Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Wątek: Gdyby nie chusta to...

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie Gdyby nie chusta to...

    No wlasnie, czego by w Waszym zyciu nie bylo, gdyby nie chusta?
    Ja - gdybym nie znala chust, nie zdecydowalibysmy sie na mala roznice wieku miedzy dziecmi, slowem, mojego Wojtusia by jescze nie bylo - bo moj 3 latek tak narwany, tak wsedobylski, ze mowy nie ma, zeby wytrzymal cicho i dal dziecku w lozeczku pospac
    a tak moj mlodszy spi sobie od zawsze w dzien w chuscie, wieczorem w lozkach padają obaj i nie mam ani wcdiagu dnia, ani wieczorem nerwow z serii usypianiowej.
    Reasumujac - to nie zawsz jest tak, ze gdyby nie dziecko, toby nie bylo chusty. Czasem bywa tez odwrotnie.
    Ja sobie opieki nad dwójką, bedac praktycznie wiekszosc czasu sama w domu d dziecmi - inaczej niz z chusta nie wyobrazam.

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    1,299

    Domyślnie

    Czasami nie byłoby obiadu, mojego zdrowia psychicznego, wyjścia na Ślężę niebieskim szlakiem.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Na pewno nie zdecydowałabym się tak szybko na 2 dziecko... i nie byłoby pieluszek wielo

  4. #4
    Chusteryczka Awatar sabcia
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Skoczów
    Posty
    2,549

    Domyślnie

    Ja tylko zobaczyłam tytuł, wiedziałam co odpowiem. Oczywiście to samo co agaja. Gdybym nie miała chusty nie zdecydowałabym się tak szybko na drugie dziecko.
    Zuzanna 06.07.2007
    Liliana 25.06.2009
    Doradca z Doświadczeniem®

  5. #5
    Chusteryczka Awatar mgosia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,592

    Domyślnie

    Dla mnie (poza atutami dzieciowymi) to gdyby nie było chust nie pozanałabym Olki, Eweliny.... (...) Moja wiedza o wielorazówkach skończyła by się na tetrze prawdopodobnie, chociaż kto wie..
    Gdyby nie chusty to może byłabym normalniejsza
    ps. Świetny wątek
    przepraszam z góry za literówki i brak polskich znaków, często piszę z telefonu
    Gosia mama Lili (10 2009 oraz Hani 03 2012)

    mój blog



  6. #6
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    nie byłoby zdobywana gór w Bieszczadach, wielu nowych znajomości, komfortu psychicznego, że zawsze wszędzie sobie damy jakoś radę i przede wszystkim - chyba by zabrakło tej szczególnej przecież bliskości, prawda?

    no i przeświadczenia, że drugie dziecko jednak szybciej niż później będzie...




  7. #7
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mgosia Zobacz posta
    ) Moja wiedza o wielorazówkach skończyła by się na tetrze prawdopodobnie, chociaż kto wie..
    no tak, moja tez, zupelnie zapomnialam o tym

  8. #8

    Domyślnie

    świetny wątek
    gdyby nie chusty to nie udałoby się nam Zośce w jej pierwszym roku życia pokazać pół Polski (wózek się nie mieścił w samochodzie) chusta pozwoliła nam zabrać ją gdzie tylko sobie wymyśliliśmy
    Zoś 2009 i... Ktoś 2014

  9. #9
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Jak większość pewnie nadal nie odważyłabym się jeszcze na drugie dziecko.
    I nie miałabym tego świetnego uczucia nieuwiązania, bo z chustą wszędzie mogę się dostać - i kiedy JA mam na to ochotę

  10. #10
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    Gdyby nie chusta to miałabym taki bałagan w domu że musielibyśmy spać na wycieraczce Kuba jest w wieku czepliwo-mamowym i bez mamy ani rusz. Więc codziennie z rana ląduje u mamy na plecach i wspólnie sprzątamy i gotujemy obiad.
    Gdyby nie chusty to nie poznałabym wielo
    I pewnie nie zaufałabym sobie w wychowaniu dziecka, bo dopiero forum dało mi poczucie że moja intuicja jest najważniejsza


  11. #11
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    no tak u nas też to pokazanie pół Polski i nie tylko Polski

  12. #12

    Domyślnie

    Gdyby nie było chusty to... nie byłoby spacerów, gdzie nas nogi poniosą, nie byłoby spokojnych wieczorów i kąpieli starszej bez płaczu młodszego, nie byłoby prania eko , no i nie byłoby... zmartwień, skąd tu wykombinować kasę, na kolejną szmatę
    Zuzia (11.2007) Antoni (06.2010)

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar Limonka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,448

    Domyślnie

    U mnie bez chusty napewno nie byłoby tak udanych wyjazdów no i wiele spotkań ze znajomymi też by się odbyło bez nas
    Tata nigdy by nie mół poczuć choćby namiastki ciąży Nie ugotowałabym paru obiadów i mieszkanie byłoby ciut brudniejsze.

    No i gdyby nie miłość do chust niegdy nie trafiłabym na to forum

  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    to prawda, gdyby nie chusty, to nie poznałabym tylu fajnych ludzi!!

    ale jeszcze nie mogłabym się np. przeprowadzić (jak X wyjechała, a ja musiałam sama mieszkanie ogarnąć i wynieść z 2 piętra tony śmieci... )
    ale też nie poznałabym wielo oczywiście, gdyby nie chusty, nie byłoby mnie na forum!!! (można to interpretowac dowolnie, bo gdyby mnie tu nie było zaoszczędziłabym troche czasu... )
    K. 2009M. 2012

  15. #15

    Domyślnie

    ... to moj pies bylby zdecydowanie mniej wybiegany bo z chusta codziennie wloczymy sie po lasach a z wozkiem mozliwe by byly tylko okoliczne parki gdzie smycz obowiazkowa
    no i pewnie nie bylabym w tym roku ani razu na grzybach

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    w ogol chusty chyba zmieniaja mentalnosc, ja sie umawiam i umawiam zeby jednodzieciata kolezanka do mnie 2 przystanki podjechala, a ona zawsze ma jakies ale, dopiero za ktoryms razem zajarzylam, ze jej sie nie chce z wozkiem po autobusach latac
    a za to czesto pyta mnie o moj i dzieci plan dnia i jakies zabawy, bo ona sie nudzi majac z 8 mies dzieckiem wypady tylko do lekarza do centurm miasta.i jakos zupelnie nie moze pojąc, ze ja zyje normlnie, chodze, robi co chce i dzieci targam ze soba. dla mnie to ju takie naturalne, jak ktos sie czyms wykreca bo dziecko, to ja zanim skojrza jak to mozliwe i o co chodzi - chwila mija, a potem sobie przypominam - a, no tak, chusta.

  17. #17
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Gdyby nie chusta (i forum) to byłabym zestresowaną i nerwową mamą tresowanego, niegrzecznego i wymuszającego bachora.

    A jestem szczęścliwą i (w miarę ) spokojną mamą cudownego, ciekawego świata małego odkrywcy, przytulaśnego i rozkosznego
    Adam 2009
    Alicja 2011

  18. #18
    Chustomanka Awatar vatanaya
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Tricity
    Posty
    766

    Domyślnie

    chusta dała mi wiele spokoju, ktorego nigdy wczesniej nie czułam trzymając dziecko na rękach. bliskości i niesamowitej więzi z obiema moimi córkami, tą nienoszoną (ktora noszenie obserwuje i wiem, że sama kiedyś bedzie nosic) i tą która z chusty wciąż korzysta.
    pewnie gdyby nie chusta w ogole nie myslalabym o trzecim dziecku a tak poki co po ciuchu marze o kolejnym...

  19. #19
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    gdyby nie chusta, to bym musiała wychodzić do przedszkola z pół godziny wcześniej, bo Miśka chodzi jeszcze we wszystkie możliwe strony. A dzięki temu, że Domiś w chuście, Miśka jeździ w wózku, którego Domiś nie potrzebuje, a wszyscy mogą sobie trochę dłużej pospać

    no i gdyby nie chusta to bym ciągle narzekała, że mam za mało rąk, a tak narzekam tylko czasami
    2 + 7 (2005-2018)

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar agaja
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    3,807

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vatanaya Zobacz posta
    pewnie gdyby nie chusta w ogole nie myslalabym o trzecim dziecku a tak poki co po ciuchu marze o kolejnym...
    dokladnie, mam to samo , hehe

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •