Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67

Wątek: Pytanie do doradczyń róznych szkół :)

  1. #41
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Abstrahujac od glownego tematu watku (przepraszam, Aniu):

    - wiazanie na biodrze nie jest wiazaniem symetrycznym nawet po zamianie krawedzi gora-dol przy przewlekaniu ogona
    - zabka na biodrze jest lepsza od zabki na brzuchu czy plecach, co jest poparte naukowo (mowie o samej pozycji nozek, nie o caloksztalcie pozycji na biodrze).
    Dzięki Kasiu, miałam nadzieje ze się wypowiesz w tym temacie



  2. #42
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nemhain Zobacz posta
    Dzięki Kasiu, miałam nadzieje ze się wypowiesz w tym temacie
    Weszlam tu dlatego, ze dostalam linka na maila Niestety, nie mam juz czasu na forumowanie, nawet nie mam czasu podczytywac...
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  3. #43
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Według mojej wiedzy można, o ile chusta jest skośnokrzyżowa, a mama wprawiona w dociąganiu. Początkującym rodzicom mówię, że można tak nosić od kiedy dziecko kontroluje główkę, natomiast własnego noworodka Miłkę nosiłam również w kółkowej. Sprawdziłam nawet na zdjęciach, za pierwszym razem miała 7 dni. Zależało mi, żeby była noszona w różnych chustach, w różnych wiązaniach i przez oboje rodziców.
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  4. #44
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    dziewczyny, podepnę się pod ten wątek.
    Ostatnio po szkoleniu chustowym które organizowałam, a które prowadzone było przez instruktorkę Clauwi (bardzo fajnie zresztą), doszły do mnie dziwne głosy, jakoby najnowsze badania dowodziły, że noszenie niemowlęcia w kółkowej nie jest zalecane.
    Oczywiście trudno mi taką informację zweryfikować, dlatego pytam Was, czy ktokolwiek o tym słyszał.
    Ta wieść poszła w eter wśród mam z nami związanych i tak oto znowu szukam idealnego, neutralnego instruktora z okolic Krakowa..
    Może polecicie mi kogoś przy okazji?

  5. #45
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,192

    Domyślnie

    Napisz do Pasiatej
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  6. #46
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    Napisz do Pasiatej
    ok, nie chciałam się w to wgłębiać, ale napiszę - moja szefowa jest zwolenniczką elastycznych a doradcy Clauwi nie - dlatego napisałam że szukam kogoś neutralnego, bo potem dochodzi do takich sprzeczności, że na zajęciach baby jogi chwali się elastyczne a na warsztatach się je neguje..

  7. #47
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    Taka mnie naszla refleksja, że w sumie nie ma się co dziwić, że wiele rodziców się zniechęca do chust...
    A. 02.2010, T. 06.2012

  8. #48
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaruszki Zobacz posta
    moja szefowa jest zwolenniczką elastycznych a doradcy Clauwi nie - dlatego napisałam że szukam kogoś neutralnego
    A szefowa jest z której szkoły?

    Bo mi sie wydawało, że żadna ze szkół działajacyhc w PL nie jest zwolennikiem elastyka...ale może sie mylę


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  9. #49
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaruszki Zobacz posta
    dziewczyny, podepnę się pod ten wątek.
    Ostatnio po szkoleniu chustowym które organizowałam, a które prowadzone było przez instruktorkę Clauwi (bardzo fajnie zresztą), doszły do mnie dziwne głosy, jakoby najnowsze badania dowodziły, że noszenie niemowlęcia w kółkowej nie jest zalecane.
    Oczywiście trudno mi taką informację zweryfikować, dlatego pytam Was, czy ktokolwiek o tym słyszał.
    Ta wieść poszła w eter wśród mam z nami związanych i tak oto znowu szukam idealnego, neutralnego instruktora z okolic Krakowa..
    Może polecicie mi kogoś przy okazji?
    ja chętnie się dowiem więcej o tym niezalecaniu kółkowej podpytasz o szczegóły?

    może chodzi o noszenie przez długi czas?
    może bez odwróconej krawędzi?

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    A szefowa jest z której szkoły?

    Bo mi sie wydawało, że żadna ze szkół działajacyhc w PL nie jest zwolennikiem elastyka...ale może sie mylę
    wydaje mi się, że doradczynie po Trage są.

  10. #50
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta

    wydaje mi się, że doradczynie po Trage są.
    Nie wiem jakie jest oficjalne stanowisko szkoły, ale te doradczynie po Trage, które spotkałam, nie były bardziej za niż z pozostałych szkół


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  11. #51
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Nie wiem jakie jest oficjalne stanowisko szkoły, ale te doradczynie po Trage, które spotkałam, nie były bardziej za niż z pozostałych szkół
    to super!
    autentycznie mnie to cieszy!


    ale tu, na forum widziałam parę rozbieżnych opinii...

  12. #52
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Tak, Trageschule wg moich informacji nie potępia elastyków.
    I dlatego szukam kogoś po tej szkole. Bo mimo że sama nigdy nie używałam i jakoś nigdy nie byłam przekonana do elastyków, to wiem, że wielu rodziców zniechęca się do chust bo tkane są zbyt trudne na początek - takie panuje przekonanie.
    I jeśli wybór ma paść na chustę elastyczną albo wózek - to nie mam cienia wątpliwości w którą stronę motywować..
    Bardzo chciałabym podjąć współpracę z kimś, kto neutralnie i rzetelnie pomoże dokonać wyboru.
    Poza tym jeśli istnieją jakieś badania na to, że elastyki są szkodliwe, to chętnie się z nimi zapoznam. Póki ich nie znam - staram się być obiektywna.

  13. #53
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    ja chętnie się dowiem więcej o tym niezalecaniu kółkowej podpytasz o szczegóły?

    może chodzi o noszenie przez długi czas?
    może bez odwróconej krawędzi?



    wydaje mi się, że doradczynie po Trage są.
    mi, nie mam niestety możliwości dopytania, to są informacje, które przekazała mi szefowa i trudno mi z tym polemizować

  14. #54
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    czyli... czy ja dobrze wnioskuję - na podstawie informacji, które podałaś na tej stronie - że Twoja Szefowa nie jest doradczynią noszenia, czyli opiera się na swojej własnej wiedzy i za "obiektywne" zdanie uważa to, które się pokrywa z jej zdaniem, tak?
    (ale - jak widzisz - z doświadczeń Paskówki wynika, że nie wszystkie doradczynie Trage polecają elastyki )

    a w temacie... wydaje mi się, że największą - znaną mi - w Polsce zwolenniczką chust elastycznych jest Kinga Pukowska z Polekontu no i Kinga jest krakowianką. Co prawda nie jest doradczynią, ale jest producentką elastyków.

  15. #55
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    czyli... czy ja dobrze wnioskuję - na podstawie informacji, które podałaś na tej stronie - że Twoja Szefowa nie jest doradczynią noszenia, czyli opiera się na swojej własnej wiedzy i za "obiektywne" zdanie uważa to, które się pokrywa z jej zdaniem, tak?
    (ale - jak widzisz - z doświadczeń Paskówki wynika, że nie wszystkie doradczynie Trage polecają elastyki )

    a w temacie... wydaje mi się, że największą - znaną mi - w Polsce zwolenniczką chust elastycznych jest Kinga Pukowska z Polekontu no i Kinga jest krakowianką. Co prawda nie jest doradczynią, ale jest producentką elastyków.
    mi, moja szefowa w rzeczy samej nie jest doradczynią. Otrzymałam od niej do zweryfikowania opinię, którą podzieliła się z nią jedna z naszych kursantek. Nie jest to zadanie proste, jak widać..

    Wiem, że największą zwolenniczką chust elastycznych - i zarazem ich producentką jest Kinga. Ona kiedyś prowadziła u nas zajęcia i w efekcie zdecydowana większość po warsztacie zanabywała takie właśnie chusty. I to właśnie pchnęło mnie do szukania innej osoby - n e u t r a l n e j.
    Dlatego - żeby nie było - ja nie szukam ani osoby, która będzie namawiała do elastycznych, ani takiej, która będzie do nich zniechęcała.
    Chciałabym żeby osoba, z którą nawiążę współpracę po prostu pokazała wszystkie opcje i dała możliwość wyboru samym rodzicom.
    Tylko nie wiedziałam że będzie to takie trudne..

  16. #56
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    rozumiem... no tak, ale to może być trudne
    bo po prostu coraz częściej... hmm... zwraca się uwagę na to jak to jest z tym noszeniem i jego wpływem na rozwój

    wydaje mi się, że kiedyś noszenie w chustach, to był przede wszystkim fun, który opierał się na tym, że koleżanka uczy koleżankę, robią filmik na jutjuba itd... a teraz... no teraz, kiedy się to robi coraz bardziej popularne - coraz więcej osób zaczyna się przyglądać uważniej jakie wiązanie, jaka chusta, jaka pozycja itd... bo okazuje się, że jak się nosi (zwłaszcza jeśli robi się to często) naprawdę miewa wpływ na rozwój fizyczny dziecka...
    stąd wzięły się kursy doradcze, doradczynie, marudzenie, że kolanko o 3cm do wewnątrz, konsultacje, ograniczanie wiązań, zalecanie tych, czy innych itd, a wśród nich - ta coraz bardziej popularna niechęć do elastyków.

    no, ale wiesz...
    dziś przeczytałam artykuł o tym, że parabeny są fajne, więc

  17. #57
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaruszki Zobacz posta
    Dlatego - żeby nie było - ja nie szukam ani osoby, która będzie namawiała do elastycznych, ani takiej, która będzie do nich zniechęcała.
    Chciałabym żeby osoba, z którą nawiążę współpracę po prostu pokazała wszystkie opcje i dała możliwość wyboru samym rodzicom.
    Ale do tego nie trzeba być doradczynia konkretnej szkoły, to zależy od doradczyni. Wydaje mi się (choc moge mówić tylko o AND), że w szkołach prania mózgu nie robią i każda doradczyni umie pokazać każda chustę.
    A z tym wyborem przez rodziców to jest tak, że ZAWSZE na koniec szkolenia mam pytanie: to która chuste kupić? i oczekują że powiem: tą


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  18. #58
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Ale do tego nie trzeba być doradczynia konkretnej szkoły, to zależy od doradczyni. Wydaje mi się (choc moge mówić tylko o AND), że w szkołach prania mózgu nie robią i każda doradczyni umie pokazać każda chustę.
    Wydaje Ci się aczkolwiek doświadczenia mam podobne
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  19. #59
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaruszki Zobacz posta
    mi, moja szefowa w rzeczy samej nie jest doradczynią. Otrzymałam od niej do zweryfikowania opinię, którą podzieliła się z nią jedna z naszych kursantek. Nie jest to zadanie proste, jak widać..

    Wiem, że największą zwolenniczką chust elastycznych - i zarazem ich producentką jest Kinga. Ona kiedyś prowadziła u nas zajęcia i w efekcie zdecydowana większość po warsztacie zanabywała takie właśnie chusty. I to właśnie pchnęło mnie do szukania innej osoby - n e u t r a l n e j.
    Dlatego - żeby nie było - ja nie szukam ani osoby, która będzie namawiała do elastycznych, ani takiej, która będzie do nich zniechęcała.
    Chciałabym żeby osoba, z którą nawiążę współpracę po prostu pokazała wszystkie opcje i dała możliwość wyboru samym rodzicom.
    Tylko nie wiedziałam że będzie to takie trudne..
    No ale przecież ZAWSZE wyboru dokonują rodzice.

    Doradca ma pewną odpowiedzialność zawodową, i podczas warsztatów przedstawia rodzicowi możliwości noszenia i doboru wiązań w oparciu o posiadaną wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka i tego, jakie ułożenie ciała jest dla dziecka na każdym z etapów rozwoju bezpieczne/optymalne. Robi to zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą. Należy zauważyć, że doradcy różnią się pomiędzy sobą stopniem posiadanej wiedzy. Także w obrębie tej samej szkoły. Różnią się także pod względem interpretacji posiadanej wiedzy. Dotyczy to specjalistów we WSZYSTKICH dziedzinach.
    Lekarze też się różnią w podobny sposób (nie, nie porównuję doradcy noszenia do lekarza), zauważ, jak często stawiają wykluczające się diagnozy temu samemu pacjentowi, i robią to pewnie zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą. Po czym poznać, który z nich jest obiektywny?
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  20. #60
    Chustomanka Awatar ewaruszki
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,423

    Domyślnie

    po małej przerwie- wracam z pytaniem
    Jak wyglądają u Was warsztaty wiązania dla kobiet w ciąży?
    U nas ostatnio, właśnie żeby nie przeszkadzały brzuszki, wiązałyśmy w kółkowej na boku. Ale nie oszukujmy się - nie jest to chusta po którą najczęściej sięgają rodzice noworodków..
    Dlatego zastanawiam się jak rozwiązujecie tę kwestię.
    Jak ja byłam na szkole rodzenia, to wiązałyśmy maskotki miśki, bo były miękkie - teraz takie coś by raczej nie przeszło, co tylko potwierdza to o czym pisała poniżej mi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •