Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 1234567891012 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 345

Wątek: Jakie było kiedyś forum?

  1. #21
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Bushido - ja pamiętam jak pierwsze Didymosy się pojawiły to kazdy kto dotknął miał orgazm w paski

  2. #22
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    E tam. Wcale nie lepiej. Forum było małe, wszyscy się znali, więc łatwo było być osobowością. Awantury były takie, że wióry leciały. Moim zdaniem dużo bardziej krwawe niż teraz. To nostalgia za dawnymi czasami.
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  3. #23
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    tak czytam was i tęsknię za tamtym czasem, choć nie znałam wówczas forum ani chust
    Fajnie, że teraz tyle forumek jest, że chusty stopniowo się robią coraz bardziej popularne, ale tak jak Mecie, mi też przeszkadza to, że jest tyyyyle wątków zupełnie nie związanych z chustami, wielo (chociaż sama nie jestem wielo) i dziećmi I też mam czasem wrażenie, że ekobazarek jest w centrum zainteresowania niektórych forumek I tak fajnie, że nie wiekszości

    i jeszcze: lubię wszystkie wątki wspierające, podnoszące na duchu, leczące z chandry!
    ale nie podobają mi się (to moja opinia, a nie próba zmiany forum ) te kłótnie światopoglądowe. Szkoda tutaj na to miejsca IMO
    2 + 7 (2005-2018)

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    hmmmm...mi sie nostalgicznie zrobiło.....

    Kiedyś forum było miejscem gdzie toczyły sie dyskusje na tematy chust jako sposobu na bliskość dzieckiem,sposobu na życie ...pojawiło sie AP,pieluszki wielorazowe itp...
    chusty szukało sie po świecie a nie za pierwszym lepszym rogiem .
    Pamietam jak trudno było znalesc i kupić wymazoną chuste....
    i pamietam jeszcze jak CAŁE forum czekało z jedną forumką na listonosza....potem wspólne odpakowywanie paczki i 20 stron zachwytu nad kazdą nitką jakiegoś unikatu....ale kiedyś to BYŁY unikaty...

    Pamietam też atmosfere na forum..jak sie zalogowałam to najpierw czytałam...czytałam...czytałam ...oswajałam sie z panującymi tutaj warunkami,regulaminem,forumkami...a potem dopiero otwierałam skrzydła .

    Pamietam jak Magda mnnie zjechała nie raz ,pamietam jak Pasja mnie zjechała nie raz ....wszystkie sie docierałyśmy pomału....
    KIedyś kazdy miał SZACUNEK do kazdego .Napewno był widoczny SZACUNEK do osób które pierwsze zapoczątkowały forum .Dla osób dzieki których chusty w POLSCE stały sie tak popularne przez to że głośo o nich mówiły i zarazały nimi ludzi w koło.

    MI osobiście BARDZO brakuje tego starego forum ...
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  5. #25
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,908

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    niestety za rosnącą ilością chustonoszących rodziców nie idzie wzrost świadomości zdrowotnej, emocjonalnej, ekologicznej związanej z dziećmi - kiedyś chusta to była ideologia, teraz to często narzędzie, akcesoria.
    zanim nie poznalam chust przez to forum to nie mialam zadnej z tych swiadomosci

    a stosowanie chusty jako ideologii moim zdaniem moze glownie odstraszac od jej uzywania
    chusta to jest narzedzie,po to by ulatwic sobie zycie i miec dziecko blisko siebie

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez anifloda Zobacz posta
    E tam. Wcale nie lepiej. Forum było małe, wszyscy się znali, więc łatwo było być osobowością. Awantury były takie, że wióry leciały. Moim zdaniem dużo bardziej krwawe niż teraz. To nostalgia za dawnymi czasami.
    ojjj takkkk !
    były akcje ...hehee
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  7. #27
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    zazdroszcze Wam ze pamietacie takie forum
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  8. #28
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Ale mi się sentymentalnie zrobiło....
    Kiedyś było niej osób więc bardziej swojsko się czułam- jak słyszałam czyjś nick to potrafiłam powiedzieć kto to, skąd i w jakim wieku ma dzieci a teraz czasami ktoś ma kilkaset postów a ja nicka w ogóle nie kojarzę...
    Forum miało mniej działów i było łatwiejsze do ogarnięcia.
    Awantur wcale nie było mniej ale były chyba bardziej "kulturalne" (a może to tylko moje wrażenie)
    Ale z drugiej strony to dobrze, że chusty stają się tak popularne, dobrze, że więcej osób ma do nich dostęp i może nosić swoje dzieci.
    Ja nie uważam, że stare forumki są dobre a nowe gorsze- tylko przy takiej ilości osób na forum forumki młodsze stażem mają trudniejsze zadanie żeby sie pokazać i wypłynąć.

    Nie wiem czy kiedyś było lepiej... zdecydowanie było inaczej...
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  9. #29
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    Pamiętam też, że na początku byłam pewna, że dziewczyny się znają wszystkie w realu bo tyle o sobie wiedziały. W szoku byłam jak większość się dopiero na mini zlocie u Magdy poznała
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  10. #30
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    ja pamiętam jeszcze z gazetowego forum - zresztą to był chyba jakiś taki moment przełomowy, związany z powstaniem tego forum - jak Vega porównała 4 - słownie cztery chusty - Nati, Hoppediza, Amazonasa i coś jeszcze (skleroza) - mieć cztery chusty to był szał! a jaka była awantura które krawędzie są lepsze, masakra!

  11. #31
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    chusta to jest narzedzie,po to by ulatwic sobie zycie i miec dziecko blisko siebie
    qed


    DB PBC

  12. #32
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    No i po co było chusty promować, po co tak dobrze o nich pisać, po co wychwalać, po co sprowadzać, szukać po świecie?

    To teraz jest jak na bazarze, a nie jak w elitarnym klubie
    Adam 2009
    Alicja 2011

  13. #33
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hexi Zobacz posta
    qed
    nie rozumiem tego skrótu
    2 + 7 (2005-2018)

  14. #34
    Chusteryczka Awatar kamaal
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    chwilowo Wietrzne Miasto
    Posty
    1,790

    Domyślnie

    A ja do dziś mam wydrukowane jak hanti porównywała, która chusta lepsza, bo też ich trochę miała
    I na postawie tego kupiłam moją drugą chustę, bo z pierwszą już przyszłam na forum
    Kurcze, kiedy to było..
    Ala (15.04.2007) Martyna (18.04.2011) i 2 Maluszki[*]

  15. #35
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    hehe a kajkasz1 nawet tabelkę porównawczą kiedyś zrobiła
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  16. #36
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    ja sie zalogowałam dawno, później miałam przerwę, przy okazji drugiego dziecka wróciłam i faktycznie różnicę widać ogromną, dziewczyny większość napisały, ja jak wchodziłam tu poprzednio (znaczy 2 lata temu) zawsze czułam się hmmm... onieśmielona, wszyscy się już dobrze znali, znali te wszystkie szmaty, wiązania toczyły sie dyskusje o dociąganiu, o wiązaniach, o wyższości jednej szmaty nad inną, o różnicach w wiązaniach, o nowych wiązaniach itd ja właściwie tylko czytałam, poogladałam i się uczyłam, były owszem kłótnie, spory, były wątki wygnane ale nawet te wygnane do pięt nie dorastały niektórym dzisiaj zamykanym
    myślę że teraz mniej jest dyskusji o wiązaniach bo większość już gdzieś została opisana i (przynajmiej ja) forumki sobie wyszukują co je interesuje, mniej jest tematów "zobaczcie udało mi się zawiązać" i mam wrazenie że mniej jest eksperymentowania z wiązaniami, za to wiecej chust, kiedyś jak chciałam kupić swoją pierwszą chuste to polowałam polowałam, zawsze ktoś był przede mną w kolejce i zawsze mi ją sprzątnął sprzed nosa, a teraz ... klęska urodzaju na bazarku chust mnóstwo i właściwie można mieć każdą jaką sie chce od ręki

  17. #37
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Awantury i kiedyś były.
    pamiętam jak kiedyś ścięłam się z magdą1980.Byłam pewna,że do tej wrednej baby nigdy się nie odezwę
    Dyskusje były chyba ciekawsze,bardziej kulturalne.
    No i te emocje chustowe

  18. #38
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Biedronka Zobacz posta
    Pamietam też atmosfere na forum..jak sie zalogowałam to najpierw czytałam...czytałam...czytałam ...oswajałam sie z panującymi tutaj warunkami,regulaminem,forumkami...a potem dopiero otwierałam skrzydła
    Ja miałam identycznie, najpierw się rozglądałam, poznawałam atmosferę (sporo czytałam zanim mi wpadło do głowy, że powinnam się zarejestrować ) i panujące tu zasady i jakoś łatwiej było wtedy wejść w to życie forumowe. Też nieraz mi zmyły dziewczyny głowę (pamiętam ochrzan za wsadzanie Leny w takiego skoczka, który wygląda jak wisiadło na sprężynie - a mi się wydawało, że to super sprawa dla dziecia).
    Im bardziej sobie przypominam, tym bardziej dochodzę do wniosku, że to "stare było lepsze" to głównie nostalgia za moimi początkami i za tą pierwszą ekscytacją.

    No i rozumiem też odczucia dziewczyn z późniejszą datą rejestracji (ja BTW też nie byłam od początku, dołączyłam jak forum stało już rok) - teksty "kiedyś to było inne forum" mogą zaboleć, ale to nie o Was jest, że niby jesteście za smarkate, tylko o całym forum, które nam wyrosło, wybujało i bardzo zmieniło swoje oblicze.
    Nowe nie znaczy gorsze, tylko czasem chustopróchnom się tęskni za "tamtymi czasami"

  19. #39
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    nie rozumiem tego skrótu
    Quod erat demonstrandum
    (czego nalezalo dowiesc)


    DB PBC

  20. #40
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    niestety za rosnącą ilością chustonoszących rodziców nie idzie wzrost świadomości zdrowotnej, emocjonalnej, ekologicznej związanej z dziećmi - kiedyś chusta to była ideologia, teraz to często narzędzie, akcesoria.
    jestem nówka sztuka ale mimo że "kiedyś było lepiej.." i tak to forum jest superaśne ale mamuśki tu piszące "z kosmosu "
    Skoro Stivel pisze że obecnie chusta to narzędzie .. cóz może w takim razie rozszerzyć wiedzę społeczną ... ale jak to z ideologiami bywa nikt nie lubi na siłę. Tak czy siak, ja tu odkryłam pieluchy wielo, to że dziecko może płakać, to że BLW jest super, no i rodzicielstwo. Czy te tematy są chustowe ?? hmm w ideologię chyba się wpisują więc oki. A to że sa i inne, cóż może to świadczy o tym jak duże zaufanie tu jest że dziewczyny dzielą się swoimi prywatnymi problemami niekoniecznie chustowymi. I to że nikt nie potępi a raczej naprowadzi.
    jeszcze tylko dodam że ogólnie na forum przewija się hasło " chusty na straganie wiszą.. " - moment, to brzmi jak by tylko sprzedaż czy kupno określało forum (tak to brzmi) wiem że nie w tym kontekście jest to mówione, lecz dla takiej nówki, która dopiero co weszła tu może to dziwnie brzmieć.
    odejścia z forum, widocznie ktoś ma powód że odchodzi, jak tu już doczytałam są i powroty może warto cieszyć się że choć kilka procent z tych co weszło, wsiąknie i będzie głosiło ideę nosicielsta bliskości (to taki mój słowo twór )
    Ostatnio edytowane przez Mika ; 22-10-2010 o 13:19 Powód: a dopiski

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •