pgratulowć - bo dzieki Wam coraz wiecej rodziców nosi i przytula swoej dzieci. I nie ma znaczenia, czy noszą w jednej chuście, czy kilku, i czy świadomie stosują AP, czy używają pieluszek wielorazowych, BLW i octu do mycia powierzchni płaskich Nawet jeśli noszą mniej świadomie, to ich dzieci i tak na tej bliskości ze swoimi rodzicami dużo korzystają

    I tego Wam wszystkim GRATULUJĘ
    Ostatnio edytowane przez truscaffka ; 22-10-2010 o 23:11
    Doradca noszenia [/FONT]ClauWi® po kursie zaawansowanym
    Szkoła rodzenia i naturalnego rodzicielstwa GAJA - http://www.gaja-szkolarodzenia.pl/
    Szkoła noszenia TULIPANNA - http://www.tulipanna.pl/
    Stowarzyszenie "Poznań w chuście"


    Mama Zosi (04.2007), Zuzi (02.2009) i Justynki (04.2013)

  19. #159
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Tak jak pisze Adriana, dłuuugo czytałam, zanim zaczęłam sie udzielać - dłuugo zajęło mi zrozumienie, by nie krytykować

    I mimo że nie załapałam się na stare forum, to weszłam w to jak w masło i towarzyszyły mi odczucia podobne do tych, które opisujecie -jakbym dotykała innego świata, tylko dla wybranych. W swoim środowisku bylam pionierem z tym, co przynosiłam z forum
    Pamiętam Pasję, i jej konkursy. Wspominam z rozrzewnieniem do dziś te zabawy, bo wydawało mi się nieprawdopodobne, że ktoś robi konkurs nie dla reklamy, promocji, przyciągnięcia klientów, tylko dla samej zabawy. Dla mnie to było coś niesamowitego - wczesniej 3 lata siedziałam na kafeterii i nigdy nie doświadczyłam takiego tworzenia społeczności w internecie.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  20. #160
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    napiszę tylko, że miło mi było powspominać,
    ten wątek Pasji o liście młodej matki i odmienianiu nicków ciągle pamiętam, choć wtedy byłam skrytoczytaczką tego forum

    edit: i konkurs Pasji o macierzyństwie, w którym można było wygrać bodajże MT, pamiętacie?
    Ja nie odważyłam się wówczas pisać, czytałam i chłonęłam...
    Ostatnio edytowane przez mamru ; 23-10-2010 o 23:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •